Butas ar namas: ką rinktis?

parduodamas namasŠiandien netylant kalboms, kaip neįtikėtinai kyla NT kainos Vilniuje, o ypač Vilniaus centre bei Kaune, vis tiek išlieka klausimas – ką labiau verta įsigyti: butą ar namą? Atsakymą galima pateikti vienu sakiniu: verta rinktis tą vietą, kurioje gyventi labiau traukia širdis. Ir tai yra pats svarbiausias kriterijus – juk gyventi pasirinktame būste reiks porą dešimtmečių o gal ir visą gyvenimą. Todėl reikia pasirinkti tokią aplinką, kurioje viskas iki menkiausios smulkmenos žmogų trauktų ir žavėtų: vienam tai bus žavingos senamiesčio gatvelės, o kitam – horizonte besileidžianti saulė užmiestyje esančiame gyvenamajame name.

Be abejo, yra ir kitų kriterijų. Juk ne visada širdies balsas „pagalvoja“ apie ekonominius gyvenimo sumetimus, atstumus nuo namų iki darbo ir miesto ir panašiai. Tad galime pasiūlyti orientyrus, kurie paliestų svarbiausius gyvenimo bute arba name aspektus. Tuomet prie didžiojo sprendimo, ką rinktis – butą ar namą , prisidės ne tik širdies, bet ir proto balsas.

Butas. Butai mieste ir jo centre yra numeris vienas pasirinkimas tarp vienų gyvenančių asmenų arba bevaikių porų. Miesto gyvenimo ritmas ir aplink verdanti kasdienybė yra patogus ir jaukus prieglobstis jaunam žmogui, siekiančiam nuosavo būsto. Butas mieste yra patrauklus sprendimas, kai žmogaus darbovietė yra netoliese mieste, o gal net tame pačiame mikrorajone. Ne tik darbo, bet ir visų pramogų pasiekiamumas gyvenant bute mieste patenkintų visus gyventojo poreikius. Taip pat butą verta rinktis dėl ateities investicijų. Miesto centre kiekvienam verslininkui visuomet reikės patrauklių naujų erdvių. Jeigu po daug metų nebenorėtumėte gyventi bute, lengvai rastumėte jo pirkėją.

Namas. Parduodamas namas miesto centre – retas reiškinys. Tai dažniausiai tolimiausių mikrorajonų statiniai ar užmiesčių bendruomenės miesteliuose, įsikūrusiuose toliau nuo didžiųjų miestų. Tačiau su atstumu nuo miesto atsiveria didesnės galimybės, kurios vilioja žmones, mėgstančius absoliučiai individualią erdvę ir ramybę. Galima sakyti, kad nuosavame name turi visišką laisvę įsikurti savo asmeninį kampelį: ne tik namų erdves, bet ir kiemą. Kol gyvenimas daugiabutyje yra suvaržytas įvairių administracinių mokesčių, erdvės trūkumo bei kitų miesto būstams taikomų apribojimų, tol nuosavas namas leidžia mėgautis ramybe negirdint kaimynų ir gatvės triukšmo, džiaugtis laisvalaikiu jaukiame kieme ir dar daugiau.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *