Tagoro kondicionavimas

Mobilūs oro kondicionieriai

oro kondicionieriaiOro kondicionieriai paprastai reikalauja profesionalų dėmesio ir įsikišimo.  Priežastis – oro ventiliacijos sumontavimas. Reikia gręžti didelę skylę sienoje, iš išorės kabinti patį ventiliavimo mechanizmą, pasirūpinti kondensato išvedimu. Bute 9 aukšte tai gali būti ir labai rimtas iššūkis. Nesant galimybėms pasistatyti normalaus kondicionieriaus, gelbsti mobilieji oro kondicionieriai.

Tai nedidelės spintelės formos kondicionierius, kuris stovi tiesiog kambaryje. Jis gali šildyti ir šaldyti orą, vėdinti patalpą. Jis ant ratukų, todėl nesunkiai pervežamas iš vienos patalpos į kitą.

Mobilūs oro kondicionieriai yra skirtingų galingumų, todėl prieš juos įsigyjant reiktų į tai atsižvelgti.

Viena iš didžiausių mobiliųjų oro kondicionierių problemų – karšto oro atsikratymas. Kaip tai padaryti, jei pats kondicionierius stovi viduje, o lauke 30 laipsnių karščio? Kiekvienas mobilus oro kondicionierius turi savo žarną, kuri yra skirta karštam orui pašalinti iš patalpos. Tam reikalinga speciali anga sienoje. Taip pat šią žarną galima iškišti ir pro langą. Bet tada karštas oras per atvirą langą pliūptels į visų ir kondicionierius vėsins lauko orą… Tai neefektyvu ir nelogiška. Tam yra sprendimas – speciali lango tarpinė mobiliesiems kondicionieriams. Ji kainuoja 18 eurų, todėl perkant kelis šimtus kainuojantį mobilųjį kondicionierių, ši suma neatrodys didelė.

Tai savotiška palapinė, kuri yra tvirtinama ant praviro lango. Ji užkiša visas praviro lango skyles ir neįleidžia karšto ar šalto oro iš išorės. Specialus užtrauktukas leidžia nesunkiai įkišti mobiliojo kondicionieriaus žarną ir ją pritvirtinti. Tokiu būdu iš išorės karštas ar šaltas oras į vidų nepatenka, o žarna nereikalingas oras puikiai išeina lauk.

Šis sprendimas supaprastina mobiliojo kondicionieriaus naudojimą. Lieka kita problema – ribotas kondicionuojamos patalpos plotas. Viskas priklauso nuo vidinės oro cirkuliacijos. Jei įmanoma atidaryti duris ir sukelti labai nedidelį skersvėjį, vienoje patalpoje atšaldytas oras pereina į kitas ir taip atvėsina visus namus. Bet to reikia gana retai. Mobilieji oro kondicionieriai Lietuvoje yra gana populiarūs ir naudojami dažniausiai miegamajame. Kiti kambariai nėra vėsinami. Todėl šis sprendimas itin tinkamas mūsų šalyje. Juk karštą orą turime vos 2-3 savaites per metus, kai net ir naktį temperatūra yra didesnė nei 20-25 laipsniai. Tomis dienomis mobilieji oro kondicionieriai – tikras išsigelbėjimas.

 

Kodėl verta rinktis ekovatą?

Ekovata – organiškai izoliuojanti medžiaga, kuri yra naudojama įvairiems pastatams šiltinti.

Ekovata yra labai veiksminga, kokybiška ir ekologiška statybinė medžiaga, nedaranti žmogui blogos įtakos. Jos techninės charakteristikos (šilumos laidumas (l=0.04 W/mK), sandarumas, gelbėjimas nuo drėgmės ir ugnies, gerasgarso nepralaidumas) yra viršesnės už tradicinės, termoizoliacinės medžiagos charakteristikas.

Ekovata yra atspari gaisrui, apsaugo pastato konstrukciją nuo ugnies išsiplėtimo. Jos medžiagoje yra borakso ir boro rūgšties, tai neleidžia ekovatai degti. Pastatas yra apsaugomas nuo sunaikinimo, kai gaisro atveju ekovatoje išsiskiria kristalinis vanduo. Šis faktas buvo patvirtintas ir įrodytas gaisro metu.

Neįtikėtinos šilumos izoliacinės savybės yra dėl žaliavų, kurias naudoja gaminant ekovatą. Didelis privalumas yra ir tai, kad drėgmė ir oro pralaidumas reguliuojasi natūraliai. Medžiagos privalumai gali būti vertinami bet kuriuo metų laiku: žiemą taupoma šiluma, o vasarą – oro kondicionavimo išlaidos. Dėl natūraliai besireguliuojančios drėgmės nebūtina naudoti garų izoliacijos. Ekovata yra pagaminta iš perdirbtos medienos ir drėgnumas keičiasi taip pat kaip ir medienoje. Ši savybė apsaugo ekovatą ir medines konstrukcijas prie jos nuo pelijimo ir kenksmingų grybelių susidarymo. Tokiu būdu prailginamas pastato naudojimo laikas.

Ekovata gali būti lengvai naudojama net ir siauriose vietose, į kurias sunku patekti (įvairių grotelių spragose, aplink vamzdžius ar laidus), šios savybės suteikia puikią garso izoliaciją, nes yra užpildomas kiekvienas menkiausias tarpelis ar plyšelis.

Verta paminėti, kad pastatų šiltinimas naudojant ekovatą yra labai ekonomiškas, praktiškas sprendimas, kadangi galima taupyti medžiagas statybos darbų metu. Ekovata, po pjaustymo proceso nepaliekanieko, ko nebūtų galima panaudoti dar kartą.

Pastato šilumos izoliaciją, naudojant ekovatą, galima atlikti per gana neilgą laiką. Darbams yra suteikiama garantija. Taip pat yra labai sutaupoma, nes, kaip ir buvo minėta, sutaupomos šildymo ir oro kondicionavimo išlaidos kai nereikia įsirenginėti papildomų vėdinimo sistemų ar pirkti ventiliatorių.

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑