Kaip valyti kaminą? Atsako kaminkrėtys Lukas

Nors už lango vasara ir gali atrodyti, kad kitas šildymo sezonas yra labai toli, visgi, ne veltui posakis, kad roges žiedai reikia ruošti vasarą – pasiteisinęs. Nelaukite, kol pradės snigti, kol atvės, kadangi tuomet pradėti ruošti kūrenimo sistemą – bus per vėlu. Vasara yra pats geriausias laikas pasitikrinti, ar katilas, šildymo sistema, kaminas ir visa kita yra tvarkingi. Tai leis ramiai laukti kito sezono.

Vienas svarbiausių darbų yra kamino išvalymas. Vėlgi, geriausia nelaukti rudens. Pasirūpinkite kamino švara vasaros periodu.

Plačiau apie kamino valymo darbus pasakoja kaminkrėtys Lukas, kuris teigia, kad švarus kaminas – ramios naktys.

Profesionalus kamino valymas

Rekomenduojama samdyti sertifikuotą kaminkrėtį, kuris reguliariai (bent kartą per metus) valytų jūsų kaminą. Šiuo metu specialistų yra labai daug. Geriausia yra tartis su profesionalais, kurie kasdien atlieka šį darbą, kadangi jie turi specialią įrangą bei žinias, kurios užtikrina, kad kaminas bus išvalymas efektyviai.

„Kaminkrėčiai turi specialią įrangą ir patirtį, reikalingą saugiam ir efektyviam kamino valymui. Jie gali pašalinti suodžius, kreozotą ir kitas degimo produktų liekanas, kurios gali sukelti gaisrą“,- pasakoja Lukas.

Kai kurie galvoja, kad tokios paslaugos yra perteklinės. Visgi, reikia įvertinti, kad saugumas visada turi būti prioritetas. Ypač tokiu atveju, kai kalbama apie gaisrą, kuris gali nusinešti ne tik daiktus, tačiau ir žmonių gyvybes.

Savarankiškas kamino valymas

Jeigu samdyti specialistą atrodo per brangu arba galvojate, kad galite pats puikiai išvalyti kaminą – tuomet reikia specialios įrangos, kuri užtikrins efektyviai atliekamus valymo darbus.

Kamino valymui Jums reikės:

  • Kamino šepečio, kuris atitinka jūsų kamino dydį ir formą.
  • Ilgo strypo su antgaliu (prie kurio bus pritvirtintas šepetys).
  • Kamino dangčio nuėmimo įrankio (jei reikia).
  • Kibiro su vandeniu ir muilu.
  • Apsauginių akinių, pirštinių ir respiratoriaus.

Pirmiausia reikia išjungti katilą, kad jis pilnai atvėstų. Nuimkite kamino dangtį (jeigu jis yra). Naudodami ilgą strypą su šepečiu ir išvalykite kaminą iš apačios. Šepetį judinkite aukštyn ir žemyn bei į visas puses, kad pašalintumėte suodžius ir kitas liekanas. Reguliariai nuvalykite šepetį nuo susikaupusių nešvarumų.

Yra keletas liaudiškų priemonių, kurios gali padėti reguliariai išvalyti kaminą nuo suodžių. Pavyzdžiui, galite į krosnį įdėti bulvių žievių ar druskos saują. Manoma, kad tai padeda sumažinti suodžių susidarymą.

Taip pat galite naudoti specialias chemines priemones, kurios yra skirtos kamino valymui.

Kamino įdėklo svarba

Visgi, kad ir kaip dažnai valote kaminą – jis niekada nebus toks saugus, jeigu pastarajame nebus integruotas kaminų įdėklas. „Kamino įdėklas yra cilindrinis vamzdis, įstatomas į esamą kaminą. Kamino įdėklas apsaugo mūrinį kaminą nuo erozijos, kurią sukelia karštis, kondensatas ir rūgštys. Dėl to kaminas tarnauja ilgiau ir sumažėja jo griūties rizika, o tai padeda išvengti gaisro pavojaus. Taip pat lygus ir sandarus, o tai sumažina trintį ir pagerina kamino trauką. Dėl to dūmai greičiau pašalinami iš kamino, o tai didina šildymo efektyvumą ir sumažina kuro sąnaudas“,- pasakoja Lukas.

Labai svarbu, kad kamine būtų įdedamas labiausiai konkrečiam kaminui tinkamas įdėklas. Dėl to geriausia renkantis yra tartis su specialistais, kurie supažindins su svarbiausiai kiekvieno kamino įdėklo parametrais.

Kuo kūrenate? Apie kuro kokybę

Taip pat prie didesnio kūrenimo sistemos saugumo prisideda ir kuras, kuris yra naudojamas kūrinimui. Svarbu, kad jis būtų geros kokybės, pritaikytas konkrečiai šildymo sistemai. Tai padeda sumažinti kamino apsinešimo tikimybę. „Malkos yra populiariausia kūrenama žaliava Lietuvoje. Jos yra atsinaujinantis energijos šaltinis ir gali suteikti jaukią šilumą. Tačiau svarbu pasirinkti tinkamo tipo malkas ir jas tinkamai laikyti, kad užtikrintumėte efektyvų degimą. Anglis yra dar vienas populiarus būdas, tačiau laikomas atgyvena. Ji dega ilgai ir karštai, tačiau gali skleisti daugiau dūmų ir pelenų nei malkos. Taip pat dėl labai didelio kaitrumo dažniausiai yra vienas nesaugiausių metodų“,- pasakoja Lukas.

Galima išbandyti briketus arba granules. Jie kainuoja brangiau, tačiau po pastarųjų dažniausiai lieka mažiau pelenų, taip pat degimo metu kamino įdėklas apsineša kur kas mažiau, tad  bus galima rečiau jį valyti.

Tiek renkantis kurą, tiek įdėklą, tiek šildymo sistemą apskritai – reikia tartis su specialistais, kurie gali padėti jums suprasti esminius kiekvieno komponento parametrus. Taupyti negalima. Juk tai yra įrangos, medžiagos, priedai, kurie leis žiemos metu namuose ne tik jaustis puikiai, tačiau ir būti tikru, kad padarėte viską, ko sistema veiktų sklandžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *