Tagvirtuvės komplektai

Virtuvės baldų gamyba – patarimai

virtuvės baldaiKadangi šiandien tiek daug įmonių, užsiimančių baldų gamyba, renkantis iš milžiniškos pasiūlos, neretai būna labai sunku išsirinkti. Arėjus laikui išsirinkti virtuvę, didžiausią dėmesį tam skiria moterys, kurios pasidomėjusios virtuvės baldų gamyba, jos technologijomis, įvairiais stilių variantais, sutrinka ir nebežino, ko iš tiesų nori. Todėl norėtumėme pateikti keletą rekomendacijų renkantis tokius baldus.

Visų pirma, nusprendus keisti virtuvės baldus reikia neskubėti ir prieš einant parduotuvę apsispręsti, ko norisi. Dažnai susižavima ryškiais, modernaus dizaino baldais, tačiau parsivežus juos namo ir pastačius ankštame bute pasirodo, kad ryškios spalvos erzina, ir pirkėjas jaučiasi nusivylęs.

Dideli, mėgstančiai ruošti maistą namuose šeimai tinka vienokie baldai ir buitinė technika, o  mažai, nedaug laiko namuose praleidžianti reikėtų rinktis kitokią virtuvę. Labai svarbu įvertinti ir savo įpročius. Jei šeimininkė linkusi turėti daug  atsargų ir įvairių priemonių, padedančių maisto gamyboje, reikėtų pasirūpinti, kad būtų kuo daugiau talpių spintelių. Jaunos šeimos linkusios rinktis daug atvirų lentynų turinčius baldus ir daugybę daiktų laiko ant jų. Tokiu atveju nereikėtų pamiršti, kad atviri horizontalūs paviršiai kaupia dulkes, todėl reikėtų atidžiai rūpintis švara.

Dažnas norintis patogumų rūpinasi, kad virtuvės baldų gamyba pasižymėtų moderniomis technologijomis – juk kaip patogu, kai viršuje kabinamų spintelių durelės ne atsidaro į šonus, o specialiu mechanizmu pakeliamos į viršų. Tačiau toks variantas nerekomenduojamas mažo ūgio šeimininkėms. Joms patogesnės butų įprastai atsidarančios arba stumdomos spintelių durys. Beje, rūpinantis šių baldų gamyba būtina gerai pagalvoti apie jų aukštį ir pasirinkti pagal savo ūgį – juk gerokai patogiau gaminti valgį ar plauti indus, jei nereikia smarkiai susilenkti.

Gyvenantys daugiabučiuose, keisdami virtuvės baldus dažniausiai viryklę turi statyti ten, kur yra ventiliacijos anga. Garų rinktuvas efektyviai dirba tada, kai iki angos yra trumpas ir tiesus kelias. Jei nuspręsta, kad viryklė bus toli ventiliacijos angos, rekomenduojama rinktis garų rinktuvą su filtrais. Dažna klaida, rūpinantis virtuvės baldų gamyba, kai jie stovės mažoje daugiabučio virtuvėje – tai įkomponuota kampinė spintelė, kuri labai stipriai sumažina plotą.

Ne vienas mūsų nori sutaupyti ir svarsto kurią baldų dalį galima pirkti paprastesnę, ir gal būt vėliau ją keisti geresne ir brangesne. Svarbu atsiminti, kad neverta taupyti renkantis furnitūrą, o nusipirkę spinteles su pigiais bėgeliais jie gali labai greitai pradėti judėti sunkiai, triukšmingai ar net užstrigti. Jei jūsų svajonių baldų gamyba kainuoja daugiau, nei galite tam skirti, rinkitės pigesnį stalviršį ar dureles, nes vėliau jas nesunkiai bus galima pakeisti kitomis.

Dažnai tiem, kurie planuoja įsigyti naujus virtuvės baldus, iškyla klausimas – ką daryti su sena, balta, bet dar veikiančia buitine technika, netinkančia prie naujos virtuvės.  Jei turite keletą baltų buitinės technikos daiktų, pvz., viryklę, šaldytuvą, mikrobangų krosnelę, tuomet juos galima priderinti parenkant baltus arba šviesius baldų akcentus. Tačiau, jei turite tik vieną tokį prietaisą, jį priderinti gali būti gerokai sunkiau.  Be abejo, geriausia naujiems baldams tiktų ir nauja integruojama buitinė technika.

Taigi kadangi valgymas yra ne tik vienas pagrindinių mūsų fiziologinių poreikių, bet ir didelis malonumas, suteikiantis daug laimės, reikia atidžiai pasirūpinti ir aplinka, kurioje valgoma. Nesvarbu, kur gyvenate – nuosavame name ar mažame bute –  turint gerą virtuvę kiekvienas gali tapti kulinaru. Rinkitės virtuvinius baldus, ant kurių galite gaminti valgį ar sukviesti visą šeimą pusryčiauti. Juk šiais laikais, kai visi nežinia kur skuba, retai kada pavyksta visai šeimai pabūti kartu, todėl susitikite nors valgant, o tai daryti ypač malonu naujoje virtuvėje.

Virtuvės baldų gamyba

baldu gamybaVirtuvė – viena svarbiausių namų vietų. Į ją susirenkama ne tik pusryčiauti ar vakarieniauti, tačiau ir jaukiai pasisėdėti su kaimynais. Virtuvės pagrindinė funkcija – maisto gaminimas, todėl rengiant virtuvę labai svarbu atminti, jog kiekvienas baldas ir detalė turi padėti maisto ruošoje. Prieš renkantis baldus, pirmiausia reikia išsirinkti medžiagą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius. Baldu gamyba prasideda būtent nuo pagrindinės baldų medžiagos išsirinkimo, todėl patariama gerai pasidomėti įvairiais galimais variantais.

LMDP

Lietuvoje pati populiariausia baldų gaminimo medžiaga yra laminuotos medienos drožlių plokštės. Ji labiausiai vertinama dėl savo ilgaamžiškumo ir patvarumo, be to iš LMDP pagamintų baldų kainos ir kokybės santykis labai džiugina. Šiuos baldus naudoti labai patogu, jie nereikalauja didelės priežiūros, yra atsparūs įvairiems pažeidimams. Virtuvės baldų gamyba iš šios medžiagos dažnai pasirenkama tuomet, kai namuose norima sukurti modernųjį stilių, nes ši medžiaga pasižymi tekstūrų įvairove.

Medžio masyvas

Gana populiari medžiaga gaminant ne tik virtuvės, bet ir kitus namų baldus yra medžio masyvas. Ši medžiaga padeda sukurti klasikinio interjero stilių namuose. Labiausiai mediniai baldai vertinami už tai, jog jie lengvai derinami prie kitų namų baldų, taip pat jiems lengva surasti derančias detales. Mediniai baldai visada sukuria jaukumo ir šilumos įspūdį namuose. Nors medžio masyvo baldai ir atrodo įspūdingai ir tvirtai, visgi tai baldai, kuriuos reikia itin saugoti nuo įvairių mechaninių pažeidimų.

MDP

Kaip tarpinis variantas tarp laminuotos medienos drožlių ir medžio masyvo, yra medžio drožlių plokštės. Tai ypač mėgiama medžiaga žmonių, kurie siekia namuose sukurti išskirtinį unikalų stilių. Ši medžiaga pasižymi ne tik labai plačiu spalvų pasirinkimu, baldus taip pat galima pasirinkti matinius arba blizgius. Nors iš šios medžiagos gaminami baldai atrodo itin stilingai ir prabangiai, visgi tai medžiaga, kuri nėra labai atspari mechaniniams pažeidimams ir nepasižymi ilgaamžišku patvarumu.

Stiklas

Šiandien virtuvės ir kitų baldų baldu gamyba įmanoma ne tik iš medžio ir plokščių, vis daugiau klientų renkasi ir ypač stilingą – stiklinių baldų variantą. Nors priimtina, jog stiklas dažniausiai naudojamas kaip dekoras ar detalės, vis daugiau žmonių renkasi stiklines sienas, stiklinius stalus ar kitus baldus, gaminamus ne iš medžio ar laminato. Tokie baldai atrodo ypač stilingai ir suteikia prabangos įspūdi namams.  Jie taip pat yra labai lengvai valomi, tačiau reikalauja atsargaus elgesio.

Klasikiniai virtuvės baldai

klasikiniai baldaiVirtuvė – tai tokia namų vieta, kur šeima susirenka ne tik pavalgyti, bet ir pabendrauti, čia dažnai leidžiami vakarai žiūrint televizorių ar net dirbant. Kiekviena šeimininkė supranta, kad virtuvė tai yra tarsi jos pačios atspindys ir atvaizdas, todėl įrenginėti šią namų patalpą reiktų labai atsakingai. Virtuvės baldai, technika ir net sienos turi sudaryti darnų derinį, sukurti jaukumo įspūdį. Nepamirškite, kad pagrindinė virtuvės funkcija yra maisto gaminimas, tad renkantis baldus ir projektuojant virtuvę, priimkite tokius sprendimus, kurie vėliau netrukdytų maisto ruošoje.

Vieni populiariausių virtuvės baldų – klasikinio stiliaus. Tai jauki virtuvė su daug įvairių detalių. Čia dažniausiai mėgstama naudoti mažus baldus: staliukus, mažas kėdutes, stalčiukus ir spinteles. Taip pat jokia klasikinė virtuvė neapsieina be įvairiausių detalių. Tokio stiliaus virtuvės baldai dažniausiai būna gaminami iš medžio ir papuošti įvairiais raižiniais ir raštais. Žinoma, tai ne itin pigūs virtuvės baldai, tačiau jie visada atrodo įspūdingai ir prabangiai. Jei norite klasikinės virtuvės, tačiau bijote, kad tai kainuos per daug pinigų, rinkitės naudotus baldus. Ne viena baldų parduotuvė siūlo tikrai kokybiškus ir gerus baldus, tad čia tikrai galite rasti klasikinei virtuvei tinkančių baldų už itin patrauklią kainą.

Nepamirškite, kad dažniausiai klasikiniai virtuvės baldai gaminami iš natūralaus medžio, taigi juos reikia itin kruopščiai prižiūrėti: nuolat valyti tarpelius, saugoti nuo vandens pertekliaus, mechaninių pažeidimų, įpjovimų. Taip pat reikia žinoti, kad medis – natūralus produktas, taigi gali atsitikti taip, kad su laiku teks susidurti su kai kuriomis mediniams baldams būdingomis problemomis. Kartais durelės pradeda girgždėti ar išsiklaipo, tačiau baldų gamintojai teigia, kad tai tik smulkmenos, kurias galima be vargo greitai ištaisyti.

Klasikiniai baldai virtuvėje visada sukuria jaukumo ir šilumos įspūdį. Jie atrodo ypač stilingai ir dailiai, tad net ir menki trūkumai neatbaido pirkėjų. Perkant baldus klasikinei virtuvei, Jūs galite rinkis iš įvairios tekstūros ir spalvų. Gera žinia ta, kad medinių baldų nereikia puošti, nes jie patys visada atrodo gražiai ir tvarkingai. Svarbiausia atsiminti, kad virtuvė turi derėti su visu namų interjeru. Tai reiškia, kad dažniausiai klasikinio stiliaus virtuvę vertą pasirinkti tuomet, kai ir visuose namuose vyrauja medžio baldai ir klasikinis interjeras.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑