Židiniai – puiki interjero detalė kiekvienuose namuose, tačiau reikia nepamiršti, kad vis dėlto tai yra labai rimtas interjero elementas, reikalaujantis nemažai investicijų, o vėliau ir priežiūros bei atsargumo. Židinių prekeiviai ir montuotojai visada akcentuoja saugumą ir profesionalumą, nes „raudonojo gaidžio“ svečiuose niekas nelaukia…
Židiniai paprastai yra dviejų rūšių pagal formą. Jas galima nusakyti rusiškomis raidėmis П ir Д. П raidė atspindi klasikinio vidaus židinio formą. Tuo tarpu lauko židinys yra labai panašus savo forma į didžiąją Д raidę. Tarp jų skirtumas yra tas, kad lauko židinio viršuje iš karto mūrijamas kaminas, o vidaus židinys gražiai įmontuojamas į sieną. Su šiuolaikinėmis technologijomis, kaminas išvedamas židinio nugaroje lenktu vamzdžiu, todėl ir lauko židinys gali būti pastatomas viduje.
Kam tai naudinga? Toks neįprastas interjero sprendimas galimas kaimo turizmo sodyboje dėl vienos praktinės priežasties. Lauko židiniai yra pritaikyti ne tik šildytis, bet ir ruošti maistą. Gal sriubos ir niekas nebeverda, tačiau įdėjus geležinius rėmus galima gauti puikią kepsninę, kurioje galima kepti ant iešmo ar grotelių įvairius kepsnius, dešreles, šašlykus, vėrinukus, sparnelius ir t.t. Tai itin patogu žiemą, kai lauke nėra sąlygų užsikurti kepsninės. Tiesa, nereikėtų pamiršti ir malkų. Jei židiniuose paprastai naudojamos pušinės ar ilgai degančios beržinės malkos, tai šašlykams gali tekti nusipirkti specialių malkų – uosio, ąžuolo, taip pat tiks ir tas pats beržas. Svarbu, kad malkos nebūtų spygliuočių medžių, kuris degdamas išskiria daug smalkių. Tai I kaitrumo grupės malkos, kurios greitai sudega, bet žarijos išlieka kaitrios ilgiau.
Lauko židiniai primena senovines krosnis, nes būtent tam jie ir buvo statomi – ir pasišildyti, ir pasigaminti maisto. Lauke stovintys židiniai dažnai būna aprūkę ir gana neišvaizdūs, tačiau tai tik suteikia jiems natūralumo ir savotiško žavesio. Viduje pastatytas lauko židinys turėtų būti deramai dekoruotas. Aišku, ne kokliais ar dolomito plokštėmis, bet juodas ar apskritai tamsus akmuo labai tinka. Svarbu nepamiršti, kad ant kelių atbrailų galima pasistatyti tam tikrus daiktus – žvakides, suvenyrus, kitus dekoro elementus. Ideali apdaila turėtų priminti tą grubų lauko židinių statybos būdą, tačiau tuo pačiu ir išlikti elegantiška bei subtili. Tai jau priklauso nuo architekto ar interjero dizainerio fantazijos ir žinių. Lauko židiniai viduje – originalus ir neįprastas sprendimas, kuriuo galima nustebinti svečius, o taip pat ir gauti nemažai naudos.