Tagstatyba

Keramikinių kaminų kaina

kaminaiStatybos sektorius dažnai yra labai paslaptingas. Pabandykite nuėję į statybininkų interneto puslapius surasti bent bazines paslaugų kainas. Teks labai sunkiai vargti. Greičiausiai ir nieko nerasite. Bet yra tam tikrų išimčių. Pavyzdžiui, kaminų statybos meistrai Kaminai24.lt skelbia savo kainas. Paanalizuokime jas.

Kiek kainuoja kaminas?

Deja, pasakyti, kad kaminas kainuos jums 1000 eurų ir nė centu daugiau negalima. Vis ta paslaptis… Bet apie ją vėliau. Pats kaminas kainuoja gana fiksuotą sumą. Viskas priklauso nuo trijų kintamųjų:

  1. Kamino dūmtraukio įdėklo diametras. Šamotinis įdėklas yra toks vamzdis, kuris įstatomas į keramikinio blokelio vidų. Būtent juo dūmai išeina į aplinką. Jis yra papildomai izoliuojamas, kad blokeliai kuo mažiau kaistų, nors keramzitas yra specialus ir atlaiko labai aukštas temperatūras. Šamotinio įdėklo skersmuo dažniausiai būna trijų išmatavimų – 160 mm, 180 mm ir 200 mm. Paprastam individualiam namui pakanka 160-180 mm skersmens dūmtraukio. Jei katilas kokybiškas ir dūmų nėra daug, 160 mm visiškai pakanka. Jei name yra įrengtas židinys + katilas arba du skirtingi katilai (taip, yra nemažai žmonių kurie prie malkinio katilo dar pastato granulinį), reikia sujungti jų dūmų išmetimą, tada prireiks 200 mm skersmens įdėklo.
  2. Ventiliacijos angos. Priėmus naujus statybos reglamentus (nuo 2015 metų statomi tik A klasės individualūs namai), namai statomi labai sandarūs ir ekonomiški. Tai reiškia, kad oro padavimas iš „natūralios ventiliacijos“, kaip senuose pastatuose, nebegalimas. Be oro nedegs nė vienas katilas. Maža to, kai kurie turi ir specialias orapūtes, kad būtų pasiekiama tam tikra temperatūra. Jei katilinė yra uždara patalpa, oro paėmimas tampa probleminiu. Dėl to oras tiekiamas specialia anga, kuri įrengiama šalia kamino. Čia statybos principai gali būti du – speciali ventiliacijos anga primūrijama prie esamo blokelio su įdėklu, arba naudojami blokeliai su ventiliacinėmis angomis. Sakome „angomis“, nes gali būti ne viena, bet ir dvi ventiliacinės angos. Normaliam individualiam namui pakanka vienos ventiliacinės angos, dviguba reikalinga esant sudėtingesnėms konstrukcijoms, dujomis kūrenamiems katilams ir t.t.
  3. Kamino aukštis. Kokio aukščio yra jūsų namas nuo katilinės grindų iki stogo? Paprastai aukštas yra 3 metrai, tad jei namas dviejų aukštų, reikalingas bent 7 metrų aukščio kaminas. Kodėl 7? Todėl, kad metras turėtų iškilti virš stogo. Tokia paprasta aritmetika…

Taigi, galime suskaičiuoti, kiek kainuos pats kaminas: 7 metrų ilgio, su 160 mm skersmens įdėklu, su blokeliu su vienguba ventiliacine anga. Pagal kaminai24.lt tokio kamino kaina yra 405 eurai.

Statybininkų paslaptis – montavimas

Montavimo darbai sudaro antrą dalį kamino kainos. Jei patys nesate montuotojai, juos greičiausiai teks samdyti. Kvalifikuotas montuotojas tokį kaminą gali pastatyti per keletą valandų, jei nekils problemų. O problemų kyla visada… Tai perdangoje neišdaužta reikiamo dydžio skylė, tai stogas jau pastatytas, nes stogdengiai nelaukė, kol savininkas susiras tinkamus montuotojus ir savo darbą padarė anksčiau… Čia ir prasideda kainų variacijos…

NIKO kaminai – koks geriausias kelias dūmams?

NIKO kaminai Ar pamenate tokią Andersono pasaką apie kaminkrėtį? Kaip nepataisomas romantikas kaminkrėtys prikalbėjo savo mylimąją piemenaitę kartu išlįsti pro kaminą ant stogo pasigrožėti žvaigždėtu dangumi. Taip, tai iš tiesų romantiškas nuotykis, tik suodinas kaminas šiai trapiai mergaitei buvo ko gero per didelis iššūkis, bet ko gi nepadarysi dėl to stipraus jausmo?.. Žinoma jokiu būdu nei vieno jūsų nekviečiame pakartoti tokių drąsių šios pasakos herojų žingsnių. Skirtingai nuo jų, mums turbūt visai nebūtina bandyti lysti pro kaminą, kad pamatytume žvaigždėtą dangų, nebent sumanytumėte gerai išsisuodinti ir patirti tikrai „juodąją romantiką“.

Vis dėl to pagrindinė kamino paskirtis – užtikrinti saugų išmetamųjų dujų pašalinimą ir gerą trauką ir visai nesvarbu, ar dangus žvaigždėtas, ar šviečia saulė, ar lyja, ar sninga, ar giedra diena. Būtent tam ir skirsime šią temą.

Nuo plytų iki modulių

plytiniai kaminaiPraktiškai visus kaminus galima suskirstyti į  dvi grupes: į plytinius ir modulinius, o pastaruosius į keraminius, plieninius ir kitus. Plytiniai kaminai laikomi klasikiniais, juos statė nuo senų senovės. Jie atrodo gražiai, ypatingai senamiesčiuose, virš senų namų ar pilių stogų.

Plytiniam kaminui iš ties reikėtų atiduoti deramą pagarbą, nes iki atsirandant šiuolaikiniams šildymo įrenginiams, kūrenamiems dujomis, skystuoju ir kitu kuru, jis puikiai atlikdavo savo funkciją. Tačiau bėgant laikui, stipriai patobulėjus šildymo įrangai, padidėjus jos NVK, šiuolaikinių šildymo sistemų išmetamųjų dujų temperatūra ženkliai sumažėjo, ir tokiomis sąlygomis eksploatuoti klasikinius plytinius kaminus tapo nesaugu, neefektyvu ir netinkama. Dėl didelės plytų šiluminės talpos ir drėgmės įgeriamumo, kaminas nebegali taip greitai įšilti. Šildymo įrenginio paleidimo-užkūrimo momentu kamine susidaro daug kondensato, kuris išmetamųjų dujų veikiamas virsta agresyviomis rūgštimis, kurios renkasi ant vidinių kamino sienelių, negrįžtamai įsigeria į jas ir taip pamažu ardo plytinio kamino konstrukciją. Dėl to mažėja trauka, patalpose atsiranda nemalonus dervų kvapas. Kaminas pradeda irti, tuo keldamas pavojų dėl galimo apsinuodijimo smalkėmis, gaisro ar savaiminio sugriuvimo. Būtent todėl šiandien plytiniai kaminai nueina į antrą planą, savo vietą nuolankiai užleisdami daug tobulesnėms modulinėms kamino sistemoms. Pristatysime vieną iš tokių – tai NIKO aukščiausios kokybės moduliniai keraminiai kaminai (Vokietija).

Keraminiai kaminai

NIKO turi universalią trisluoksnę kamino sistemą tinkančią visiems šildymo įrenginiams (katilams, židiniams, krosnims). NIKO UNI universali kamino sistema tinka visiems šildymo įrenginiams, kūrenamiems dujomis, skystuoju, kietuoju kuru (akmens anglimi, malkomis, briketais, granulėmis, biomase). Vidinė kamino sistemos dalis kontaktuojanti su išmetamosiomis dujomis (dūmais) – keraminis vamzdis (dūmtakis). Jo apvalus skerspjūvis ir lygus paviršius užtikrina puikią trauką. Be to, ši keramika itin atspari aukštoms darbinėms temperatūroms iki 600°C, atspari suodžių užsidegimui, taip pat ilgalaikiam agresyvaus kondensato poveikiui. Keraminis kamino sistemos vamzdis montuojamas kamino blokelio viduryje, išoriniu keraminių elementų perimetru tarp keraminio vamzdžio ir kamino blokelio įdedami izoliaciniai elementai, kurie yra numatyti apsaugai.

Kamino blokeliai turi specialius vėdinimo kanalus, kuriais užtikrinamas kamino izoliacijos ventiliavimas. Šiais kanalais išvėdinamas tarp izoliacijos ir kamino blokelių susidarantis kondensatas, drėgmė, vėdinama kamino izoliacija. Tarp keramikos elementų ir blokelių įdėtas izoliacinis sluoksnis atlaiko temperatūrą iki 1000°C, dėl tokių izoliacinių savybių sumažėja keraminio dūmtakio šilumos nuostoliai ir padidėja šildymo įrenginio naudingo veikimo koeficientas (NVK). Be to, tokios puikios izoliacinės savybės užtikrintai apsaugo šalia esančias pastato konstrukcijas nuo aukštų darbinių išmetamųjų dujų temperatūrų kamine, poveikio, taip pat apsaugo, jei kamine užsidegtų suodžiai. Šie NIKO kaminai gali tarnauti iki 100 metų.

Atkreiptinas dėmesys, jog šie ilgaamžiai keraminiai kaminai, priklausomai nuo dūmtakio diametro ir komplektacijos, yra net iki trijų kartų ir daugiau lengvesni už analogiškus plytinius kaminus, bet didesnio svorio nei plieniniai ir jiems sumontuoti reikalingas stabilus kamino pamatas.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑