Nuolatos kylančios šildymo kainos, augantys komunaliniai mokesčiai ir besikeičiantis ekonominis šalies pragyvenimo lygis kelia esminę dilemą – kas geriau: parduodami nauji butai Vilniuje ar senos statybos daugiabučiai? Nekilnojamojo turto ekspertai primena, kad nuosavo būsto įsigijimas yra atsakinga ir ilgalaikė investicija, reikalaujanti susikaupimo ir racionalaus finansinių galimybių įvertinimo.
Vertinant aktualias šildymo kainas, ekspertai vieningai sutinka, kad senos statybos daugiabutis reikalauja kur kas didesnių išlaidų. Visų pirma, už šildymą teks mokėti daugiau, be to, jūs negalėsite savarankiškai nuspręsti, ar norite šildyti namus, ar dar ketinate palaukti. Tuo tarpu naujos statybos daugiabučiai suteikia galimybę savarankiškai reguliuoti šildymą ir jo intensyvumą. Tiesa, negalima paneigti ir kitos medalio pusės – nors senos statybos daugiabučiai gąsdina didelėmis šildymo kainomis, vis dėlto, pirkėjai šiuos butus vertina palankiai dėl kur kas žemesnių nekilnojamojo turto kainų.
Nekilnojamojo turto ekspertai ragina neapsigauti – nors parduodami nauji butai Vilniuje iš tiesų kainuoja daugiau, nepamirškite įvertinti ilgalaikės perspektyvos. Sutaupyti mokesčiai už šildymą greitu metu atperka didesnę būsto kainą. Be to, naujus butus kur kas palankiau vertina ir pinigus skolinantys bankai. Paprastai tokį būstą galima įsigyti geresnėmis sąlygomis, mokant mažesnį procentą pradinio įnašo. Galiausiai, negalima pamiršti ir gyvenimo kokybės – naujos statybos daugiabučiai užtikrina jaukią, tvarkingą ir saugią gyvenamąją aplinką. Jums nereiks sukti galvos dėl automobilio stovėjimo aikštelės, nes, dažniausiai, drauge su butu jums bus pasiūlytas ir nuosavas garažas ar jums priklausanti vieta automobilių stovėjimo aikštelėje. Jūsų vaikai visuomet turės vienmečių draugų ir galės mėgautis nuotaikingomis lauko pramogomis, kadangi naujos statybos daugiabučių zonoje įrengiamos saugios (paprastai – rakinamos) vaikų žaidimų aikštelės.
Parduodami nauji butai Vilniuje neatsiejami ir nuo naujai įrengtų komunikacijų bei tvarkingos gyvenamosios aplinkos. Be to, jei pirksite pilnai įrengtą būstą, galėsite nebesirūpinti jo įrengimo ar remonto darbais. Tuo tarpu senos statybos daugiabučiai paprastai reikalauja ne tik būtinų interjero keitimo ar baldų atnaujinimo darbų, bet ir negali užtikrinti inžinerinių tinklų saugumo. Visais atvejais, prieš priimdami galutinį sprendimą, turėtumėte pasitarti su ilgametę darbo patirtį turinčiais nekilnojamojo turto brokeriais. Primename – nors naujos statybos daugiabučiai yra ekonomiškai naudingesnis sprendimas, pravartu atskirai įvertinti kiekvieną projektą, konkrečią gyvenamąją aplinką, savo poreikius ir realias finansines galimybes.