Tagžidiniai

Židiniai ir jų rūšys: ką rinktis?

židiniai

Jeigu ieškote namams jaukaus ir stilingo akcento – židinys bus puikus pasirinkimas, dėl kurio nesigailėsite niekada. Nuo senovės židiniai buvo svarbus namų elementas, taip išliko iki šių dienų. Tiesa, šiandien židiniams skiriama daugiau funkcijų – ne tik šildymo, bet ir estetinė. Tai vis dažniau yra viena svarbiausių priežasčių, dėl kurių renkamasi namuose įrengti židinį. tiems, kas dar tik svarsto, kur ir koks židinys tiktų namuose, reikėtų žinoti, kokio tipo židiniai kokias funkcijas gali atlikti.

Atviras židinys

Būtent tokius židinius esame įpratę matyti filmuose ir reklamose. Dažna scena, kai prie didelio atviro židinio, kuriame spragsi degančios malkos, vakaroja susibūrusi visa šeima arba romantiškai laiką leidžia poros. Labai dažnai pirkėjai, ieškodami židinio, pirmiausia ima domėtis būtent tokio tipo židiniais. Tačiau labai dažnai ankščiau židinio neturėję žmonės nė nežino, kad tokie dideli, atviro tipo židiniai yra nefunkcionalūs. Tai reiškia, kad jų pagrindinė funkcija yra estetika ir jaukių namų kūrimas. Dažnas mano, kad didžiulis atviras židinys ne tik suteikia jaukumo namams, bet ir gali juos apšildyti. Tačiau tai nėra tiesa. Todėl geriausiai tokio tipo židinį rinktis tuomet, kai namuose jau įrengta šildymo sistema, tačiau svetainėje norisi jaukaus ir stilingo akcento. Be to, tokio tipo židinį galima naudoti ne tik jaukumui sukurti, bet ir pagaminti nedidelę vakarienę ant ugnies. Kai kuriuose židiniuose tam net įrengti specialūs elementai.

Uždaras židinys

Visgi, būtent uždaro tipo židiniai yra populiariausias klientų pasirinkimas. Pirmiausia todėl, kad tai saugus ir funkcionalus namų elementas. Skirtingai nei atviro tipo židinys, uždaras židinys yra su durelėmis, tad yra ne tik gražus, bet ir naudingas namams. Toks židinys gali apšildyti ne tik patalpą, kurioje yra. Prisijungus jį prie šildymo sistemos, židinys gali pasitarnauti ir kitų patalpų apšildymui. Be to, pasirūpinus moderniais sprendimais, galima nuotoliniu būdu reguliuoti slėgį židinyje, stebėti besikeičiančią temperatūrą. Dažnai tokio tipo židiniai pasirenkami kaip labiau investiciją atperkantis sprendimas. Nes šio tipo židinys ne tik pripildo namus jaukumu, bet ir atlieka šildymo funkciją. Be to, tai ypač populiarus sprendimas, kai namuose yra mažų vaikų. Uždaro tipo židiniai tokiais atvejais labiau vertinami dėl savo saugumo ir paprasto naudojimo.

 

Tradiciniai ir modernūs židiniai

dūmtraukiaiŽidinys – kiekvienų namų puošmena, nuo senų laikų buvo tikima, kad židinys saugo namų šilumą ir šeimos narių santarvę. Šiandien ši požiūris šiek tiek pasikeitė, tačiau ir šiandien daugelis nuosavų namų šeimininkų negali įsivaizduoti savo namo be židinio.

Klasikiniai židiniai alsuoja prabanga

Klasikinių židinių išskirtinumas – atviras ugniakuras ir neįmantri forma. O štai puošyba visai kita kalba. Žinoma, dažniausia ji priklauso nuo savininko skonio, tačiau paprastai klasikiniai židiniai savame reikalauja kažko prabangaus, rafinuoto ir barokiško, todėl retai galima pamatyti židinį, kurį puošia visiškai paprastai ornamentai ir krištoline vaza.

Paprastai klasikiniai židiniai yra apipavidalinami rankomis apdirbtomis natūraliomis medžiagomis: marmuru, dolomitu, nefritu, o taip pat ir natūraliais akmenimis. Brangiausias ir prašmatniausias pasirinkimas  – marmuras, juo apipavidalintas klasikinis židinys atrodo pritrenkiančiai ir papildomų dekoro elementų jam gali net ir neprireikti. O štai, jei klasikiniu židiniu nusprendėte papuošti savo kaimo sodybą, galite atsisukti į mūsų senolius. Senoviniams židiniams paprastai naudojamos plytos, dekoratyviniai akmenys ir įvairios uolienos. Be to, po tokiu židiniu turi būti vieta malkoms, o virš ugniakuru įrengtos lentynos;

Modernūs židiniai – grožio ir funkcionalumo sintezė

Modernūs židiniai pasižymi įvairesnėmis formomis, tarkim, avangardo mėgėjai kambaryje gali įsirengti tokį židinį, kuris nė iš tolo neprimena klasikinio. Moderniems židiniams  dažniausiai yra naudojama skarda arba smiltainis. Šios medžiagos pigesnės, tačiau estetiškai atrodo išties puikiai.

O svarbiausia tai, kad modernūs židiniai reikalauja mažiau priežiūros, tarkim dujiniai židiniai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nenori rūpintis kuru ar kamino valymu. Elektroninė židinio valdymo sistema padeda palaikyti norimą kambario temperatūrą, jei židinys pradeda per daug kaisti, ventiliatoriai įsijungia automatiškai ir leidžia židiniui šiek tiek atvėsti. Tad tokiu židinius valdyti labai paprasta, o vizualiai jie tikrai atrodo ne prasčiau nei klasikiniai židiniai.

Kitas modernių židinių tipas – elektriniai židiniai. Šie židiniai tapo tikru išsigelbėjimu tiems, kurie gyvena daugiabučiuose. Šiems židiniams nereikalingi dūmtraukiai, nereikia kuro ar pelenų valymo sistemos, todėl tokį židinį galima drąsiai statyti net ir dviejų kambarių bute.

Prabangi ir šilta namų dalis – židiniai

židinysTurbūt ne kartą yra tekę žiūrėti filmus ar vartyti žurnalus, kur didžiuliuose namuose įrengti elegantiški židiniai. Šie vaizdai priverčia atsidusti ir pasvajoti, koks tai jausmas – užsikurti židinį namuose, girdėti ugnies traškėjimą, mėgautis natūraliu romantišku apšvietimu. Ne kiekvienas turi galimybę įsirengti didžiulį židinį net privačiame name. Tam reikalinga tinkama erdvė ir priežiūra. Tačiau židinių gamintojai siekia patenkinti savo klientų lūkesčius ir siūlo puikią alternatyvą tiems, kurie nori papuošti savo namus šiuo išraiškingu akcentu. Tai yra židinių kapsulės, kitaip vadinami židinių ugniakurai, kurie iš tiesų atlieka židinio funkciją, tačiau yra lengviau pritaikomi įvairiose patalpose.

Kas?

Tai tarsi mini židiniai, kurie dažniausiai perkami žmonių, neturinčių galimybių įsikurti didžiulį židinį arba klientų, kuriems pakanka ir nedidelio ugnies šaltinio namuose. Ugniakurai gali būti naudojami ir kaip šilumos šaltinis, ir kaip dailus namų akcentas. Šį židinio alternatyvos pasirinkimą galite lengvai rasti didžiųjų židinių gamintojų siūlomose prekėse. Tai ypač populiarus pasirinkimas, kuris kartais priimtinas net ir itin erdvių privačių namų gyventojams. Dėl savo ekologijos, geros kainos ir lengvo naudojimo, židinių ugniakuras yra viena perkamiausių židinių gamintojų siūlomų prekių.

Kodėl?

Yra labai daug piežasčių pirkti židinių ugniakurus. Pati pagrindinė yra ta, jog šis mini židinys iš tiesų  atlieka židinio funkcijas ir sukuria židinio efektą. Prie jo ne tik malonu pasėdėti ir pažiūrėti į liepsną, jis taip pat labai patogus naudoti, yra saugus ir kokybiškas. Jei bijote, kad nedidelis židinukas nebus toks patikimas kaip didžiulis plytinis židinys, neverta jaudintis. Šie produktai gaminami iš itin kokybiško metalo ir turi storas atsparias sieneles, kurios apsaugo nuo per didelio karščio. O ugniakuro korpusai yra padengti šilumą kaupiančiomis plokštėmis, kurios užtikrina aukštą temperatūrą tik ugniakuro viduje.

Židinių kapsules pirkėjai taip pat mėgsta ir todėl, jog tai labai patogus židinio variantas Jūs namuose. Šių mini židinių montavimas yra ypač paprastas ir saugus, todėl jie gali būti statomi ne tik privačiuose namuose, bet ir daugiabučių butuose. Tinkamai prižiūrimi šie mini židiniai tarnauja ilgus metus be gedimų ir nuolat džiugina namų gyventojus.

Židinių ugniakuras be šilumos ir grožio, namams suteikia išskirtinės elegancijos ir modernumo įspūdį. Jei Jūsų namuose vyrauja modernus stilius ir interjeras, šis pasirinkimas puikiai tiks Jūsų namų atmosferoje.

Kai lauko židiniai pastatomi viduje

Židiniai – puiki interjero detalė kiekvienuose namuose, tačiau reikia nepamiršti, kad vis dėlto tai yra labai rimtas interjero elementas, reikalaujantis nemažai investicijų, o vėliau ir priežiūros bei atsargumo. Židinių prekeiviai ir montuotojai visada akcentuoja saugumą ir profesionalumą, nes „raudonojo gaidžio“ svečiuose niekas nelaukia…

Židiniai paprastai yra dviejų rūšių pagal formą. Jas galima nusakyti rusiškomis raidėmis П ir Д. П raidė atspindi klasikinio vidaus židinio formą. Tuo tarpu lauko židinys yra labai panašus savo forma į didžiąją Д raidę. Tarp jų skirtumas yra tas, kad lauko židinio viršuje iš karto mūrijamas kaminas, o vidaus židinys gražiai įmontuojamas į sieną. Su šiuolaikinėmis technologijomis, kaminas išvedamas židinio nugaroje lenktu vamzdžiu, todėl ir lauko židinys gali būti pastatomas viduje.

Kam tai naudinga? Toks neįprastas interjero sprendimas galimas kaimo turizmo sodyboje dėl vienos praktinės priežasties. Lauko židiniai yra pritaikyti ne tik šildytis, bet ir ruošti maistą. Gal sriubos ir niekas nebeverda, tačiau įdėjus geležinius rėmus galima gauti puikią kepsninę, kurioje galima kepti ant iešmo ar grotelių įvairius kepsnius, dešreles, šašlykus, vėrinukus, sparnelius ir t.t. Tai itin patogu žiemą, kai lauke nėra sąlygų užsikurti kepsninės. Tiesa, nereikėtų pamiršti ir malkų. Jei židiniuose paprastai naudojamos pušinės ar ilgai degančios beržinės malkos, tai šašlykams gali tekti nusipirkti specialių malkų – uosio, ąžuolo, taip pat tiks ir tas pats beržas. Svarbu, kad malkos nebūtų spygliuočių medžių, kuris degdamas išskiria daug smalkių. Tai I kaitrumo grupės malkos, kurios greitai sudega, bet žarijos išlieka kaitrios ilgiau.

Lauko židiniai primena senovines krosnis, nes būtent tam jie ir buvo statomi – ir pasišildyti, ir pasigaminti maisto. Lauke stovintys židiniai dažnai būna aprūkę ir gana neišvaizdūs, tačiau tai tik suteikia jiems natūralumo ir savotiško žavesio. Viduje pastatytas lauko židinys turėtų būti deramai dekoruotas. Aišku, ne kokliais ar dolomito plokštėmis, bet juodas ar apskritai tamsus akmuo labai tinka. Svarbu nepamiršti, kad ant kelių atbrailų galima pasistatyti tam tikrus daiktus – žvakides, suvenyrus, kitus dekoro elementus. Ideali apdaila turėtų priminti tą grubų lauko židinių statybos būdą, tačiau tuo pačiu ir išlikti elegantiška bei subtili. Tai jau priklauso nuo architekto ar interjero dizainerio fantazijos ir žinių. Lauko židiniai viduje – originalus ir neįprastas sprendimas, kuriuo galima nustebinti svečius, o taip pat ir gauti nemažai naudos.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑