„Ką daryti, jog vagys neatkreiptų dėmesio į mūsų namus ir turtą?“. Toks klausimas kyla daugeliui namų šeimininkų. Tiems kurie saugosi, imasi specialių priemonių, tenka rečiau arba net niekada gyvenime netenka susidurti su vagystėmis. Tad šiame straipsnyje pasidalinsime laiko patikrintomis ir išbandytomis strategijomis, kaip apsaugoti savo turtą.
Kokie būna vagys?
Pirmiausia, reikėtų pakalbėti apie dažniausiai pasitaikančias vagystes. Tai suplanuotos ir gerai apgalvotos vagystės. Šiuo metu retai pasitaiko impulsinių, na nebent kelioms minutėms palikote praviras buto duris, o kaip tik pro šalį ėjo vagišius, kuris pamatė pamestą rankinę ir ją „nudžiovė“ nė nemirktelėjus. Tokių atvejų gausu, bet jie nėra tas siaubas, kurio visi bijo. Baisiau, kuomet grįžti namo ir nerandi nieko – nei televizoriaus, nei kompiuterio, nei papuošalų ar grynųjų pinigų. Kartais vagys nepatingi ir baldų išvežti. Taigi, vagystės yra planuojamos, stebint būsto šeimininkus, jų įpročius, gyvenimo būdą bei laukiant tinkamo momento kai nieko nebus namie bei žinoma, siekiant iš anksto išsiaiškinti kur slepiami visi brangiausi daiktai.
Kuo mažiau žmonių žino – tuo saugiau
Jei namuose yra daug grynųjų pinigų arba vertingų papuošalų, greičiausiai jie nėra padėti prieškambaryje ant lentynos. Visi stengiasi kuo išmaniau juos paslėpti, galbūt įsirengti seifą ar slaptą spintelę. Tai yra gerai, tačiau naudos mažai, jei vagis žinos kur yra seifas arba kur slepiami vertingiausi daiktai. Todėl nepasakokite ir nesigirkite savo gudriomis „slėpynių“ vietomis draugams ar giminaičiams. Tai nereiškia, jog vagys tarp jūsų artimų žmonių, tačiau jie gali netyčia leptelėti naudingos informacijos apie jus kitose kompanijose, kur pavyzdys apie slepiamą turtą sugundys ten atsidūrusį ilgapirštį. Apie turto slėpimo vietą nereikėtų pasakoti ir mažiems vaikams, jie taip pat gali netyčia išsipasakoti netinkamiems žmonėms. Tad kuo mažiau žmonių žino apie tai kur slepiate pinigus, tuo mažiau tikimybių, jog vagis iš anksto žinos kur jie.
Neinformuokite vagių, kada jūsų nėra namuose
Kuomet vagys nusižiūri auką, taikinį, jie gali stebėti ir mėnesį laiko. išsiaiškina su kokiais automobiliais važinėjate ir kada išvažiuojate į darbą bei grįžtate iš jo, kaip dažnai vykstate į parduotuvę, kada iš mokyklos grįžta vaikai, kiek spynų rakinate išeidami, kaip reaguojate į durų skambutį ir pan. Šiuolaikiniai vagys nesibodi stebėti ir jūsų socialinių tinklų paskyrų, tad žinutė iš oro uosto, jog išvykstate savaitei į šiltus kraštus paskelbta Facebook‘e yra tolygu vagystės nuosprendžiui, jei tuo metu jus stebi vagys.
Įsirenkite signalizaciją
Apsauginės signalizacijos projektavimas šiais laikais nėra prabanga, tačiau padeda atbaidyti didžiąją dalį vagių. Žinodami, jog yra signalizacija, jie nesiryš eiti, o tie kurie nežinojo, bus greitai nubaidyti kaukiančios sirenos. Žinoma, signalizacija veikia tik tuomet, kai ją naudojate. Tad įjungti apsauginę sistemą reikia visada kai jūsų nėra namie, o nakčiai įjungti miego rėžimą.