Tagpamatai

Bentonito hidroizoliacija – tvariems namams

betonasŠiuolaikinės technologijos suteikia galimybę pasistatyti tokius namus, kurie būtų ne tik gražūs bei funkcionalūs, tačiau ir ilgaamžiai. Statybų sektoriuje atsiranda vis daugiau medžiagų, kurios skirtos pastatų apšildymui, juolab, papildomam tvarumui, tad tik su jomis susipažinus bei įvertinus skirtingus variantus galite jausis užtikrintas radęs geriausią.

Bentonito hidroizoliacija yra viena tų inovatyvių galimybių, kuri skirta apsaugo bet kokio tipo pastatus nuo per didelės drėgmės. Tai užtikrina ne tik žmonių, kurie bus pastate, komfortą, tačiau tuo pačiu ir ilgaamžiškumą. Natūralu, kad statant pastatus bei kitus objektus tikimasi, kad jie kuo ilgiau tarnaus. O įsigijus kokybiškas priemones, kurios yra atsparios aplinkos dirgikliams – galite jaustis visiškai tikras dėl kokybės.

Savaime užsitaisanti hidroizoliacija yra puikus pasirinkimas skirtingoms vietoms apsaugoti. Kam ji dažniausiai yra naudojama?

 • Žinoma, apsauga nuo drėgmės yra reikalinga tokiu atveju, kai tvarkomi pamatai.
 • Taip pat tokiu atveju, kai statomi skirtingo pobūdžio ir tuo pačiu įvairios paskirties rezervuarai.
 • Žinoma, jie labai plačiai naudojami ir baseinams.
 • Nuo drėgmės apsaugoti medžiaga naudojama ir požeminiams garažams. Papildomai apsauga nuo drėgmės juose yra būtina.
 • Bentonito hidroizoliacija naudojami tunelių statybose. Taip užtikrinamas jų ilgaamžiškumas.
 • Skirtingo pobūdžio stogams. Suteikiama daugiau apsaugos ir tipo pačiu džiaugiamasi kur kas ilgaamžiškesniu namu.
 • Nuo drėgmės apsaugoti jie naudojami grindims.
 • Taip pat, rūsiuose.

Bentonito hidroizoliacija naudojama tiek horizontaliems, tiek vertikaliems paviršiams, tad tai jai suteikia daugiau funkcionalumo ir statybų pramonėje tai yra nepamainomas pasirinkimas skirtingo pobūdžio darbams atlikti. Juolab, savaime užsitaisanti hidroizoliacija yra labai įvairi ir pasilyginus skirtingus variantus galite rasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Perkant tokio tipo medžiagas pirmą kartą – siūlome pasitarti su pardavėjais, kurie įvertinę Jūsų poreikius pateiks rekomendacijas ir padės rasti tai, kas Jums labiausiai tinka. Taip pat siūlome pirkti internetu, kadangi naudojantis įvairiais filtrais pavyks kur kas paprasčiau palyginti skirtingus variantus ir rasti tai, kas Jums labiausiai tinka ir geriausiai atitinka poreikius.

 

Juostiniai pamatai – kaip įrengiami ir kuo ypatingi?

namai

Ruošiantis namo statyboms, analizuojama daugybė dalykų, kurie lemia tolesnius darbus bei konstrukcijos ypatumus. Pamatų parinkimas yra ko ne pirmas iš iš tikro svarbiausias darbas. Nėra gerų ar blogų pamatų, jie parenkami priklausomai nuo namo projekto ir grunto ypatybių. Tad jei išgirdote, kad jums bus reikalingi juostiniai pamatai, štai ką apie juos turite žinoti.

Du juostinių pamatų tipai

Išskiriami du juostinių pamatų tipai:  juostiniai monolito pamatai ir juostiniai surenkami pamatai. Kuris variantas pasirenkamas priklauso tik nuo grunto ir namo apkrovos.

Mažesniam, lengvesniam namui (pvz., karkasiniam) užtenka surenkamo iš blokelių pamato, tuo tarpu didesnės apkrovos namui (pvz., mūriniam) dažniausiai reikia tvirtesnių, monolitinių pamatų. Galima sakyti, jog monolitiniai juostiniai pamatai yra tvirtesni už surenkamus iš blokelių juostinius pamatus, tačiau ne vien tvirtume esmė. Svarbu ir pamatų apkrova. Pasirinkus monolitinius pamatus karkasiniam namui, apkrova sunkiems pamatams bus per maža ir pamatai gali iškilti.

Grunto ypatybės

Juostiniai pamatai pasirenkami kuomet sklype yra nustatomas tvirtas ir negiliai esantis laikantysis gruntas. Taip pat svarbu, jog gruntas būtų nekilsnus(nesikilnojantis). Kilsnus gruntas žiemos metu sušalęs ir vėliau sušilęs pajudina pamatus, atsiranda deformacija, dėl ko pamatai gali skilti, o tuo pačiu ir lemti sienų skilimą, slinkimą.

Juostiniams pamatams užtenka 1,2- 1,5 m gylio. Norint name įrengti rūsį, reikia pamatą paaukštinti apie 50 – 80 cm. Beje, juostiniai pamatai yra vienas iš variantų, kuomet statomas namas su rūsiu.

Nepaisant to, ar gruntiniai vandenys siekia pamatą, yra rekomenduojama hidroizoliuoti pamatus (tepamu arba juostiniu hidroizoliatoriumi). Apsauga nuo drėgmės naudojama tik išorinėje pamato pusėje.

Privalumai

 • Rekomenduojami projektams, kuomet namui numatytas rusys.
 • Dėl tsavo tvirtumo tinka masyviems, dideliems namams, netgi daugiaaukščiams,
 • Maža įrengimo klaidų tikimybė.

Trūkumai

 • Kiek brangesni palyginus su gręžtiniais pamatais.
 • Sąlyginai ilgesnis montavimo laikas.
 • Dėl pamatų iškėlimo pavojaus netinka mažiems, lengviems, mediniams pastatams.

Įdomus faktas

Ar žinote, jog daugelis senųjų Lietuvos daugiaaukščių yra pastatyti būtent ant juostinių pamatų? Jie buvo pasirenkami dar tada, kuomet nebuvo griežtai žiūrima į namo statybo vietoje esančio grunto sąvybes. Taigi, jei jie atlaiko daugiaaukštį, tuomet tikrai atlaikys ir didelį nuosavą namą.

DUK: gręžtiniai pamatai – ką svarbu žinoti?

gręžtiniai pamataiPamatų įrengimas svarbi namo statybos dalis. Dažnai gąsdinama, jog prastai padaryti pamatai gali lemti namo griūti per kelis metus nuo statybos. Deja, tai nėra mitas ir nors namas galbūt nenugrius visai, tačiau prasti pamatai lemia skilusias sienas, namo pakrypimą ir kitas situacijos, kurių ištaisymas kainuoja brangiai. Tad geriau prieš pamatų įrengimą pasidomėti ir išsiaiškinti ko konkrečiai reikia jūsų namui.

Lietuvoje vieni populiariausių pamatų yra gręžtiniai pamatai. Todėl dalinamės populiariausiais klausimais, kas labiausiai domina statomų namų savininkus  bei atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus.

Kada įrengiami gręžtiniai pamatai?

Renkantis pamatus namui, yra du svarbūs kriterijai, į kuriuos atsižvelgiama: gruntas ir namo projektas. Pirmiausia ir svarbiausia gruntas. Prieš bet kokius planus įrenginėti pamatus, turi būti atlikti grunto tyrimai. Grunto tyrimais nustatomas gruntinių vandenų lygis, grunto tankis ir kiti parametrai leidžiantys specialistams nustatyti kokių pamatų reikia, norint jog jie būtų stabilūs ir atlaikyti namo svorį. Kitas dalykas – namo projektas, ar statomas vienaaukštis ar dviaukštis namas, iš kokių medžiagų statomas ar bus sunkus ar lengvas (pvz. karkasinis).

Gręžtiniai pamatai pasirenkami lengvesnės konstrukcijos namams, pavyzdžiui, karkasiniams, mediniams, t.y. tokiems, kurių masės neužtektų „prispausti“ pamatų ir apsaugoti juos nuo iškėlimo po žiemos šalčių ir atšilimo. Tuo tarpu kalbant apie gruntą, gręžtiniai pamatai galimi tuomet, kai yra tvirtas, sausas gruntas, o gruntiniai vandenys nėra aukštai. Gręžtiniai pamatai įrengiami namams, kurie yra be rūsio.

Kaip įrengiami gręžtiniai pamatai?

Įrengiant gręžtinius pamatus itin svarbus tikslumas. Gręžinių vietos turi būti sužymėtos itin tiksliai, nes nuo to priklauso statybų sėkmė. Numatytose vietose specialiai technika padaromos kiaurymės, kurių gylis yra žemiau įšalo zonos, t.y. apie 1,2 metro. Tuomet į kiaurymę pilamas betonas, o į vis dar slankų betoną įstatoma armatūra. Paliekama stigti, o vėliau sulyginamas betono viršus bei montuojama monolitinė sija.

Kokių klaidų nedaryti?

Geriausia nekartoti klaidų, kurias per amžius išsiaiškino statybininkai. Štai šios dažniausiai pasitaikančios klaidos lemia nesklandumus tolesnėse statybos eigose ar tiesiog pamatai tampa nekokybiški.

 • Netinkamai pažymėtos pamatų gręžinių vietos. Gręžiniai turi būti padaryti tiksliai tose vietose, kurios numatytos pagal projektą.
 • Išgręžus kiaurymes sujudinamas gruntas, užbyra žemės ant gręžinio dugno, tad pagrindas tampa netvirtas.
 • Nesulyginamas pamato aukštis, kas apsunkina sijų montavimą.

 

 

 

 

Ką būtina žinoti įrengiant pamatus?

 pamataiKiekvienas, statantis nuosavą namą, nori, kad jis būtų tvirtas patikimas ir ilgaamžis, todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti pamatus. Tinkami pamatai – namo ilgaamžiškumo garantas. Priklausomai nuo grunto ir požeminio vandens charakteristikų ir būsimojo namo architektūrinių sprendimų, galimi išties labai įvairūs pamatų variantai. Vienas jų – poliniai pamatai.

Polinių pamatų tipai

Pagrindiniai namo statybų darbai prasideda nuo grunto geologinių tyrimų. Konstruktorius, tik turėdamas tyrimų rezultatus, pastato architektūrinius sprendimus, apkrovų, tenkančių namui, paskaičiavimus, gali parinkti optimaliausią pamatų variantą. Poliniai pamatai tinka tik tada, jei gruntinis vanduo tyvuliuoja pakankamai arti paviršiaus, o pats gruntas yra silpnas ir turi organinių priemaišų. Populiariausi naudojami polinių pamatų tipai yra spraustiniai ir gręžtiniai pamatai. Tiesa, kartais būsimieji nuosavo namo savininkai  pageidauja ir polinių kaltinių pamatų, tačiau specialistai teigia, kad tai nėra itin populiaru. Taigi, natūraliai kyla klausimas – spraustiniai ar gręžtiniai pamatai?

Tradiciniu būdu įrengiant gręžtinius pamatus, sužymėtose vietose yra išgręžiamos ertmės, į kurias vėliau supilamas betonas ir įkišamas armatūros karkasas, kurio viršutinė dalis turi būti išlindusi tiek, kad pakaktų vietos rostverkui įrengti. Prieš pilant betoną į išgręžtą ertmę, duobės dugnas turi būti išvalomas arba sutankinamas moderniomis technologijomis. Paprastai betonas per tuščiavidurį grąžtą į išgręžtą ertmę yra pilamas tolygiai, grąžto ištraukimo metu. Tokia betono pylimo technologija leidžia įrengti vientisą pamatų polių net ir labai slankiame bei vandeningame grunte.

Tuo tarpu, spraustiniai pamatai į žemę vibracijos pagalba tarsi įspaudžiami: vibruojantis tuščiaviduris vamzdis įsispraudžia į žemę, tada įleidžiamas armatūros karkasas ir galiausiai supilamas betonas, o vamzdis ištraukiamas.  Spraustiniai pamatai įrengiami, neardant grunto, o tai lemia, kad šiuo būtų įrengti poliniai spraustiniai pamatai turi didelę laikomąją galią. Tad ši polinių pamatų rūšis dažniausiai naudojama daugiabučių namų ir gamyklinės paskirties pastatų statyboje. Tiesa, jei požeminiai vandenys yra labai arti paviršiaus, spraustiniai pamatai rekomenduojami ir nuosavam namui.

Taigi, savarankiškai nuspręsti, kokie pamatai optimaliausiai tinka nuosavam namui, yra išties be galo sudėtinga, nes netinkamai parinkti pamatai gali kaip reikia papurtyti kišenes, kai reikės taisyti klaidas. Tad, be profesionalų konsultacijos – ne iš vietos!

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑