Tagstogas

Kaip reikia apšiltinti stogą

stogasTinkamai apšiltintas stogas tai nepaprastai svarbi jaukių namų dalis. Tik tinkamai apšiltintas ir užsandarintas stogas pagerina būsto šilumines savybes bei sumažina šildymo sąskaitas. Kadangi kiekvienas pastatas turi atitikti ne mažesnį nei A klasės energinį naudingumą, jei statote visiškai naują būstą, pasistenkite užtikrinti kuo geresnes šilumines savybes. Geras šiltinimas – tai vienintelis būdas įsitikinti, kad jūsų namuose visada bus šilta ir jauku. Tačiau ką turėtų žinoti nepatyrę namų šeimininkai pirmą kartą šiltindami stogą?

Jei norite kuo geriau apšiltinti palėpę ar šlaitinį stogą, būtinai atkreipkite dėmesį į visus, net pačius menkiausius niuansus. Geras pastato konstrukcijos pažinimas ir tinkamo vedinimo užtikrinimas padės tinkamai sudėlioti kiekvieną izoliacijos sluoksnį. Lietuvoje turime labai daug namų su mansardomis, kur izoliacinės medžiagos sluoksnis yra montuojamas tarp gegnių. Namams su šlaitiniu stogu ypač svarbi tinkamai įrengti apsauga nuo drėgmės, todėl turite įsitikinti, kad vėdinamas oras yra tarp hidroizoliacinės plėvelės bei tinkamų apsaugos nuo vėjo plokščių.

Populiariausia medžiaga šlaitinių stogų šiltinimui yra stiklo ar akmens vata. Šlaitinio stogo šiltinimas akmens vata yra nepaprastai patogus bei pagal kainos ir kokybės santykį patogus variantas. Medžiagos nedidelė kaina ir efektyvumas užkariauja daugybės namų šeimininkų širdis. Tačiau ši medžiaga taip pat turi ir savo minusų. Šiltinimas mineraline vata yra kur kas efektyvesnis, o stiklo vata gali net sukelti alergiją namiškiams. Šiltinimo medžiagų pasirinkimui didelę įtaką turi  gyvenamoji vieta, klimatas bei jūsų pageidavimai. Tinkamam apšiltinimui stiklo vata pakanka 30 centimetrų medžiagos storio, su kuriuo tinkamai atlikus šiltinimo bei sandarinimo darbus stipriai pagerinsite namų šiluminį efektyvumą.

Mineralinė vata – tai labai universali medžiaga, tinkanti ne tik stogo, bet ir sienų bei grindų apšiltinimui. Jos dėka jūsų namas gali kvėpuoti, gauna reikiamo oro ir net apsisaugo nuo žalingo drėgmės poveikio. Jei drėgmė turi lengvą prieigą prie jūsų namo konstrukcijų, jos gali imti pūti arba atsiras pelėsis, todėl tinkama apsauga yra tiesiog būtina. Tik tinkamas stogo apšiltinimas ir užsandarinimas padeda apsisaugoti nuo drėgmės. Ji negali jokiais būdais pasiekti šiltinimo medžiagą, tad norint apsaugoti mineralinę vatą nuo drėgmės, būtinai įrenkite gerą hidroizoliaciją. Labai daug namų šeimininkų, norėdami nebrangaus, tačiau labai efektyvaus apšiltinimo renkasi „Rockwool“ mineralinę akmens vatą. Ši be galo efektyvi ir universali medžiaga suteikia labai gerą šiltinimą ne tik stogui, bet ir visiems kitiems namo paviršiams. Medžiagos kokybe bei labai paprastų šiltinimo darbų ypatumais galite pasidomėti apsilankę internetinėje svetainėje Rockwool.lt . Yra ir kitos medžiagos, tokios kaip putų polistirolas ar ekovata, tačiau šie pasirinkimai nėra tokie populiarūs kaip Rockwool vata – daug lankstesnis ir patogesnis variantas kiekvienam namų šeimininkui.

 

Plokščių stogų remontas

ploksciu stogu remontas

Pastatai su plokščiais stogais dabar yra gana reti. Dažniausiai individualioje statyboje yra pasirenkami šlaitiniai stogai. Komercinėje statyboje kartais plokšti stogai vis dar pasitaiko. Senesni pastatai su plokščiais stogais nėra amžini, todėl natūralu, kad senoviška statyba duoda apie save žinoti kiekvieną rudenį ir pavasarį. Plokščių stogų remontas – vienintelė išeitis ir būdas sutvarkyti nuolat tekantį ir šilumai itin laidų stogą.

Pagrindinės plokščių stogų problemos

Senoji plokščių stogų statyba pasižymi tuo, kad per laiką stogo paviršius deformuojasi. Įsivaizduokite, kad dešimtis metų jūsų galvą kaitina saulė ir talžo sniegas bei lietus. Kai ant stogo atsiranda bent menkiausias įdubimas, su kiekvienais metais jis tik gilėja. Senas izoliacinis sluoksnis (bituminė danga) nusitrina, suskilinėja, tampa pralaidi vandeniui. O jei dar ten užaugo koks medelis, tai toje vietoje vanduo gali skverbtis ir į patalpos vidų, nes medžių šaknys gali įveikti ir betoną. Žodžiu, problemų apstu, tik reikia jas sutvarkyti.

Kaip vyksta plokščių stogų remontas?

Pirmiausia, plokščio stogo būklę apžiūri stogų remonto profesionalai. Jie įvertina, kokių medžiagų ir darbų reikės.

Senoji izoliacinė danga gali būti nuvaloma. Klojama hidroizoliacija ir išlyginamasis sluoksnis, kad stogo paviršius būtų lygus. Lyginamasis sluoksnis išlygina ir esamu įdubimus, kad juose nebesirinktų vanduo.

Tada dedamas apšiltinimo sluoksnis. Dažniausiai tai polistireninio putplasčio plokštės. Kokios jos storio – priklauso nuo stogo storio ir norimų šiluminių savybių. Gali būti klojamas ir papildomas apšiltinimo sluoksnis (pilkas putplastis, atspindintis šilumą).

Ant apšiltinimo yra klojama speciali hidroizoliacinė medžiaga. Ji pakaitinama kaitrine lempa ir prilydoma prie apšiltinimo pagrindo Sujungimai gali būti papildomai izoliuojami. Daug dėmesio kreipiama į kampus ir įvairius iš stogo „išlendančius“ objektus – kaminus, antenas, ventiliacines angas ir t.t. Plotai aplink juos izoliuojami itin kruopščiai, nes būtent čia ir yra silpniausia izoliacijos vieta.

Papildomai plokšti stogai gali būti apskardinami – skarda padengiami kraštai ir įvairūs kampai. Taip stogas suremontuojamas. Pasidaryti patiems sudėtinga, nes reikalingos tam tikros specifinės žinios, aparatūra ir specialiai apmokyti darbuotojai, nebijantys aukščio. Kartais dirbama ir kelių dešimčių metrų aukštyje, tad bet ko ant tokių stogų leisti negalima pagal saugos reikalavimus.

Stogo remontas pasinaudojus greitu kreditu

stogo remontas
Taigi, vienas iš dalykų, kuris tikrai kainuoja visuose namuose ir visiems namams – tai stogo remontas. Ši paslauga laikoma viena brangiausių namui ar butui daromų remonto paslaugų, dėl to nenuostabu, kad dažnai tam pasitarnauja ir greitas kreditas.

Kiek kainuoja stogo remontas?

Dažniausiai žmonės, kuriems aktualu stogo remontas, ieško, kas padarytų pigiau. Pirmiausia jie ieško pigesnių paslaugų kainų, tačiau jos ne visada atitinka realybę, nes jeigu kažkur ir yra nurodomos, vėliau viskas kainuoja brangiau, nes būna visokių nestandartinių žingsnių. Tačiau greitas kreditas telefonu kartais gali padėti žmonėms surinkti ir trūkstamą sumą. Kiek kainuoja pakeisti patį paprasčiausią asbesto dvišlaitį stogą į naują asbestą arba skardą? Jeigu stogo dydis 140 kvadratinių metrų, stogdengiai už darbą (stogo seno nuardymą, grebėstavimą, plėvelę, naujos dangos dėjimą) be pakalimų ir lietaus nuvedimų sistemų gali norėti nuo 1500 eurų, tačiau miestuose tos kainos augs ir iki 6000 eurų. Medžiagos tokiems darbams kainuos 2000 – 4000 eurų. O toliau dar kainuos visokie kitokie stogo komponentai, tokie kaip kaminas, lietaus nuvedimo latakai ir pan. dalykai. Taigi, visa tai kažkokiu būdu turi tilpti į biudžetą, kurį bus pasiruošę žmonės. Kaip tą padaryti? Tai tikrai yra įmanoma, tačiau reikia iš anksto skaičiuoti, tartis su stogdengiais, ir… Prie pasakytos sumos dar pridėti 30 proc., ir tada turėsite tą kainą, kiek iš viso viskas ir kainuotų.

 

Skolinasi iš anksto arba eigoje

 

Kai kurie žmonės skolinasi iš anksto, dar neprasidėjus darbams. Nelaukia paskutinės akimirkos, kol netikėtai pritruks, o iškart ima tiek, kiek reikia, ir su ta suma ir gyvena. Tikrai greitas kreditas internetu nuo 18 metu gali būti paimtas ir iš anksto, ir žmonėms tada bus lengviau, jie žinos, kiek turi, kiek gali skirti. Mat kai kurie dalykai turės įvairius pasirinkimus. Galėsite rinktis stogo dangą, apdailas. Pvz., išilgai kalamos lentutės kainuoja pigiau, o skersai kalamos dailyltenės daug brangiau, nes reikia daugiau medienos, o ir žmogaus darbas tada yra ilgesnis, taigi, daugiau ir kainuoja.

 

Kiti žmonės tiesiog skiria pinigu sumą, kurią yra sutaupę, o tada, kai jau pritrūksta, imamas ir greitas kreditas. Aišku, visada geriau stogą keisti tada, kai priklausote tai žmonių grupei, kuri visgi gali įrodyti turintys oficialias pajamas. Kitu atveju, nebus nei labai malonu, nei smagu žinoti, kad už tokius darbus pabaigoje nebeturi kaip atsiskaityti, o gal naujai čerpei pritrūko, tačiau greitas kreditas iki 3000 eur nesuteikiamas, nes neatitinki reikalavimų.

 

Kaip pasiruošti stogo remontui?

  • Pirmiausia užtikrinkite, kad jums būtų suteikiamas greitas kreditas per 15 min, jeigu to prireiktų.
  • Nusiteikite, kad greita paskola savaitgali gali būti ir nesuteikiama, jeigu tai šventinė diena, todėl atsargiai skaičiuokite ir nelikite niekada tuščiomis kišenėmis.
  • Sumokėkite stogdengiui 30 ar 20 eurų vardan to, kad jis atvažiuotų pas jus, įvertintų darbų kainą ir paskaičiuotų tikslią darbų ir medžiagų sąmatą. Visa tai galiausiai jums bus labai svarbiu dalyku, kadangi jūs tik tada galėsite pasakyti, kiek tiksliai jums kas kainuoja.
  • Patys galite siųsti užklausas prekybininkams ir prašyti, kad jie paskaičiuotų medžiagų kainas, jeigu stogdengys pats tuo neužsiima ir skaičiuoja tik darbų eigoje.
  • Iš anksto rezervuokite stogdengius, nes eilės pas gerus specialistus driekiasi ir keliems metams į priekį.

Stogo dengimas: kaip pasirinkti specialistą?

stogasStogas – namo kepurė, tad tik geras ir tvirtas stogas gali užtikrinti, kad namuose visada bus šilta, jauku, neteks girdėti lietaus, namas atrodys gražiai. Stogų įrengimas varijuoja priklausomai nuo dangos, kuri yra pasirenkama.

Bet kuriuo atveju stogų įrengimas turėtų būti atliekamas su profesionalų pagalba, kadangi jie geriausiai žino, koks stogas užtikrina ir puikų rezultatą. Akivaizdu, kad geriausias variantas yra kreiptis į specialistus, o ne bandytis stogą uždengti pačiam. Klausimas – kurie profesionalai geriausi. Jų pasirinkimas šiuo metu labai platus, tad kaip nesuklysti?

Paslaugos. Stogų įrengimas apima ir skirtingas paslaugas. Kol vieni profesionalai sutinka tik iš naujo dengti stogus, tuo tarpu kiti sutinka atlikti ir renovacijas. Priklausomai nuo to ko jums reikia – ieškokite ir geriausių savo srities profesionalų. Svarbiausia yra nepamiršti, kad nemokama konsultacija padės įvertinti stogo padėtį ir tuo pačiu sutaupyti.

Kainoraščiai. Dar vienas kriterijus, kurį būtinai reikia įvertinti, yra kainos, kurios apibrėžia tam tikras paslaugas. Dažniausiai jos labai varijuoja ir susižinoti kainoraščius galima tik susisiekus individualiai ir pasiklausus, ko galima būtų tikėtis.

Patirtis. Kai kuriems klientams labai svarbu, kad paslaugas suteiktų tie, kurie turi ilgametę patirtį ir gali kokybiškai atlikti paslaugas už prieinamą kainą.

Pavyzdžiai. Žinoma, portfolio yra dar vienas svarbus kriterijus. Įvertinkite pavyzdžius ir pasižiūrėkite, kokios paslaugos yra suteikiamos, ar pasiūlymai patenkins jūsų poreikius.

Bendravimas ir patarimai. Bendravimas yra tik smulkmena tol, kol nesusidūrėte su žmogumi, kuris nėra labai mandagus. Siūlome pasižiūrėti, ar specialistai gali atsakyti į visus iškilusius klausimus bei padėti tinkamai nuspręsti, kokia stogo danga jums tinka labiausiai.

Garantija. Stogų įrengimas labai dažnai atliekamas suteikiant garantiją, kuria galima pasinaudoti tam tikrą laiko tarpą. Tai pigi ir paprasta galimybė nemokamai išspręsti iškilusias problemas.

Priemonės. Galiausiai, būtinai susipažinkite su kokiomis priemonėmis specialistai dirbs. Pavyzdžiui, kokia danga yra dengiamas stogas. Tai gali padėti supaprastinti specialistų paieškas.

Stogų įrengimas su profesionalais bus greitas ir paprastas darbas, kuris užtikrina, kad galiausiai rezultatas patenkins jūsų poreikius. Kuo geresnius specialistus pasirinksite – tuo tikresnis būsite, kad namo stogas bus ilgalaikė investicija dėl kurios neteks pergyventi. Skaitykite plačiau: http://www.lakede.lt/stogu-dengimas-montavimas/.

Stogų dengimas atliekamas laiku

stogų dengimas KauneStogas tai yra  viršutinė namo dalis, kuri jį uždengia  ir apsaugo  nuo  neigiamo  aplinkos poveikio ir atmosferos kritulių, tokių kaip lietus, sniegas, saulės radiacija, šaltasis ir karštasis atmosferos oras ir kita.  Stogas tai yra tokia konstrukcija, kuri  prisiima  įvairius krūvius, tiek kritulių, tiek ir vėjo, bei  savo išorinio  sluoksnio   svorį. Stogo  danga tai yra viršutinis stogo  elementas. Jo danga  suteikia  apsaugą  nuo  pačių įvairiausių išorinių  veiksnių, tai yra pakankamai   sudėtinga užduotis.  Danga gali  atlikti tiek  dekoratyvines funkcijas, kai  vaizduoja patikimą  gražią  palapinę, kuri padengia  namą.  Stogų dengimas tai  yra  kompleksiniai statybos darbai, kurie yra  skirti stogo  elementų  atkūrimui.  Stogo rekonstrukcija  ir remontas  atitinka technines užduotis.  Gali  būti išskiriamas avarinis,  esamas ir kapitalinis remontas.  Avarinis remontas tai yra  ekstremalus  stogo būklės  atkūrimas ir palaikymas. Kapitalinis remontas tai yra  visos  stogo dangos keitimas.  Gauti tikrai patikimą  ir kokybišką  pastatą statybos metu galima  tik tuo atveju, jei yra  naudojamas stogų  dengimas Kaune. Šis terminas numato tam tikrų  veiksmų kompleksą, kurie  yra  atliekami vienas po kito.  Tai optimalios  stogo konstrukcijos pasirinkimas,  tinkamas visų naudojamų statybinių medžiagų pasirinkimas, projekto  sudarymas, montavimo darbai ir tinkamas stogo  konstrukcijos  aptarnavimas.  Kai  yra   atliekamas stogo dangos projektavimas visi jau nuo labai  senų laikų puikiai žino, kad statybos metu ir kai įrengiamas namas pati svarbiausia jo dalis yra  stogas.  Kai yra projektuojamas namas, o tiksliau  stogas į šį  klausimą reikia  atsižvelgti  labai rimtai, kadangi  būtent  stogas mums  ateityje  užtikrins  pačią svarbiausią  namo apsaugą.

Vėliau, kai yra  atliekamas stogų dengimas Kaune turi  būti  atliekamas  stogo  šiltinimas.  Kaip teigia profesionalai, stogas gali pradėti  jau tuo atveju  jai danga  buvo  netinkamai  sumontuota. Dėl  nekokybiško montavimo  jau  po kelių mėnesių paviršius išsipučia ir sutrinka  bendras  sandarumas. Kita priežastis tai yra remonto metu  naudojamos medžiagos, kurios neatitinka  kokybės keliamų normų.  Bendros priežastys kodėl yra pažeidžiamas stogas tai yra  išoriniai faktoriai, tokie kaip  gamtos kataklizmai arba mechaninio pagrindo pažeidimas.  Kam yra  gi yra  reikalingas  stogo šiltinimas?  Tai visų pirma  yra  apsauginė  funkcija, kuri yra  suteikiama  namui. Čia  visas vidinės konstrukcijos saugumas priklauso nuo  medžiagų iš kurių  yra gaminama  pati  stogo danga.  Laiku  atliktas  stogo šiltinimas  suteikia galimybę išvengti nenumatytų išlaidų, kurios yra susijusio su remontu.  Gali  būti  atliekamas plokščiojo  stogo montavimas, kuris gali  būti tiek kapitalinis, tiek  ir fragmentinis.  Viskas priklausys nuo  to  kodėl turi  būti  atliekamas remontas.  Jei reikia  pilnai suremontuoti  stogo dangą  tokiu  atveju profesionalai gali  pašalinti seną dangą  ir ją pakeisti  į visiškai naują.  Tačiau jei pažeidimai yra tik kai kuriuose vietose tokiu  atveju profesionalas gali atlikti remontą  tik toje  vietoje. Pašalinti  ir suremontuoti  tuos gabaliukus, kuriems yra  reikalingas remontas.

Taip  pat  stogų dengimas Kaune gali  būti   ir šlaitinis.  Šlaitinė stogo danga gali turėti 8 procentų  palinkimą. Dažniausiai  tokia  dangos rūšis yra naudojama, kai yra statomi užmiesčio  namai pagal specialų projektą.  Mansardos, kurios yra  aukštai taip pat gali  turėti  tokią  stogo dangą.  Na  ir žinoma  darbų   pabaigoje  turi  būti  sumontuotos  vandens nutekėjimo  sistemos.   Jos yra reikalingo visų pirma tam, kad būtų  apsaugotas namo fasadas, stogas, cokolis ir paties pastato pamatai nuo drėgmės poveikio.  Kai jūs pasitikėsite  tikrais profesionalai jūs gausite  tikrai kokybiškas  montavimo paslaugas.

Daugiau informacijos rasite čia.

Stogo šiltinimas, leidžiantis išvengti parazituojančių vabzdžių

stogo šiltinimas

Daugelis žmonių nežino, kad stogo konstrukcijose, apšiltintose tradicinėmis šiltinimo medžiagomis, gyvena didelė įvairovė vabzdžių, kurie gadina ne tik šiltinimo medžiagą ir blogina jų šilumines savybes, bet ir patenka į namo vidų, blogindami komfortą ir mikroklimatą.

Kas gyvena stogo konstrukcijoje? 

Atidarykime stogo konstrukciją praėjus 3 metams po apšiltinimo. Čia rasime pačių įvairiausių vabzdžių, tokių, kaip širšės, voragyviai, skruzdėlės, erkės, muselės ir kt. Kartais randame ir paukščių ar gyvūnų lizdų.

Kaip jie čia patenka?

Sandari turi būti ne tik stogo danga, bet ir visos apsauginės stoge naudojamos plėvelės. Jos turi apsaugoti tradicines šiltinimo medžiagas nuo visų išorinių poveikių. Neturint tokio suvokimo, šių apsauginių plėvelių sandarinimas dažniausiai paliekamos be tinkamo dėmesio. Tradiciškai plėvelės sandūrose tik perdengia viena kitą ir manoma, kad to užtenką. Tačiau per likusius tarpelius ne tik prateka oras, bet ir lengvai migruoja vabzdžiai ir kiti gyviai.

Kodėl šie gyviai čia gyvena?

Kadangi stogo apsauginės plėvelės neužsandarintos, čia lengvai patenka vėjas, kuris atneša įvairių gamtoje esančių medžiagų, tinkančių maitintis vabzdžiams. Šiltinimo medžiagų, tokių, kaip akmens vatos, ekovatos ar mineralinės vatos struktūra leidžia įvairiems gyviams įsitvirtinti, apsisaugoti nuo šalčio ir gauti pakankamai drėgmės iš namo vidaus. Per nesandariai sudėtą garą izoliuojančią plėvelę su šiltu vidaus patalpų oru atkeliauja vandens garai, kurie susikondensuoja šiltinimo medžiagoje, taip sukurdami puikią terpę gyventi ne tik vabzdžiams ir kitiems gyviams, bet ir mikroorganizmams bei pelėsiui.

Ką daryti, kad stogo šiltinimas būtų tinkamas?

Apsauginių stogo plėvelių sandarinimas – tai svarbiausia priemonė, neleidžianti apsigyventi vabzdžiams ir kitiems mikroorganizmams stogo konstrukcijoje. Tradicinėse šiltinimo technologijose apsauginių medžiagų sandarinimui svarbu naudoti kokybiškas lipnias juosteles.

Bet dar racionalesnis sprendimas –  pasirinkti sandaraus šiltinimo technologiją GAMO, kuri neleis vabzdžiams atsirasti jūsų namo stogo konstrukcijoje.

Prilydoma stogo danga. Ką privalote žinoti?

prilydoma stogo danga Jei ieškote patikimos, ilgaamžės ir estetiškai patrauklios stogo dangos, turbūt jau esate girdėję apie prilydomą stogo dangą, turinčią tam tikrą bituminės masės sluoksnį, kurį šiek tiek pakaitinus (paprastai šiam darbui naudojamas dujų degiklis), danga yra prilydoma prie iš anksto paruošto pagrindo ir nereikalauja jokių papildomų klijuojančių medžiagų.

Prilydoma stogo danga skirstoma į kelias grupes, įvertinus jos dengiamosios masės sudėtį – pirkėjams siūlomos oksiduoto bitumo stogo dangos (bituminė prilydoma stogo danga) ir polimerinėmis medžiagomis modifikuoto bitumo dangos. Atsižvelgiant į viršutinio paviršiaus apsaugą, jos gali būti skirstomos į apatinio sluoksnio dangas, pritaikytas apatiniams hidroizoliaciniams sluoksniams, arba viršutinio sluoksnio dangas, pritaikytas viršutiniams apsauginiams dangos sluoksniams. Vienas didžiausių prilydomos stogo dangos privalumų yra jos ilgaamžiškumas ir estetinis patrauklumas. Be to, ši danga atspindi šilumą (apsaugo stogą nuo perkaitimo), yra atspari šalčiui ir pasižymi aukštomis priešgaisrinėmis savybėmis.

Daugelis naujakurių, kurdami savo svajonių namus, ypatingą dėmesį skiria statinio interjerui, todėl apdailos darbai vertinami itin atsakingai. Tai reiškia, kad statinio išorė yra pamirštama arba paliekama statybininkų ir projektuotojų valiai. Specialistai primena, kad norintys mėgautis jaukiais, šiltais, funkcionaliais ir ilgaamžiais namais, privalo pasidomėti ir eksterjero darbais. Vienas svarbiausių sudedamųjų gyvenamo namo elementų yra jo stogas – tik aukštos kokybės danga leis mėgautis komfortu. Nors apdailos darbai statinio viduje užtikrina pageidaujamą jaukumą, nepamirškite, kad svečiai jūsų namus vertins, žvelgdami į statinio išorę. Ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančios stogo dangos, išlikite objektyvūs – įvertinkite ne tik konkretaus projekto kainą, bet ir išorinius aplinkos faktorius, namo lokacijos vietą, statinio dydį ir stogo formą.

Jei nusprendėte, kad prilydoma stogo danga atitinka visus jūsų ir jūsų šeimos lūkesčius, prieš imdamiesi darbų pasitarkite su šios srities specialistais. Jei jūsų namo stogas yra plokščias, nepamirškite, kad jo konstrukcijai bus keliami papildomi reikalavimai, t. y. plokščiasis stogas privalo atlikti tiesiogines savo funkcijas, įvertinus nuo oro sąlygų priklausančias temperatūras. Plokščiasis stogas turi būti suprojektuotas taip, kad vandens nuvedimo sistema nekenktų statinio konstrukcijai ir aplinkai, pvz., šalia esantiems namams, šaligatviams ar želdiniams. Būtina skirti ypatingą dėmesį plokščiųjų stogų, turinčių iki 5 proc. nuolydį, konstrukcijai ir sumažinti stovinčio vandens pratekėjimo riziką. Iš tiesų stogo nuolydis turėtų būti įrengtas taip, kad po lietaus vanduo nesilaikytų ilgiau kaip 4 valandas.

Siekiant aukščiausio rezultato, būtina pasirūpinti ir tinkamu hidroizoliacijos įrengimu. Hidroizoliacijos danga privalo užtikrinti ilgalaikę apsaugą namo eksploatacijos metu. Renovuojamo arba naujo stogo hidroizoliacija įrengiama naudojant du tarpusavyje suklijuotus polimerinės bituminės dangos sluoksnius. Nepamirškite, kad viršutinio sluoksnio danga turėtų būti pabarstyta skalūnu, t. y. stambiagrūdžiais mineraliniais barstalais. Jei ketinate imtis kapitalinio stogo dangos remonto darbų ir nuimti seną hidroizoliacinį sluoksnį, atlikite tuos pačius veiksmus, kaip ir įrengdami naują stogą, t. y. įrenkite hidroizoliaciją iš dviejų dangos sluoksnių. Nepamirškite objektyviai įvertinti stogo nuolydžio. Jei šis yra gana didelis, stogo dangą klokite tiesiai ant šilumos izoliacijos arba medinio pagrindo. Jei nuolydis yra mažas, siūlome abiems hidroizoliacijos sluoksniams rinktis polimerines-bitumines dangas su poliesterinio pluošto pagrindu.

Siekiantiems sklandaus darbo ir greito rezultato, rekomenduojame bendradarbiauti su patikima ir atsakinga įmone. Tik ilgametę darbo patirtį turintys specialistai, įvertinę techninius statinio parametrus ir konkrečios šeimos lūkesčius, pasiūlys geriausią sprendimą stogo padengimui. Be to, bendradarbiaudami su kvalifikuotų darbininkų komandą, galėsite būti visiškai tikri, kad stogo dengimo darbai bus atlikti greitai ir kokybiškai, o jūs galėsite džiaugtis jaukiais ir patikimais namais.

Akmens vata – patikima izoliacinė medžiaga?

akmens vataUžsiimant statybos darbais svarbu apgalvotai pasirinkti visas tinkamas medžiagas. Aukštos kokybės, šilumą izoliuojanti medžiaga yra akmens vata. Ji naudojama kaip statybinė izoliacija. Tinka gyvenamųjų namų ir komercinės paskirties patalpų šilumos, akustinei ir priešgaisrinei izoliacijai užtikrinti. Taip pat ši vata tinka vidaus ir išorės sienų, grindų bei lubų izoliacijai. Kokybiška ir teigiamai vertinama akmens vata padeda užtikrinti statybinių konstrukcijų ir įrangos atsparumą ugniai. Taip pat akmens vata ne tik kuria estetinį vaizdą, bet ir padeda garantuoti akustinį komfortą, pagerinti mikroklimatą. Daugelyje sričių naudojama akmens vata tinkama ir laivams, ir traukiniams, ir tramvajams, ir būstams, ir daugeliui kitų dalykų. Pagrindinis jos bruožas – gera izoliacija. Todėl akmens vata yra tokia populiari daugelyje sričių.

Kaip gaminama?

Iš rūšiuojamo ir lydomo akmens yra gaminama akmens vata, kuri vėliau naudojama kaip puiki izoliacinė medžiaga. Iš pradžių buvo manoma, kad vatos gamyba yra nesudėtingas procesas. Iš tikrųjų, net ir gerokai patobulėjus įvairioms technologijoms, akmens vatos gamyba yra gana sudėtingas procesas, reikalaujantis nemažai laiko ir darbo sąnaudų. Pirmiausia reikiamos žaliavos, iš kurių išgaunama akmens vata, yra pilamos į krosnį, kurioje yra išlydomos. Gautas lydinys yra nukreipiamas į kitą mechanizmą, kuris išgauna vatos plaušelius. Ant juostinių konvejerių plaušeliai, pridėjus šiek tiek priedų, yra surenkami. Paskui yra reguliuojama gauto gaminio struktūra ir tankis, kol patenka į specialią kietinimo kamerą. Sukietėjusi vata yra pjaustoma arba dar apdirbama. Taigi akmens vatos gamyba užtrunka tikrai ne kelias minutes ir reikalauja įvairių išteklių. Taip gaminama kokybiška ne tik Isover akmens vata, bet ir kitų gamintojų. Vėliau ji yra eksploatuojama ir naudojama įvairiems darbams atlikti.

Kur naudojama?

Kaip puiki ir patikima izoliacinė medžiaga žinoma akmens vata naudojama įvairiems darbams atlikti. Pradedant namų grindimis baigiant įvairių pastatų fasadais akmens vata naudojama jau ne pirmus metus. Namų fasadams naudojantieji akmens vatą išskiria šias jos teigiamas savybes:

  • aukšta gaisrinė klasė;
  • gana didelis garų laidumas;
  • maža temperatūros deformacija;
  • atsparumas smūgiams.

Patikima ir teigiamai vertinama ugniai atspari akmens vata yra naudojama statant židinius tiek namuose, tiek pirtyse, tiek kitose patalpose. Karščiui atspari akmens vata taip pat naudojama ir katilų, krosnių, dūmtraukių bei kitų panašių įrenginių izoliacijai užtikrinti. Kaip kokybiška akustinė medžiaga akmens vata naudojama ir luboms, ir grindims. Tinkamai pritaikyta akmens vata grindims padeda užtikrinti jaukią ir estetišką namų aplinką. Grindys net ir žvarbiais žiemos vakarais bus šiltos, jeigu tinkamai panaudosite akmens vatą. Dėl savo puikių izoliacinių savybių akmens vata taip pat naudojama ir luboms. Žmonių pasirenkamos pakabinamosios lubos, kurios pagamintos akmens vatos pagrindu, patalpoms suteikia geresnį akustinį mikroklimatą, taip pat šios lubos ir atrodo dailiai. Jeigu norite vizualių pavyzdžių, interneto paieškos sistemoje galite įvesti frazę, pavyzdžiui, pakabinamosios lubos su akmens vata kaunas, ir pamatysite pavyzdžių iš norimo miesto.

Kiek kainuoja?

Kiekviena kokybiška medžiaga turi ir savo vertę. Kaip izoliacinė medžiaga naudojama akmens vata kaina prilygsta kitoms panašios kokybės ir patikimumo medžiagoms. Vienas kubinis metras akmens vatos gali kainuoti šimtą ir daugiau litų. Priklauso nuo to, kokią vatą jūs pasirinksite. Galima šios vatos įsigyti ir pigiau. Kartais žmonės nusiperka jos per daug, tad skelbimuose galima rasti frazę parduodu akmens vata. Iš žmogaus, o ne iš parduotuvės perkama vata dažnai gali būti kiek pigesnė. Todėl tie asmenys, kurie nori sutaupyti, akmens vatos gali ieškoti ne tik prekybos vietose, bet ir internete. Taip pat akmens vata akcijos metu parduotuvėje gali kainuoti kiek mažiau nei įprastai. Tereikia susekti akcijas, nuolaidas, kai jas daro pardavėjai. Specialistai pataria būti budriems ir daugiau pardavėjų paklausinėti, kas tai per akmens vata, kokiomis savybėmis ji pasižymi, kur yra tinkama naudoti. Nes kartais pirkėjas sumoka gana brangiai už pirkinį, tačiau tik po laiko pastebi, kad įsigyta prekė jam netinka.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑