Jeigu norite tikrai gražios tvoros, jums reikia medinės tvoros. Tai senas, paprastas ir patikimas būdas užtikrinti, kad namai būtų apjuosti, o tas apjuosimas išlaikytų tikrą grožį.
Praeities dvelksmas
Kodėl medinė tvora taip siejasi s praeitimi? Iš tiesų, žmonės jau senų senovėje statydavo tvoras, norėdami, kad jų pilys, miestai būtų saugesni, apjuosti. Medinės tvoros buvo patogus dalykas, kadangi pusę kamieno gali įkasti į žemę, kita dalis styros. Jeigu sieną dėsi iš akmenų – vargi teks gal 20 kartų daugiau, ir tų akmenų sunku tiek rasti. Aišku, patvariausios tvoros senovėje visgi ir būdavo akmeninės, tačiau medinės praktikoje naudojamos dažniau. Turbūt į galvą galėtų jums ateiti bent vienas vaizdas, kuriame – medžio tvora su viršuje nusmailintais rąstais. Tokie nusmailinimai sulaikydavo visokius įsibrovėlius, nes juk niekas nenorėtų ten pasismeigti. Štai iš kur tas archainės praeities dvelksmas, žmonių, kurie kažkada gyveno ir kurių genus galbūt mums perdavė karta iš kartos, prisilietimas.
Skirtingi medienos apdirbimo būdai
Didžiuliai medinės tvoros privalumai yra itin patogus, lengvas medžio apdirbimas ir skirtingi galutiniai rezultatai. Medis iš savęs paprastai yra pailgi pagaliai, lentos, rąstai. Tvorą galima statyti tuos medžio gabalus skersuojant arba išilgai (populiaresnė versija) dedant. Kaip tik jūs norėsite. Tačiau visais atvejais reikia tą patį medį dar ir apdirbti. Jeigu norite imituoti senovę, tiks tvora ir iš skaldytų rąstų, kur mediena turi dar net ir savo tošį – medžio žievę. Jeigu norite kurti kažką naujo, paprastai lentos bus obliuojamos, taip pat jos gali ir būti paliekamos apvalios. Galiausiai viską reikia šveisti, dažyti ir lakuoti. Skirtingi įvairūs lakai leidžia kurti įvairias nuotaikas. Taigi, smagu, kad su ta pačia lenta ir mediena galima sukurti ir visiškai skirtingus pasirinkimus. Tad sunku net pasakyti, kokie gali būti medinės tvoros trūkumai, kai tiek daug privalumų. Nebent jūs iš esmės nemėgstate medžio. Tačiau medieną tikrai galima apdirbti taip skirtingai, kad gali ir neatsiskleisti ta pati medžio tekstūra. Vieni žmonės mėgsta pabrėžti medžio raštą, kiti kaip tik jį maskuoja. Lakai būna įvairių spalvų.
Ekologiška, tiesiai iš miško
Taip pat smagu, kai medinės tvoros pasirinkimas mums tiesiogiai primena gamtą, kurioje visi ir gyvename. Atrodo, medinė tvora taip tiesiai iš miško. Ir iš kitų medžiagų pagaminti dalykai, statybinės medžiagos, tvoros taip pat dažnai yra iš gamtos paimtų dovanų samplaika, tačiau kai miške galime bet kada pasivaikščioti, tai ir ta tvoros žaliava atrodo tokia natūrali, tokia ranka pasiekiama. Atsiranda ir stalių, kurie patys iš miško su leidimu parsitempia kokią nors lentą ar rąstą ir tada pasidaro ne tik tvorą, bet ir ką nors daugiau. Iš dalies, medinė tvora nėra labai brangi, kadangi tai viena pigesnių statybinių medžiagų, daug pigiau nei tarkime segmentinės tvoros.
Dera Nacionaliniuose parkuose
Gyvenantieji valstybės saugomose teritorijose, tokiose kaip nacionaliniai ar regioniniai parkai, visada susiduria su sunkumais, norėdami turėti ten kokius nors pakeitimus teritorijoje. Namo projektą patvirtinti sunku, kokį nori plastikinį langą neįsidėsi, stogo spalvų irgi yra ribotas pasirinkimas. Tas pats ir su tvoromis. Tačiau įvairios medinės tvoros dažniausiai yra leidžiamos, kadangi jos traktuojamos kaip kraštovaizdį pagražinančios. Tik dažniausiai vietovės architektas neleidžia tų tvorų statytis itin aukštų, kad nesusikurtų toks vaizdas kaip kokioje Anglijoje, kur visas kraštovaizdis pasislėpęs gatvių labirintuose, apjuostuose tvoromis.