Dalis žmonių automobilį vertina tik kaip transporto priemonę, užtikrinančią galimybę greitai ir patogiai pasiekti reikiamą vietą. Tuo tarpu kiti į savo „ratus” žiūri gerokai plačiau ir rūpinasi ne tik šių techninių parametrų tobulinimu ar išvaizdos „tiuningavimu”, bet ir investuoja į garso prietaisų kokybę. Gamykloje įmontuotas garso grotuvas ar kolonėlės šiems atrodo nieko verti: ieškoma galingesnės garso aparatūros, kurios neatsiejama dalis yra ir stiprintuvai. Kai kurie muzikos fanatikai savo investicijas į auto garso aparatūrą nevengia pademonstruoti visiems: langai praviri, muzika groja visu pajėgumu ir, norom nenorom, visų akys į nukrypsta į šiuos išsišokėlius. Tačiau yra ir tokių, kuriems galinga audio aparatūra yra reikalinga asmeninių poreikių tenkinimui: juk malonu lėkti „su vėjeliu”, mėgstamam dainai skamba garsiai ir aiškiai?
Svarbūs parametrai, padedantys nuspręsti, kurie garso stiprintuvai yra tinkami konkrečiam pirkėjui, o kuriuos reikėtų „nurašyti”:
Kanalai.
- Vieno kanalo (mono stiprintuvo) užtenka prijungti vienam ar dviem žemų dažnių garsiakalbiam.
- Prie dviejų kanalų stiprintuvo gali būti pajungiamos dvi kolonėlės arba žemų dažnių garsiakalbis.
- Planuojantiems pajungti tiek žemų dažnių garsiakalbį, tiek kolonėles, reikėtų įsigyti 4 ar 5 kanalų stiprintuvą.
Klasė.
Tai – parametras, apibūdinantis panaudojamo galingumo efektyvumą bei atkuriamo garso kokybę. Kai kurie stiprintuvai, priklausomai nuo pastarųjų sandaros, gali išskirti daugiau…triukšmo nei garso.
- A klasė, vertinant stiprtuvų efektyvumą, yra pati žemiausia, kadangi šie labiausiai kaista ir net 65 proc. galios virsta šiluma. Tačiau šie bene idealiausiai tinka aukštų dažnių kolonėlės, kadangi tiksliai atkuria garsia.
- B klasės stiprintuvai kaista šiek tiek mažiau, atkuriamas garsas ne toks „švarus” – triukšmas didesnis.
- AB klasė – bene populiariausia automobiliniuose stiprintuvuose, kadangi kaista mažiau nei A bei skleidžia mažiau triukšmo nei B klasės.
- D klasės stiprintuvai efektyviausi, nes mažiausiai kaista ir išnaudoja net 90 proc. efektyvumo. Tačiau jų skleidžiamas garsas yra „nešvariausias”, tad šie rekomenduojami naudojant žemų dažnių garso kolonėlės. Aukštų dažnių kolonėlės gali būti naudojamas tik tokiu atveju, jei yra įmontuoti filtrai, stiprinantys aukštus dažnius.
Filtrai.
Kalbant apie minėtus filtrus, gali būti stiprinami ne tik aukšti, bet ir žemi dažniai. Kai kuriuose stiprintuvuose galima reguliuoti šiuos abu parametrus (tiek aukštus, tiek žemus dažnius) ir sukurti ausiai maloniausią skambesį.
Galia.
Susilaikykite pagundai rinktis patį galingiausią stiprintuvą, jei jums to tikrai nereikia: užtenka, jei šio galia bus didesnė nei naudojamų kolonėlių.
Sveiki susiduriau su problema turiu sioki toki stiprintuva max galia 2×500max, rms galia jo nezinoma prie jo pajungtos dvi koncertines koloneles po 300rms galios ir kaista stiprintuvas,tiksliau jo plokste viduje paklausius net ir negarsiai muzikos atidarius virsu prilietus ranka plokste ji karsta neina net rankos palaikyt ilgiau nei 3sek,ant vieno kanalo dingo galia vos ne ant kokiu 40% tad viena puse groja silpniau nei kita nors abi puses garso skale nustatytos vienodai,kame gali buti problema,nes su ausinimu viskas gerai stovi vintiliatorius..