Didžiausios klaidos, kurias daro naujakuriai

Tikriausiai kiekvieno žmogaus svajonė yra — namas. Bet tuo pačiu įsivaizduojame, kad kokybišką būstą pastatyti labai pigu ir greita, o kruopščiai suplanavus visą projektą galima be rūpesčių džiaugtis namais. Bet tikriausiai visiems įdomu kokia reali namo statybų kaina bei kokie yra namų projektai su sąmata. Todėl skubame jums padėti išvengti didžiausių klaidų, kurios gali kainuoti jums didelius pinigus.

statybos

Pirma prieš statant namą, o juolab perkant sklypą, gerai pagalvokite ar jums namas išties yra reikalingas. Galbūt jūs jo net negalėsite iš turimų lėšų pastatyti. Iš pat pradžių, žmonės nesuvokia, kokia tai didelė investicija, kuri reikalauja ne tik daug laiko, kantrybės, bet ir pinigų. Tad naujakuriai pirma nusiperka sklypą, o paskui supranta, kad bus sunku iš karto pastatyti namą, o jeigu jau pradeda statyti, tai suvokia, kad jiems neužteks finansų, toliau pasibaigti namą. Kokia to kaina? Prarasti pinigai ir galiausiai parduotas, nebaigtas namas. Geriau pasisamdyti gerą architektą, kuris realiai pasakys, kokie yra namų projektai su sąmata.

Taip pat visi įsivaizduojami norai turi sutapti su naujakurių galimybėmis. Čia beveik nieko nereiškia, ar žmonės norės dviejų ar vieno aukšto namo, svarbu kad architektūriniai sprendimai neviršytų galimybių ribos. Dar ruošiant namo projektą reikia žinoti, kokios bus medžiagos ir kiek jos kainuos. Žmonės, dažnai pasirenka sprendimus, kurie nėra pagal jų finansus. Įsirengia per daug kambarių, nori didelių balkonų, koridorių ir žinoma vitrinių langų. Žinoma, negalima žmonėms uždrausti to ko jie nori, tačiau visuomet reikia atsižvelgti ir į savo galimybes. Bet džiugu, kad žmonės mokosi iš kitų klaidų ir nebesistato didelių namų, kur yra labai daug neišpildytos erdvės, o į įrengimą sudėti pinigai.

Kadangi jaunos šeimos neturi daug pinigų, tai į rangovus ir architektus kreipiasi šeimos, kurioms reikia namo už 100 000 eurų, todėl jiems yra siūloma statytis karkasinius namus, nes kokybiški, mūriniai namai dabar kainuoja daug, o ir jų pastatymas ilgai trunka. Bet visa esmė tame, kad yra namų projektai su sąmata, todėl į juos reikia kreipti dėmesį. Taip žinosite maždaug realią statybų kainą, su visomis medžiagomis. Svarbu, kad nebūtų viršijamos galimybių ribos ir gerai apgalvoti visi inžineriniai sprendimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *