TagVonios

Plieninės vonios pliusai: kodėl verta ją rinktis?

plieninės voniosPasirinkti kokybišką vonią – sunkesnis darbas nei Jums gana nors teko pagalvoti. Juk šiuo metu egzistuoja tokia plati pasiūla, kad sunku pasakyti, kas yra gerai, o kokios vonios nėra labai geras sprendimas. Labai dažnai nežinojimas trukdo atrasti patį geriausią variantą. Plieninės vonios šiuo metu vis dažniau sulaukia teigiamo ir tikrai pelnyto dėmesio. Plačiau apie jas jas skaitykite tekste. Juk kokybiški plieno gaminiai – galimybė įsigyti ilgaamžį, gražų ir ilgai naudojama daiktą.

Plieninės vonios šiuo metu yra giriamos dėl gana daug privalumų. Pagrindinius išskirsime šiame tekste, kad suvokiant pliusus galima būtų nuspręsti, ar alternatyva Jus tenkina, ar ne.

  1. Atsparumas neigiamiems aplinkos veiksniams. Šios vonios yra labai tvirtos ir jokie braižymai, smūgiai arba trynimas nebus Jums kenksmingi. Vien todėl, šios vonios ilgaamžės ne tik funkcionalumo, tačiau ir estetikos prasme. Vonios yra padengiamos emalio sluoksniu, kuris ir apsaugo nuo neigiamų aplinkos veiksnių.
  2. Nesudėtinga priežiūra. Labai lengvai susibraižomos vonios reikalauja ir papildomos priežiūros, dažnai specialių priemonių, kurios gali garantuoti kokybę. Kadangi iš plieno pagamintos vonios yra labai kokybiškos – nereikia pergyventi, kad jų paviršius nebus toks, kokio tikitės. Paprasčiausi skysti valikliai padės nuvalyti bet kokio pobūdžio dėmes. Kartais užtenka muilo ir vandens, kad paviršius būtų nuostabiai švarus.
  3. Šilumos pasiekimas. Plienas labai gerai įsisavina šilumą, tad jeigu norėsite maudytis labai karštoje vonioje – ji tikrai greitai įkais. Ir ne tik tos vietos, kur vanduo apsėmęs, tačiau visa vonia apskritai.
  4. Storos vonios sienelės. Kadangi plienas yra labai tvirta medžiaga ir jos sienelės yra labai storos – galima pasidžiaugti tuo, kad tilps ypač didelis vandens kiekis. Taip pat jos tinka labai stambiems asmenims. Nuo to plienas visiškai nesikeis. Turbūt ne kartą teko matyti, jog būtent iš plieno gaminamos vonios dažniausiai būna statomos ligoninėse. Vietose, kur žmonėms reikia specialių poreikių, o šios vonios puikiai atlaiko.
  5. Atsparumas rūgštims ir chemikalams. Jeigu jūsų vonia išsipurvino ir paprasčiausias vanduo negali nuvalyti dėmių – tokiu atveju teks naudoti specialias priemones. Puiku, kad net ir rūgštingi chemikalai niekaip nepažeis paviršiaus. Tuo pačiu ir tokios priemonės, kurias žmonės naudoja ant savęs (kad ir plaukų dažai) – nebus kenksmingi vonioms taip pat.
  6. Ilgai išsilaiko spalva. Emalis atsparus ir šviesai, ir ultravoliatiniams spinduliams, taigi net ir po labai ilgo laiko visiškai nekinta vonios spalva. Vonia negeltonuoja ir nepilkėja, taigi atrodo gražiai ilgus metus. Sakoma, kad net ir po 100 metų ji visiškai nepakeis savo išvaizdos.

Šiuo metu gamintojai siūlo labai plačią emaliuotų vonių pasirinkimą. Žmonės įvertinę pliusus labai dažnai renkasi būtent šias vonias. Svarbiausia, kad jos tarnauja labai ilgą laiko tarpą, taigi pavyksta sėkmingai naudoti kelias dešimtis metų. Galima pasidžiaugti ir tuo, kad pačios vonios kaina nėra didelė. Ar įsivaizduojate, kad pigi vonia gali tarnauti ilgiau nei jūsų elektriniai įrankiai? Tikrai taip. Būtent tokia yra plieninė vonia laukianti, kol bus pastatyta Jūsų namuose.

 

Kokios vonios norėtumėte?

voniosVonios kambarys – svarbi mūsų gyvenimo dalis, be vonios neįsivaizduojame savo kasdienybės. Parduotuvėse vonių pasiūla didžiulė, tad išsirinkti tinkamą, gražią ir praktišką  – išties sudėtinga užduotis. Kokios vonios populiariausios?

Plieninės arba metalinės vonios yra gaminamos iš supresuotų įvairaus storio plieninių lakštų, kurie dar padengiami emaliu. Todėl vonių sienelės yra atsparios įvairiems smūgiams, mažiau braižosi, paviršius yra glotnus ir malonus liesti, svarbiausia, kad tokios vonios greitai įšyla. Šios vonios yra lengvos, jas paprasta montuoti, be to jos būna nebrangios. Tačiau tokios vonios turi nemažai trūkumų, o vanduo į jas bėga labai garsiai.

Akrilinės vonios yra brangesnės už plienines, tačiau jos yra pačios populiariausios. Akrilas – tai šiuolaikinė, lengva ir lanksti medžiaga, todėl akrilinės vonios gali būti įvairių dydžių ir formų: apvalios, pusapvalės, pailgos, ovalinės ar stačiakampės Tad jas lengva pritaikyti bet kokiam vonios kambariui, o vonios spalvą galima pasirinkti iš 200 atspalvių. Jų paviršius gali būti blizgus, matinis arba perlamutrinis, jis nerūdija ir lengvai valomas. Subraižius tokios vonios paviršių, jį galima atnaujinti namų sąlygomis, tereikia šlifavimo popieriaus ir poliravimo priemonių. Į šias vonias galima montuoti hidromasažines sistemas.

Ypač tvirtos ir sunkesnės už plienines yra ketaus vonios. Mums jos puikiai žinomos iš senesnių daugiabučių vonios kambarių. Pagrindinis jų privalumas tas, kad vanduo jose atšąla daug lėčiau. Taip yra dėl storesnių ir šilumai nelaidžių sienelių. Taip pat jų puiki garso izoliacija, o danga atspari įbrėžimams ir visokiems kitokiems pakenkimams. Tokios vonios gali būti gaminamos ir hidromasažinės ar su neslidžiu dugnu. Tačiau jos labai sunkios, dėl to jas sudėtinga įrengti.

Akmens masės vonios primena antikines romėnų vonias. Šios vonios labai patvarios ir kokybiškos, todėl yra ilgaamžės. Storas akmens masės sluoksnis yra atsparus subraižymams. O subraižius tokią vonią, ją nesunku restauruoti, jos paviršius paprasčiausiai nušlifuojamas. Didžiausias tokių vonių privalumas yra puiki karščio izoliacija. Vanduo ypač ilgai išlieka karštas. Be to, kūnui malonus natūralus vonios paviršius.

Kad ir kokią vonią beišsirinktumėte, būtina ją tinkamai prižiūrėti, kasdienei priežiūrai naudoti kempinėlę ar skudurėlį ir po kiekvieno panaudojimo sausai iššluostyti. Vonios paviršių būtina saugoti nuo greitai sukietėjančių medžiagų, tokių kaip plaukų ar nagų lakas, klijai ir pan. Taip pat vengti vonios paviršių braižančių valymo miltelių.

Vonios kambario dizaino mitai

Vonios kambario projektavimas ar remontas dažnai atrodo sudėtinga misija. Daugeliu atžvilgiu taip ir yra, kadangi mažame kambarėlyje reikia protingai sudėlioti sanitarinius mazgus, efektyviai išnaudoti erdvę, neapkrauti ir dar viską atlikti taip, jog atrodytų šiuolaikiškai. Kuomet visko imatės patys, jau įpusėjus ateina suvokimas, jog „pasidaryk pats“ požiūris vonios kambario remontui nepasiteisins. O gal ne?.. Svarbiausia, prieš pradedant pasikeitimus, gerai susipažinti su vonios kambario interjero subtilybėmis ir išsklaidyti populiariausius mitus. Kokie jie – aptarsime šiame straipsnyje.

Mitas: viskas privalo būti vienoda

voniosSklinda kalbos, jog visi paviršiai, nuo sienų plytelių iki vonios ar duso kabinos, turi būti vienodos tekstūros ir spalvos. Netiesa! Sienos ir vonios kambario baldai ar technika neturi būti tokių pat medžiagų ar spalvos. Žinoma reikėtų vengti ir visiškos „mišrainės“, kuomet įėjus į kambarį matoma visa spalvų vaivorykštė.

Kurdami vonios interjerą galvokite apie dalykus kurie dera, spalvų derinius, tekstūrų derinius, kurie puikiai tinka ir atrodo tarsi skirti vienas kitam.

Mitas: Vonios remontas neprideda vertės

Dažnai manoma, jog vonia yra nereikšminga vieta ir jos remontas neprideda vertės būstui ar gyvenimo kokybei. Netiesa! Statistika ir butų pardavimo kainos rodo, jog butai su suremontuotu vonios kambariu vertinami didesnėmis sumomis. O juk ir patiems daug smagiau kuomet vonioje yra šviesu, gražu, dera spalvos, o dušo kabinos švaraus stiklo spindesys matomas dideliame veidrodyje. Juk daug jaukiau, nei seni vamzdžiai, samanų spalvos kriauklė ir kelios klibančios lentynos ant nubyrėjusių plytelių.

Mitas: Sekite mados tendencijas

Mados tendencijos visuomet padiktuoja tai kas yra geriausia, ant bangos ir ką labiausiai vertina interjero dizaineriai ir estetikos vertintojai. Ar turite įsirengti vonią, taip kaip skelbia šio sezono interjero dizaino šaukliai? Ne! Juk pripažinkime, jog neturime pakankamai pinigų kas metus atlikti remonto, o praeitų metų mada, kur vyravo disko stilius, šiemet atrodys mažų mažiausiai juokingai. Tad nesivaikykite ultra modernios mados, o ieškokite patogumo ir estetikos tandemo.

Nesvarbu, kas jums labiau prie širdies – vonios ar dušo kabinos karaliavimas vonios kambaryje, tačiau gerai atliktas vonios remontas ne tik nuteiks maloniai kiekvieną rytą, bet ir pakels būsto vertę. Tad prieš bijodami, pasidomėkite ar jūsų galvoje susikurtos mintys nėra tik tokie mitai, kuriuos paminėjome.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑