Tagpatarimai

Plastikiniai langai Kaune: 3 patarimai, kurių neduos nė vienas konsultantas

plastikiniai langaiPlastikinius langus pamėgo visi dėl jų itin gerų termozioliacinių savybių ir patrauklios kainos. Dėl to plastikiniai langai Kaune gaminami keliose įmonėse, o dar daugiau firmų užsiima jų montavimu. Pardavėjai-konsultantai dažnai apie plastikinius langus pasakoja taip, lyg jie būtų vienas iš pasaulio stebuklų. Jų tikslai aiškūs. Šiame straipsnyje norime pateikti 3 patarimus iš gamintojų, kurių paprastai nesako jokie konsultantai ir pardavėjai. O jie – labai svarbūs.

Montavimui – visi laurai

Jei langas sumontuotas nekokybiškai – jis neatliks savo funkcijų ir netarnaus ilgai, kaip „suokia“ konsultantai. Garantijos taip pat negalios. Dėl to reikia kreiptis tik į patyrusius ir sertifikuotus meistrus, pasidomėti jų naudojamomis technologijomis. Montuojant langus svarbu pažinti sieną, kurioje jie bus statomi ir parinkti tinkamiausius metodus, kurie užtikrintų idealias langų savybes. Nepakanka vien tik uždėjus gulsčiuką pastatyti langą lygiai, pripurkšti putų ir jas peiliuku vėliau apipjaustyti. Reikia pasirūpinti, kad būtų naudojamos įvairios termoizoliacinės juostos, kurios bet kokiu atveju sulaikys daugiau drėgmės ir šalčio. Technologijų yra daug ir įvairių, todėl svarbu, kad montuotojai jas išmanytų.

Įvairiaformiai langai – tokie pat sandarūs, kaip ir tradiciniai

Langai gali būti ne tik kvadrato ar stačiakampio formos. Jų būna ir trapecinių, ir trikampių, ir ovalinių, ir arkinių ir net apvalių. Aišku, tokie nestandartiniai plastikiniai langai Kaune yra gaminami kiek brangiau, nei tradiciniai, tačiau tai nereiškia, kad jie prastai laiko šaltį ar drėgmę. Juk net ir nedidelis saulės spindulių pluoštas į kambarį įneša papildomos energijos, todėl būtina išnaudoti visas įmanomas vietas, kur galima pastatyti kokybiškus langus. Akivaizdu, kad tik patyrę meistrai sugebės tinkamai sumontuoti netradicinės formos langus.

Langai – ne tik apsaugo nuo šalčio, bet ir nuo triukšmo

Konsultantai dažniausiai akcentuoja apsaugą nuo šalčio, drėgmės, tačiau labai retai arba niekada nemini langų gebėjimo apsaugoti namus nuo išorės triukšmo. Jei šalia namo eina geležinkelio bėgiai, nuolatos vyksta įvairūs renginiai, ar tiesiog intensyvus automobilių eismas, rekomenduojama rinktis kiek kitokius langus – jie apsaugos nuo triukšmo. Paprastai dedamas trigubo stiklo paketas, nors yra tekę girdėti ir apie keturgubus stiklus. Jie nepraleidžia triukšmo ir yra labai efektyvūs.

Tikimės, kad šie patarimai padės renkantis langų gamintoją, nesvarbu, ar jis Kaune ar kitame mieste.

Virtuvės baldų gamyba – patarimai

virtuvės baldaiKadangi šiandien tiek daug įmonių, užsiimančių baldų gamyba, renkantis iš milžiniškos pasiūlos, neretai būna labai sunku išsirinkti. Arėjus laikui išsirinkti virtuvę, didžiausią dėmesį tam skiria moterys, kurios pasidomėjusios virtuvės baldų gamyba, jos technologijomis, įvairiais stilių variantais, sutrinka ir nebežino, ko iš tiesų nori. Todėl norėtumėme pateikti keletą rekomendacijų renkantis tokius baldus.

Visų pirma, nusprendus keisti virtuvės baldus reikia neskubėti ir prieš einant parduotuvę apsispręsti, ko norisi. Dažnai susižavima ryškiais, modernaus dizaino baldais, tačiau parsivežus juos namo ir pastačius ankštame bute pasirodo, kad ryškios spalvos erzina, ir pirkėjas jaučiasi nusivylęs.

Dideli, mėgstančiai ruošti maistą namuose šeimai tinka vienokie baldai ir buitinė technika, o  mažai, nedaug laiko namuose praleidžianti reikėtų rinktis kitokią virtuvę. Labai svarbu įvertinti ir savo įpročius. Jei šeimininkė linkusi turėti daug  atsargų ir įvairių priemonių, padedančių maisto gamyboje, reikėtų pasirūpinti, kad būtų kuo daugiau talpių spintelių. Jaunos šeimos linkusios rinktis daug atvirų lentynų turinčius baldus ir daugybę daiktų laiko ant jų. Tokiu atveju nereikėtų pamiršti, kad atviri horizontalūs paviršiai kaupia dulkes, todėl reikėtų atidžiai rūpintis švara.

Dažnas norintis patogumų rūpinasi, kad virtuvės baldų gamyba pasižymėtų moderniomis technologijomis – juk kaip patogu, kai viršuje kabinamų spintelių durelės ne atsidaro į šonus, o specialiu mechanizmu pakeliamos į viršų. Tačiau toks variantas nerekomenduojamas mažo ūgio šeimininkėms. Joms patogesnės butų įprastai atsidarančios arba stumdomos spintelių durys. Beje, rūpinantis šių baldų gamyba būtina gerai pagalvoti apie jų aukštį ir pasirinkti pagal savo ūgį – juk gerokai patogiau gaminti valgį ar plauti indus, jei nereikia smarkiai susilenkti.

Gyvenantys daugiabučiuose, keisdami virtuvės baldus dažniausiai viryklę turi statyti ten, kur yra ventiliacijos anga. Garų rinktuvas efektyviai dirba tada, kai iki angos yra trumpas ir tiesus kelias. Jei nuspręsta, kad viryklė bus toli ventiliacijos angos, rekomenduojama rinktis garų rinktuvą su filtrais. Dažna klaida, rūpinantis virtuvės baldų gamyba, kai jie stovės mažoje daugiabučio virtuvėje – tai įkomponuota kampinė spintelė, kuri labai stipriai sumažina plotą.

Ne vienas mūsų nori sutaupyti ir svarsto kurią baldų dalį galima pirkti paprastesnę, ir gal būt vėliau ją keisti geresne ir brangesne. Svarbu atsiminti, kad neverta taupyti renkantis furnitūrą, o nusipirkę spinteles su pigiais bėgeliais jie gali labai greitai pradėti judėti sunkiai, triukšmingai ar net užstrigti. Jei jūsų svajonių baldų gamyba kainuoja daugiau, nei galite tam skirti, rinkitės pigesnį stalviršį ar dureles, nes vėliau jas nesunkiai bus galima pakeisti kitomis.

Dažnai tiem, kurie planuoja įsigyti naujus virtuvės baldus, iškyla klausimas – ką daryti su sena, balta, bet dar veikiančia buitine technika, netinkančia prie naujos virtuvės.  Jei turite keletą baltų buitinės technikos daiktų, pvz., viryklę, šaldytuvą, mikrobangų krosnelę, tuomet juos galima priderinti parenkant baltus arba šviesius baldų akcentus. Tačiau, jei turite tik vieną tokį prietaisą, jį priderinti gali būti gerokai sunkiau.  Be abejo, geriausia naujiems baldams tiktų ir nauja integruojama buitinė technika.

Taigi kadangi valgymas yra ne tik vienas pagrindinių mūsų fiziologinių poreikių, bet ir didelis malonumas, suteikiantis daug laimės, reikia atidžiai pasirūpinti ir aplinka, kurioje valgoma. Nesvarbu, kur gyvenate – nuosavame name ar mažame bute –  turint gerą virtuvę kiekvienas gali tapti kulinaru. Rinkitės virtuvinius baldus, ant kurių galite gaminti valgį ar sukviesti visą šeimą pusryčiauti. Juk šiais laikais, kai visi nežinia kur skuba, retai kada pavyksta visai šeimai pabūti kartu, todėl susitikite nors valgant, o tai daryti ypač malonu naujoje virtuvėje.

Medinės vidaus durys – šiluma ir jaukumas jūsų namams

Pačios populiariausios ir praktiškiausios vidaus durys – medinės. Jų rinka gerai įsitvirtinusi mūsų šalyje, kadangi produktai yra labai paklausūs, o ir pasirinkimas šiandien jau siūlomas labai platus ir spalvingas. Duris sudaro stakta ir varščia. Patogu, kad medinės durys gali būti tvirtinamos staktose, pagamintose iš bet kokios medžiagos.

Medinės vidaus durys gali būti varstomos, stumdomos, kai kurių įmonių jau siūlomos durys – armonika, kurios labai tinka ribotoms patalpoms.

Medinės durys tinka visiems namams dėl savo natūralumo. Jos suteiks šilumos ir jukumo įspūdi, atrodo švelniau nei stiklinės durys, kurias verčiau naudoti patalpose, ribojančiose su lauku ar įstaigose, taip pat medinės vidaus durys namuose tinka labiau nei plastikinės, kurios sukuria šaltumo įspūdį.

Renkantis duris, svarbu priderinti jas prie kitų interjero detalių namuose. Durys, dekoruotos raštuotu stiklu, labiau tiks į virtuvę ar balkoną, o vientisa medžio imitacija gražiau atrodys kambariuose ar vonioje. Gražiu medinių vidaus durų akcentu taip pat tampa įvairios rankenos, kurias galima derinti prie jau esamų namuose daiktų. Taip durys neišsiskirs, atrodys natūraliai ir dailiai.

Lietuvoje vieno durų matmenų standarto nėra. Tai nėra labai gerai, nes renkantis duris, reikia žinoti ar jos tiks jūsų namams. Kartais per ilgas duris galima patrumpinti nupjaunant apatinę durų dalį (ne daugiau kaip 10 cm.), po to iškart būtina nulakuoti ar nudažyti nupjautą vietą. Be klasikinių vidaus durų beveik visi gamintojai siūlo ir medines vidaus duris pagal kliento pageidavimą. Tai reiškia, kad gamintojas gali pagaminti specialiai norimas duris, su reikalingais išmatavimais ir formomis. Tai ypač patogu žmonėms, mėgstantiems originalumą, taip pat gyvenantiems nestandartiniuose butuose ar namuose.

Durų gamyboje daugiausia naudojama ąžuolo, pušies, beršo, uosio, alksnio mediena. Taip pat medinėmis durimis laikomos ir pagamintos iš klijuotos medienos plokščių arba pjuvenų plokščių. Pagal kliento pageidavimus, durų gamintojas dažo, beicuoja ar alyvuoja duris jums patikusiu spalvos atspalviu.

Medinių vidaus durų tarnavimo laikas labai ilgas, visgi per daugelį metų galite susidurti su įvairiomis problemomis. Populiariausia visų durų liga: durų girgždėjimas. Šią bėdą galima išspręsti labai paprastai ir efektyviai mašininės alyvos pagalba. Tereikia šiek tiek alyvos įlašintį prie vyrių kaiščių. Taip pat mediena linkusį į formos pokyti, atsižvelgiant į tai, montuojant duris, patartina palikti tarpelius, kad vėliau durys nesiliestų prie staktos.

Net jei ir per daug metų iškyla smulkūs medinių vidaus durų trūkumai, jos vis tiek lieka pačios populiariausios vidaus durys Lietuvoje. Klientai džiaugiasi galėdami rinktis iš didelio formų ir spalvų asortimento, o gamintojai patenkinti, jog gali pasiūlyti natūralų, visada madingą ilgaamžį produktą.

Medinės durys – kada verta atnaujinti?

Kai medinės durys susidėvi, visada kyla klausimas – pirkti naujas, ar atnaujinti?  Kokį sprendimą rekomenduoja specialistai?

Pasak jų, sprendimas dažniausiai priklauso nuo medžio ir jo apdirbimo kokybės.

Medinės durys skirstomos pagal panaudotos medienos rūšį. Masyvaus medžio durys paprastai yra brangesnės ir jų gaminimui naudojama kokybiškesnė mediena- gana dažnai naudojama pušis. Tačiau reikia atsiminti, kad masyvaus medžio durys daug greičiau reaguoja į klimatines permainas. Tai pablogina jų stabilumą. Gaminant fanerines duris, dažniausiai naudojamos įvairios fanerinės plokštės. Tokios durys kainuoja mažiau, negu masyvaus medžio durys.

Pasak specialistų, atnaujinti apsimoka tik vertingas duris, padarytas iš kietos medienos – ažuolo, raudonmedžio ar kito brangaus medžio. Ypač vertingomis laikomos raižytos ar drožinėtos sprūdinės durys. Jas atnaujinti visada apsimoka, tai vertybė.

Dažniausiai naudojami medinių durų atnaujinimo būdai yra šlifavimas, lakavimas ir dažymas.

Pirmiausiai, medieną reikėtų gerai nušlifuoti ir kruopščiai pašalinti senos apdailos, t.y. lako, likučius. Pašalinus seną apdailą ir nušlifavus paviršių jį reikia gruntuoti ir atlikti tarpinį šlifavimą.

Sekanti procedūra – lakavimas. Nušlifavus durų paviršių reikia iš naujo nulakuoti, ir mediena vėl atgaus pirmykštę spalvą.  Lakavimas dar yra vadinamas permatoma apdaila. Lakuojami paprastai tik tie gaminiai, kurie ir anksčiau buvo lakuoti.  Lakuoti reikėtų 2-3 kartus. Lako arba dažų kiekis nemažai priklauso ir nuo to, kaip buvo paruoštas paviršius.

Renkantis naują laką derėtų atkreipti dėmesį, ką juo lakuosite: lauko duris ar vidaus duris? Langams ir laukujėms durims reikėtų naudoti laką, atsparų įvairiems atmosferos veiksniams: temperatūrų kaitai, drėgmei, saulės spindulių poveikiui.

Dažymas – vadinamas nepermatoma medienos apdaila. Darbo principas dažant yra toks pat, kaip ir lakuojant –  visų pirma pašalinti senos apdailos likučius ir užtepti 1 – 2 naujus sluoksnius dažų. Jų atspalvių pasirinkimas dabar didžiulis, todėl galite puikiai pritaikyti prie interjero.

Nepermatoma apdaila turi didžiulį pranašumą – ją galima daugiau koreguoti – užpildyti ir paslėpti nedidelius įskilimus, įbrėžimus ir kt. To dažniausiai negalima daryti paviršių tik lakuojant – atsiradusių defektų paslėpti  tada beveik neįmanoma. Atsiminkite, kad tiek dažai, tiek lakas džiūsta 24 valandas ir ilgiau.

Jeigu durys įstiklintos 3-4 mm stiklu, geriau jį pakeisti. Naujas stiklas bus sandaresnis ir geriau pagelbės šaltą žiemą.

Taigi, įdėkime vaizduotės ir laiko,  naudokite geras medžiagas ir jūsų daiktai bus prikelti naujam gyvenimui.

4 patarimai kaip išsirinkti medines duris

Durys yra labai svarbi jūsų namo dalis, todėl skirkite jų pasirinkimui pakankamai dėmesio. Geriausia aplankykite didelę durų parduotuvę, palyginkite kainas, pakalbėkite su pardavėjais apie tai kokios durys dažniausiai perkamos, kurių kokybė geriausia. Paprastai parduotuvių konsultantai daug žino apie savo produkciją ir gali nurodyti jums netgi tokius variantus, apie kuriuos jūs net nepagalvojote. Nepatingėkite susisiekti su gamintojais, kurių produkcija jums patiko.

Dabar konkretūs patarimai, kaip išsirinkti tinkamas duris:

  1. Durys turi tikti prie bendro namo stiliaus. Griežto stiliaus namams geriau tinka paprastos lygios durys, o modernios architektūros – stilingos. Dideliems mūriniams namams paprastai geriau tinka sunkios durys, onedidukams – lengvos, modernios.
  2. Išsirinkite tinkamą durų spalvą. Ji turi tikti prie vienos iš pagrindinių spalvų vidaus interjere -sienų, grindų arba baldų. Stenkitės, kad durų spalva derėtų su nors viena iš šių spalvų. Kai parinksite spalvą, tai padės išsirinkti durų stilių.
  3. Įvertinkite durų medienos kokybę. Apie ją geriausiai  galima nustatyti iš paviršiaus. Palieskite jį ranka, apžiūrėkite prieš šviesą. Pabraukykite duris delnu, kad pajustumėte jų kampus, paviršių, įvertintumėte glotnumą, apdirbimo kokybę. Apžiūrėkite prieš šviesą ar tinkamai jos išdažytos.
  4. Patikrinkite gamintoją. Kiek metų jis rinkoje, kokie atsiliepimai apie produkciją, kokios garantijos? Tai tikrai padės jums galutinai apsispręsti.

Namai, interjeras, statyba, gerbūvis – viskas svarbu!

Nesvarbu, ar sunkmečiai, ar karai, ar dosnūs laikai – žmonės statėsi namus, juos įrenginėjo, gyveno juose ir kūrė savo gyvenimus. Namai yra ta ardvė, kurioje gimsta visuomenė, valstybė ir brangiausias jos turtas – žmonės. Dėl to ši tema visada bus aktuali ir naudinga visiems – tiek jau turintiems namus, tiek svajojantiems juos turėti.

Šis tinklaraštis yra ne apie bet ką. Interjeras, dekoravimas, statyba, eksterjeras, gerbūvio sutvarkymas, sodas, daržas, gėlynas – tai temos, kurios visada susilauks savo skaitytojų rato. tikimės, kad pavyks su laiku pateikti daug ir įvairios informacijos apie dalykus, kurie domina visu namų valdytojus.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑