Tagšildymas

Židiniai ir jų rūšys: ką rinktis?

židiniai

Jeigu ieškote namams jaukaus ir stilingo akcento – židinys bus puikus pasirinkimas, dėl kurio nesigailėsite niekada. Nuo senovės židiniai buvo svarbus namų elementas, taip išliko iki šių dienų. Tiesa, šiandien židiniams skiriama daugiau funkcijų – ne tik šildymo, bet ir estetinė. Tai vis dažniau yra viena svarbiausių priežasčių, dėl kurių renkamasi namuose įrengti židinį. tiems, kas dar tik svarsto, kur ir koks židinys tiktų namuose, reikėtų žinoti, kokio tipo židiniai kokias funkcijas gali atlikti.

Atviras židinys

Būtent tokius židinius esame įpratę matyti filmuose ir reklamose. Dažna scena, kai prie didelio atviro židinio, kuriame spragsi degančios malkos, vakaroja susibūrusi visa šeima arba romantiškai laiką leidžia poros. Labai dažnai pirkėjai, ieškodami židinio, pirmiausia ima domėtis būtent tokio tipo židiniais. Tačiau labai dažnai ankščiau židinio neturėję žmonės nė nežino, kad tokie dideli, atviro tipo židiniai yra nefunkcionalūs. Tai reiškia, kad jų pagrindinė funkcija yra estetika ir jaukių namų kūrimas. Dažnas mano, kad didžiulis atviras židinys ne tik suteikia jaukumo namams, bet ir gali juos apšildyti. Tačiau tai nėra tiesa. Todėl geriausiai tokio tipo židinį rinktis tuomet, kai namuose jau įrengta šildymo sistema, tačiau svetainėje norisi jaukaus ir stilingo akcento. Be to, tokio tipo židinį galima naudoti ne tik jaukumui sukurti, bet ir pagaminti nedidelę vakarienę ant ugnies. Kai kuriuose židiniuose tam net įrengti specialūs elementai.

Uždaras židinys

Visgi, būtent uždaro tipo židiniai yra populiariausias klientų pasirinkimas. Pirmiausia todėl, kad tai saugus ir funkcionalus namų elementas. Skirtingai nei atviro tipo židinys, uždaras židinys yra su durelėmis, tad yra ne tik gražus, bet ir naudingas namams. Toks židinys gali apšildyti ne tik patalpą, kurioje yra. Prisijungus jį prie šildymo sistemos, židinys gali pasitarnauti ir kitų patalpų apšildymui. Be to, pasirūpinus moderniais sprendimais, galima nuotoliniu būdu reguliuoti slėgį židinyje, stebėti besikeičiančią temperatūrą. Dažnai tokio tipo židiniai pasirenkami kaip labiau investiciją atperkantis sprendimas. Nes šio tipo židinys ne tik pripildo namus jaukumu, bet ir atlieka šildymo funkciją. Be to, tai ypač populiarus sprendimas, kai namuose yra mažų vaikų. Uždaro tipo židiniai tokiais atvejais labiau vertinami dėl savo saugumo ir paprasto naudojimo.

 

Namų šiltinimui pigesnę akmens vatą galite įsigyti internetu

akmens vataAkmens vatos įsigijimas dabar galimas ir internetu – užtenka pateikti užsakymą kurioje nors patikimoje el. parduotuvėje ir viskas bus pristatomas į norimą vietą. Tačiau, namus įrenginėjantys gyventojai turi suprasti, kad pasirinkimo atveju reikėtų atsižvelgti į daugelį niuansų. Ne kiekvieno gamintoju siūloma akmens vata yra kokybiška ir galinti puikiai sulaikyti šilumą. Renovuojant namus, pirmiausia patariama pasidomėti į kokią akmens vatą geriausia būtų dairytis. Internetu hą galima įsigyti greitai ir paprastai, bet vėlgi – ją pirkti reikėtų tik prieš tai nuodugniai pasidomėjus pardavėju. Toli gražu ne visos parduotuvės siūlo geras kainas bei aukštą kokybę. Tad, kiekvienam gyventojui teks skirti nemažai laiko domėjimuisi.

Nors akmens vata naudojama daugelyje sričių, pabrėžtina, kad ją naudoti kai kuriose vietos nėra naudinga. Aiškiau kalbant, akmens vata naudojama sienų, grindų, stogų šiltinimui. Tačiau turit žinoti, kad ją naudoti nevalia vienkiemiuose, medinėse trobelėse. Aiškiau kalbant, akmens vatą graužikai gali išnešioti. Dėl šios priežasties pirmiausia verta atsižvelgti į namų pobūdį. Jeigu ti mūrinis namas, tuomet aišku, kad akmens vato pasirinkimas nebus problema. Tačiau jeigu kalba eina apie seną medinę trobelę, tuomet patartina akmens vatą keisti stiklo vata. Stiklo vatos graužikai bijo labiau ir jos tiek neišnešioja.

Internetu akmens vatą įsigyti galima specializuotose el. parduotuvėse, tiesiogiai iš gamintojų arba dairantis į populiariausių prekybos centrų užsakymo sistemas. Jums pirmiausia reikėtų susirasti informaciją, kurios gamintojo produkcija yra vertinama aukščiausiais balais. Tuomet liks tik susirasti pardavėjus, kurie pasiūlyti geriausias kainas. Pabrėžtina, kad akmens vatą užsakantys internetu turės mokėti pristatymo mokestį kai kuriose parduotuvėse. Ne visi pardavėjai siūlo nemokamą pristatymą. Jis netaikomas ypač tais atvejais, jeigu visk tenka gabenti į kitą Lietuvos galą. Žinoma, išimtys taikomos tuomet, jeigu užsakomas gana nemažas kiekis. Na, viskas priklausys nuo pardavėjų keliamų sąlygų.

Labiausiai patariama vengti tų prekybininkų, kurie turi begalę skundų iš pirkėjų. Prieš užsakydami akmens vatą, pirmiau įsitikinkite, kad prieš tai pirkę klientai nesiskundė ni pristatymu, nei kitais niuansais. Jums reikia rinktis tik patikimus pardavėjus, jeigu nenorite problemų.

Keramikinių kaminų kaina

kaminaiStatybos sektorius dažnai yra labai paslaptingas. Pabandykite nuėję į statybininkų interneto puslapius surasti bent bazines paslaugų kainas. Teks labai sunkiai vargti. Greičiausiai ir nieko nerasite. Bet yra tam tikrų išimčių. Pavyzdžiui, kaminų statybos meistrai Kaminai24.lt skelbia savo kainas. Paanalizuokime jas.

Kiek kainuoja kaminas?

Deja, pasakyti, kad kaminas kainuos jums 1000 eurų ir nė centu daugiau negalima. Vis ta paslaptis… Bet apie ją vėliau. Pats kaminas kainuoja gana fiksuotą sumą. Viskas priklauso nuo trijų kintamųjų:

  1. Kamino dūmtraukio įdėklo diametras. Šamotinis įdėklas yra toks vamzdis, kuris įstatomas į keramikinio blokelio vidų. Būtent juo dūmai išeina į aplinką. Jis yra papildomai izoliuojamas, kad blokeliai kuo mažiau kaistų, nors keramzitas yra specialus ir atlaiko labai aukštas temperatūras. Šamotinio įdėklo skersmuo dažniausiai būna trijų išmatavimų – 160 mm, 180 mm ir 200 mm. Paprastam individualiam namui pakanka 160-180 mm skersmens dūmtraukio. Jei katilas kokybiškas ir dūmų nėra daug, 160 mm visiškai pakanka. Jei name yra įrengtas židinys + katilas arba du skirtingi katilai (taip, yra nemažai žmonių kurie prie malkinio katilo dar pastato granulinį), reikia sujungti jų dūmų išmetimą, tada prireiks 200 mm skersmens įdėklo.
  2. Ventiliacijos angos. Priėmus naujus statybos reglamentus (nuo 2015 metų statomi tik A klasės individualūs namai), namai statomi labai sandarūs ir ekonomiški. Tai reiškia, kad oro padavimas iš „natūralios ventiliacijos“, kaip senuose pastatuose, nebegalimas. Be oro nedegs nė vienas katilas. Maža to, kai kurie turi ir specialias orapūtes, kad būtų pasiekiama tam tikra temperatūra. Jei katilinė yra uždara patalpa, oro paėmimas tampa probleminiu. Dėl to oras tiekiamas specialia anga, kuri įrengiama šalia kamino. Čia statybos principai gali būti du – speciali ventiliacijos anga primūrijama prie esamo blokelio su įdėklu, arba naudojami blokeliai su ventiliacinėmis angomis. Sakome „angomis“, nes gali būti ne viena, bet ir dvi ventiliacinės angos. Normaliam individualiam namui pakanka vienos ventiliacinės angos, dviguba reikalinga esant sudėtingesnėms konstrukcijoms, dujomis kūrenamiems katilams ir t.t.
  3. Kamino aukštis. Kokio aukščio yra jūsų namas nuo katilinės grindų iki stogo? Paprastai aukštas yra 3 metrai, tad jei namas dviejų aukštų, reikalingas bent 7 metrų aukščio kaminas. Kodėl 7? Todėl, kad metras turėtų iškilti virš stogo. Tokia paprasta aritmetika…

Taigi, galime suskaičiuoti, kiek kainuos pats kaminas: 7 metrų ilgio, su 160 mm skersmens įdėklu, su blokeliu su vienguba ventiliacine anga. Pagal kaminai24.lt tokio kamino kaina yra 405 eurai.

Statybininkų paslaptis – montavimas

Montavimo darbai sudaro antrą dalį kamino kainos. Jei patys nesate montuotojai, juos greičiausiai teks samdyti. Kvalifikuotas montuotojas tokį kaminą gali pastatyti per keletą valandų, jei nekils problemų. O problemų kyla visada… Tai perdangoje neišdaužta reikiamo dydžio skylė, tai stogas jau pastatytas, nes stogdengiai nelaukė, kol savininkas susiras tinkamus montuotojus ir savo darbą padarė anksčiau… Čia ir prasideda kainų variacijos…

Krosnelės iš Klaipėdos: kainos ir kokybės santykis atrastas!

krosnelės Klaipėda

Krosnelės Klaipėda alsuoja, jei yra įsigytos iš šio miesto. Bet tik tada, kai gamintojai ir pardavėjai tinkamai išpildo įvairius dalykus.

Kas yra Klaipėda? Tai Lietuvos uostamiestis, pritraukiantis tiek pačius lietuvius, tiek turistus. Čia yra ką pamatyti, nuveikti. Tačiau ne vien atostogomis šis miestas žavi, bet ir šildymo sistemos įrenginiais. Ne veltui paieška internete pasitelkiant frazę krosnelės Klaipėda sulaukia nemenko populiarumo.

Pirmiausia pakalbėsime apie tai, kas elementariausia. Krosneles iš uostamiesčio perka tie, kurie gyvena šiame krašte. Jiems nėra tikslo vykti į Kauną ar Vilnių, nes šildymui reikalingą įrenginį gali įsigyti savame mieste. Ir tai labai džiugina. Kodėl? Todėl, kad taip sutaupoma pinigų ir laiko.

Vykti į kitą miestą kainuoja. Taip pat reikia suplanuoti laiką. O štai renkantis krosnelę mieste, kuriame žmogus gyvena, viskas vyksta paprasčiau. Vienu atveju parduotuvė yra vos už kelių kilometrų, kitu atveju kilometrų susidaro gal dvi dešimtys, bet tai vis vien mažiau nei šimtas ar du šimtai. Todėl tiesiog natūraliai suprantama, jog pakanka mažiau laiko. O ir kurui mažiau pinigų skiriama, tad krosnelės įsigijimas piniginei labiau patinka.

Taigi, kokios pagrindinės priežastys, kodėl paieška internete įrašius žodžius krosnelės Klaipėda yra populiari? Laikas ir pinigai. Du dalykai, kurie itin skirtingi, bet kartu ir panašūs. Juk tiek laiko, tiek pinigų trūksta, tiek pinigai, tiek laikas leidžiamas. Vienas dalykas materialus, kitas nematerialus, bet panašumų išties yra.

Laikas ir pinigai. O dėl ko dar Klaipėdoje įsikūrę krosnelių pardavėjai sulaukia dėmesio? Dėl to, kad vartotojams siūlomi dėmesio verti produktai. Akcentuojama kokybė. Ir ne be reikalo, nes parduodami šildymo įrenginiai atkeliauja iš tokių gamyklų kaip „Dovre“ ar „Westfire“. O šie vardai – kokybės sinonimai. Ir ne bet kokios, o skandinaviškos kokybės.

Krosnelės Klaipėda tarsi dvelkia. Sakote, kalbame pernelyg poetiškai? Bet kodėl nepapoetizavus? Juk šildymo tema neprivalo būti niūri, neprivalo suktis vien apie išlaidas ar apie trumpėjančias žiemos dienas. Juk šildymas – tai jaukumas. O krosnelės jaukumą ir padeda sukurti. Dėl dviejų dalykų – būsto šildymo ir gražaus dizaino.

Pirminė krosnelės paskirtis – skleisti šilumą. Šie įrenginiai kelia įvairių klausimų, todėl renkantis reikia profesionalių patarimų. Svarbu apskaičiuoti kokio galingumo reikia. Specialistai pasako, kiek, kaip ir kur.

Na, o dizainas – subjektyvesnė tema. Smagu, kad rinkoje ne sąstingis, o įvairovė. Tai yra galimybė rinktis tokį produktą, kuris tikrai patinka. Formų ir spalvų žaismas – taip apibūdintume krosnelių dizainą. Kiekvienas gaminys priderinamas prie vienokio ar kitokio interjero.

Pirkėjai tikisi, kad patinkantis daiktas nekainuos daugiau, nei jie gali sau leisti. Krosnelė nėra pats pigiausias produktas, bet kalbant konkrečiai apie šildymo kategorijos prekes nepasakytume ko nors blogo konkrečiai apie krosnelių kainas. Jos laikomos investicija. Investicija į du dalykus – šilumą ir jaukumą. Tad net jei vienas gaminys pigesnis už kitą, pirkėjai ne visada rinksis mažiau kainuojantį.

Puikus kainos ir kokybės santykis – štai kas yra siekiamybė. To siekia gamintojai, tai aktualu pardavėjams. O labiausiai šis klausimas svarbus pirkėjams.

O jei krosnelės jus kaip tik dabar domina, tai internete įvedę krosnelės Klaipėda (ar kitas pasirinktas miestas) atrasite šios srities pasiūlymų. Pardavėjai ne tik siūlo, bet ir yra pasiruošę suteikti konsultaciją. O konsultacija reikalinga, nes tam tikra prasme kalbame apie investicijos tikslingumą.

Apibendrinsime vienu, bet efektyviu sakiniu. Krosnelės iš Klaipėdos: kainos ir kokybės santykis atrastas!

 

 

 

 

Boileriai pagal kainą ir tipą

boileriaiVandens šildytuvai (arba kitaip boileriai) kelia įvairių klausimų. Sugedus senam reikia įsigyti naują arba ieškoti meistrų, kurie sutvarkytų. Tai elektrinis prietaisas, kontaktuojantis su vandeniu, todėl apie mėgėjišką bandymą taisyti nėra net ką kalbėti. Taigi, arba kreipiamasi į specialistą, arba ieškoma naujo prietaiso.

Interneto svetainėje e-aquajazz.lt boileriai siūlomi tokie, kurie atitinka įvairius poreikius. Galima įsigyti kombinuotą, elektrinį, elektrinį mažo tūrio, netiesioginio šildymo. Taip pat galima įsigyti ir priedų. Pirkti internetu apsimoka dėl kelių priežasčių. Jas aptarę galėsime pakalbėti apie horizontalių ir vertikalių boilerių skirtumus.

Kaina

Vienas iš svarbių klausimų renkantis yra kaina. Ji, kaip ir daugeliu atvejų ruošiantis ką nors pirkti, atlieka nemažą vaidmenį. Na, o virtualioje erdvėje įvairios prekės neretai siūlomos kiek pigiau nei fizinėse parduotuvėse. Tema apie tai, kodėl skaičių pasaulis toks įvairus, būtų rutuliojama ilgai, tad čia į tokias diskusijas nesivelsime. Bet kainų skirtumų yra, su tuo sutiks nemažai pirkėjų.

Boileriai internete tampa palyginimo objektu. „Senovinis“ pirkimo būdas ir kainų palyginimas? Tokiu atveju reikėtų apsukti visą miestą, kol apžiūrėtumėte įvairius boilerius. Galbūt kur nors kitame miesto gale rastumėte tą pačią prekę keliais eurais pigiau. Bet čia kyla kitas klausimas. Kiek pinigų pareikalautų pati kelionė? Užtai internete boileriai gali būti apžiūrimi be papildomų išlaidų. Atveriama ne viena svetainė, susiformuoja tam tikras kontekstas. Ir net automobilio nereikia varyti iš garažo, prekės palyginamos tiesiog kompiuterio ekrane.

Pristatymas

Dėmesys kreipiamas į pristatymo sąlygas. Pavyzdžiui, iš e-aquajazz.lt boileriai ir kiti su vandeniu bei šildymu susiję įrenginiai yra pristatomi nemokamai, jei užsakymo suma yra ne mažesnė kaip 145 Eur. Be to, už prekes galima mokėti pristatymo metu. Tokios galimybės pirkėjams patinka – juk tai patogu.

Pasiūla

Palyginamos ne tik kainos ar pristatymo būdai, bet ir techniniai prekių duomenys. Svarbus kiekvienas niuansas, nes boileris perkamas kaip investicija. Ne tokia, kuri augina pinigus, o tokia, kuri leidžia patogiai naudotis vandeniu kiekvieną dieną. Todėl renkamasi atidžiai. Elektrinių vandens šildytuvų kainos minėtoje parduotuvėje e-aquajazz.lt skiriasi net keletą kartų. Kalbant konkrečiai apie elektrinių boilerių skiltį, pirkėjams pateikiami „Bosch“ ir „Dražice“ gamintojų įrenginiai. Tai pripažinti vardai, kuriuos, kaip jau supratote, galima įsigyti patogiai.

Vertikalus ar horizontalus?

Kada boileriai geriau atlieka savo funkcijas – kai yra sumontuoti vertikaliai ar horizontaliai? Vertinant pagal efektyvumą laimi vertikalūs. Horizontalūs nusileidžia, nes juose greičiau vyksta vandens apykaita. T. y. praeina mažiau laiko, kol vanduo vėl pasiekia žemesnę temperatūrą.

Efektyvumas svarbu, tačiau paprastai pasirenkamas toks prietaisas, kuris geriau įkomponuojamas į konkrečią vietą. Pirkinio tipas priklauso nuo turimos patalpos išplanavimo.

Taigi, klausimų kyla, bet atsakymai į juos randami nesunkiai. Geriau nepagailėti laiko renkantis, nes geras pasirinkimas suteiks daugiau komforto.

 

Mobilūs oro kondicionieriai

oro kondicionieriaiOro kondicionieriai paprastai reikalauja profesionalų dėmesio ir įsikišimo.  Priežastis – oro ventiliacijos sumontavimas. Reikia gręžti didelę skylę sienoje, iš išorės kabinti patį ventiliavimo mechanizmą, pasirūpinti kondensato išvedimu. Bute 9 aukšte tai gali būti ir labai rimtas iššūkis. Nesant galimybėms pasistatyti normalaus kondicionieriaus, gelbsti mobilieji oro kondicionieriai.

Tai nedidelės spintelės formos kondicionierius, kuris stovi tiesiog kambaryje. Jis gali šildyti ir šaldyti orą, vėdinti patalpą. Jis ant ratukų, todėl nesunkiai pervežamas iš vienos patalpos į kitą.

Mobilūs oro kondicionieriai yra skirtingų galingumų, todėl prieš juos įsigyjant reiktų į tai atsižvelgti.

Viena iš didžiausių mobiliųjų oro kondicionierių problemų – karšto oro atsikratymas. Kaip tai padaryti, jei pats kondicionierius stovi viduje, o lauke 30 laipsnių karščio? Kiekvienas mobilus oro kondicionierius turi savo žarną, kuri yra skirta karštam orui pašalinti iš patalpos. Tam reikalinga speciali anga sienoje. Taip pat šią žarną galima iškišti ir pro langą. Bet tada karštas oras per atvirą langą pliūptels į visų ir kondicionierius vėsins lauko orą… Tai neefektyvu ir nelogiška. Tam yra sprendimas – speciali lango tarpinė mobiliesiems kondicionieriams. Ji kainuoja 18 eurų, todėl perkant kelis šimtus kainuojantį mobilųjį kondicionierių, ši suma neatrodys didelė.

Tai savotiška palapinė, kuri yra tvirtinama ant praviro lango. Ji užkiša visas praviro lango skyles ir neįleidžia karšto ar šalto oro iš išorės. Specialus užtrauktukas leidžia nesunkiai įkišti mobiliojo kondicionieriaus žarną ir ją pritvirtinti. Tokiu būdu iš išorės karštas ar šaltas oras į vidų nepatenka, o žarna nereikalingas oras puikiai išeina lauk.

Šis sprendimas supaprastina mobiliojo kondicionieriaus naudojimą. Lieka kita problema – ribotas kondicionuojamos patalpos plotas. Viskas priklauso nuo vidinės oro cirkuliacijos. Jei įmanoma atidaryti duris ir sukelti labai nedidelį skersvėjį, vienoje patalpoje atšaldytas oras pereina į kitas ir taip atvėsina visus namus. Bet to reikia gana retai. Mobilieji oro kondicionieriai Lietuvoje yra gana populiarūs ir naudojami dažniausiai miegamajame. Kiti kambariai nėra vėsinami. Todėl šis sprendimas itin tinkamas mūsų šalyje. Juk karštą orą turime vos 2-3 savaites per metus, kai net ir naktį temperatūra yra didesnė nei 20-25 laipsniai. Tomis dienomis mobilieji oro kondicionieriai – tikras išsigelbėjimas.

 

Stogo šiltinimas ekovata – ar žinote, kodėl vis daugiau žmonių naudojasi šiuo pasirinkimu?

stogo šiltinimasNamas esą pakankamai didelis ir sudėtingas objektas, susidedantis iš įvairiausių minimalistinių procesų, kuriuos būtina įgyvendinti, norint sukurti bendrą puikų vaizdą. Tiesą sakant, kalbant vien tik apie šildymą, tarkime, būtų galima pastebėti tai, kad galimybių, o taip pat ir šildymo paskirčių, esą taip pat beprotiškai daug, jau nekalbant apie tai, kad, tarkime, stogo šiltinimas galėtų būti įgyvendintas ir skirtingomis priemonėmis. Žodžiu, painiava galėtų būti pakankamai didelė tiems, kurie galimai ne itin žino apie šiuos procesus, kuriems galimai trūksta papildomos informacijos.

Kad ir kaip ten bebūtų, būtent šiandieną mes ir rašome – norime pabrėžti, kad ne vien tik stogo šiltinimas bus mūsų pagrindinė turinio esmė, tačiau taip pat norėtume pastebėti, kad sieksime, pateikdami privalumus, kodėl gi pasirinkus ekovatą apšildymo kaštai ne vien tik būtų mažiausi, tačiau taip pat įsivyrautų ir pati efektyviausia šiluma. Net neabejojame, kad šiandieną pateiktos mintys ne vien tik praplės jūsų žinių bagažą, jeigu būtų galima taip pasakyti, tačiau be viso to ir galimai paslauga taps potencialiu jūsų pasirinkimu, tiesa?

Būtų galima pradėti nuo to akcento analizavimo, kad būtent stogo šiltinimas ekovata pasižymi daugiausiai privalumų, tad galbūt juos ir reikėtų išsamiausiai apžvelgti? Pradėkime nuo tos minties, kad ši technologija yra aplikuojama vienalyčiu sluoksniu, be jokių siūlių ir be jokių termotiltų. Be viso to, naudojant šią sistemą būtų galima taip pat ir sumažinti žmogiškuosius išteklius net iki 80 – ties procentų, kas esą neįtikėtinai daug. Pabrėžkime ir tai, kad toks stogo šiltinimas yra savotiškai apsaugomas ir nuo galimų pavojų – ekovata beveik 57 procentais yra labiau atspari nuo ugnies, tad tokio pavojaus sumažinimas ne vien tik apmažintų ir draudimo įkainius, jeigu kartais galvojate apie tokią galimybę, tačiau ir patiems, tikriausiai, kad būtų kur kas ramiau palikti vienus namus.

Taigi, ekovatos stogo šiltinimo pasirinkimas, kaip matome, esą tikrai privalumais pasižymintis – jeigu norite įkurdinti pozityvius padarinius ir jūs, rinkitės šią technologiją.

Konvekcinės krosnelės – kodėl verta jas rinktis?

Konvekcinės krosnelėsTurbūt pagalvojus apie krosnelę, daugeliui galvoje gali iškilti neišvaizdus, senas ir purvinas daiktas, kuriame dega ugnis. Tačiau, modernėjant technologijoms, kiekvienas turėtų iš naujo susikurti krosnelės vaizdą, kadangi XXI – ajame amžiuje krosnelių pasirinkimas yra iš ties įvairesnis bei modernesnis.

Krosnelės ypač tinka erdvėse, kuriose yra mažai vietos – tai butai, nedideli nuosavi namai. Krosnelės vienu metu apšildo daug patalpų, todėl tai itin ekonomiška ir optimalu. Taip pat jos pasižymi itin originalia išvaizda, gali būti naudojamos tiek namuose, kuriuose siekiama išlaikyti senovinį kaimo įvaizdį, tiek ir moderniuose šiuolaikiniuose būstuose, kuriuose krosnelės itin gerai derėtų. Krosnelių yra įvairiausių rūšių, taip pat ir dizainų, tad kurią pasirinkti?

Vis dažniau žmonės nori kokybės, ilgaamžiškumo ir yra pasiryžę sumokėti didesnę kainą tam, kad gautų visus privalumus. Optimaliausias į šių privalumų kategoriją įeinantis sprendimas – konvekcinės krosnelės.

Konvekcinės krosnelės – vadinamos švariai degančiomis ir ekonomiškomis. Šios krosnelės yra kūrenamos tiek malkomis, tiek ir medienos briketais, kurie neteršia aplinkos. Medienos briketai – kuras, kurį ne tik lengva įpilti, taip pat jis yra ne toks trapus, degantis švariai, nepaliekantis daug pelenų, neužkemšantis kamino. Konvekcinės krosnelės turi rankenas, kurios neįkaista. Taigi, tai iš ties patogus ir saugus sprendimas, apsaugantis nuo nudegimo.

Automatizuotos konvekcinės kroselės – tikras gamintojų šedevras. Šios konvekcinės krosnelės suteikia žmogui galimybę pačiam reguliuoti tiek temperatūros, tiek ir oro srautus.

Konvekcinės krosnelės yra lengviau montuojamos nei bet koks židinys. Taip pat šių krosnelių panaudojimo galimybės yra itin plačios, o naudojimas paprastas, nesudėtingas, nesuteikiantis papildomų nepatogumų, kurių galite tikėtis iš kitų šildymo įrenginių.

 

 

Buitiniai ventiliatoriai

VentiliatoriaiKai šaltukas spaudžia ausis bei nudažo Jūsų nosį raudonai, ko gero sunku prisiminti, kaip gera ir šilta buvo vasaros mėnesiais. Sudėtinga įsivaizduoti, kaip galima išeiti į lauką neapsivilkus penkių megztinių, storų kojinių ir kailinės kepurės ant galvos. Šiuo metu mūsų kūnas pratinasi prie artėjančių šalčių. Kitaip tariant – aklimatizuojasi.

Gaminant maistą namuose kaupiasi garai, kurie pakelia patalpų temperatūrą. Būtent šaltuoju sezono metu, kuomet namų šildymas neįjungtas, o rankos grumba nuo kiekvieno judesio, po pyrago kepimo prisikaupusių karštų garų koncentracija – tarsi namų šildytuvas, todėl apie patalpų vėdinimą nė nepagalvojame. Būtent todėl, šaltuoju laikotarpiu, ventiliatoriai kainuoja pigiau nei šiltojo sezono metu.

Ventiliatoriai – tai vėdinimo priemonė, kuri priverstinai tiekia ir šalina orą iš patalpų. Kitaip tariant – tai elektriniai prietaisai, kurie priverčia cirkuliuoti oro. Dar ventiliatoriai pasitarnauja kaip vėsinimo (šiltojo laikotarpio metu) arba šildymo (šaltojo laikotarpio metu) priemonė. Vasarą oras pro ventiliacijos angą patenka į patalpas ir priverčia judėti orą. Tai iššaukia vėją, kuris vėdina patalpas. Šaltojo sezono metu ventiliatoriai gali būti naudojami ir kaip šildytuvai: lauko oras, patekęs į ventiliatorių yra sušildomas ir tiekiamas į patalpas.

Ventiliatoriai dažniausiai įtaisomi virtuvės ir vonios kambariuose, kuriuose kaupiasi daugiausia drėgmės (garai, kylantys nuo karšto maisto ar vandens, susiduria su vėsesniu patalpų oru ir kondensuojasi taip sudarydami lašelius ant sienų). Tokiose patalpose būtinas vėdinimas, nes dėl perteklinės drėgmės gali pradėti veistis pelėsis.

Kiekvienas turime suprasti, kaip svarbu rūpintis patalpų oru, esančiu namuose. Turime suvokti, kad jis turi būti „valomas“ taip pat kaip ir dulkės nuo indaujos. Ventiliatoriai padeda filtruoti ir cirkuliuoti orą, kuris yra mūsų gyvybės šaltinis.

Šiltinimo medžiagos rąstiniams namams

šiltinimo medžiagosPraktiškai visuose senuosiuose Lietuvos rąstiniuose pastatuose tarp rastų buvo klojamos samanos. Tiesa, ne bet kokios, o kiminai. Kiminai savyje turi antiseptinių savybių, jie nepelija, puikiai sugeria drėgmę ir kvapą, o sudūlėja tik per ilgą laiką. Deja, kiminai yra nykstantis augalas, įtrauktas į Raudonąją knygą. Sakoma, kad įminus į kimimus, jiems reikia beveik 50 metų, kad visiškai atsistatytų. Šias samanas naudoti rastinių namų statyboje yra griežtai draudžiama, todėl dažniausiai yra naudojamos kitos šiltinimo medžiagos: vilna, linas, mineralinė vata ar besiplečiančios juostos.

Vilnos juostos. Apie vilnos šilumines savybes žinoma seniai. Be to, vilna yra „kvėpuojanti“  medžiaga, ji nepelija, nepūva ir nebijo drėgmės. Tarkim, Norvegijoje vilna rąstinių namų statyboje yra naudojama jau nuo neatmenamų laikų ir iki šių dienų tai yra medžiaga numeris vienas. Šiuo metu reikiamo pločio ir ilgio vilnos juostų įsigyti tikrai nesudėtinga. Be to, tai ekologiškas pasirinkimas.

Lino juostos. Lininis audinys pasižymi puikia garso ir šilumos izoliacija, gerai sugeria drėgmę, nekelia alergijos ir išgarina perteklinę sienų drėgmę. Visgi, lininės šiltinimo medžiagos turi labai didelį minusą – jos pūva ir ilgainiui netenka savo izoliacinių savybių, todėl, statant rąstinį namą, vertėtų rinktis tik auštos kokybės linines juostas, kurios galėtų tarnauti bent porą dešimtmečių.

Mineralinės vatos juostos. Tai dirbtinė šiltinimo medžiaga, bet savo charakteristika tikrai nenusileidžianti ir natūralioms šiltinimo medžiagoms. Mineralinės vatos juostos yra apdorotos silikonu, todėl nebijo drėgmės ir puvėsio. Be to, yra chemiškai neutralios. Kadangi šios šiltinimo medžiagos yra neorganinės kilmes, jose nesiveisia parazitai.

Besiplečiančios juostos. Ant rąstinio paviršiaus sumontuotos besiplečiančios justos greitai išsiplečia ir taip užsandarina visus plyšius. Tiesa, sandarinimo savybės pasireiškia tada, kai suspaudus juostą rąsto poros užsidaro, o dalis jų suspaudžiama tiek, kad vandens molekulės patenka tik virtusios garais. Paprasčiau tariant, besiplečiančios juostos  leidžia namui „kvėpuoti“, o tuo pačiu metu puikiai izoliuoja rąstinį namą nuo šalčio, drėgmės ir vėjo. Be to, ši medžiaga, bėgant metams, nedūlėja, nekaupia dulkių ir nepelija, nes yra biologiškai neaktyvi.

Atminkite, kad šiltinimo medžiagos pasirinkimas yra toks pat svarbus, kaip ir jos klojimas. Jei dedant šiltinamąją medžiagą tarp rąstų dalis jos išsikis į išorę, drėgmė kapiliariniu principu pasiskverbs tarp sienojų ir namas pradės pūti. Tad, šį darbą vertėtų patikėti tik profesionalams.

 

 

Older posts

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑