Grindinio šildymo kolektorių svarba

Grindinis šildymas – vienas efektyviausių namų šildymo būdų, kada per didelį grindų plotą švelniai ir tolygiai paskirstoma ir išskleidžiama maloni šiluma. Šis šildymo būdas taip pat pripažintas ir pačiu patogiausiu. Vieni iš pagrindinių šių sistemų komponentų yra šildymo kolektoriai.

Šildymo kolektoriai valdo vandens srautą grindų šildymo sistemoje. Kiekvienas vamzdelis jungiamas prie kolektorių, todėl galima efektyviai valdyti vandens srautą, taigi ir šilumos kiekį kiekviename kambaryje atskirai. Jų funkcijos daugiausia yra slėgio mažinimas, stabilizavimas ir nukreipimas.

Šildymo kolektoriai pagaminti iš korozijai atsparaus gryno vario arba sintetinių medžiagų. Dažniausiai gamyboje naudojamos medžiagos: varis, nerūdijantis plienas, vario nikelio danga, aukštai temperatūrai atsparūs plastikai ir kitos. Integruotas vandens kolektorius, pagamintas iš žalvario ir nikeliuoto vario, pasižymi dideliu atsparumu korozijai ir slėgiui. Nerūdijančio plieno vandens kolektorius pasižymi ekonomiškumu, atsparumu korozijai, rūgštims ir šarmams. Taigi, pirkdami šildymo kolektorius, būtinai atsižvelkite į pagaminimo medžiagas. Taip pat reikia atsižvelgti ir į:

  • gamintoją,
  • aukštį;
  • plotį;
  • gylį;
  • tipą;
  • žiedų skaičių;
  • garantijos laiką bei pagaminimo terminą.

Kodėl grindinis šildymas laikomas pačiu patogiausiu šildymo būdu?

Daugelis pritaria, jog tai ne tik švaresnis, bet ir protingesnis namų šildymo būdas. Taip yra todėl, kad šiluma sklinda tiesiai iš grindų pagrindų, apima didelius plotus, kambariuose nereikia montuoti radiatorių. Kodėl verta rinktis grindinį namų šildymą? Tai leis jums sutaupyti nemažai pinigų, gyventi komfortiškai, be to šių sistemų priežiūra visiškai paprasta. Montavimas taip pat gana nesudėtingas, be to tai ir labai saugus šildymosi metodas. Iš trūkumų būtų galima paminėti tik tai, kad jūsų namų grindys taps aukštesnės.

Jeigu nesate tikri, kokį namų šildymo metodą pasirinkti, labai rekomenduojama pagalvoti būtent apie grindinį. Čia taip pat galimi du keliai: vandeninis arba elektrinis grindų šildymas. Elektrinis pasiteisina tais atvejais, kai nėra noro ar galimybių naudoti kitą šaltinį: kietąjį kurą ar dujas. Vandeninis puikiai tinka tiems, kurie ketina ar jau turi įsirengę dujų, kieto kuro katilą ar šilumos siurblį. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *