Tai žinodama dažna naujakurių šeima ilgą laiką naujuose namuose gyvena naudodamasi laikinai sukonstruotais laiptais. Žinoma, jei finansinės galimybės leidžia, geriausias laikas laiptams įrengti yra dar prieš atliekant namo vidaus apdailą. Nes laiptų įrengimo metu montuojant metalines konstrukcijas meistrai atlieka virinimo darbus, o nukritę mažos karšto metalo dalelės gali sugadinti jau paklotą grindų dangą ir atliktą sienų apdailą.
Bet vis dėlto, anot laiptų specialistų, geriau jau vėliau taisyti vidaus apdailą nei iš karto įsirengti prastos kokybės laiptus. Paprastai taupant naudojamos neilgaamžės medžiagos, todėl laiptai žymiai greičiau pradeda dėvėtis, ima girgždėti ir tampa labai nepatogūs kasdieniam naudojimui.
Keletas patarimų laiptų įrengimui
Laiptų kainai didelę įtaką daro brangi, tačiau žymiai kokybiškesnė ir ilgiau tarnaujanti kietmedžio mediena, t.y. ąžuolo ir uosio. Minkštesnė pušies mediena daug greičiau dyla, todėl specialistai nerekomenduoja jos rinktis tiems laiptams, kurie bus naudojami kasdien ir dideliu intensyvumu. Kalbant techniškai, kietmedis reikalauja kruopštesnio ir sudėtingesnio apdorojimo, todėl ir tai prisideda prie aukštesnės laiptų kainos. Štai ką šiuo metu galite atrasti rinkoje: http://www.laiptuva.lt/laiptai
Natūralu, kad laiptams, užimantiems gana didelę namų erdvės dalį, reikia daugiau medžiagų. Dėl ko vėlgi kyla laiptų kaina. Stengdamiesi sutaupyti, užsakovai prašo perprojektuoti laiptus. Pavyzdžiui, padaryti kitokią formą ar statesnius. Tačiau nereikėtų priimti tokių skubotų sprendimų. Svarbu įsidėmėti, kad tais stačiais laiptais turėsite laipioti kasdien. Laikui bėgant tai tikrai pabos ir bus labai nepatogu. Kokybė ir patogumas juk visada turi savo kainą. Tad ir laiptų kokybė čia ne išimtis.
Statūs laiptai ten, kur būnate retai
Palėpė, rūsys – tai tokios patalpos, kuriose būnama rečiau. Tad laiptus į šias namų patalpas galima įrengti ir šiek tiek statesnius. Tačiau, jei į palėpę einama gana dažnai, pavyzdžiui, džiauti skalbinių, o į rūsį dažniau tenka leistis žiemą dėl čia įrengtos šildymo sistemos, statūs laiptai vėlgi tampa labai nepatogūs. Be to, sutaupytus pinigus laiptų įrengimui gali vėliau tekti išleisti sveikatos problemoms gydyti. Juk niekas neapsaugotas nuo traumų net lipant įprasto statumo laiptais, o ką jau kalbėti apie tikrai stačius laiptus.
Kokia namų vieta laiptams tinkamiausia?
Specialistų teigimu, geriausia ir patogiausia laiptus įrengti namo viduryje. Antro aukšto kambariai tuomet gali būti išdėstyti palei išorines sienas, kiekvienam kambariui tenka langai, o užlipus laiptais patogu pasiekti visus kambarius.
Kai laiptai įrengiami palei kurią nors namo sieną, jie užima dalį naudingo antro aukšto ploto, kurį galima būtų panaudoti dar vienam kambariui. Tad imdamiesi laiptų projekto, būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos specialistų pastebėjimus.
Atviri ar uždari laiptai?
Uždarus laiptus meistrams įrengti paprasčiau, tačiau kiekviena papildoma siena ir uždara erdvė toli gražu nepuošia namų. Atviri laiptai, vedantys į antrą namo aukštą iš svetainės, puošia abi jungiamas patalpas ir visus namus, suteikia didesnės erdvės pojūtį.
Ką daryti su vieta po laiptais?
Viskas priklauso nuo užsakovų norų. Jei norite, vieta po laiptais gali būti tuščia. Taupant namų erdvę, po laiptais patariama įrengti atviras arba uždaras lentynas ar spintą. Atvirose lentynose gali „įsikurti“ Jūsų asmeninė knygų biblioteka, o uždarose galima nuo svečių akių „paslėpti“ daug buityje naudojamų daiktų ir kasdienių reikmenų.
Laisvė pasirinkimui
Dažnai atrodo, kad turint didelį pasirinkimą, išsirinkti tampa labai sudėtinga. Konsultacijos su laiptų meistrais tikrai išsklaidys visas abejones ir padės teisingai pasirinkti bei neapsirikti.