Tagplastikiniai langai

Plastikiniai langai Kaune: 3 patarimai, kurių neduos nė vienas konsultantas

plastikiniai langaiPlastikinius langus pamėgo visi dėl jų itin gerų termozioliacinių savybių ir patrauklios kainos. Dėl to plastikiniai langai Kaune gaminami keliose įmonėse, o dar daugiau firmų užsiima jų montavimu. Pardavėjai-konsultantai dažnai apie plastikinius langus pasakoja taip, lyg jie būtų vienas iš pasaulio stebuklų. Jų tikslai aiškūs. Šiame straipsnyje norime pateikti 3 patarimus iš gamintojų, kurių paprastai nesako jokie konsultantai ir pardavėjai. O jie – labai svarbūs.

Montavimui – visi laurai

Jei langas sumontuotas nekokybiškai – jis neatliks savo funkcijų ir netarnaus ilgai, kaip „suokia“ konsultantai. Garantijos taip pat negalios. Dėl to reikia kreiptis tik į patyrusius ir sertifikuotus meistrus, pasidomėti jų naudojamomis technologijomis. Montuojant langus svarbu pažinti sieną, kurioje jie bus statomi ir parinkti tinkamiausius metodus, kurie užtikrintų idealias langų savybes. Nepakanka vien tik uždėjus gulsčiuką pastatyti langą lygiai, pripurkšti putų ir jas peiliuku vėliau apipjaustyti. Reikia pasirūpinti, kad būtų naudojamos įvairios termoizoliacinės juostos, kurios bet kokiu atveju sulaikys daugiau drėgmės ir šalčio. Technologijų yra daug ir įvairių, todėl svarbu, kad montuotojai jas išmanytų.

Įvairiaformiai langai – tokie pat sandarūs, kaip ir tradiciniai

Langai gali būti ne tik kvadrato ar stačiakampio formos. Jų būna ir trapecinių, ir trikampių, ir ovalinių, ir arkinių ir net apvalių. Aišku, tokie nestandartiniai plastikiniai langai Kaune yra gaminami kiek brangiau, nei tradiciniai, tačiau tai nereiškia, kad jie prastai laiko šaltį ar drėgmę. Juk net ir nedidelis saulės spindulių pluoštas į kambarį įneša papildomos energijos, todėl būtina išnaudoti visas įmanomas vietas, kur galima pastatyti kokybiškus langus. Akivaizdu, kad tik patyrę meistrai sugebės tinkamai sumontuoti netradicinės formos langus.

Langai – ne tik apsaugo nuo šalčio, bet ir nuo triukšmo

Konsultantai dažniausiai akcentuoja apsaugą nuo šalčio, drėgmės, tačiau labai retai arba niekada nemini langų gebėjimo apsaugoti namus nuo išorės triukšmo. Jei šalia namo eina geležinkelio bėgiai, nuolatos vyksta įvairūs renginiai, ar tiesiog intensyvus automobilių eismas, rekomenduojama rinktis kiek kitokius langus – jie apsaugos nuo triukšmo. Paprastai dedamas trigubo stiklo paketas, nors yra tekę girdėti ir apie keturgubus stiklus. Jie nepraleidžia triukšmo ir yra labai efektyvūs.

Tikimės, kad šie patarimai padės renkantis langų gamintoją, nesvarbu, ar jis Kaune ar kitame mieste.

Kodėl plastikiniai langai geriau nei mediniai?

langaiVisi norime gyventi šiltuose namuose, tačiau ne visada ieškome informacijos, kuri galėtų padėti tai užsitikrinti. Plastikiniai langai yra pats geriausias ir labiausiai rekomenduotinas pasirinkimas tokiu atveju, jeigu jūsų namuose net ir šildymo metu yra gana šalta. Paprasčiausiai reikia juos pakeisti, nes dažnai per plyšius į namus patenka daug šalto oro, kuris ir bendrą atmosferą padaro ne tokią malonią. Plastikiniai langai taip pat pasirenkami todėl, kad stilistiškai jie atrodo geriau. Apskritai yra daug kriterijų ir kiekvienas žmogus pasirinkęs tuos, kurie jam atrodo patys svarbiausi – gali įvertinti galimybes.

Plastikiniai langai dažniausiai lyginami su mediniais. Tiek vieni, tiek kiti turi savų pliusų, kurie ir lemia konkretų pasirinkimą. Tačiau natūralu yra tai, kad žmonės renkasi tą variantą, kuris turi kiek daugiau teigiamų savybių. Šiuo atveju būtent tokie yra plastikiniai langai.

  1. Plastikiniai langai lyginant su mediniais yra kur kas atsparesni neigiamiems aplinkos veiksniams. Natūralu, kad tokiu atveju jie paprasčiausiai tampa kur kas ilgaamžiškesni. Natūralu, kad investuodami pinigus žmonės tikisi, kad pavyks gauti geriausią kokybę. Taigi, jeigu norite, kad pasirenkami langai jums ilgai tarnautų – pasirinkite plastikinius.
  2. Stiliaus aspektu puikiai atrodo tiek mediniai, tiek plastikiniai langai. Tačiau plastikiniai yra tvirtesni ir tai lemia, kad vienodas stilius deda lygybę tarp šių dviejų variantų ir peržiūrimi kiti. Šiuo metu gaminami net ir tokie plastikiniai langai, kurie atrodo taip, tarsi būtų mediniai.
  3. Akivaizdu ir tai, kad plastikas yra pigesnis nei medis. Tiek pačio produkto kaina, tiek sumontavimo yra mažesnė, tad žmonės tai tikrai verta ir naudojasi suteikiama galimybe.
  4. Plastikas yra ekologiškas pasirinkimas, kadangi nekertami medžiai, kad iš jų būtų pagaminami langai. Tuo pačiu šiuo metu galima apskritai atrasti ekologiškų langų rėmų, kurie gaminami iš gamtai visiškai nekenksmingo plastiko.
  5. Galiausiai, plastikiniai langai kur kas paprasčiau prižiūrimi nei kad mediniai. Užtenka su vandeniu nuvalyti dulkes ir viskas.

Akivaizdu, kad plastikiniai langai yra geresnis pasirinkimas ir daugelis žmonių, kuriems teko išbandyti abu variantus tikina, kad tai tikra tiesa. Verta atsižvelgti į tai, ką perka didžioji dalis žmonių. Jeigu pavyzdžiui dažniausiai perkamos kokybiškos biuro kėdės yra dirbtinės odos, reiškia, tai kažkuo geresnis pasirinkimas už visus kitus. Paprasčiausiai žmonių masė geba geriau įvertinti ir pasirinkti teisingiau. Tokios biuro kėdės turėtų būti ne tik gražesnės, tačiau tuo pačiu ir praktiškesnės. Konkretūs veiksniai lemia pasirinkimą.

Plastikiniai langai, kaip ir daugelis kitų prekių, pasirenkami pagal konkrečius kriterijus, kurie geba užtikrinti pačią geriausią kokybę.

  • Nusistatykite pinigų sumą, kurią galite skirti daiktui. Taip sutrumpinsite paieškas.
  • Nuspręskite, kokios spalvos plastikiniai rėmai jums reikalingi.
  • Pasižiūrėkite kokio dydžio ir kiek jų reikia.
  • Įvertinkite kelių kamerų langai Jums tinka labiausiai.

Rekomenduojame konsultuotis su profesionalais, kurie gali patarti ir rekomenduoti tai, kas jums labiausiai tinka. Plastikiniai langai geriausiai pažįstami asmenims, kurie dirba konkrečioje srityje. Išbandykite pasiūlymus, įvertinkite galimybes ir pasirinkite teisingai.

Plastikiniai langai – naujų langų pasirinkimas

plastikiniai langaiSenus susidėvėjusius langus įprasta keisti naujais. Kokius langus tuomet pirkti? Kaip juos reikės pakeisti bei kaip vėliau visu tuo reikės rūpintis? Na, šiandien į visus šiuos klausimus atsakyti yra nesunku, kadangi plastikiniai langai pateikia puikų, šiuolaikišką ir modernų naujų langų pasirinkimą. Šiandien šių langų pasirinkimas yra vienas populiariausių, kadangi jie pateikia daug geresnes ir ekonomiškesnes šilumos taupymo sąlygas.

Išsirinkti tinkamus langus gali būti nepaprastai sunku. Šių langų pasiūla įvairiose prekybos vietose yra milžiniška, tad nuspręsti, kokius langus pirkti gali būti tikrai sudėtinga. Verta nuspręsti ir tai, ar šie nauji langai bus plastikiniai. Dažnai žmonės pirkdami naujus langus dvejoja, galvodami, jog medinių langų pasirinkimas jiems bus geresnis. Tačiau derėtų paminėti tai, jog šiandien plastikinių langų pasirinkimas yra itin šiuolaikiškas ir patogus. Nors langų pasiūla ir yra didžiulė, rekomenduojama saugoti gamtą ir rinktis plastikinius langus.

Dažniausiai plastikinius langus klientai gamina pagal užsakymą. Kiekvieno lango plotis bei pertvarų skaičius gali būti skirtingas, tad gaminti produktą pagal užsakymą yra daug patogiau nei pirkti jau pagamintą prekę vietoje. Tokie plastikiniai langai atitiks kliento lūkesčius ir puikiai tiks montavimo metu. Plastikinių langų gamybai naudojamos aukščiausios kokybės technologijos bei patvarios medžiagos, tad langai tarnaus ilgai, jų priežiūra bus paprasta, o valymas greitas. Tai puiki investicija, kurios pagalba užtikrinti namų jaukumą ir ramybę bus itin paprasta.

Naujų langų pirkimas gali būti sudėtingas ne vien dėl jų pasirinkimo gausos, bet ir dėl jų pardavimo vietų įvairovės. Langus šiandien galima pirkti įvairiuose kampeliuose, tad kartais gali kilti abejonių, kur juos įsigyti būtų geriausia. Bet kuriuo atveju, svarbiausia yra pačių langų kokybė, o kompetentingus pardavėjus galima rasti ir internete. Tokių įmonių reprezentacinėse svetainėse parduodami plastikiniai langai tikrai nenuvils klientų, kadangi tai bus langai, pagaminti pagal individualų užsakymą.

Pirkti langus įprasta įvairiai, tačiau svarbiausia atkreipti dėmesį į pačių langų kokybę. Tik tuomet pavyks užtikrinti geriausias ekonomiškumo sąlygas namuose. Tik taip pavyks užtikrinti jaukią ir šiltą namų aplinką.

Plastikiniai langai

plastikinio lango profilisLangai – mūsų namų akys. Svarbu, kad saugotų šilumą, neįleistų šalčio iš lauko. Norisi, kad langai sandariai užsidarytų ir nesigirdėtų nuolatinio kiemo bei gatvės triukšmo, kad jie būtų dideli ir lengvai atsidarytų. Dar kitiems svarbi langų spalva, dizainas, patvarumas. Reikia, kad jie nesikraipytų dėl įvairių gamtos sąlygų, laikui bėgant nesikeistų langų profilio spalva, kad jie saugotų nuo įsilaužėlių, stiklas būtų skaidrus, o visi mechanizmai veiktų nepriekaištingai tiksliai ir ilgai. Kokius langus rinktis, kad jie atitiktų visus išvardytus kriterijus? Paanalizuokime plastikinių langų charakteristiką.

Dabar plastikiniai langai yra populiariausi ir dažniausiai montuojami. Dažnai žmonės, kurie nori pasikeisti ranovuojamo, seno buto langus, ar įsidėti naujus į statomą būstą, klausia, kodėl verta rinktis plastikinius langus? kuo jie geresni už kitus?

Plastikas buvo išrastas 1813m. Anglijoje. Nuo tada jis pradėtas intensyviai naudoti gaminant žaislus, telefonus, radijo imtuvus, statybines medžiagas ir t.t

Vienas labiausiai paplitusių plastikų – polivinilchloridas (sutrumpintai vadinamas PVC). Iš jo dažnai gamina pastatų ir automobilių vidinės apdailos detales, vamzdžius, elektros laidų izoliuojančias dangas ir t. t. Jo istorija prasidėjo prieš 100m. Vokietijoje, kai mokslininkas Fritz Klatte atliko bandymą, kurio metu reagavo acetilenas su druskos rūgštimi. To bandymo metu buvo išgautas vinilo chloridas. Jis patentavo šį produktą, bet iki 1925 m. nerado kur panaudoti todėl patento galiojimo laikas pasibaigė. 1926 m. šią medžiagą užpatentavo amerikiečiai ir sugalvojo panaudojimo būdą.

Plastikiniai langai verti dėmesio pirmiausia dėl bene per pus mažesnės kainos nei mediniai ar aliuminiai langai. Tą patį galima būtų pasakyti ir apie langų montavimą. Šio tipo langams reikia minimalios priežiūros: langų rėmus tiesiog nuvalykite drėgna šluoste. Atidesnei priežiūrai kartą metuose su tam skirtomis specialiomis langų priežiūros priemonėmis sutepkite tarpines ir apkaustus, tačiau tai nėra būtina.

Plastikiniai langai yra sandarūs ir šilti – tai dar viena priežastis, kodėl jie užkariavo tokią didžiulę rinką. Šių langų rėmų šiluminės savybės priklauso nuo rėmų pločio, kamerinės struktūros, armavimo ir specialių užpildų naudojimo. Šiuo metu Lietuvoje naujausių plastikinių langų šilumos perdavimo koeficientas yra itin geras – siekia tik 0,7 W/m2K.

Pirkėjai, ieškodami ekologiškiausio sprendimo, dažnai renkasi arba medinius, arba plastikinius langus. Svarbu akcentuoti, kad plastikinių langų gamyboje naudojamų medžiagų cheminę sudėtį itin griežtai kontroliuoja higienos priežiūros tarnybos. Šio tipo langai tikrai nėra kenksmingi sveikatai, priešingu atveju nebūtų statomi ligoninėse, mokyklose, darželiuose.

Svarbiausia plastikinių langų dalis – yra jo profilis, pagamintas iš plastiko ir metalo konstrukcijos. Kuo profilis storesnis, tuo geresnės yra langų eksploatacinės savybės. Ploniausi, 60 mm profiliai yra naudotini tik pastato viduje įrengiamoms pertvaroms, durims, sienoms. Dažniausiai naudojami 70 mm storio profiliai, tačiau griežtėjant statybų norminiams reikalavimams vis dažniau pasirenkami ir storesni, pasižymintys dar geresnėmis savybėmis. Specialistai primygtinai rekomenduoja netaupyti renkantis kokybišką profilį. Jie būna baltos arba juodos spalvos. Atsižvelgiant į pirkėjo pageidavimą, gali būti dengiami įvairių atspalvių ir faktūros laminatu. Be abejo, dėl to langas langas pabrangs maždaug 30 proc. Svarbu atkreipti dėmesį į profilio kokybę. Pirmiausia atidžiai apžiūrėkite, ar profilis baltas/juodas ir švarus. Kitas kokybės kriterijus – kamerų skaičius. Pirkėjas, žinoma, į vidų neįlįs, kad pamatytų, kelių kamerų tai profilis, todėl belieka pasitikėti pardavėjo demonstruojamu perpjautu pavyzdžiu.

Kalbant apie langų armuotę, šiuo metu labiausiai paplitęs PVC profilių sustiprinimas cinkuoto plieno armuote. Mechaninis armatūros tvirtumas priklauso nuo jos formos, gabaritų ir storio. Nepaisant to, gerinant langų izoliacines savybes vengiama uždaro kontūro metalo armatūros naudojimo. Pažangiausiuose PVC langų sistemose dideliu šilumos laidumu pasižyminčią plieno armuotę keičia termoizoliacinės armatūros iš kompozicinių medžiagų.

Nepaisant pagyrų plastikiniams langams, vis dėlto juos perkant verta atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus. Svarbu pasirinkti patikimą langų pardavimo įmonę, susikūrusią gerą savo vardą ir turinčią nemažai patenkintų klientų. Nesikuklindami klauskite pardavėjo, kiek metų  egzistuoja įmonė, jei yra galimybė, apžiūrėkite patalpas, kuriuose įmonė montavo langus. Pamėginkite susipažinti ir su įmonės dokumentais – patikima įstaiga to ne tik kad neslėps, tačiau su malonumu rodys įvairius sertifikatus, diplomus, liudijimus.

Taigi, langai – namų veidas. Atėjus laikui keisti langus neskubėkite ir rinkitės atidžiai. Nesusigundykite vien tik geriausia plastikinių langų kaina ir skelbiamomis akcijomis.  Prieš pradėdami ieškoti plastikinių langų gamintojo, užduokite sau klausimą: kokią funkciją turi atlikti nauji plastikiniai langai? Juos rinktis reikia ypač atidžiai, mat jie pirmiausia krenta į akis. Be estetinės funkcijos, ne mažiau svarbu ir daugybė kitų: langai saugo nuo šalčio ir karščio, izoliuoja garsą, pagaliau saugo namus nuo plėšikų. Vieni pagrindinių plastikinių langų privalumai yra ilgaamžiškumas, lengva prižiūrėti, saugumas, didelis formos, dydžio, atidarymo būdų pasirinkimas Pasirinkus tinkamus, visus poreikius atitinkančius langus, į jūsų namus ateis jaukumas ir šiluma, jie taps patikima apsauga ir interjero puošmena.

Roletai su vaizdu

Roletai – tai šiuolaikiškos užuolaidos, kurios skiriasi tik kabinimo technologija ir medžiagomis. Užuolaidos kabinamos ant specialių gnybtukų, o roletas susisuka į vidų kaip senoviškas papiruso ritinėlis. Skiriasi ir priežiūra. Užuolaidas reikia skalbti nuolatos, o roleto priežiūra nereikalauja tiek priežiūros.

Bet gana apie tuos amžinus roletų ir užuolaidų karus. Kartais jie naudojami abu. Kai nepadeda apsauginės žaliuzės arba lauko markizės, gelbsti viduje lango esanti tradicinė užuolaida. Jei norite susipažinti su lango dangų skirtumais, tai galite padaryti ZaliuzesKaune.lt interneto svetainėje. Beje, atkreipkite dėmesį į tokį dalyką, kaip tinkleliai nuo vabzdžių, kurie būna itin populiarūs vasarą.

Langų roletai – ne visada nuobodūs. Paprastai jiems priekaištaujama, kad langai keletą metų per juos atrodo monotoniški ir nykūs. Viską galima padaryti kūrybiškai ir originaliai. Iš vidinės pusės ant roleto užklijavus tam tikrą plakatą, pasikeičia visas vaizdas. Deja, plakatą patiems gana sunku uždėti, nes bet koks popierius netinka. Roletas yra nuolat susukamas, todėl popierius greitai pradėtų trintis ir skilinėti. Taip vaizdas tik būtų sugadintas. Na nebent senovinio sutrinto plakato vaizdas „veža“…

Yra gaminami specialūs foto roletai, tik reikia išsirinkti tinkamą vaizdą. Aišku, galima juos dailinti ir flomasteriais į pagalbą pasitelkiant vaikus, tačiau reiktų paaiškinti, kad tai galima daryti tik leidus tėvams ir tiks savo kambaryje. Priešingu atveju vieną dieną rasite langų meną…

Roleto dailinimui geriausiai tinka tie roletai, kuriuos galima skalbti. Paprastai jie yra valomi drėgna kempine, tačiau jos flomasteriams valyti nepakaks.

Apklijuoti aplikacijomis taip pat nevertėtų, nes ritinėlyje, kabančiame lango viršuje vietos yra nedaug, tad sutraukti juos gali kilti problemų.

Fantazijos ir kūrybiškumo reikalauja net roletai, tačiau visada yra šeimų, kuriose gyvena kūrybingi žmonės, iš paprasčiausio pilko ar žalsvo roleto galintys padaryti kone šedevrą ir meno kūrinį. Tokios iniciatyvos yra labai gražios, nes jos retos. Foto roletai yra kur kas paprastesnė išeitis, tačiau visada yra galimybė, kad atėję į svečius pamatysite lygiai tokį patį vaizdą.

Rinkitės tik kokybiškus roletus, kad paskui netektų gailėtis. Tai labai svarbu, kai jie nėra standartinių išmatavimų.

Mediniai langai ar plastikiniai langai – kaip išsirinkti?

Turbūt didžiausias klausimas iškylantis keičiant langus – kokią medžiagą pasirinkti. Kurie langai geresni: mediniai ar plastikiniai? Tvirto atsakymo į šį svarbų klausimą dažnai nežino ir langus gaminančių bendrovių atstovai, kadangi tiek mediniai tiek plastikiniai langai turi savo teigiamų ir neigiamų savybių. Taip pat apsispręsti dažnai labiau padeda ne langų savybės, o situacijos klausimas. Butuose gyvenantys žmonės dažniau renkasi plastiką,  o štai namuose daugiau įstatomi mediniai langai. Vienaip ar kitaip, tiek vieni, tiek kiti langai lyginami tarpusavyje pelnytai, kadangi atsakymą į klausimą, kurie yra geresni, rasti sunku.

Medinius langus dažniau renkasi žmonės, mėgstantys tradicijas ir namų jaukumą. Šie langai visada atrodys madingai Jūsų namuose, prie jų malonu prisiliesti net kai už lango minusinė temperatūra. Mediniai langai taip pat suteikia geresnę šilumos izoliaciją, o tai labai svarbu šaltuoju metų laiku. Daugelis žmonių renkasi medinius langus dėl jų natūralumo ir gebėjimo „kvėpuoti“. Taip palaikoma optimali drėgmė namuose.

Renkantis medieną, reikia nepamiršti, kad tai natūralaus augimo produktas. Su laiku, langas gali išsikraipyti. Be to jis nėra toks ilgaamžiškas kaip plastikas, praėjus keliems metams jį reikia atnaujinti (perdažyti, nulakuoti) ir nuolat prižiūrėti. Būtent šis faktorius dažnai atbaido pirkėjus, siekiančius įsigyti prekę, kuri tarnaus ilgai ir reikalaus mažai dėmesio.

Pagrindinė priežastis lemianti plastikinių langų populiarumą yra ženklus kainos skirtumas. Plastikiniai langai gerokai pigesni už medinius. Būtent ši priežastis dažnai padeda apsispręsti klientams. Jie taip pat yra atsparūs aplinkos poveikiui, su metais nesupus ir nenubluks. Plastikinių langų ilgas tarnavimo laikas privilioja patikimumo ieškančius pirkėjus. Be to šie langai gali turėti net kelias vėdinimo pozicijas, taigi galite pasirinkti daugiau nei du paprastus lango pravėrimo variantus.

Didžiausias plastiko minusas yra jo nenatūralumas. Pavyzdžiui, gaisro atveju, degant plastikiniams langams iš jų gali išsiskirti nuodingos medžiagos. Plastikiniai langai nėra tokie ekologiški ir sunkiai perdirbami. Būtent dėl šių priežasčių kai kurie pirkėjai dažniau renkasi medieną.

Yra teigiančių, kad gyvenant didmiesčiuose, prie judrių gatvių, jokia ekologija nepadės, o kalbant apie spalvas ir atspalvius, paskutiniu metu tiek medinių, tiek plastikinių langų gamintojai jau gali pasiūlyti įvairių variantų. Taigi, tenka pripažinti, kad teisingas atsakymas, kuriuos langus pasirinkti, yra labai individualus ir kiekvienam žmogui skirtingas. Siekiantys pigaus ir ilgaamžiško varianto, renkasi plastikinius, o siekiantys sukurtį jaukų interjerą – medinius langus. Nepamirškite,  kad rinkoje pilna įvairios kokybės langų ir visos įmonės pirmiausia pataria išsiaiškinti, kokios medžiagos naudojamos gaminant Jūsų išsirinktus langus ir iš kokios šalies jie atvežami. Taip pat apsvarstykite visus teigiamus ir neigiamus pasirinktų lango bruožus, vietą, kurioje bus langas ir savo finansines galimybes. Šie faktoriai padės teisingai išsirinksite Jūsų lūkesčius geriausiai atitinkantį variantą.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑