Seifai namams gali būti ne pati geriausia vieta brangiems papuošalams, retoms monetoms, auksui. Tokiems lobiams seifas banke tikriausiai suteikia daugiau apsaugos. Tačiau jei norite apsaugoti sunkiai pakeičiamus daiktus, tokius kaip šeimos nuotraukos, gimimo liudijimai, pasai ir mokesčių įrašai, laikydami juos po ranka, seifas gali būti palyginti nebrangus sprendimas. Paprastas būdas nustatyti, kokio dydžio seifo jums gali prireikti, yra sukrauti viską, ką planuojate į jį įdėti, ir išmatuoti. Gana įprastas namų saugos talpa yra 1,2–1,3 kubiniai metrai, kuri turėtų lengvai sutalpinti.
Atsparumas ugniai. Klientai vertina ugniai atsparius seifus pagal tai, kokio tipo medžiagą jie saugos ir kiek laiko saugos. Pavyzdžiui, seifų, skirtų apsaugoti popierinius dokumentus, viduje gaisro metu neturėtų įkaisti daugiau nei 350 laipsnių. Vis dėlto norėsite, kad seifas viduje būtų ne didesnis kaip 150 laipsnių. Kompiuterių diskai ir DVD diskai yra dar jautresni, todėl jei būtent tai ir laikysite, ieškokite seifo, kurio vidus neviršys 125 laipsnių. Ši informacija turėtų būti nurodyta pačiame seife, taip pat ją galite matyti ant pakuotės. Namų seifams dažniausiai taikoma 30 minučių apsauga, tačiau taip pat galite rasti seifų, kurių vertė yra viena ar daugiau valandų, paprastai su didesne kaina. Apskritai, 30 minučių turėtų pakakti. Gaisrai paprastai plinta per namus, todėl 20 minučių yra maždaug vidutinis kambaryje ar zonoje laikas.
Apsauga nuo įsilaužimo
Nepriklausomi atsparumo įsilaužimams įvertinimai yra mažiau paplitę namų seifuose nei skirtuose komerciniams vartotojams, pvz., juvelyrinių dirbinių parduotuvėms. Norėdami nustatyti jų atsparumo įsilaužimui įvertinimus, UL bandytojai eina prie seifų su įrankiais, degikliais ir net sprogmenimis. Pavyzdžiui, TL-15 įvertintas seifas, naudojant įprastus įrankius, gali atlaikyti mažiausiai 15 minučių ataką.