Tagžemės sklypas

Kokie kriterijai lemia sklypo kainą?

paminklaiNors Lietuvoje vis dar laukiama NT burbulo sprogimo, daugelis gyventojų vis tiek nevengia ieškoti sklypų išsvajotų namų statyboms. Sklypo kaina yra nustatoma remiantis keliais faktoriais, todėl reikėtų žinoti, kad vienur kainos bus didesnės, o kitur mažesnės, net jeigu perkamo sklypo plotas bus identiškas. Jeigu ir jūs šiuo metu naršote pasiūlymus skelbimų portaluose ir tikitės už mažą kainą įsigyti kažkokį žemės lopinėlį, tuomet turėkite galvoje, kad teks kaip reikiant pavargti. Vienos kainos galbūt jus nustebins nemaloniai, o kitos gali kelti abejonių ar viskas su pasiūlymu yra gerai. Tad, į ką reikia atsižvelgti perkant sklypą namo statybai?

Jeigu jūsų biudžetas yra smarkiai ribotas – pamirškite prestižinius rajonus. Prestižiniais miestų rajonais laikomos tos teritorijos, šalia kurių yra geriausia infrastruktūra. Juk savaime suprantama, kad namas šalia mokyklos ar darželio kaip reikiant palengvins jūsų dienos pradžią – kas rytą nereikės atžalų vežti tolimą kelią. Prestižiniuose rajonuose sklypų kainos yra didžiausios. Tačiau turėkite galvoje, kad turint būstą tokioje vietoje, susisiekimas yra tobulas, nes šalia būna praktiškai visos svarbiausios valstybinės įstaigos, viešasis transportas, pramogos.

Jeigu ieškote sklypo atokiau nuo miesto, būtinai pasidomėkite komunikacijomis. Sklypo kainą dažniausiai lemia ir tai, ar jame yra komunikacijos – elektros linija, sanitariniai mazgai, vandentiekis. Jeigu statant namą jums reikės iki jos viską vesti patiems, tuomet statybų išlaidos kaip reikiant išaugs. Dėl šios priežasties, atokiau nuo komunikacijų esantys sklypai dažniausiai yra žymiai pigesni.

Atokesnės vietovės prie vandens telkinių – vienos brangiausių. Jeigu svajojate apie namą, pro kurio langus būtų galima mėgautis ežero, upės ar kitais nuostabiais gamtos vaizdais, tuomet aišku, kad už sklypą teks pakloti didesnę pinigų sumą. Įprastai tokiose vietose įsigyti sklypą yra ganėtinai sunku, nes kainos yra ypač aukštos dėl nemažos paklausos.

Saugumas – prioritetinis kriterijus renkantis sklypą. Kone kiekvienam yra svarbu gyventi saugioje aplinkoje, tačiau ne visi rajonai pasižymi tuo pačiu nusikalstamumo lygiu. Bene mažiausia sklypo kaina būtų taikoma tuo atveju, jeigu jis būtų perkamas vietovėje, kurios nusikaltimų skaičius yra labai didelis. Tiesiog tokiose vietose niekas nenori gyventi, tad ir sklypų savininkai bando privilioti pirkėjus nustatydami labai mažas kainas.

Tai nėra vieninteliai kriterijai, kuriais privalu remtis ieškant sklypo namo statybai. Netgi ir už lango matomos kapinės bei paminklai gali daryti įtaką sklypo įsigijimo kainai. Tiesiog turėtumėte įvertinti visus niuansus, o dėl šventos ramybės, rekomenduojama kreiptis į nekilnojamo turto agentūras.

Geodeziniai matavimai: kaina, terminas ir sąlygos

geodeziniai matavimai kaina Geodezinių matavimų paslaugos yra reikalingos tais atvejais, kada norima sklypą padalinti, sujungti, pakeisti sklypo paskirtį, ir t.t. Tokiais atvejais tenka ieškoti specialistų, kurie galėtų suteikti reikalingas paslaugas, ir neretai svarbu yra tai, kokia yra šių teikiamų paslaugų kaina. Atrasti įmones, kurios teikia paslaugas palankiausiomis kainomis, galėsite naudodamiesi internetine paieška: raktiniai žodžiai geodeziniai matavimai kaina tikrai leis jums greičiau atrasti tai, ko ieškote. Nemažai įmonių savo internetinėse svetainėse nurodo, kokie yra paslaugos įkainiai, tad netrukus galėsite palyginti nustatyta kainas.

Geodezinių matavimų terminas

Gana dažnai svarbu yra tai, kiek laiko trunka geodeziniai matavimai, ir visas šis procesas susideda iš trijų etapų. Pirmiausia savo darbus atlieka matininkas, ir kiek tai trunka, priklauso nuo to, koks yra sklypo dydis ir sudėtingumas. Matavimai gali būti atliekami per kelias dienas, tačiau kartais tai trunka kur kas ilgiau. Kitas žingsnis  – Nacionalinės žemės tarnybos patikra. Dažniausiai atliktų matavimų rezultatai yra tikrinami nuo 15 iki 25 dienų, o vėliau tai turi patvirtinti Registrų centras (tai truks nuo 1 iki 10 dienų). Taigi, gana sunku pasakyti, kiek laiko truks geodeziniai matavimai. Visada yra palanku dėl reikalingų paslaugų kreiptis dar iš anksto, nes tai vis tiek truks apie du mėnesius.

Geodezinių matavimų kaina

Kaina priklausys nuo to, koks yra sklypo dydis bei sudėtingumas, ir, žinoma, nuo pasirinktų specialistų nustatytų kainų. Susirasti įvairių paslaugos tiekėjų nustatytas kainas galėsite naudodamiesi internetine paieška, ir čia tikrai pravers raktažodžiai geodeziniai matavimai kaina. Netrukus galėsite susirasti įvairias įmones, kurios informaciją apie teikiamas paslaugas skelbia internetinėse svetainėse. Jei pateiktos informacijos pritrūktų, galėsite susisiekti elektroniniu paštu ar telefonu, ir jums bus atsakyta į visus rūpimus klausimus.

Paslaugų teikimo sąlygos

Svarbu yra tai, kad matininkui būtų pateikiami reikalingi dokumentai, nes tik tokiu atveju galės būti atliekami geodeziniai matavimai. Kokie dokumentai bus reikalingi, tai gali priklausyti nuo konkrečios situacijos, tačiau paprastai reikalingas sklypo detalus ar bent preliminarus planas, sklypo ir jame esančių statinių nuosavybę įrodantys dokumentai, ir savininko tapatybės dokumento kopija. Žinoma, visada yra palanku pasitikslinti, ko gali reikėti, kad būtų atliekami matavimai.

Jei kils tam tikrų neaiškumų, specialistai tikrai galės atsakyti į jums iškilusius klausimus, todėl galite susisiekti su specialistais telefonu ar elektroniniu paštu.

 

Viskas, ką turite žinoti apie kadastrinius matavimus

kadastriniai matavimaiŽemės sklypo arba nekilnojamojo turto kadastriniai matimai tai procesas, kurio metu nustatomos posūkio taškų koordinatės, plano bei kiti techniniai dokumentai, kurie reikalingi kai norima žemės plotą arba patalpą parduoti, nuomoti ar rekonstruoti. Tai vis labiau plintanti paslauga, kurios dažniausiai prireikia, kuomet nekilnojamasis turtas kartu su žemės sklypu yra perduodamas kitiems asmenims. Kartais kadastriniai matavimai atliekami, kuomet žemės savininkas nori pasitikslinti turimos žemės, taip pat įvertinti, kokie paviršiai yra jo turimoje teritorijoje. Tai procesas, kurį dažniausiai per kelias dienas atlieka profesionalai. Juos pasisamdžius kartu su paslauga bus užpildyti ir visi reikalingi dokumentai bei įrašyti į kadastrų knygą. Juk dėl nieko neteks sukti galvos.

Dokumentai, be kurių kadastriniai matavimai nebūtų įmanomi:

  • bent preliminarus žemės sklypo plotas, kurį ir bus stengiamasi patikslinti.
  • dokumentas, kuris žymi konkretaus žemės ploto savininko įsipareigojimus ir kontaktus. Paprasčiau, turite įrodyti, kad tai jūsų žemės plotas.
  • žemės savininko paso arba asmens kortelės kopija.
  • visi kito dokumentai, kurie pagal įstatymą turi priklausyti prie jūsų žemės teritorijos.

Kaina ir atlikimo trukmė yra derinama individualiai su kiekvienu asmeniu. Jei pastarasis labai skuba ir trokšta, kad visi kadastriniai matavimai būtų atlikti kuo skubiau – tuomet teks papildomai sumokėti už skubumą. Dažniausiai tokios paslaugos yra teikiamos ir savaitgaliais bei švenčių metu. Visada, kai tik klientams reikia tokios paslaugos, tačiau aišku, registracija yra būtina.

Profesionali komanda, kuri puikiai išmano savo darbą, tuo pačiu konsultuojasi ir su architektais, kurie padeda lengviau suvokti esamą padėtį. Moderniausios technologijos ir didelė motyvacija padeda pasiekti efektyvų rezultatą ir patenkinti visus jūsų išsikeltus poreikius.

Nelaukite, kol kadastriniai matavimai taps būtinybe ir tuomet reikės mokėti papildomus pinigus už skubių paslaugų poreikį. Susitvarkykite tokio pobūdžio dokumentus ir ramiai gyvenkite. Juk niekada negalite žinoti, kada nuspręsite sklypą išnuomoti arba parduoti. Tegul viskas vyksta legaliai ir apiformintai.

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑