Tai tampa normalia praktika statant naujus namus – beveik nei vienas naujai statomas namas šiomis dienomis neapsieina be automatizacijos sistemos ir ne dėl to, kad pastatas be jos negalėtų funkcionuoti o dėl to, kad atsisakyti diegti automatikos sistemą būtų tiesiog neprotinga.
Kokias pastato funkcijas apima automatizavimo procesai?
Visos funkcijos, atliekamos gyvenamojo namo, ir funkcijos, turinčios įtaką jam, yra automatizuojamos. Kalbant smulkiau: šildymo sistema, nuotekų bei vandentiekio sistema, vėdinimo (oro kondicionierių) sistema, elektra, apsaugos sistemos (gaisrinė sauga). Pastatų automatika yra naudinga valdant visus išvardintus procesus. Procesai gali būti valdomi modernaus valdymo pulto pagalba. Taip pat automatizuoti procesai yra matomi įmonės įdiegusios automatikos sistemą dispečerinėje. Taigi pastebėjus vandens nutekėjimą arba elektros įtampos nestabilumą galima greitai reaguoti ir išvengti nemalonių ar net pavojingų nemalonumų.
Automatizacija galima tik naujiems būstams?
Automatizuotos „gyvybinės“ namo funkcijos tokios kaip elektra, šildymas, gaisrinė sauga nėra vienintelis dalykas, kai kalba eina apie pastatų automatika. Tai kur kas daugiau – automatizuodami savo namus galite valdyti įprastus procesus tiesiog gulėdami lovoje. Galite užskleisti ir atskleisti užuolaidas, keisti temperatūrą namuose, įjungti ar išjungti oro kondicionierių, įjungti ar išjungti tam tikras apšvietimo lempas kambaryje. Funkcijų kiekis didėja nuo automatizacijos kiekio – kuo daugiau įrenginių namuose yra pritaikyti sistemoms, tuo daugiau jūs galite valdyti savo namus. Jei turite saulės kolektorių ant stogo ar kieme, galite nuolat stebėti, kiek elektros energijos jis pagamino šiandien, taip pat galite pasižiūrėti koks lauke oras ir daug kitų funkcijų. Gali būti, kad kol kas tai skamba kaip pasakos, tačiau ne. Dauguma žmonių Lietuvoje pasikliauja pastatų automatika įrengdami savo namus ir tai nebūtinai turi būti ką tik pastatytas pastatas. Automatizuoti galima ir seniau statytus būstus.