Tagvidaus durys

Durys

durysDurys – tai nėra viena iš daugybės namo detalių. Geros durys yra kur kas daugiau. Norint prikelti butą ar namus naujam gyvenimui, kartais verčiausia pradėti nuo naujų durų įstatymo. Tačiau matant tokį durų pasirinkimą kyla klausimas – kokios durys man būtų tinkamiausias?

Dažniausiai viskas priklauso nuo finansinių galimybių ir poreikių. Gerai suderinus šiuos aspektus, galima išsirinkti pačias tinkamiausias duris. Dažnai galvą sukt priverčia ne lauko, o vidaus durų pirkimas, kadangi šių reikės daugiau. Taip pat, greičiausiai, skirtingų, kadangi vienos bus skirtos miegamiesiems, kitos virtuvei, trečios vonios kambariui. Iškart kyla klausimai dėl šviesos, garso pralaidumo, medžiagos kokybės ir deramumo prie bendro namų vaizdo. Durys gali būti visokiausios: laminuotos vidaus durys, faneruotos vidaus durys, medinės vidaus durys ir t.t.

Prieš perkant duris reikėtų pagalvoti kas geriau, vidaus durys – faneruotos ar laminuotos? Tikros medienos ar paprasčiausia imitacija? Vidaus durys su stiklu ar be? Žinoma visa tai priklauso nuo to ką sau galite leisti. Dažnai durys imituodamos medieną, būna ne ką prastesnės negu tikro medžio. Taip pasirinksite pigesnį, bet ne prastesnį variantą. O renkantis ar vidaus faneruotos durys ar visgi laminuotos yra Jums tinkamesnės, taip pat turite atsižvelgti į finansines galimybes. Faneruotos vidaus durys paprastai yra brangesnės ir nors kokybiškos, jas gali sau leisti tik daugiau uždirbantis pirkėjas. Tad jeigu Jūs niekada negalvojote kaip norėtumėte namuose faneruotų durų, rinkitės kokybiškas laminuotas duris. Jos ne tik atlieka darbą ne prasčiau, jos taip pat atrodo stilingiau, yra pigesnės.

Naujos durys yra puiki proga visiškai pakeisti savo namų įvaizdį ir pojūtį. Geros ir priderintos durys suteiks užbaigtumo, prabangos, praktikos ir elegancijos jausmą. Tad jeigu perkate naujas duris, nepatingėkite išanalizuoti ko Jūs norite labiausiai ir ar Jūsų trokštamos durys derės namuose.

Štai keletas idėjų:

 

Stiklinės vidaus durys – šiuolaikiškas sprendimas

vidaus durysStiklas jau kurį laiką lietuvių namuose yra itin vertinamas. Tai tvirta ir patikima medžiaga, suteikianti interjerui daugiau grakštumo, skaidrumo ir erdvės. Ne retai stiklu dekoruojamos erdvės, kuriose reikia daugiau šviesos ir laisvės. Dažniausiai stiklas atranda vietą tokiose patalpose kaip virtuvė ar vonia. Čia ne retai pritaikomos ir vidaus durys iš stiklo medžiagos.

Tradiciniai sprendimai

Jau minėjome, kad dažniausiai stiklas dekorui bei įvairioms detalėms ir baldams pasirenkamas vonioje ar virtuvėje. Durys iš stiklo šiose erdvėse taip pat ne naujiena. Dažniausiai tokiose vietose stiklinės durys montuojamos todėl, kad jos yra labai lengvos ir patikimos. Dažniausiai būtent stiklas pasirenkamas į tokias erdves, kur gausu įvairių kvapų, drėgmės ir garso. Nes stiklinės pertvaros puikiai sulaiko drėgmė ir kvapus. Be to, jos neprisigeria ne tik drėgmės, bet ir kvapo, jas lengva nuvalyti ir prižiūrėti. Skirtingai nei plastmasės ar medienos duris. Jas reikėtų nuolat valyti, plauti, kartais jose įsigėrusio kvapo tiesiog nebeįmanoma išvalyti.

Be to, stiklinės vidaus durys tokioms mažoms erdvėms, kaip vonia ar virtuvė, yra tiesiog būtina dekoracija, kai norime suteikti daugiau erdvės ir šviesos. Labai patogu, kai mažoje erdvėje stiklinė medžiaga tiesiog sukuria papildomą šviesos šaltinį ir optiškai padidina kambarį. Be to, stiklas dažniausiai įsivaizduojamas kaip trapus ir minkštas, todėl suteikia daugiau jaukumo ir lengvumo įspūdžio. Tai labai padeda vonioje, kai norime atsipalaiduoti ir virtuvėje, kai nenorime jaustis apsunkę.

Išbandome naujas idėjas

Tačiau interjero specialistai pastebi, kad stiklinės durys lietuvių namuose vis dažniau atsiranda naujose, šiuolaikiškose, ne tokiose nuspėjamose vietose. Pavyzdžiui, vis dažniau stiklines duris galima pamatyti svečių kambaryje kaip pertvarą į drabužinę ar kitą patalpą. Tokioje vietoje labai tinka slankiojančios vidaus durys ir ne retai jos būna pagamintos būtent iš stiklo.

Dar viena nauja idėja – terasos ar balkono durys iš stiklo. Tai vis dažnesnis apsisprendimas, kuriant modernius ir šiuolaikiškus namus. Tokio tipo durys suteikia kambariui daugiau erdvės ir dar labiau atpalaiduoja. Didžiulės stiklo durys atveria kambarį ir suteikia netgi šiek tiek mistinio jausmo, kai būdami namuose, kartu jaučiatės, lyg būtumėte šiek tiek ir už namų ribų.

Laminuotos durys – pigus ir dažnas pasirinkimas

laminuotos durysNaujų durų gali prireikti bet kada, tačiau dažniausiai jų įsigijimas siejamas su naujos patalpos įrengimu, namų statyba ar senų durų atnaujinimu naujomis. Visais šiais atvejais siekiama rasti pigų, patogų ir puikiai funkcionuojantį sprendimą, kurį kaip tik ir pateikia laminuotos durys. Tokio tipo durys yra pakankamai ekonomiškas ir dažnas gyventojų pasirinkimas. Jos yra lengvos, tvirtos ir ilgai tarnaujančios.

Kiekvienam vartotojui, siekiančiam įsigyti naujas duris, yra labai aktualus kainos klausimas. Visi norime sutaupyti, tad net ir patalpų remontui, naujų durų pirkimui ir kitoms smulkmenos siekiama per daug neišlaidauti. Laminuotų durų pasirinkimas pateikia itin puikią išeitį ir šioje situacijoje. Durys yra gaminamos iš kokybiškų ir nebrangių žaliavų, tad ir jų kaina pirkėjams nėra didelė. Rinktis galima iš įvairių struktūrų ir medžiagų, todėl tai tampa dažniu pasirinkimu naujų durų pirkimo situacijoje.

Kai durų reikia greitai, o jų pasirinkimui nėra laiko, nereikia delsti. Laminuotos durys pateikia puikų sprendimo būdą, kadangi jos yra ne tik pakankamai pigios, bet ir išsiskiriančios. Galima įsigyti pačių įvairiausių raštų, spalvų bei konstrukcinių medžiagų duris, kurios pasižymės tvirtumu, funkcionalumu, kas suteiks durims ilgaamžiškumo ir išskirtinumo įvaizdį. Durų nereikia ir toli ieškoti, kadangi dabar tai dažnas pasirinkimas, kuriuo prekiauja ne vienas durų gamintojas.

Aplink gausu gamintojų, kurie savo klientams siūlo įsigyti patikimas ir tvirtas duris, tačiau neverta patikėti viskuo, ką skelbia reklama ar patys gamintojai. Svarbu gaminio kokybe įsitikinti patiems, kadangi net ir geriausiai išreklamuota prekė gali turėti daug trūkumų. Renkantis durų gamintojus svarbu pasidomėti jų reputacija, parduodamų gaminių kokybe bei buvusių klientų atsiliepimais. Visa tai padės išvengti nemalonios patirties bei leis sutaupyti išlaidų, nervų ir brangaus laiko.

Atsižvelgiant į tai, kad kainos ir kokybės santykis yra labai priimtinas, galima drąsiai teigti, jog laminuotos durys yra geriausias ir patikimiausias pasirinkimas atliekant būsto remonto darbus, naujų durų pasirinkimą ir senų ir jau nebe funkcionalių durų atnaujinimą. Nesuklyskite atlikdami tinkamą pasirinkimą ir naujos durys tarnaus ilgai bei patikimai.

Individualaus dizaino durys Vilniuje

durys VilniujeModerniai ir jaukiai atrodančių namų kūrimas yra glaudžiai susijęs su didelėmis pastangomis, ieškant geriausių ir tinkamiausių savo namų interjero tobulinimo sprendimų. Kiekvienas iš mūsų žinome, kaip malonu būti namuose, kuriuose viskas – nuo dieninių užuolaidų iki medinių durų – yra suderinta, harmoninga ir puikiai dera tarpusavyje. Labai svarbios interjero kokybei yra vidinės  namų durys. Jų įvairovė yra stulbinanti. Pavyzdžiui, durys Vilniuje jau ilgą laiką nenusileidžia nei savo kokybe, nei įvairių modelių gausa.

Daugelis iš mūsų kaip įmanydami stengiamės, kad mūsų namuose apsilankiusiems svečiams būtų malonu pas mus svečiuotis, ir kad jie jaustųsi jaukiai ir patogiai. Suprantama, norint pasiekti tokį rezultatą, reikia įdėti nemažai pastangų ir nepamiršti, kad komfortą sukuria ne viena, o daug įvairių detalių. Trumpiau tariant, kiekviena interjero detalė turi būti skoningai parinkta ir derėti prie likusio interjero. Žinoma, pirmasis elementas, kuris labiausiai krinta į akis, yra durys, kurios atskiria skirtingas mūsų namų erdves.

Būtent dėl to jų negalima nuvertinti ir, juolab, rinktis atmestinai. Jei jūs visada linkę skirti ypač daug dėmesio detalėms, greičiausiai norėsite pasirinkti pagal užsakymą pagamintas duris. Tai leidžia suasmeninti kiekvieną baldą ir interjerą paversti tikru jūsų idėjų įkvėptu meno kūriniu. Kadangi gyvename vartotojiškoje visuomenėje, gamintojai mums nuolat stengiasi pasiūlyti vis daugiau patogių galimybių, todėl durys Vilniuje nėra išimtis. Kiekvienas, net ir itin specifinis jūsų reikalavimas gali būti patenkintas be didelio vargo.

Be abejo, prieš pateikdami individualų užsakymą, turite patys gerai žinoti, ko jums iš tikrųjų reikia. Juk tai ne vienkartinis gaminys, kurį kada panorėję pakeičiame kitu, todėl, kurdami savo naujųjų durų viziją, atsižvelkite į įvairius kriterijus. Tiems, kurių namų interjeras jau yra sukurtas, pasirinkti duris yra kur kas paprasčiau, nes pastarąsias belieka priderinti prie likusių detalių visumos, tačiau pradėjusiems interjerą kurti nuo pagrindų gali tekti gerokai paplušėti.

Jei turite būsimų durų viziją, tačiau nežinote, kaip teisingai ją perteikti gamintojams, pasikonsultuokite su jais. Pasistenkite įvardyti pagrindinius reikalavimus, kuriuos keliate vidinėms savo namų durims. Gamintojai ir prekybininkai visuomet yra linkę kuo tiksliau perprasti kliento poreikius, nes tai leidžia sukurti optimalų gaminį, patenkinanti kliento lūkesčius. Taigi, jau dabar imkitės veiksmų, nes durys Vilniuje parduodamos vienomis patraukliausių kainų – išsirinkite tai, ko visuomet norėjote.

Vidaus durys – medinės ar plokštinės?

vidaus durysAtsakymo į šį klausimą ieško visi, nusprendę įsigyti vidaus duris. Kadangi dažniausiai keičiamos ar naujai montuojamos visos durys, susidaro nemaža suma. Nors mažesnė kaina ir gali padėti apsispręsti rinktis plokštines duris, tačiau reiktų atsižvelgti ir į kitus privalumus bei galimus trūkumus.

  • Kaina. Plokštinių durų kaina iš tiesų mažesnė, nei natūralaus medžio gaminių. Kai kurios jų gali būti net perpus pigesnės. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo pasirinkto durų modelio, rankenų, užrakto mechanizmo, stiklo puošybos elementų. Vis dėlto, net ir sudėjus visus papildomus elementus, jų kaina išlieka patraukli ir prieinama.
  • Svoris. Žinoma, jog natūralaus medžio gaminiai sveria gana nemažai. Tuo tarpu plokštinės vidaus durys yra kur kas lengvesnės. Jas nesunku varstyti ir tai suteikia dar vieną privalumą, bandant apsispręsti.
  • Didesnis pasirinkimas. Medienos, tinkamos durų gamybai, pasirinkimas nėra toks didelis. Dažniausiai naudojamas uosis, ąžuolas, pušis, raudonmedis, kurie pasižymi savotišku medžio raštu bei spalva. Užtat faneruotos durys vilioja plačiu spalvų ir raštų pasirinkimu. Jos gali būti ir natūralių atspalvių, atkartoti natūralios medienos tekstūrą. Arba, priklausomai nuo fantazijos, įvairių ryškių spalvų ir raštų.
  • Greitesnė gamyba. Net užsisakius duris, pagal individualų pageidavimą, jos pagaminamos greitai, nes gamybos procesas yra kur kas paprastesnis ir greitesnis. Naudojamos naujausios gamybos technologijas leidžia duris pagaminti ne tik per labai trumpą laiką, nesumažinant kokybės, tačiau ir pasiūlyti konkurencingą kainą.
  • Garso izoliacija žinoma priklauso ne vien nuo durų. Tam įtakos turi ir taisyklingas jų sumontavimas bei apvadai, stakta. Tačiau dabar, pažangios gamybos technologijos leidžia durų gamyboje naudoti specialias medžiagas, sumažinančias triukšmą. Tokiu būdu garso izoliacija yra labai stipri.
  • Garantija suteikia saugumo jausmą ir leidžia manyti, jog faneruotos vidaus durys tikrai yra kokybiškos ir ilgaamžės.

Faneruotos durys, naujausių gamybos technologijų dėka, tikrai nenusileidžia medinėms. O vertinantys natūralius medžio masyvus nustebs, jog faneruotų durų išvaizda praktiškai nesiskiria nuo medinių nei spalva, nei raštu. Tuo tarpu yra žymiai pigesnės, lengvesnės, pasižymi puikia garso izoliacija ir plačiu pasirinkimu.

Medinės durys vidaus interjere

durysĮrenginėjant ar atnaujinant būstą, pradedama nuo naujų langų, lauko durų ir vidaus apdailos, o vidinės durys paliekamos pabaigai. Tačiau, taip neturėtų būti.

Kuriant interjerą, pirmiausia, reikėtų jį apgalvoti iki smulkmenų ir tik tada imtis veiksmų, o ne spręsti darbų eigoje. Vidaus durys – ne tik praktiška patalpų atskyrimo detalė, tačiau ir visą interjerą papildanti dalis.

Vyrauja nuomonė, jog vidaus durys turėtų būti derinamos prie grindų spalvos, taip sukuriant harmoningą būsto vaizdą. Tačiau, tai ne visai tiesa. Siekiant sukurti išskirtinį interjerą, durys gali kardinaliai skirtis ne tik nuo grindų, tačiau ir nuo kitų vyraujančių spalvų ir sudaryti žaismingą bei kontrastišką įvaizdį.

Žinoma, jog šviesios spalvos optiškai praplatina erdves, todėl nedideliems butams, tinkamiausios baltos ar šviesios medienos durys, na, o jei patalpos didesnės, duris galima rinktis ir tamsesnių spalvų. Tačiau ši taisyklė galioja taip pat ne visada. Jei sienos šviesios, tamsios durys sudarys jaukų kontrastą ir negadins vaizdo net mažame butelyje. Durų pasirinkimas labai platus: jos gali būti lygios ar išpjautos, su stiklu ar stiklo detalėmis. Matinis stiklas, puoštas subtiliais fragmentais – tikra durų ir visų namų puošmena, be to, jis nepermatomas, todėl tokias duris galima rinktis ir miegamojo ar vonios kambariui.

Vidaus durų kaina svyruoja nuo šimto iki kelių tūkstančių litų. Žinoma, norint kokybės, vertėtų rinktis brangesnes duris. Tačiau derėtų pasidomėti, už ką mokami pinigai.

Prieš renkantis duris, reikėtų nuspręsti, kokia pinigų suma bus skirta. Juk tai ne vienadienė investicija, o pasirinkus brangesnes, tačiau kokybiškas duris, jų nereikės keisti ir kito remonto metu.

Prieš pasirenkant duris, reikėtų atsižvelgti ne tik į jų kainą. Labai svarbus gamintojas, mediena, pagaminimo laikas bei pačios medienos apdorojimas. Geriausia, jei gamintojas suteikia garantiją. Reikėtų pasidomėti, kokios rūšies mediena, ar ji tinkamai išdžiovinta ir neturi drėgmės (kitu atveju, durys gali deformuotis). Ar jos gerai laminuotos ir nebijo sąlyčio su vandeniu. Taip pat labai svarbus ir betriukšmis mechanizmas, juk nesinori atidarant duris, prikelti visų namų gyventojų. Rankenas, geriausia, rinktis tvirtas, kurios nekeistų savo vietos net ir ilgą laiką dažnai varstant duris.

Durys – ne tik funkcionalus elementas, tačiau ir reikšminga interjero detalė, todėl apie jas reikėtų pagalvoti iš anksto, o ne palikti paskutinei minutei. Tokiu būdu galima gauti puikią kokybę už gerą kainą ir džiaugtis jaukiais namais.

Medinės vidaus durys – šiluma ir jaukumas jūsų namams

Pačios populiariausios ir praktiškiausios vidaus durys – medinės. Jų rinka gerai įsitvirtinusi mūsų šalyje, kadangi produktai yra labai paklausūs, o ir pasirinkimas šiandien jau siūlomas labai platus ir spalvingas. Duris sudaro stakta ir varščia. Patogu, kad medinės durys gali būti tvirtinamos staktose, pagamintose iš bet kokios medžiagos.

Medinės vidaus durys gali būti varstomos, stumdomos, kai kurių įmonių jau siūlomos durys – armonika, kurios labai tinka ribotoms patalpoms.

Medinės durys tinka visiems namams dėl savo natūralumo. Jos suteiks šilumos ir jukumo įspūdi, atrodo švelniau nei stiklinės durys, kurias verčiau naudoti patalpose, ribojančiose su lauku ar įstaigose, taip pat medinės vidaus durys namuose tinka labiau nei plastikinės, kurios sukuria šaltumo įspūdį.

Renkantis duris, svarbu priderinti jas prie kitų interjero detalių namuose. Durys, dekoruotos raštuotu stiklu, labiau tiks į virtuvę ar balkoną, o vientisa medžio imitacija gražiau atrodys kambariuose ar vonioje. Gražiu medinių vidaus durų akcentu taip pat tampa įvairios rankenos, kurias galima derinti prie jau esamų namuose daiktų. Taip durys neišsiskirs, atrodys natūraliai ir dailiai.

Lietuvoje vieno durų matmenų standarto nėra. Tai nėra labai gerai, nes renkantis duris, reikia žinoti ar jos tiks jūsų namams. Kartais per ilgas duris galima patrumpinti nupjaunant apatinę durų dalį (ne daugiau kaip 10 cm.), po to iškart būtina nulakuoti ar nudažyti nupjautą vietą. Be klasikinių vidaus durų beveik visi gamintojai siūlo ir medines vidaus duris pagal kliento pageidavimą. Tai reiškia, kad gamintojas gali pagaminti specialiai norimas duris, su reikalingais išmatavimais ir formomis. Tai ypač patogu žmonėms, mėgstantiems originalumą, taip pat gyvenantiems nestandartiniuose butuose ar namuose.

Durų gamyboje daugiausia naudojama ąžuolo, pušies, beršo, uosio, alksnio mediena. Taip pat medinėmis durimis laikomos ir pagamintos iš klijuotos medienos plokščių arba pjuvenų plokščių. Pagal kliento pageidavimus, durų gamintojas dažo, beicuoja ar alyvuoja duris jums patikusiu spalvos atspalviu.

Medinių vidaus durų tarnavimo laikas labai ilgas, visgi per daugelį metų galite susidurti su įvairiomis problemomis. Populiariausia visų durų liga: durų girgždėjimas. Šią bėdą galima išspręsti labai paprastai ir efektyviai mašininės alyvos pagalba. Tereikia šiek tiek alyvos įlašintį prie vyrių kaiščių. Taip pat mediena linkusį į formos pokyti, atsižvelgiant į tai, montuojant duris, patartina palikti tarpelius, kad vėliau durys nesiliestų prie staktos.

Net jei ir per daug metų iškyla smulkūs medinių vidaus durų trūkumai, jos vis tiek lieka pačios populiariausios vidaus durys Lietuvoje. Klientai džiaugiasi galėdami rinktis iš didelio formų ir spalvų asortimento, o gamintojai patenkinti, jog gali pasiūlyti natūralų, visada madingą ilgaamžį produktą.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑