Tagnekilnojamas turtas

Kaip parduoti namą? 3 patarimai kuriant skelbimą

nekilnojamas turtasNekilnojamojo turto tema nepaprastai aktuali daugybei žmonių. Vieni perka, kiti parduoda, treti ieško naujo būsto ar specialistų, kurie jį pastatytų. Jei turite namą, kurį ruošiatės parduoti, tikriausiai kyla įvairių klausimų. Aplankę  nekilnojamasturtas.lt dalijamės keletu patarimų, ko imtis, kad parduodamas namas sulauktų daugiau dėmesio.

Patrauklios nuotraukos – sėkmės garantas

Interneto puslapyje http://nekilnojamasturtas.lt/namai/ yra nemažai namų skelbimų. Jų sąraše matomos nuotraukos, miestai ir kainos. Jei nuotraukos nėra, tuomet tikimybė, kad interesantas paspaus mygtuką „Plačiau“, gerokai mažesnė. Didelė reikšmė teiktina ir atvaizdų patrauklumui, kokybei. Štai kokie dalykai gali atbaidyti potencialų pirkėją: prastos kokybės nuotraukos, tik viena nuotrauka, fotografuota „ne tuo kampu“. Sakote, geriau išvis nefotografuoti nekilnojamojo turto objekto (taip juk mažiau darbo)? Prisiminkite, ką neseniai minėjome, – skelbimas be atvaizdo sulaukia mažiau dėmesio.

Informatyvus, taisyklingas aprašymas sukelia daugiau pasitikėjimo

Kiekvienas skelbimas turi formą ir turinį. Forma – tai minėtosios nuotraukos. O turinys – aprašas. Puslapyje nekilnojamasturtas.lt  yra tokių skelbimų, kurių aprašai itin informatyvūs ir taisyklingi. Kokia būtų jūsų reakcija, jei ieškodami naujo būsto rastumėte tokį tekstą: „Parduodu puikej atrodanti nama pastatyta pries desim metu ir labaj geroi vietoi“? Turbūt nesuprastumėte, kas vyksta, ir kuo greičiau uždarytumėte nuorodą arba nusiųstumėte draugams pasijuokti. Taigi, drąsiai galima teigti, kad informatyvus ir taisyklingas aprašymas sukelia daugiau pasitikėjimo. Jei ruošiatės parduoti namą, nepagailėkite laiko susirašyti jo privalumų. Ir nepamirškite skyrybos ženklų bei lietuviškų raidžių.

Gyvenvietė – ne mažiau svarbu už patį pastatą

Naršant po portalą nekilnojamasturtas.lt skelbimus išryškėja viena tendencija: aprašomas ne tik būstas, bet ir aplinka. Geras susisiekimas, suremontuotas kelias, prekybos centras netoliese, gražios gamtos apsuptis – keletas pavyzdžių. Jei visai šalia yra viešojo transporto stotelė, kodėl turėtumėte šį punktą praleisti? Jei kiemas apgalvotai apželdintas, kodėl šios informacijos nepaminėjus?

Štai tokie trys patarimai gali padėti greičiau parduoti namą. Skelbimai internete – labai efektyvus būdas, bet tik tada, kai laikomasi kelių esminių taisyklių. Jų laikantis potencialūs pirkėjai pasiekiami greičiau.

 

 

Kodėl žmonės mieliau perka internetu?

skelbimaiŠiais laikais virtualus ir realus pasaulis visiškai susipynė. Atsukus laiką bent 10 metų atgal sunku būtų patikėti, kad šiuolaikinis pasaulis bus toks. Nieko keisto, kad daugelį darbų, kuriuos mes atlikdavome anksčiau realiame pasaulyje – dabar atliekame internetu. Pardavimas ir prekių pirkimas – vienas iš tokio pobūdžio panašių darbų. Skelbimai internete šiuo metu tapo tokie populiarūs, kad niekas net nebebando kokią nors informaciją paskleisti laikraštyje. Paprasčiausiai neverta, kadangi popierinis skelbimas visiškai prarado savo vertę.

Skelbimai internete tapo populiarūs dėl daugelio priežasčių. Vienas iš pagrindinių, kadangi žmonėms pirkimas internetu pasirodė kur kas geresnis pasirinkimas. Ir tai gana natūralu atsižvelgiant į tai, kokie pliusai egzistuoja.

  1. Pigiau. Pirkimas internetu padėjo žmonėms parduoti tai, kas jiems yra nebereikalinga. Natūralu, kad nereikalingi daiktai parduodami kur kas mažesnėmis kainomis. Net ir tam tikrose elektroninėse parduotuvėse prekės yra kur kas pigesnės, kadangi jos išlaikymas kaštuoja mažesnes pinigų sumas. Akivaizdu, kad neįdedant sutaupyti pinigų labai verta.
  2. Didesnis pasirinkimas. Internetas tapo labai patrauklia terpe surasti reikiamą prekę ir todėl, kad ten egzistuoja kur kas platesnis pasirinkimas ir kiekvienas gali atrasti tai, ko jam labiausiai reikia. Net ir pačių išrankiausių poreikių turėtojai susiranda produkcija. Jei ne tą, kuri parduodama Lietuvoje, tai tą, kurią galima atrasti užsienietiškose prekybos vietose.
  3. Greitis. Šiuolaikiniai žmonės labai skuba, tad vertina visas galimybes, kurios suteikia galimybę sutaupyti bent kiek laiko. Pirkimas internetu – viena iš tokių alternatyvų. Tiesiog skelbimai pateikiami labai patogiai, suklasifikuojama juose esanti informacija. Žmogus vos užtrukęs kelias minutes gali rasti tai, ko jam reikia.
  4. Patogumas. Tai dar vienas esminių veiksnių, kuris lemia populiarumą. Patogiai gulite savo lovoje ir ilsitės. Nereikia ruoštis eiti į prekybos centrą, kai ieškomos prekės pasiūla pateikiama internete. Daugelis žmonių teigia, kad pirkimas internetu yra tarsi narkotikas. Kartą pabandžius paprasčiausiai nebegrįžtama prie įprastų pirkimo galimybių.
  5. Sąlygos. Patrauklios pirkimo sąlygos lemia žmonių norą pirkti ir parduoti. Daugelis parduotuvių suteikia prekės grąžinimo galimybę. Tokiu atveju pirkėjas atgaus visus pinigus. Tuo pačiu skelbimai padeda pasirinkti tą pardavėją, kuris siūlomos prekės labiausiai tenkina jūsų poreikius. Akivaizdu, kad pasinaudoti galimybėmis tikrai verta ir naudinga. Dar niekada nebuvo taip paprasta įsigyti produkcijos. Kad ir ko jums reikia – internete galite atrasti bet ką.

Skelbimai internete dažniausiai klasifikuojami pagal tai, ko jūs ieškote. Ši skirstymo sistema labai mėgstama, kadangi žmonės nereikia gaišti laiko peržiūrint tuos variantus, kurie jam paprasčiausiai yra neaktualūs. Tuo pačiu paieškomas daiktas gali būti labai susikonkretinamas naudojantis tam tikrus aspektais. Nustačius pinigų sumą, miestą, charakteristikas jums bus pasiūlytos tik konkrečios galimybės. Pirkimas perkeltas į XXI amžių paprastas kaip niekada.

Jeigu jums ko nors reikia – ieškokite internetu. Čia viskas pateikiama labai paprastai, patogiai ir aiškiai. Svarbiausia, kad pasiūla tokia plati, jog kiekvienas atras tai, kas jam labiausiai tinka – nuo prabangaus nekilnojamojo turto iki naudoto dviračio. Kuomet visos galimybės jūsų rankose – nepasinaudoti jomis yra tiesiog kvaila.

Kaip išnuomoti turimas patalpas?

www.patalpunuoma.netNe kiekvienas nekilnojamo turto savininkas savo turimą turtą valdo efektyviai. Ir tai yra labai didelė klaida. Turtas yra kapitalas, o kapitalas turi uždirbti pinigus. Jei turite tam tikrą turtą, o jis pajamų neneša – tai didelis nuostolis. Ir nuostolis ne tik dėl negauto pelno, bet taip pat ir tiesiogiai nuostoliai, kuriuos sukuria patiriamos sąnaudos: nekilnojamo turto mokestis, komunalinės sąnaudos, remonto sąnaudos ir kitos panašios išlaidos.

Per ilgą laiką šios išlaidos sudarys gan ženklią sumą, todėl laiku ir efektyviai neišnuomotas nekilnojamas turtas bus ne tik nelabai gera investicija, bet taip pat ir sukurs ženklius nuostolius.

Taigi, vietoj pajamų nešimo, turtas jų savininkams kartais gali tapti tikru galvos skausmu. Tad ką gi daryti, jei patalpos jau ilgą laiką stovi neišnuomotos? Faktas yra vienas: kažką daryti reikia kitaip nei iki šiol. Iš esmės, gali būti tik dvi priežastys kodėl niekaip nepavyksta išnuomoti turimų patalpų:

  • Prašote per didelės kainos.
  • Nemokate to daryti.

Bet kuriuo iš šių dviejų atvejų, be profesionalų pagalbos neapsiseisite. Taip yra todėl, kad jei patys nemokate efektyviai išnuomoti patalpų, to greičiausiai nepavyks padaryti ir ateityje – reikia išmanyti ne tik rinką, bet ir šio verslo priemones bei efektyviai išnaudoti esamus kontaktus. Jei netinkamai vertinate kainą – taip pat be rinkos žinovų pagalbos neišsisuksite.

Tinkamas nuomos kainos nustatytimas – nėra labai lengva užduotis. Kiekviena nekilnojamo turto lokacija, taip pat ir kiti turto charakteristikų niuansai turi gan didelės reikšmės jo nuomos kainai. Todėl tik nuolatos rinkoje dirbantis profesionalas galės tinkamai patarti ir padėti nustatyti kainą.

Lietuvoje veikia nemažai nekilnojamo turto agentų, tačiau geriausia kreiptis į tuos, kas jau senai specializuojasi šioje rinkoje:

www.patalpunuoma.net

PatalpųNuoma.Net – daugiamečiai rinkos profesionalai, besispecializuojantys ties komercinės paskirties nekilnojamo turto nuoma, ir jei ilgą laiką nesiseka išnuomoti savo turimų patalpų – būtinai kreipkitės, ir reikalai sparčiai pajudės į priekį.

Kaip pasirinkti NT brokerį? Pataria nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė

Aušra Mokrikienė Jei nusprendėte pirkti ar parduoti nekilnojamąjį turtą, jums bus reikalingas patikimas brokeris, užtikrinantis greitą ir sklandų pardavimo-pirkimo procesą. Tiesa, itin plati brokerių pasiūla kelia papildomų rūpesčių: kaip išsirinkti sąžiningą ir patikimą specialistą? Ilgametę darbo patirtį turinti nekilnojamojo turto ekspertė Aušra Mokrikienė teigia – svarbu įvertinti tiek asmenines brokerio savybes, tiek profesines jo žinias.

Pirmoji jūsų užduotis – skirti bent valandą susitikimui su pasirinktu brokeriu. Išgerkite puodelį kavos ir pasikalbėkite. Brokeris turi tapti jūsų draugu. Jei su šiuo žmogumi nesijaučiate jaukiai arba juo nepasitikite, jums bus reikalingas kitas specialistas. Jei šio žmogaus asmeninės savybės jums atrodo patrauklios, nepamirškite profesinės brokerio patirties – pasidomėkite, kiek laiko jis dirba nekilnojamojo turto srityje. Aušra Mokrikienė teigia, kad nekilnojamojo turto rinka – sudėtingas mechanizmas, reikalaujantis profesinių žinių ir praktikos, todėl geriausius rezultatus užtikrins ilgametę darbo patirtį turintis specialistas. Žinoma, negalima tvirtinti, kad jaunieji brokeriai nėra nusipelnę puikaus pardavėjo vardo, tačiau į patirties neturinčius specialistus turėtumėte žiūrėti atsargiau.

Kad įsitikintumėte brokerio patirtimi, paprašykite parodyti dokumentus, kurie apibrėžtų jo kvalifikaciją ir profesinę patirtį. Naudinga paklausti, su kokiu skaičiumi pirkėjų ir pardavėjų brokeris šiuo metu dirba ir kada buvo sudarytas paskutinis jo sandoris. Pasidomėkite, ar brokerio darbas yra pagrindinė specialisto veikla ar tik papildomas pajamas teikiantis šaltinis. Ne paslaptis, kad jei norime būti savo srities profesionalais, darbui turime atiduoti visas savo jėgas ir laiką.

NT ekspertė Aušra Mokrikienė primena, kad bendraudami su brokeriu turime būti pasiruošę tiesai. Jei specialistas be perstojo liaupsina jūsų parduodamą ar perkamą būstą, turėtumėte sunerimti. Tiesa tokia, kad didesnių ar mažesnių trūkumų turi visi. Deja, daugelis nekilnojamojo turto savininkų mato tik parduodamo būsto privalumus, ignoruodami jo trūkumus. Jei brokeris mano, kad jūsų būstas vertas mažiau nei tikėjotės, nepykite – greičiausiai, brokeris kalba nuoširdžiai, o tai yra labai svarbu siekiant užtikrinti pardavimo sėkmę. Žinoma, privalote prašyti argumentuotos ir pagrįstos nuomonės. Prastas brokeris nuolankiai pritars jūsų teiginiams, nesvarstydamas priims jūsų siūlomą kainą vien tik todėl, kad sutiktumėte su juo dirbti, tačiau jūs dėl to nieko nelaimėsite – priešingai, nekilnojamasis turtas bus parduodamas labai ilgai arba išvis neatras savo pirkėjo.

Pasidomėkite, kokius reklamos kanalus brokeris naudoja. Kuo jų daugiau, tuo geriau. Įvairesnės reklamos priemonės padės pasiekti platesnę auditoriją. Bendradarbiaukite tik su legaliai dirbančiu specialistu. Daugelis brokerių priklauso nekilnojamojo turto agentūroms arba dirba pagal individualios veiklos pažymą. Deja, atsiranda „specialistų“, teikiančių nelegalias paslaugas. Dirbdami su minėtuoju brokeriu, rizikuojate būti apgauti – nepamirškite, profesionalas niekuomet nerizikuos savo geru vardu, todėl vykdys tik legalią veiklą.

Patarimai planuojantiems pirkti nekilnojamą turtą

nekilnojamas turtasBūsto pirkimas yra svarbus žingsnis, didelė investicija, todėl atsainiai į tai žiūrėti negalima. Jei NT paieška pradedama neturint elementarių žinių, kriterijų ir strategijos, tuomet greitai įsiskausta galva. Todėl pateiksime keletą patarimų, kurie padės sudėlioti taškus ant i kuomet perkamas nekilnojamas turtas.

Išskirkite būsto kriterijus

Kiekvienas turi mintyse nusipiešęs kaip atrodys jų svajonių būstas, o ir gyvenimiška patirtis parodo, kas patinka kas ne. Todėl reikėtų paprasčiausiai pasidaryti kriterijų sąrašą, kad žinotumėte ko ieškote. Esminį klausimą, ar jus domina parduodami butai, ar namai, ar kotedžai, atsakysite iš karto, nuo jo viskas ir prasideda. Kitas kriterijus – būsto plotas. Sakykime, jei perkate butą jums svarbus ir kambarių skaičius, kurį apibrėžia šeimos narių skaičius. Toliau seka interjero sprendimai – ar norite buto, kur virtuvė sujungta su svetaine, ar norite bendro vonios ir tualeto kambario, ar norite atskirų, ar pageidaujate būsto su baldais ar be. Ir žinoma, vienas esminių kriterijų – vieta, rajonas kur pageidautumėte gyventi.

Išanalizuokite skelbimus ir pateikite klausimus

Skelbimų portaluose išsirinkite aukščiau išdėstytus kriterijus atitinkančius skelbimus ir juos išanalizuokite. Atkreipkite dėmesį į nuotraukas, komentarus, paanalizuokite vietovę (tam gali padėti ir  google street view). Pasistenkite pažinti butą ir sudarykite visų jums kilusių klausimų sąrašą. Niekada negalvokite „tikriausiai bus taip“, „tai čia smulkmena“, o visuomet užsirašykite kilusią mintį ir vėliau susisiekus su pardavėju aptarkite kilusį klausimą.

Nepasiduokite provokacijai

Tokios frazės kaip „už pusvalandžio ateis kitas rimtai susidomėjęs pirkėjas antrą kartą apžiūrėti buto“ ar „štai jau netrukus atneš užstatą“ dažnai būna tik provokacija kuri turėtų paskatinti iš karto duoti užstatą ir užsitikrinti, jog butas bus jūsų. Nepasiduokite. Jei iš tikro kažkas už pusvalandžio įsigis butą, reiškia jums nebuvo lemta. Tačiau nepriimkite skubotų sprendimų, po apžiūrėjimo dar skirkite sau laiko pasitarti su šeima, draugais ar žmonėmis kuriais pasitikite ir tik tuomet pirkite.

Nusistatykite kainos kartelę

Kuo didesnis ir brangesnis objektas perkamas, tuo karštesnės derybos. Atminkite, jog pardavėjui kartais geriau parduoti dabar, bet pigiau, nei parduoti už nusistatytą kainą, bet po kelių mėnesių ar matų, kuomet reikia mokėti už NT išlaikymą net mokesčius. Todėl turėkite nusistatę savo maksimaliai leistiną sumą būstui ir derėkitės su tais, kurie tik vos vos viršija jūsų limitą.

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑