Sprendimas įsigyti naujus baldus dažniausiai siejasi su dvilypėmis emocijomis. Iš vienos pusės aplanko džiugesys, jog nauja detalė pagyvins bei atnaujins interjerą bei bus išspręstos tam tikros buities problemos, tarkime – kur talpinti ne vietoje besimėtančius daiktus. Kita vertus, neretą kamuoja nerimas: o kas, jei išleisiu pinigus už to nevertą prekę? Galbūt paguosime, o gal pridėsime dar daugiau atsakomybės: įvairūs baldai, tame tarpe ir spintos stumdomomis durimis, gali būti užsisakomi pas skirtingus tiekėjus bei pagaminami pagal individualius kliento pageidavimus. Tad labai svarbu žinoti, į kuriuos specalistus kreiptis bei ko iš jų prašyti.
Patikimų baldų gamintojų paiešką geriausia pradėti pasidomint pažįstamų rekomendacijomis: galbūt jie gali pasiūlyti meistrų, kurių pagaminta spinta studomomis durimis džiugina jau keletą metų, o ir sumokėta kaina buvo tenkinanti. Dar vienas variantas – naršymas internete. Šis informacijos kanalas tikrai pažers aibę pasirinkimų. Tiesa, geriausia būtų ieškoti tarp netoli jūsų gyvenamosios vietovės įsikurusių meistrų, kadangi išlaidos už transportą į gaminio kainą įskaičiuotos nebūna (aišku, niekas nedraudžia rinktis ir toliau gyvenančio auksrankio paslaugų, jei pastarojo darbai jus sužavėjo). Renkantis patariame atsižvelgti į patalpintų gaminių nuotraukas bei pagal dominančio gamintojo pavadinimą (ar meistro pavardę), paieškoti internetinių komentatorių atsiliepimų apie juos. Radus liaupsinamą paslaugų teikėją, belieka su juo susisiekti nurodytais kontaktais bei pradėti bendradarbiavimą.
Kitas svarbus žingsnis – spintos stumdomomis durimis projektavimas. Būtina sąlyga – užsakovo ir baldų gamintojų bendradarbiavimas. Visiems įprasta, jog klientas turi pasakyti, kokio spintos vidaus pageidauja: vienam reikia daugiau lentynų, kitiems – strypų rūbų pakabinimui, o kai kurie yra kur kas išrankesni ir pageidauja įvairių papildomų krepšelių, dėžučių ir panašiai. Vyrauja ydinga tendencija, jog šioje vietoje klientas užtyla ir spintos tvėrimo procesą palieka meistro atsakomybei. Atrodytų, kam kištis į tą sritį, kurioje nieko neišmanai – juk specialistas yra pagaminęs šimtą spintų. O jūsiškė bus šimtas pirmoji ir galbūt visiškai kitokia nei prieš tai buvusios, todėl turite nebijoti išdėstyti savo pageidavimų ir gamybos klausimais.
Aišku, norint kažką pasakyti, reikia šį tą nusimanyti. Spintos stumdomomis durimis turi dvi pagrindines sudedamąsias dalis – furnitūrą bei plokštes, iš kurių gaminami korpusai bei fasadas:
- Furnitūra – tai baldų jungiamosios bei dekoratyvinės detalės. Čia puikiai tinka teiginys, jog „svarbiausia tai, kas nematoma akimis“: spintų stumdomomis durimis bėgeliai ar ratukai nėra itin pastebimi, tačiau jų kokybė reikšmingai prisideda prie baldo ilgaamžiškumo bei kokybės. Geras meistras turi žinoti, jog gaminant baldus būtent furnitūra vaidina esminį vaidmenį. Klientas turi patvirtinti, jog sutinka už šią dalį sumokėti daugiau.
- Plokštės. Spintų korpuso gamybai gali būti naudojamos įvairios sudėties plokštės: laminuotos medžio drožlių, mežio dulkių, medžio drožlių, dengtos medienos lukštu ar net natūralios medienos plokštės. Fasadas, be minėtų medžiagų, gali būti paįvairintas stiklu, plastiku ir panašiai – šiandien spintos stumdomomis durimis gali tapti tikru meno kūriniu, pagyvinančiu interjerą. Šiai daliai maksimalios sumos leisti nebūtina – net pigiausios laminuotos medžio drožlių plokštės, įsigytos iš patikimų tiekėjų, tarnauja ilgai.
Jei jums prireikia naujo baldo, turite būti pasiruošę ne tik pakloti prašomą sumą, bet ir teoriškai įsigilinti į gamybos subtilybes: taip turėsite suvokimą, už ką mokėti būtina, o kur galima ir pataupyti. Jei vadovausitės šiuo principu, tiek spintos stumdomomis durimis, tiek ir kiti įsigyti baldai „dirbs“ kokybiškai.