Brexit ir jo įtaka svarui

Brexit, Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos, buvo vienas svarbiausių pastarųjų metų geopolitinių įvykių, turėjęs toli siekiančių pasekmių įvairiems sektoriams, įskaitant valiutų rinkas. Nuo 2016 m. birželio mėn. įvykusio Brexit referendumo Didžiosios Britanijos svaro sterlingų (GBP) vertė labai svyravo, atspindėdama netikrumą dėl būsimų Jungtinės Karalystės santykių su ES ir platesnių ekonominių padarinių. Taigi, pakalbėkite apie Brexit ir jo įtaka svarui.

  • Neapibrėžtumas ir kintamumas: Užsitęsęs Brexit procesas ir su prekybos derybomis susijęs neapibrėžtumas prisidėjo prie didesnio svaro vertės kintamumo. Per visą derybų laikotarpį svaras smarkiai svyravo, reaguodamas į politinius įvykius, skelbiamus ekonominius duomenis ir rinkos nuotaikų pokyčius. Neapibrėžtumas dėl būsimų Jungtinės Karalystės prekybos susitarimų su ES ir kitais prekybos partneriais padidino rinkos riziką ir prisidėjo prie valiutų rinkos svyravimų.
  • Kursų pokyčiai: Svaro vertė svyravo kitų pagrindinių JAV dolerio (USD), euro (EUR) ir Japonijos jenos (JPY), reaguodama į su Brexit’u susijusius įvykius. Iš pradžių svaras nuvertėjo po Brexit referendumo ir pasiekė daugiametes žemumas JAV dolerio ir EUR, nes rinkos dalyviai įvertino galimą Brexit poveikį ekonomikai. Vėlesni įvykiai, pvz., balsavimai parlamente, derybos dėl Brexit ir termino pratęsimas, darė įtaką valiutų kursų pokyčiams ir rinkos nuotaikoms.
  • Ekonominis poveikis: Brexit turėjo didelį ekonominį poveikį Jungtinės Karalystės ekonomikai, poveikį tokiems veiksniams kaip prekyba, investicijos ir verslo pasitikėjimas. Neapibrėžtumas dėl būsimų Jungtinės Karalystės santykių su jos didžiausiais prekybos ES, turėjo įtakos verslo investicijoms ir vartotojų išlaidoms, tai turėjo įtakos ekonomikos augimui ir užimtumo perspektyvoms. Valiutų rinka dalyviai atidžiai stebi ekonominius rodiklius ir centrinių bankų politiką dėl įžvalgas apie JK ekonomikos būklę ir galimą valiutų rinkos poveikį.
  • Politinis atsakas: Anglijos bankas (BoE), JK centrinis bankas, atliko svarbų vaidmenį valdant ekonominius Brexit padarinius ir palaikant finansinį stabilumą. BoE įgyvendino pinigų politikos priemones, tokias kaip palūkanų normų koregavimas ir turto pirkimo programos, siekdamas sušvelninti su Brexitu susijusio neapibrėžtumo poveikį ekonomikai ir valiutų rinkoms. Centrinio banko veiksmai ir komunikacija gali daryti įtaką rinkos lūkesčiams ir valiutų vertinimui.

Daugiau: https://valiutoskeitykla.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *