Veterinarijos klinika teigia, kad viena dažniausių šunų sveikatos problemų – sąnarių skausmai, kurie sustiprėja prastomis oro sąlygomis. Šunys, sergantys lėtiniu sąnarių uždegimu, reikalauja specialios priežiūros ir profesionalios veterinaro pagalbos. Jei norite užbėgti įvykiams už akių ir apsaugoti augintinį nuo minėtųjų sveikatos problemų, skirkite laiko profilaktinei jo priežiūrai.
Varginančios sąnarių problemos
Paprastai su sąnarių problemomis susiduria didesnių veislių šunys: vokiečių aviganiai, senbernarai, labradoro retriveriai ir kt. Jei šuo serga lėtiniu sąnarių uždegimu, sąnariuose atsiranda pokyčių, kurie bėgant laikui stiprėja. Šuo pradeda jausti didesnius skausmus, jei keičiasi oras, pvz., šaltesnėmis ir drėgnomis pavasario bei rudens dienomis, esant žemai žiemos temperatūrai ir t. t. Esant sąnarių problemoms, šuo tampa mažiau judrus, kenčia nuolatinius skausmo priepuolius. Tiesa, veterinarai pastebi, kad kai kurias atvejais atpažinti sąnarių skausmus yra ganėtinai sunku. Šunys iki šių dienų išsaugojo savigynos instinktą, kuris neleidžia jiems rodyti skausmo ir silpnumo.
Lėtinio sąnarių uždegimo požymiai
Ankstyviausi lėtinio sąnarių uždegimo požymiai yra sumažėjęs šuns aktyvumas, mažesnis noras žaisti, pasikeitę ėjimo ar lipimo laiptais įpročiai, nepatogumas atsistojant iš gulimos padėties. Sergantis šuo gali šlubčioti, be to, augintinis pradeda lėčiau vaikščioti, jam reikalingos dažnesnės poilsio pauzės. Sergančių šunų sąnariai sustorėja ir tampa skausmingi.
Sąnarių uždegimo gydymas ir profilaktika
Jei šuo turi sąnarių uždegimo problemų, augintiniui bus reikalinga profesionali veterinaro pagalba. Apsilankykite pas specialistą, kuris atliks visus būtinus tyrimus ir pateiks rekomendacijas dėl konkretaus gydymo. Sunkesniais atvejais gali tekti vartoti nuskausminamuosius vaistus arba atlikti operaciją.
Veterinarai primena, kad tiesioginės įtakos sveikatai turi antsvoris. Jei probleminiai sąnariai turi atlaikyti didelį šuns svorį, natūraliai stiprėja uždegimo simptomai. Nepamirškite, kad tinkamas svoris sumažina ne tik sąnarių, bet ir kitų ligų riziką.
Kad šuo jaustųsi stipresnis, jam bus reikalingi tinkami maisto papildai, kurie pagerins sąnarių medžiagų apykaitą ir sumažins uždegimo simptomus. Paprastai šiuo atveju rekomenduojami chondroitino ir gliukozamino papildai. Be to, augintiniui reikalingas ir tinkamai parinktas maisto racionas. Šiuo atveju veterinaras pasiūlys šuniui tinkamiausią terapinę dietą, kuri slopins uždegimą ir skausmus.
Tinkamai sveikatos būklei palaikyti reikalingi ir reguliarūs kasdieniai pasivaikščiojimai, kurie padės palaikyti sąnarių judrumą. Veterinarijos klinika primena, kad tinkamai besimankštinančio šuns raumenys išliks geros būklės, o sąnariai – lankstūs ir sveiki. Deja, jei šuo serga lėtiniu sąnarių uždegimu, kasdieniai trumpi pasivaikščiojimas negalės užtikrinti gerų rezultatų. Šiuo atveju reikėtų pagalvoti apie pusvalandžio trukmės lengvą bėgimą ar greitesnio pasivaikščiojimo ritmą.