Tagnauji butai

Ar naujas butas Klaipėdoje nurungs senuosius?

nauji butai KlaipėdojeNekilnojamojo turto rinkai augant, vis daugiau pirkėjų renkasi galimybę gyventi naujos statybos bute. Pastarasis sprendimas vertinamas ir dėl itin patogių gyvenimo sąlygų, ir dėl komfortiškos gyvenamosios aplinkos. Naujas butas Klaipėdoje šiandien vilioja tiek naujakurius, tiek senuosius miesto gyventojus. NT brokeriai teigia, kad šią rinkos tendenciją visų pirma lemia apgalvoti naujųjų projektų vystytojų sprendimai ir nepagailėtos investicijos namų kokybei.

 

Augančios nekilnojamojo turto pasirinkimo galimybės

Vertinant nekilnojamojo turto pirkėjų poreikius paprastai išskiriami tris esminiai etapai: gyvenamosios aplinkos įvertinimas, būsto (namo) kokybės įvertinimas ir NT kaina. Kitaip sakant, vertinamas būsto kokybės ir kainos santykis. Praktika rodo, kad naujus namus perkame vos kelis kartus per gyvenimą, todėl labai svarbu šį sprendimą priimti apgalvojus visus privalumus ir trūkumus. Naujos statybos projektai Klaipėdoje vilioja itin komfortiškomis gyvenimo sąlygomis, tačiau investicijos į būstą taip pat nėra mažos ir daugeliui pirkėjų prireikia būsto paskolos. Kada šis sprendimas yra teisingas ir tampa puikia investicija ateičiai ir gyvenimo komfortui?

 

Kada verta investuoti į naujos statybos butus?

Vienas svarbiausių naujos statybos daugiabučių Klaipėdoje privalumų – išskirtinai aukšta butų kokybė, racionalus būstų išplanavimas, modernūs inžineriniai sprendimai, dėmesys energetiniam efektyvumui, patogi gyvenamoji aplinka, užtikrinanti tiek lengvą susisiekimą su miestu, tiek ramią gamtos užuovėją. Be to, priklausomai nuo pirkėjų poreikių, butą galima įsigyti tiek su daline, tiek su pilna apdaila ir keltis į naujus namus jau už kelių dienų.

NT ekspertai sutinka, kad naujos statybos būstas Klaipėdoje yra puikus investicinis sprendimas ateičiai. Tai puikus būstas, ilgą laiką išlaikysiantis savo vertę. Šiuos namus renkasi investuotojai, nusprendę įsigyti būstą nuomai (tai itin praktiškas pasirinkimas, kadangi į Klaipėdą nuolatos keliauja studentai ar darbo perspektyvų ieškančios šeimos). Taip pat į naujuosius namus rekomenduojame keltis seniesiems Klaipėdos gyventojams, jau kurį laiką galvojantiems apie naujus namus. Jauki atmosfera, kokybiškos statybos ir dėmesys kiekvienai smulkmenai atitiks išrankiausių pirkėjų poreikius. Nors pradinė būsto kaina gali atrodyti gana nemaža, NT brokeriai ragina įvertinti tai, kad šie namai išlaikys savo investicinę vertę, suteiks puikias komforto sąlygas, be to, bankai, suteikdami būsto paskolą, naujos statybos daugiabučius vertina itin palankiai ir siūlo geresnes paskolos sąlygas.

Butas ar namas: ką rinktis?

parduodamas namasŠiandien netylant kalboms, kaip neįtikėtinai kyla NT kainos Vilniuje, o ypač Vilniaus centre bei Kaune, vis tiek išlieka klausimas – ką labiau verta įsigyti: butą ar namą? Atsakymą galima pateikti vienu sakiniu: verta rinktis tą vietą, kurioje gyventi labiau traukia širdis. Ir tai yra pats svarbiausias kriterijus – juk gyventi pasirinktame būste reiks porą dešimtmečių o gal ir visą gyvenimą. Todėl reikia pasirinkti tokią aplinką, kurioje viskas iki menkiausios smulkmenos žmogų trauktų ir žavėtų: vienam tai bus žavingos senamiesčio gatvelės, o kitam – horizonte besileidžianti saulė užmiestyje esančiame gyvenamajame name.

Be abejo, yra ir kitų kriterijų. Juk ne visada širdies balsas „pagalvoja“ apie ekonominius gyvenimo sumetimus, atstumus nuo namų iki darbo ir miesto ir panašiai. Tad galime pasiūlyti orientyrus, kurie paliestų svarbiausius gyvenimo bute arba name aspektus. Tuomet prie didžiojo sprendimo, ką rinktis – butą ar namą , prisidės ne tik širdies, bet ir proto balsas.

Butas. Butai mieste ir jo centre yra numeris vienas pasirinkimas tarp vienų gyvenančių asmenų arba bevaikių porų. Miesto gyvenimo ritmas ir aplink verdanti kasdienybė yra patogus ir jaukus prieglobstis jaunam žmogui, siekiančiam nuosavo būsto. Butas mieste yra patrauklus sprendimas, kai žmogaus darbovietė yra netoliese mieste, o gal net tame pačiame mikrorajone. Ne tik darbo, bet ir visų pramogų pasiekiamumas gyvenant bute mieste patenkintų visus gyventojo poreikius. Taip pat butą verta rinktis dėl ateities investicijų. Miesto centre kiekvienam verslininkui visuomet reikės patrauklių naujų erdvių. Jeigu po daug metų nebenorėtumėte gyventi bute, lengvai rastumėte jo pirkėją.

Namas. Parduodamas namas miesto centre – retas reiškinys. Tai dažniausiai tolimiausių mikrorajonų statiniai ar užmiesčių bendruomenės miesteliuose, įsikūrusiuose toliau nuo didžiųjų miestų. Tačiau su atstumu nuo miesto atsiveria didesnės galimybės, kurios vilioja žmones, mėgstančius absoliučiai individualią erdvę ir ramybę. Galima sakyti, kad nuosavame name turi visišką laisvę įsikurti savo asmeninį kampelį: ne tik namų erdves, bet ir kiemą. Kol gyvenimas daugiabutyje yra suvaržytas įvairių administracinių mokesčių, erdvės trūkumo bei kitų miesto būstams taikomų apribojimų, tol nuosavas namas leidžia mėgautis ramybe negirdint kaimynų ir gatvės triukšmo, džiaugtis laisvalaikiu jaukiame kieme ir dar daugiau.

 

 

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑