Ar tikrai visus apdailos darbus galima atlikti savarankiškai?

apdailos darbaiĮsirenginėjate naują namą? O gal antram gyvenimui prikelti bandote tarybinių laikų butą? Naktimis pradedate sapnuoti, kaip nuostabiai atrodys atnaujintos sienos ar grindys…Prieš renkantis statybines medžiagas ar spalvinę gamą, reikėtų pasirūpinti vienu esminių dalykų – atsakyti į klausimą, kieno rankomis bus atliekami apdailos darbai? Vieni suka galvą, į kurią statybų firmą ar savarankiškai dirbantį meistrą kreiptis, tuo tarpu kiti, išdidžiai mušdamiesi į krūtinę, sako:“Viską galiu pats!“ Ar mėgėjiškas darbas turėtų būti svarstytinas variantas?

Vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių sprendimą užsiimti savarankiškais statybos ir remonto darbais – noras sutaupyti. Vertinant teoriškai, tokiu atveju apdailos darbai atsieitų tik tiek, kiek kainuoja reikalingos medžiagos. Žinant, jog apdailos darbų kaina nėra žema, tai atrodo gana viliojanti alternatyva, tačiau…

  • įvertinkite ir šių darbų atlikimui sugaištą savo laiką. Trūkstant įgūdžių ar net kažką atliekant pirmą kartą, apdailos darbai gali gerokai užtrukti.
  • Būkite tikri, jog entuziazmas „darau pats“ neišgaruos greičiau nei ant sienų atsidurs nauji tapetai ar plytelės. Dažnas atvejis, kai pradėti darbai ilgai „bado akis“, sukeldami nepatogumų buityje bei iššaukiantys konfliktus šeimoje (mėnesį gaminant virtuvėje, kurioje remonto darbai tik pusiau atlikti, kantrybė išgaruoti netrunka!).
  • Žvelkite objektyviai ir numatykite galimus netikėtumus remonto metu – netyčia sudaužytas plyteles ar dažais aptaškytas dailylentes. Nuo nesėkmių nėra apdrausti net profesionalai, ką kalbėti apie mėgėjus.
  • Mėgėjiškai atliktų apdailos darbų brokas gali išryškėti tik praėjus kuriam laikui. Kai specialistams tenka taisyti padarytas klaidas, apdailos darbų kaina gerokai išauga ir turėtą norą sutaupyti tenka pamiršti.

Kitų asmenų savarankiškai atliekami apdailos darbai yra paremti noru viską savomis rankomis ar realizuoti savo pomėgį. Puiku, jei sienų glaistymas ar plytelių klijavimas tampa savotiška relaksacija po darbo dienos, tačiau būtina realistiškai įvertinti savo gebėjimus: širdžiai artimus bei praktiškai įvaldytus apdailos darbus galima atlikti pačiam, o sudėtingesnius ir iki šiol neišbandytus – patikėti specialistams. Tai yra bene geriausia alternatyva: galima tiek šiek tiek sutaupyti, tiek išbandyti save meistro vaidmenyje. Jei viskas pavyks, ateityje galima galvoti ir apie sudėtingesnių apdailos darbų atlikimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *