2010 metais Lietuvoje buvo uždaryta Ignalinos atominė elektrinė ir Lietuvoje pradėjo veikti laisva elektros rinka. Ji buvo pagrįsta skandinavišku elektros rinkos principu. Todėl šiandien šalyje yra keli elektros rinkos dalyviai: elektros gamintojai, elektros tiekėjai, skirstytojai ir vartotojai.
Lietuvoje veikia du elektros tiekėjų tipai: visuomeninis tiekėjas ir nepriklausomi elektros tiekėjai. Pirmasis, visuomeninis, tai tiekėjas, kuris tiekia elektros energiją konkrečiam regionui. Tokiu tiekėju Mūsų šalyje yra LESTO, kuris tiekia elektrą visiems šalies vartotojams, nepasirinkusiems nepriklausomo tiekėjo.
Tačiau yra ir nepriklausomas elektros tiekimas. Tai tiekėjai, kurie taip pat turi šiai veiklai reikalingą licenciją ir dirba pagal sutartis su elektros vartotojais. Tokio tiekėjo pavyzdys galėtų būti didelis nepriklausomas elektros tiekėjas – UAB Elektrum Lietuva.
Kiekvienais metais elektros vartotojai gali pasirinkti sudaryti sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju. Tam yra nustatoma data, po kurios visi nepasirašę sutarties su jokiu nepriklausomu elektros tiekėju, automatiškai lieka visuomeninio elektros tiekėjo klientais.
Kodėl verta rinktis nepriklausomą tiekėją?
-
Kainų pasirinkimas. Nepriklausomi elektros tiekėjai dažniausiai gali pasiūlyti gerokai lankstesnius kainų planus. Tuo jie privilioja itin daug ekonomiškai gyvenančių gyventojų. Mat visuomeninis tiekėjas nėra suinteresuotas išlaikyti kuo daugiau vartotojų, todėl jo kainos nėra tokios lanksčios. Tuo tarpu nepriklausomam tiekėjui brangus kiekvienas klientas.
-
Greitas aptarnavimas. Dažnai nepriklausomų tiekėjų vartotojai džiūgauja, jog bendraujant su tokio tipo elektros tiekėju jie nuolat gauna greitą ir kokybišką aptarnavimą. Įvykus nesusipratimui ar avarijai, pas juos tuojau pat atvažiuoja specialistai. Tuo tarpu visuomeninis tiekėjas turi daug vartotojų, todėl negali greitai ir operatyviai sureaguoti į kiekvieną skundą.
-
Naujos galimybės. Permainos visuomet gali būti į naudą. Būtent todėl vis daugiau elektros vartotojų nusprendžia išbandyti nepriklausomo elektros tiekėjo paslaugas. Ilgus metus priklausant visuomeniniam tiekėjui galite nė nepagalvoti, kad perėjimas pas kitą tiekėją gali būti naudingas. Vienais metais pabandę sudaryti sutartį su nepriklausomu tiekėju galite pamatyti, kad pas visuomeninį tiekėją grįžti jau visai nebesinori.
- Palanku verslui. Nepriklausomi elektros tiekėjai UAB ELEKTRUM LIETUVA nuolat siūlo itin palankias sąlygas juridiniams asmenims. Dažniausiai būtent verslo objektai išnaudoja nemažai elektros energijos, o tuo pačiu jie mėgsta geras sąlygas ir lankstų mokėjimą. Nepriklausomas tiekimas pasirūpina tokiais verslo poreikiais.