Būsto pirkimas yra svarbus žingsnis, didelė investicija, todėl atsainiai į tai žiūrėti negalima. Jei NT paieška pradedama neturint elementarių žinių, kriterijų ir strategijos, tuomet greitai įsiskausta galva. Todėl pateiksime keletą patarimų, kurie padės sudėlioti taškus ant i kuomet perkamas nekilnojamas turtas.
Išskirkite būsto kriterijus
Kiekvienas turi mintyse nusipiešęs kaip atrodys jų svajonių būstas, o ir gyvenimiška patirtis parodo, kas patinka kas ne. Todėl reikėtų paprasčiausiai pasidaryti kriterijų sąrašą, kad žinotumėte ko ieškote. Esminį klausimą, ar jus domina parduodami butai, ar namai, ar kotedžai, atsakysite iš karto, nuo jo viskas ir prasideda. Kitas kriterijus – būsto plotas. Sakykime, jei perkate butą jums svarbus ir kambarių skaičius, kurį apibrėžia šeimos narių skaičius. Toliau seka interjero sprendimai – ar norite buto, kur virtuvė sujungta su svetaine, ar norite bendro vonios ir tualeto kambario, ar norite atskirų, ar pageidaujate būsto su baldais ar be. Ir žinoma, vienas esminių kriterijų – vieta, rajonas kur pageidautumėte gyventi.
Išanalizuokite skelbimus ir pateikite klausimus
Skelbimų portaluose išsirinkite aukščiau išdėstytus kriterijus atitinkančius skelbimus ir juos išanalizuokite. Atkreipkite dėmesį į nuotraukas, komentarus, paanalizuokite vietovę (tam gali padėti ir google street view). Pasistenkite pažinti butą ir sudarykite visų jums kilusių klausimų sąrašą. Niekada negalvokite „tikriausiai bus taip“, „tai čia smulkmena“, o visuomet užsirašykite kilusią mintį ir vėliau susisiekus su pardavėju aptarkite kilusį klausimą.
Nepasiduokite provokacijai
Tokios frazės kaip „už pusvalandžio ateis kitas rimtai susidomėjęs pirkėjas antrą kartą apžiūrėti buto“ ar „štai jau netrukus atneš užstatą“ dažnai būna tik provokacija kuri turėtų paskatinti iš karto duoti užstatą ir užsitikrinti, jog butas bus jūsų. Nepasiduokite. Jei iš tikro kažkas už pusvalandžio įsigis butą, reiškia jums nebuvo lemta. Tačiau nepriimkite skubotų sprendimų, po apžiūrėjimo dar skirkite sau laiko pasitarti su šeima, draugais ar žmonėmis kuriais pasitikite ir tik tuomet pirkite.
Nusistatykite kainos kartelę
Kuo didesnis ir brangesnis objektas perkamas, tuo karštesnės derybos. Atminkite, jog pardavėjui kartais geriau parduoti dabar, bet pigiau, nei parduoti už nusistatytą kainą, bet po kelių mėnesių ar matų, kuomet reikia mokėti už NT išlaikymą net mokesčius. Todėl turėkite nusistatę savo maksimaliai leistiną sumą būstui ir derėkitės su tais, kurie tik vos vos viršija jūsų limitą.