Tagspintos

Retro stiliaus virtuvės baldai

Retro stilius mena prieš keletą dešimtmečių  vyravusias interjero detales, spalvas ir jų visumą. Sakoma, kad tai stilius iš praeities. Tas tiesa, nes daugeliui primena vaikystę  arba mamų ir tėčių laikus. Tačiau griežčiau tai apibrėžiama kaip dekoras nuo šeštojo iki aštuntojo dešimtmečio. Jei pridėtume dar viena kitą dešimtmetį, pasiektume vintažinio stiliaus ištakas. Realybėje labai dažnai šie du stiliai būna glaudžiai susiję. Tuo tarpu retro stiliaus virtuvės baldai išsiskiria įdomiomis ir netradicinėmis detalėmis, žaismingumu bei ryškiomis spalvomis. Šis stilius reikalauja drąsaus požiūrio. Dėl šios priežasties virtuvės stiliaus kūrime negali būti ramaus ar atsitiktinio derinio, netgi priešingai – viskas turi būti energinga bei ryšku.

Jeigu Jus domina tiek senoviniai retro stiliaus baldai, tiek šiuolaikiškai modernūs, galimas šio dueto suderinamumas –  tai modernaus retro stiliaus virtuvės baldai. Jiems yra būdingos apvalios bei „banguojančios“ formos. Tai visiškai priešingybė minimalizmui, kur stilių valdo griežtos linijos. Norėdami turėti retro stiliaus virtuvę galite netikėtas formas sujungti su moderniais odiniais audiniais, mediena ar lakuotais paviršiais. Jums nebūtina senų virtuvės baldų ieškoti antikvariatuose, internete ar sendaikčių parduotuvėse, viską gali pagaminti profesionalus baldžius (pvz.: www.balduzvaigzdes.lt) .

Kyla klausimas, kaip nuspalvinti aplinką retro stiliaus daiktais bei spalvomis? Viskas labai paprasta. Rinkitės ryškias spalvas ir raštus. Niekam ne paslaptis, kad retro stiliaus namai žavi ryškiomis spalvomis ir drąsiais raštais. Tam gali puikiai pasitarnauti stambiais raštais marginti tapetai ir ryškūs audiniai (nevenkite kilimų bei užuolaidų). Savaime suprantama, kad visur turi būti harmonija, todėl nepersistenkite su spalvų gausa, nes tuomet virtuvės erdvė ar visas butas atrodys netvarkingas ir nejaukus.

Jums tikrai bus mielas retro stilius virtuvėje, jeigu mėgstate gražius bei mielus daiktus, primenančius netolimą  praeitį. Siekiant retro stiliaus harmonijos patalpoje, kur gaminamas maistas, labai svarbios interjero detalės. Ypač pravers turimi tėvų ar Jūsų pačių, jei gyvenote šeštajame – aštuntajame dešimtmetyje, ir turite išlikusi seną telefoną, virdulį ar laikrodį. Žinoma, tokių daiktų gausu ir internete bei realiose parduotuvėse. Tad susikurti vientisą stilių namuose nebus sudėtinga. Viską deramai apjungs šios retro virtuvei tinkamos spalvos: geltona, raudona, žalia, mėlyna, juoda, pilka ar balta. Nepamirškite gėlėtų interjero detalių. Jos išliko neatsiejamu retro stiliaus akcentu!

Galbūt planuojate savo virtuvėje turėti mini barą? Tuomet prie jo labai tiks stovintys ryškiaspalviai foteliukai ar virtuvėje pastatyta ryški kušetė. Nepamaišys ir netikėtai atsidūrusios spintos indams, knygoms ar kitiems rakandams susidėti. Šios virtuvės detalės tikrai atkreipia dėmesį ir sukuria unikalią atmosferą namuose.  Aišku svarbu ir ant ko stovi virtuvės baldai, tad patalpų grindys retro stiliaus interjere gali būti ir natūralaus medžio, ir kiliminė gauruota danga arba puikiai tinkamos šaškių lentos principu plytelėmis išklotos grindys. Viską kuriate ir komponuojate patys! Tad šio stiliaus interjere tikrai ras vietą daugelis praeitį menančių objektų, kurie iki šiol tik rinko dulkes Jūsų ar senelių namuose.

Spintos stumdomomis durimis: domėkitės ir žinokite, kam ir už ką mokate

spintos stumdomomis durimis Sprendimas įsigyti naujus baldus dažniausiai siejasi su dvilypėmis emocijomis. Iš vienos pusės aplanko džiugesys, jog nauja detalė pagyvins bei atnaujins interjerą bei bus išspręstos tam tikros buities problemos, tarkime – kur talpinti ne vietoje besimėtančius daiktus. Kita vertus, neretą  kamuoja nerimas: o kas, jei išleisiu pinigus už to nevertą prekę? Galbūt paguosime, o gal pridėsime dar daugiau atsakomybės: įvairūs baldai, tame tarpe ir spintos stumdomomis durimis, gali būti užsisakomi pas skirtingus tiekėjus bei pagaminami pagal individualius kliento pageidavimus. Tad labai svarbu žinoti, į kuriuos specalistus kreiptis bei ko iš jų prašyti.

Patikimų baldų gamintojų paiešką geriausia pradėti pasidomint pažįstamų rekomendacijomis: galbūt jie gali pasiūlyti meistrų, kurių pagaminta spinta studomomis durimis džiugina jau keletą metų,  o ir sumokėta kaina buvo tenkinanti. Dar vienas variantas – naršymas internete. Šis informacijos kanalas tikrai pažers aibę pasirinkimų. Tiesa, geriausia būtų ieškoti tarp netoli jūsų gyvenamosios vietovės įsikurusių meistrų, kadangi išlaidos už transportą į gaminio kainą įskaičiuotos nebūna (aišku, niekas nedraudžia rinktis ir toliau gyvenančio auksrankio paslaugų, jei pastarojo darbai jus sužavėjo). Renkantis patariame atsižvelgti į patalpintų gaminių nuotraukas bei pagal dominančio gamintojo pavadinimą (ar meistro pavardę), paieškoti internetinių komentatorių atsiliepimų apie juos. Radus liaupsinamą paslaugų teikėją, belieka su juo susisiekti nurodytais kontaktais bei pradėti bendradarbiavimą.

Kitas svarbus žingsnis – spintos stumdomomis durimis projektavimas. Būtina sąlyga – užsakovo ir baldų gamintojų bendradarbiavimas. Visiems įprasta, jog klientas turi pasakyti, kokio spintos vidaus pageidauja: vienam reikia daugiau lentynų, kitiems – strypų rūbų pakabinimui, o kai kurie yra kur kas išrankesni ir pageidauja įvairių papildomų krepšelių, dėžučių ir panašiai. Vyrauja ydinga tendencija, jog šioje vietoje klientas užtyla ir spintos tvėrimo procesą palieka meistro atsakomybei. Atrodytų, kam kištis į tą sritį, kurioje nieko neišmanai – juk specialistas yra pagaminęs šimtą spintų. O jūsiškė bus šimtas pirmoji ir galbūt visiškai kitokia nei prieš tai buvusios, todėl turite nebijoti išdėstyti savo pageidavimų  ir gamybos klausimais.

Aišku, norint kažką pasakyti, reikia šį tą nusimanyti. Spintos stumdomomis durimis turi dvi pagrindines sudedamąsias dalis – furnitūrą bei plokštes, iš kurių gaminami korpusai bei fasadas:

  • Furnitūra – tai baldų jungiamosios bei dekoratyvinės detalės. Čia puikiai tinka teiginys, jog „svarbiausia tai, kas nematoma akimis“: spintų stumdomomis durimis bėgeliai ar ratukai nėra itin pastebimi, tačiau jų kokybė reikšmingai prisideda prie baldo ilgaamžiškumo bei kokybės. Geras meistras turi žinoti, jog gaminant baldus būtent furnitūra vaidina esminį vaidmenį. Klientas turi patvirtinti, jog sutinka už šią dalį sumokėti daugiau.
  • Plokštės. Spintų korpuso gamybai gali būti naudojamos įvairios sudėties plokštės: laminuotos medžio drožlių, mežio dulkių, medžio drožlių, dengtos medienos lukštu ar net natūralios medienos plokštės. Fasadas, be minėtų medžiagų, gali būti paįvairintas stiklu, plastiku ir panašiai – šiandien spintos stumdomomis durimis gali tapti tikru meno kūriniu, pagyvinančiu interjerą. Šiai daliai maksimalios sumos leisti nebūtina – net pigiausios laminuotos medžio drožlių plokštės, įsigytos iš patikimų tiekėjų, tarnauja ilgai.

Jei jums prireikia naujo baldo, turite būti pasiruošę ne tik pakloti prašomą sumą, bet ir teoriškai įsigilinti į gamybos subtilybes: taip turėsite suvokimą, už ką mokėti būtina, o kur galima ir pataupyti. Jei vadovausitės šiuo principu, tiek spintos stumdomomis durimis, tiek ir kiti įsigyti baldai „dirbs“ kokybiškai.

 

Nėra spintos, o gal joje niekas nebetelpa? Štai keletas netradicinių interjero idėjų, mėgstantiems originalumą

spintosNe paslaptis, kad moterys mėgsta puoštis ir nevengia užsukti į parduotuvę, tačiau dažnas garderobo papildymas negailestingai mažina spintos erdvę, kuri ilgainiui užsipildo. Tokiu atveju yra keletas pasirinkimų – keiskite spintą, atsikratykite senais rūbais arba pasitelkite fantaziją ir sukurkite itin originalius interjero sprendimus, kurie namams suteiks žavesio, o jūs turėsite papildomos vietos rūbų laikymui.

  • Jei manote, kad rūbai turi būti derinami prie avalynės ar tikite, kad nauja batų pora geriausias vaistas nuo blogos nuotaikos, tikėtina, kad jūsų namuose yra tiek batų ir batelių porų, kad galėtumėte suorganizuoti jų parodą. O kodėl taip ir nepadarius? Jei jūsų namuose stovi sekcija su nenaudojamais indų servizais ar taurėmis, kurias naudojate kelis kartus per metus, panaudokite ją kaip vitriną: dulkes renkančius indus sudėkite į dėžes, o sekcijos lentynas užpildykite savo batelių kolekcija. Originalu, tvarkinga ir labai funkcionalu.
  • Jūsų miegamojo lovos galvūgalis remiasi į sieną, kurią puošia mielas paveikslas? Suraskite paveikslui kitą vietą, o lovą atitraukite nuo sienos, nes ten gali būti spintos vieta!Viskas labai paprasta, prie lubų pritvirtinkite keletą metalinių stovų, ant kurių galėsite kabinti rūbus, kelias lentynėles mieloms smulkmenoms susidėti ir turėsite atvirą spintą. Tiesa, jei nesate pavyzdingai tvarkinga, ši idėja jums gali ir netikti, tokiu atveju, pasirūpinkite, kad jūsų atvirą spintą dengtų prie kambario interjero priderinta užuolaida.
  • Kitas drabužių kabyklos variantas: prie lubų pritvirtintos storos virvės, tarp kurių galų stilingai kabo skersinis, rūbams kabinti. Virves ir skersinio medžiagas derinkite prie interjero: jei mėgstate paprastumą tiks paprastų jūreiviškų virvių ir medinio skersinio sintezė, o jei pirmenybę teikiate modernumui, teks apsilankyti statybinių medžiagų parduotuvėje, ieškant metalinio troso ir aptakių formų skersinio. Beje, atminkite, kad šios spintos aukštis turi būti toks, kad jums būtų patogu pakabinti drabužius, o šie neliestų grindų.
  • Jei jūsų namuose yra niša, turite idealią vietą sukurti mados ekspertės „paveikslą“. Nišos pakraščius įrėminkite medinėmis ar kitomis prie interjero tinkančiomis lentelėmis, kad sukurtumėte paveikslo įspūdį, o nišos viduje pritvirtėkite kelias pakabas, ant kurių galėsite sukabinti rankines, vyro kaklaraiščius, skrybėles ar kitus garderobo aksesuarus.

Taigi, spintos ne visada turi būti didelės ir uždaros, tinkamai pasirinktos medžiagos ir novatoriškas požiūris gali sukurti netradicinius ir itin originalius interjero sprendimus.

 

 

Išskirtiniai stumdomos spintos privalumai

spintosGyvenamuosiuose būstuose sunku būtų įsivaizduoti kasdienybę be elementariausių baldų. Tai kėdės, stalai, lovos, lentynos ir, žinoma, spintos. Spinta pasitarnauja kiekvieną dieną, kadangi joje įprasta laikyti drabužius, asmeninius daiktus ir net kūno priežiūros reikmenis. Jose laikyti galima viską, tačiau kyla klausimas: ar tokios didelės spintos neužima daug vietos kambaryje?

Normalu manyti, jog spinta kambaryje turi užimti didelę erdvės dalį. Juk kasdieninis gyvenimas neapsiriboja vien keliais paprastais drabužiais ar stilingais rūbeliais. Žmonės mėgsta įvairovę ir naujoves, o ypač moterys. Visus šiuos drabužius ir reikmenis reikia saugiai kažkur laikyti, tačiau įprastos spintos sprendimui ryžtis nesinori. Reikia ieškoti daug optimalesnio sprendimo, kuris neužgriozdintų patalpos, tačiau suteiktų itin talpų ir stilingą drabužinės sprendimą. Laimei, sprendimas yra ir jo tikrai nereikia toli ieškoti. Tai stumdomos spintos, kurios gali būti įrengtos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir įvairiuose objektuose.

Stumdomos spintos – plačiai ir itin dažnai naudojamos gyvenamuosiuose namuose dėl išskirtinių savo privalumų. Jas galima lengvai sumontuoti prie sienų ar įvairių objektų. Jos pasižymi itin lengva ir paprasta konstrukcija, puikiai padeda sutaupyti vietos ir net pinigų, kadangi tokio tipo spintai nereikia daug žaliavų, o jos montavimas yra greitas ir patogus. Papildomos konstrukcijos tik apsunkina, tad stumdomas spintas rinktis daug patogiau ir maloniau. Savo nuosavai spintai galite paskirti bet kokį kambario kampelį, kuris vėliau neišsiskirs iš patalpos interjero, o suteiks jai papildomą žavesį.

Toks stumdomų spintų sprendimas itin dažnai pasirenkamas viešbučiuose ar moteliuose. Jų kambariuose stengiamasi sutaupyti kuo daugiau erdvės, todėl slankiojančios durelės šį siekį puikiai padeda įgyvendinti. Taip pat tokių spintų montavimas kainuoja daug mažiau, o ir pačios žaliavos kainuoja visai nedaug. Paprastesnis veikimo mechanizmas ir erdvės taupumas atvers Jums akis, nes tai tikrai šiuolaikiškas ir modernus spintos pasirinkimas Jūsų namams.

Taigi, abejonių dėl stumdomų spintų nebeturėtų būti. Veikiausiai įsitikinote, jog tokio pobūdžio spinta gali būti naudojama daug didesniu mastu. Ją patogu įrengti tiek gyvenamuosiuose būstuose, tiek viešbučių, motelių kambariuose ar net kituose objektuose.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑