Buitiniai ventiliatoriai

VentiliatoriaiKai šaltukas spaudžia ausis bei nudažo Jūsų nosį raudonai, ko gero sunku prisiminti, kaip gera ir šilta buvo vasaros mėnesiais. Sudėtinga įsivaizduoti, kaip galima išeiti į lauką neapsivilkus penkių megztinių, storų kojinių ir kailinės kepurės ant galvos. Šiuo metu mūsų kūnas pratinasi prie artėjančių šalčių. Kitaip tariant – aklimatizuojasi.

Gaminant maistą namuose kaupiasi garai, kurie pakelia patalpų temperatūrą. Būtent šaltuoju sezono metu, kuomet namų šildymas neįjungtas, o rankos grumba nuo kiekvieno judesio, po pyrago kepimo prisikaupusių karštų garų koncentracija – tarsi namų šildytuvas, todėl apie patalpų vėdinimą nė nepagalvojame. Būtent todėl, šaltuoju laikotarpiu, ventiliatoriai kainuoja pigiau nei šiltojo sezono metu.

Ventiliatoriai – tai vėdinimo priemonė, kuri priverstinai tiekia ir šalina orą iš patalpų. Kitaip tariant – tai elektriniai prietaisai, kurie priverčia cirkuliuoti oro. Dar ventiliatoriai pasitarnauja kaip vėsinimo (šiltojo laikotarpio metu) arba šildymo (šaltojo laikotarpio metu) priemonė. Vasarą oras pro ventiliacijos angą patenka į patalpas ir priverčia judėti orą. Tai iššaukia vėją, kuris vėdina patalpas. Šaltojo sezono metu ventiliatoriai gali būti naudojami ir kaip šildytuvai: lauko oras, patekęs į ventiliatorių yra sušildomas ir tiekiamas į patalpas.

Ventiliatoriai dažniausiai įtaisomi virtuvės ir vonios kambariuose, kuriuose kaupiasi daugiausia drėgmės (garai, kylantys nuo karšto maisto ar vandens, susiduria su vėsesniu patalpų oru ir kondensuojasi taip sudarydami lašelius ant sienų). Tokiose patalpose būtinas vėdinimas, nes dėl perteklinės drėgmės gali pradėti veistis pelėsis.

Kiekvienas turime suprasti, kaip svarbu rūpintis patalpų oru, esančiu namuose. Turime suvokti, kad jis turi būti „valomas“ taip pat kaip ir dulkės nuo indaujos. Ventiliatoriai padeda filtruoti ir cirkuliuoti orą, kuris yra mūsų gyvybės šaltinis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *