Kiekvienas privataus namo savininkas žino, kiek daug visokių administracinių reikalų reikia padaryti, kad namas būtų prižiūrimas tinkamai ir tvarkingai. O tai juk 3-5 kambarių asmeninis namas, kuriame gyvena tik viena šeima. Ką kalbėti apie 50 ar 200 butų turintį namą? O jei šalia stovi dar 20 tokių daugiabučių? Tai jau labai daug darbo ir rūpesčių. Kiekvieno daugiabučio priežiūra didmiestyje yra didelis iššūkis tiek patiems gyventojams, tiek jį prižiūrintiems asmenims.
Daugiabučio priežiūra gali užsiimti iš namo gyventojų sudaryta bendrija – ne pelno siekiantis juridinis asmuo, kuriam vadovauja išrinktas pirmininkas. Taip pat namo administravimas gali būti patikėtas tuo užsiimančiai įmonei (pavyzdžiui, NPC, Corpus A, Fabeta, ManoBustas ir kt.).
Kas geriau? Klausti reikia pačių gyventojų, ar jie nori bet kaip, bet tik pigiau, ar jiems reikalinga gera priežiūra, nors ir brangesnė?.. Namo bendrija vis dėlto yra ne pelno siekianti įstaiga, o profesionalus administratorius – komercinis subjektas, tad natūralu, kad noras uždirbti iš jo pusės yra.
Namo bendrijos veikla išskirtinai priklauso nuo jos pirmininko aktyvumo. Ar šis žmogus ūkiškas, nusimano daugelyje sričių ir turi pažįstamų, kurie galėtų padėti teikti tam tikras paslaugas. Jei namo pirmininkas tik imituoja darbą, o ne dirba visų gyventojų labui, deja, tokio daugiabučio priežiūra atsiduria rimtame pavojuje. Jei daugiabučio namo administravimas patikimas profesionaliai įmonei, visi sprendimai teikiami kompleksiškai, todėl kai kas gali išeiti net ir pigiau, nei valdant patiems.
Profesionalus administratorius paskiria projektų vadovus. Jie atlieka namo pirmininko funkciją, tačiau tokie nėra, tame name negyvena. Jei kažkam nutinka avarija bute, kyla klausimų dėl sąskaitų, norisi susitvarkyti savo laiptinę, kreipiamasi tiesiai į projektų vadovą, su kuriuo derinami darbai. Projektų vadovui susirgus ar išėjus, iš karto paskiriamas kitas, tad namas nė sekundės nelieka be priežiūros. Tai didelis pliusas. Kai projektų vadovas negali padėti, visada yra budintis žmogus. Kam jo reikia? Ką daryti jei sausio 1 dieną 7.00 ryto laiptinę užpylė vanduo iš prakiurusio vamzdžio? Tokiu metu visi žmonės ilsisi, o kai kurie dar ir švenčia, bet problemą reikia tvarkyti nedelsiant.
Daugiabučių administravimas rūpinasi gyventojų interesais vienodai, o ne tik tų, kurie asmeniškai pažįsta pirmininką, su juo draugauja ir turi tam tikrą įtaką. Ne vienas daugiabučio gyventojas apie pirmininką gali pasakyti ir gero ir blogo. Nesugebant spręsti konflikto, tokia priešprieša gali virsti vos ne atviru karu, nuo kurio kentės visi. Su profesionalais tokių situacijų nebūna. Kodėl? Todėl, kad už paslaugas mokama pakankamai.