Didžiojoje Britanijoje prieš kelis metus buvo atliktas visuomenės tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad šiuolaikiniai vaikai lauke praleidžia dvigubai mažiau laiko nei jų tėvai vaikystėje. Ištuštėjusios žaidimų aikštelės byloja, kad situacija panaši ir Lietuvoje.
Medikai taip pat perspėja tėvelius, kad gryno oro trūkumas gali neigiamai atsiliepti vaiko imuninei sistemai bei sukelti kitus sveikatos sutrikimus. Visgi, visi tėvai puikiai žino, kaip vaiką sudėtinga išprašyti į lauką, jei jam mieliau žaisti kompiuterinius žaidimus, tačiau išeitis visada yra. Anot psichologų, šiuolaikinių vaikų fantazija dėl išmaniųjų technologijų yra suprastėjusi, jiems sunkiau susigalvoti veiklos, todėl tėvai turėtų pasirūpinti, kad jų atžala lauke nenuobodžiautų. Štai keletas idėjų, kurios tikrai išvilios vaiką į lauką.
Lauko baseinai visai šeimai
Tikriausiai nėra nieko smagiau, kaip karštą vasaros dieną pliumptelėti į gaivinantį vandenį. Lauko baseinai – puiki pramoga ir mažiems ir dideliems. Tiesa, reiktų gerai pagalvoti, ko norite – kokybės, kuri kainuoja nepigiai, ar pigaus vieno sezono (geriausiu atveju) pirkinio. Pastaruoju atveju galima rinktis pripučiamą lauko baseiną, tačiau jį lengva pradurti, jį būtina saugoti nuo keturkojų namų augintinių, kurie gali sugalvoti pagaląsti dantis ar nagučius į baseino sienos. Be to, tokiame baseine sudėtinga ir nepatogu vandens pramogomis mėgautis visai šeimai. Vertinantys ilgaamžiškumą, pirmenybę turėtų teikti karkasiniams laiko baseinams .
Karkasiniai lauko baseinai yra pats pigiausias pasirinkimas norintiems turėti stacionarų lauko baseiną. Tam tereikia išsikasti duobę, ją išbetonuoti, joje sustatyti metalinius baseino karkaso rėmus, pasitiesti specialią plėvelę ir sumontuoti įrangą. Visus šiuos darbus galima padaryti patiems arba patikėti profesionalams. Taigi, tai nėra vieno sezono pirkinys, gadinantis jūsų kiemo vaizdą. Karkasiniai lauko baseinai būna įvairių dydžių. Kokį rinktis? Viskas priklauso nuo to, kiek jūsų šeimoje yra žmonių. Kuo daugiau vandens mėgėjų, tuo baseinas turėtų būti didesnis.
Be to prie tokio baseino galima papildomai sumontuoti trampliną arba vandens čiuožyklą. Garantuojame, kad šios vandens pramogos vaikams tikrai patiks. Tiesa, reiktų atminti, kad posakis „prigerti šaukšte“ nėra iš piršto laužtas, todėl tėvai, vaikams turškiantis vandenyje, neturėtų nuleisti nuo jų akių.
Krepšinio aikštelė – tikriems lietuviams
Krepšinis Lietuvoje – antroji religija, todėl net pradinukas jau žino žaidimo taisykles ar krepšininkų pavardes. Jei turite pakankamai laisvos vietos kieme, įrenkite vaikui krepšinio aikštelę, kurioje jis su kaimynų vaikais galėtų „lavinti ranką“. Tiesa, krepšinio aikštelės danga neturėtų būti išlieta iš betono ar krepšio stovas pastatytas tiesiog ant trinkelių, nes ašarų, nubrozdintų kelių ar alkūnių tikai nepavyks išvengti. Speciali krepšinio aikštelės danga yra minkštesnė ir neslidi, todėl traumų tikimybe sumažėja. Galiausiai krepšinio stovas turėtų būti reguliuojamas, kad vaikui augant, krepšinio lentą būtų galima pakelti į reikiamą aukštį. Jei lenta iš karto kabės pagal visas taisykles, vargu ar 7 – 10 metų vaikas sugebės įmesti kamuolį, o kai nėra taškų – nėra ir žaidimo malonumo.
Op, op batutas
Batutas tikrai pravers, kai tėvai norės šiek tiek atsikvėpti ir valandėlę skirti sau, Vaikai gali šokinėti ištisas valandas, tai smagus ir sveikatai naudingas užsiėmimas, kurio metu dirba visi kūno raumenys. Tiesa, batutas turėtų būti su aukštu apsauginiu tinklu, kad vaikas nenukristų ir nesusižalotų.