Šiltnamis statomas nuo vėjų apsaugotoje vietoje. Populiariausi šiltnamiai yra su mediniais karkasais ar plastmasiniais lankais, aptraukti polietileno plevele. Stikliniai šiltnamiai metalinio karkaso yra brangesni tačiau patvarūs, ilgaamžiai, gerai išlaiko šilumą. Dirvą geriausia paruošti iš rudens, žemė turi būti puri ir derlinga. Nešildomuose šiltnamiuose anksčiau negu lauke išsiauginame žalumyninių daržovių: petražolių, svogūnų laiškų, salotų, ridikėlių, krapų, špinatų ir kt.
Kokia plėvele dengiami šiltnamiai?
Paprastai šiltnamis dengiamas stabilizuota polietileno plėvele. Ji yra patvaresnė, gali išbūti 2-3 metus. Stabilizuota plėvele dengtas šiltnamis ne taip greitai įkaista, todėl rytais juos galima vėliau atidaryti vėdinimui. Kai kurie sodininkai įsigudrino šiltnamio karkasą pirmiausia apdengti agroplevėle, o virš jos- polietileno plevelę. Tokie šiltnamiai yra šiltesni, juose ne taip greitai išdžiūsta dirva, augalus reikia rečiau laistyti, o karštomis vasaros dienomis agroplėvelė apsaugo augalus nuo tiesioginių saulės spindulių. Planuojant šiltnamio augalus, reikia turėti omenyje, kad pomidorai ir agurkai reikalauja skirtingų augimo sąlygų. Agurkai nemėgsta skersvėjų, jiems reikia daugiau drėgmės, o pomidorai ir paprikos priešingai, mėgsta sausesnį orą.
Petražolių nauda žmonių organizmui
Patyrę sodininkai, pasibaigus žiemai ir prasidėjus pavasariui sėklų parduotuvėje arba internetu pradeda rūpintis žalumynų sėklomis. Jeigu vertinate gydomąsias petražolių šaknų savybes, verta sėti ir auginti šaknines petražoles. Paprastoji petražolė naudojama įvairiems uždegimams gydyti, žaizdoms užtraukti, regėjimui išsaugoti, esant akmenims šlapimo takuose ar inkstuose ir kitais atvejais. Jos lapuose vitamino C, penkis kartus daugiau nei citrinuose ar apelsinuose. Taip pat gausus rinkinys vitaminų B1, B2, K, PP, geležies druskų, kalio, magnio, kalcio, fosforo. Jeigu įgėlė uodas, bitė, vapsva, kuo greičiau įkandimo vietą galima patrinti petražolės lapų ar šaknų sultimis, nieštėjimą nuims akimirksniu.