Kas yra saulės energija ir kaip veikia saulės kolektoriai?

Saulės kolektoriai veikia surinkdami saulės energiją ir paversdami ją elektra, jūsų namams ar verslui.

Mūsų saulė yra natūralus branduolinis reaktorius. Ji išskiria mažus elektromagnetinius lauko kvantus, vadinamus fotonais, kurie į žemę atkeliauja maždaug per 8,5 minutes. Teoriškai kas valandą, pakankamai fotonų paveikia mūsų planetą ir sukuria pakankamai saulės energijos, kad patenkintų pasaulinius energijos poreikius visiems metams.

schemaŠiuo metu fotovoltinė energija sudaro tik penkis dešimtadalius vieno procento visos JAV sunaudojamos energijos. Tačiau saulės energijos technologijos tobulėja, o sunaudojimo išlaidos sparčiai mažėja, todėl auga mūsų galimybės panaudoti saulės energiją plačiau ir ekonomiškiau.

2017 m. Tarptautinės energetikos agentūros ataskaita rodo, kad saulės energija tapo greičiausiai pasaulyje augančiu energijos šaltiniu – pirmą kartą, saulės energijos augimas viršijo visų kitų degalų augimą.

Kaip veikia saulės baterijos?

Kai fotonai pataiko į saulės elementą, jie numuša elektronus, atsilaisvinančius nuo savo atomų. Jei laidininkai yra pritvirtinti prie teigiamų ir neigiamų pusių, tai sudaro elektros grandinę. Kai elektronai teka per tokią grandinę, jie gamina elektrą. Keli elementai sudaro saulės skydelį, o kelis skydelius (modulius) galima sujungti kartu, kad būtų sudarytas saulės kolektorius. Kuo daugiau plokščių galėsite naudoti, tuo daugiau energijos galite tikėtis sugeneruoti.

Iš ko pagamintos saulės baterijos?

Fotoelektrinės saulės baterijos yra sudarytos iš daugelio saulės elementų. Saulės elementai yra pagaminti iš silicio. Jie sukonstruoti su teigiamu ir neigiamu sluoksniu, kurie kartu sukuria elektrinį lauką, visai kaip akumuliatoriuje.

Kaip saulės baterijos generuoja elektrą?

(FE) saulės baterijos generuoja nuolatinės srovės elektrą. Esant nuolatinėms elektros energijoms, elektronai teka viena kryptimi aplink grandinę. Šis pavyzdys rodo akumuliatorių, maitinantį lemputę. Elektronai juda iš neigiamos akumuliatoriaus pusės per lempą ir grįžta į teigiamą akumuliatoriaus pusę.

Kaip veikia saulės kolektorių sistema?

 

Pirmiausiai saulės spinduliai patenka ant stogo. Plokštės konvertuoja energiją į nuolatinę srovę, kuri teka į keitiklį. Inverteris paverčia elektros energiją iš nuolatinės srovės į kintamąją energiją, kurią vėliau galite naudoti savo namams maitinti. Tai efektyvu ir paprasta.

 

Tačiau, kas nutinka, jei nesate namuose ir nesinaudojate elektros energiją, kurią saulės baterijos gamina kiekvieną saulėtą dieną? Arba, kas nutiks naktį, kai jūsų saulės sistema negamina energijos?

 

Įprastai į tinklą sujungta (FE) sistema saulėtomis valandomis dažnai gamina daugiau energijos, nei tuo metu reikia. Tokiu atveju, energijos perteklius tiekiamas atgal į tinklą, klientas gauna kreditą už pagamintos energijos perteklių ir jį galės naudoti pasiemęs iš įprasto tinklo naktį arba debesuotomis dienomis.

 

 

https://energobalt.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *