Tagnamai

Kokie kriterijai lemia sklypo kainą?

paminklaiNors Lietuvoje vis dar laukiama NT burbulo sprogimo, daugelis gyventojų vis tiek nevengia ieškoti sklypų išsvajotų namų statyboms. Sklypo kaina yra nustatoma remiantis keliais faktoriais, todėl reikėtų žinoti, kad vienur kainos bus didesnės, o kitur mažesnės, net jeigu perkamo sklypo plotas bus identiškas. Jeigu ir jūs šiuo metu naršote pasiūlymus skelbimų portaluose ir tikitės už mažą kainą įsigyti kažkokį žemės lopinėlį, tuomet turėkite galvoje, kad teks kaip reikiant pavargti. Vienos kainos galbūt jus nustebins nemaloniai, o kitos gali kelti abejonių ar viskas su pasiūlymu yra gerai. Tad, į ką reikia atsižvelgti perkant sklypą namo statybai?

Jeigu jūsų biudžetas yra smarkiai ribotas – pamirškite prestižinius rajonus. Prestižiniais miestų rajonais laikomos tos teritorijos, šalia kurių yra geriausia infrastruktūra. Juk savaime suprantama, kad namas šalia mokyklos ar darželio kaip reikiant palengvins jūsų dienos pradžią – kas rytą nereikės atžalų vežti tolimą kelią. Prestižiniuose rajonuose sklypų kainos yra didžiausios. Tačiau turėkite galvoje, kad turint būstą tokioje vietoje, susisiekimas yra tobulas, nes šalia būna praktiškai visos svarbiausios valstybinės įstaigos, viešasis transportas, pramogos.

Jeigu ieškote sklypo atokiau nuo miesto, būtinai pasidomėkite komunikacijomis. Sklypo kainą dažniausiai lemia ir tai, ar jame yra komunikacijos – elektros linija, sanitariniai mazgai, vandentiekis. Jeigu statant namą jums reikės iki jos viską vesti patiems, tuomet statybų išlaidos kaip reikiant išaugs. Dėl šios priežasties, atokiau nuo komunikacijų esantys sklypai dažniausiai yra žymiai pigesni.

Atokesnės vietovės prie vandens telkinių – vienos brangiausių. Jeigu svajojate apie namą, pro kurio langus būtų galima mėgautis ežero, upės ar kitais nuostabiais gamtos vaizdais, tuomet aišku, kad už sklypą teks pakloti didesnę pinigų sumą. Įprastai tokiose vietose įsigyti sklypą yra ganėtinai sunku, nes kainos yra ypač aukštos dėl nemažos paklausos.

Saugumas – prioritetinis kriterijus renkantis sklypą. Kone kiekvienam yra svarbu gyventi saugioje aplinkoje, tačiau ne visi rajonai pasižymi tuo pačiu nusikalstamumo lygiu. Bene mažiausia sklypo kaina būtų taikoma tuo atveju, jeigu jis būtų perkamas vietovėje, kurios nusikaltimų skaičius yra labai didelis. Tiesiog tokiose vietose niekas nenori gyventi, tad ir sklypų savininkai bando privilioti pirkėjus nustatydami labai mažas kainas.

Tai nėra vieninteliai kriterijai, kuriais privalu remtis ieškant sklypo namo statybai. Netgi ir už lango matomos kapinės bei paminklai gali daryti įtaką sklypo įsigijimo kainai. Tiesiog turėtumėte įvertinti visus niuansus, o dėl šventos ramybės, rekomenduojama kreiptis į nekilnojamo turto agentūras.

Krosnelės iš Klaipėdos: kainos ir kokybės santykis atrastas!

krosnelės Klaipėda

Krosnelės Klaipėda alsuoja, jei yra įsigytos iš šio miesto. Bet tik tada, kai gamintojai ir pardavėjai tinkamai išpildo įvairius dalykus.

Kas yra Klaipėda? Tai Lietuvos uostamiestis, pritraukiantis tiek pačius lietuvius, tiek turistus. Čia yra ką pamatyti, nuveikti. Tačiau ne vien atostogomis šis miestas žavi, bet ir šildymo sistemos įrenginiais. Ne veltui paieška internete pasitelkiant frazę krosnelės Klaipėda sulaukia nemenko populiarumo.

Pirmiausia pakalbėsime apie tai, kas elementariausia. Krosneles iš uostamiesčio perka tie, kurie gyvena šiame krašte. Jiems nėra tikslo vykti į Kauną ar Vilnių, nes šildymui reikalingą įrenginį gali įsigyti savame mieste. Ir tai labai džiugina. Kodėl? Todėl, kad taip sutaupoma pinigų ir laiko.

Vykti į kitą miestą kainuoja. Taip pat reikia suplanuoti laiką. O štai renkantis krosnelę mieste, kuriame žmogus gyvena, viskas vyksta paprasčiau. Vienu atveju parduotuvė yra vos už kelių kilometrų, kitu atveju kilometrų susidaro gal dvi dešimtys, bet tai vis vien mažiau nei šimtas ar du šimtai. Todėl tiesiog natūraliai suprantama, jog pakanka mažiau laiko. O ir kurui mažiau pinigų skiriama, tad krosnelės įsigijimas piniginei labiau patinka.

Taigi, kokios pagrindinės priežastys, kodėl paieška internete įrašius žodžius krosnelės Klaipėda yra populiari? Laikas ir pinigai. Du dalykai, kurie itin skirtingi, bet kartu ir panašūs. Juk tiek laiko, tiek pinigų trūksta, tiek pinigai, tiek laikas leidžiamas. Vienas dalykas materialus, kitas nematerialus, bet panašumų išties yra.

Laikas ir pinigai. O dėl ko dar Klaipėdoje įsikūrę krosnelių pardavėjai sulaukia dėmesio? Dėl to, kad vartotojams siūlomi dėmesio verti produktai. Akcentuojama kokybė. Ir ne be reikalo, nes parduodami šildymo įrenginiai atkeliauja iš tokių gamyklų kaip „Dovre“ ar „Westfire“. O šie vardai – kokybės sinonimai. Ir ne bet kokios, o skandinaviškos kokybės.

Krosnelės Klaipėda tarsi dvelkia. Sakote, kalbame pernelyg poetiškai? Bet kodėl nepapoetizavus? Juk šildymo tema neprivalo būti niūri, neprivalo suktis vien apie išlaidas ar apie trumpėjančias žiemos dienas. Juk šildymas – tai jaukumas. O krosnelės jaukumą ir padeda sukurti. Dėl dviejų dalykų – būsto šildymo ir gražaus dizaino.

Pirminė krosnelės paskirtis – skleisti šilumą. Šie įrenginiai kelia įvairių klausimų, todėl renkantis reikia profesionalių patarimų. Svarbu apskaičiuoti kokio galingumo reikia. Specialistai pasako, kiek, kaip ir kur.

Na, o dizainas – subjektyvesnė tema. Smagu, kad rinkoje ne sąstingis, o įvairovė. Tai yra galimybė rinktis tokį produktą, kuris tikrai patinka. Formų ir spalvų žaismas – taip apibūdintume krosnelių dizainą. Kiekvienas gaminys priderinamas prie vienokio ar kitokio interjero.

Pirkėjai tikisi, kad patinkantis daiktas nekainuos daugiau, nei jie gali sau leisti. Krosnelė nėra pats pigiausias produktas, bet kalbant konkrečiai apie šildymo kategorijos prekes nepasakytume ko nors blogo konkrečiai apie krosnelių kainas. Jos laikomos investicija. Investicija į du dalykus – šilumą ir jaukumą. Tad net jei vienas gaminys pigesnis už kitą, pirkėjai ne visada rinksis mažiau kainuojantį.

Puikus kainos ir kokybės santykis – štai kas yra siekiamybė. To siekia gamintojai, tai aktualu pardavėjams. O labiausiai šis klausimas svarbus pirkėjams.

O jei krosnelės jus kaip tik dabar domina, tai internete įvedę krosnelės Klaipėda (ar kitas pasirinktas miestas) atrasite šios srities pasiūlymų. Pardavėjai ne tik siūlo, bet ir yra pasiruošę suteikti konsultaciją. O konsultacija reikalinga, nes tam tikra prasme kalbame apie investicijos tikslingumą.

Apibendrinsime vienu, bet efektyviu sakiniu. Krosnelės iš Klaipėdos: kainos ir kokybės santykis atrastas!

 

 

 

 

Kaip parduoti namą? 3 patarimai kuriant skelbimą

nekilnojamas turtasNekilnojamojo turto tema nepaprastai aktuali daugybei žmonių. Vieni perka, kiti parduoda, treti ieško naujo būsto ar specialistų, kurie jį pastatytų. Jei turite namą, kurį ruošiatės parduoti, tikriausiai kyla įvairių klausimų. Aplankę  nekilnojamasturtas.lt dalijamės keletu patarimų, ko imtis, kad parduodamas namas sulauktų daugiau dėmesio.

Patrauklios nuotraukos – sėkmės garantas

Interneto puslapyje http://nekilnojamasturtas.lt/namai/ yra nemažai namų skelbimų. Jų sąraše matomos nuotraukos, miestai ir kainos. Jei nuotraukos nėra, tuomet tikimybė, kad interesantas paspaus mygtuką „Plačiau“, gerokai mažesnė. Didelė reikšmė teiktina ir atvaizdų patrauklumui, kokybei. Štai kokie dalykai gali atbaidyti potencialų pirkėją: prastos kokybės nuotraukos, tik viena nuotrauka, fotografuota „ne tuo kampu“. Sakote, geriau išvis nefotografuoti nekilnojamojo turto objekto (taip juk mažiau darbo)? Prisiminkite, ką neseniai minėjome, – skelbimas be atvaizdo sulaukia mažiau dėmesio.

Informatyvus, taisyklingas aprašymas sukelia daugiau pasitikėjimo

Kiekvienas skelbimas turi formą ir turinį. Forma – tai minėtosios nuotraukos. O turinys – aprašas. Puslapyje nekilnojamasturtas.lt  yra tokių skelbimų, kurių aprašai itin informatyvūs ir taisyklingi. Kokia būtų jūsų reakcija, jei ieškodami naujo būsto rastumėte tokį tekstą: „Parduodu puikej atrodanti nama pastatyta pries desim metu ir labaj geroi vietoi“? Turbūt nesuprastumėte, kas vyksta, ir kuo greičiau uždarytumėte nuorodą arba nusiųstumėte draugams pasijuokti. Taigi, drąsiai galima teigti, kad informatyvus ir taisyklingas aprašymas sukelia daugiau pasitikėjimo. Jei ruošiatės parduoti namą, nepagailėkite laiko susirašyti jo privalumų. Ir nepamirškite skyrybos ženklų bei lietuviškų raidžių.

Gyvenvietė – ne mažiau svarbu už patį pastatą

Naršant po portalą nekilnojamasturtas.lt skelbimus išryškėja viena tendencija: aprašomas ne tik būstas, bet ir aplinka. Geras susisiekimas, suremontuotas kelias, prekybos centras netoliese, gražios gamtos apsuptis – keletas pavyzdžių. Jei visai šalia yra viešojo transporto stotelė, kodėl turėtumėte šį punktą praleisti? Jei kiemas apgalvotai apželdintas, kodėl šios informacijos nepaminėjus?

Štai tokie trys patarimai gali padėti greičiau parduoti namą. Skelbimai internete – labai efektyvus būdas, bet tik tada, kai laikomasi kelių esminių taisyklių. Jų laikantis potencialūs pirkėjai pasiekiami greičiau.

 

 

Didžiausios klaidos, kurias daro naujakuriai

Tikriausiai kiekvieno žmogaus svajonė yra — namas. Bet tuo pačiu įsivaizduojame, kad kokybišką būstą pastatyti labai pigu ir greita, o kruopščiai suplanavus visą projektą galima be rūpesčių džiaugtis namais. Bet tikriausiai visiems įdomu kokia reali namo statybų kaina bei kokie yra namų projektai su sąmata. Todėl skubame jums padėti išvengti didžiausių klaidų, kurios gali kainuoti jums didelius pinigus.

statybos

Pirma prieš statant namą, o juolab perkant sklypą, gerai pagalvokite ar jums namas išties yra reikalingas. Galbūt jūs jo net negalėsite iš turimų lėšų pastatyti. Iš pat pradžių, žmonės nesuvokia, kokia tai didelė investicija, kuri reikalauja ne tik daug laiko, kantrybės, bet ir pinigų. Tad naujakuriai pirma nusiperka sklypą, o paskui supranta, kad bus sunku iš karto pastatyti namą, o jeigu jau pradeda statyti, tai suvokia, kad jiems neužteks finansų, toliau pasibaigti namą. Kokia to kaina? Prarasti pinigai ir galiausiai parduotas, nebaigtas namas. Geriau pasisamdyti gerą architektą, kuris realiai pasakys, kokie yra namų projektai su sąmata.

Taip pat visi įsivaizduojami norai turi sutapti su naujakurių galimybėmis. Čia beveik nieko nereiškia, ar žmonės norės dviejų ar vieno aukšto namo, svarbu kad architektūriniai sprendimai neviršytų galimybių ribos. Dar ruošiant namo projektą reikia žinoti, kokios bus medžiagos ir kiek jos kainuos. Žmonės, dažnai pasirenka sprendimus, kurie nėra pagal jų finansus. Įsirengia per daug kambarių, nori didelių balkonų, koridorių ir žinoma vitrinių langų. Žinoma, negalima žmonėms uždrausti to ko jie nori, tačiau visuomet reikia atsižvelgti ir į savo galimybes. Bet džiugu, kad žmonės mokosi iš kitų klaidų ir nebesistato didelių namų, kur yra labai daug neišpildytos erdvės, o į įrengimą sudėti pinigai.

Kadangi jaunos šeimos neturi daug pinigų, tai į rangovus ir architektus kreipiasi šeimos, kurioms reikia namo už 100 000 eurų, todėl jiems yra siūloma statytis karkasinius namus, nes kokybiški, mūriniai namai dabar kainuoja daug, o ir jų pastatymas ilgai trunka. Bet visa esmė tame, kad yra namų projektai su sąmata, todėl į juos reikia kreipti dėmesį. Taip žinosite maždaug realią statybų kainą, su visomis medžiagomis. Svarbu, kad nebūtų viršijamos galimybių ribos ir gerai apgalvoti visi inžineriniai sprendimai.

Konvekcinės krosnelės – kodėl verta jas rinktis?

Konvekcinės krosnelėsTurbūt pagalvojus apie krosnelę, daugeliui galvoje gali iškilti neišvaizdus, senas ir purvinas daiktas, kuriame dega ugnis. Tačiau, modernėjant technologijoms, kiekvienas turėtų iš naujo susikurti krosnelės vaizdą, kadangi XXI – ajame amžiuje krosnelių pasirinkimas yra iš ties įvairesnis bei modernesnis.

Krosnelės ypač tinka erdvėse, kuriose yra mažai vietos – tai butai, nedideli nuosavi namai. Krosnelės vienu metu apšildo daug patalpų, todėl tai itin ekonomiška ir optimalu. Taip pat jos pasižymi itin originalia išvaizda, gali būti naudojamos tiek namuose, kuriuose siekiama išlaikyti senovinį kaimo įvaizdį, tiek ir moderniuose šiuolaikiniuose būstuose, kuriuose krosnelės itin gerai derėtų. Krosnelių yra įvairiausių rūšių, taip pat ir dizainų, tad kurią pasirinkti?

Vis dažniau žmonės nori kokybės, ilgaamžiškumo ir yra pasiryžę sumokėti didesnę kainą tam, kad gautų visus privalumus. Optimaliausias į šių privalumų kategoriją įeinantis sprendimas – konvekcinės krosnelės.

Konvekcinės krosnelės – vadinamos švariai degančiomis ir ekonomiškomis. Šios krosnelės yra kūrenamos tiek malkomis, tiek ir medienos briketais, kurie neteršia aplinkos. Medienos briketai – kuras, kurį ne tik lengva įpilti, taip pat jis yra ne toks trapus, degantis švariai, nepaliekantis daug pelenų, neužkemšantis kamino. Konvekcinės krosnelės turi rankenas, kurios neįkaista. Taigi, tai iš ties patogus ir saugus sprendimas, apsaugantis nuo nudegimo.

Automatizuotos konvekcinės kroselės – tikras gamintojų šedevras. Šios konvekcinės krosnelės suteikia žmogui galimybę pačiam reguliuoti tiek temperatūros, tiek ir oro srautus.

Konvekcinės krosnelės yra lengviau montuojamos nei bet koks židinys. Taip pat šių krosnelių panaudojimo galimybės yra itin plačios, o naudojimas paprastas, nesudėtingas, nesuteikiantis papildomų nepatogumų, kurių galite tikėtis iš kitų šildymo įrenginių.

 

 

Antikvariniai baldai interjere

Neveltui sakoma, kad mūsų namai – mūsų tvirtovė. Čia mes ilsimės po sunkios darbo dienos, susitinkam su draugais ir artimaisiais arba tinginiaujam apniukusią sekmadienio popietę. Todėl norime, kad juose visada tvyrotų jauki, širdžiai miela atmosfera. Daugeliui iš mūsų, jau pripratintų prie šiuolaikinio minimalizmo, antikvariniai baldai labiau asocijuojasi su muziejumi, nei šiluma dvelkiančiais namais. Todėl kyla klausimas ar senove dvelkiantys baldai vis dar gali karaliauti šiuolaikinio žmogaus namuose? Atrakime kelis šiandien ypač populiarius interjero stilius ir pažvelkime ar juose yra vietos dvelksmui iš senovės.

Dalis Prancūzijos jūsų namuose – Provansas

Provanso interjeras – Prancūzijos pasididžiavimas. Šio stiliaus žavesį ir jaukumą kuria antikvariniai baldai, šviesios spalvos ir romantiškai gelėti audiniai.  Švelniai geltona, samaninė , melsva ar  levandų spalvos neatsiejamos nuo Provanso interjero. Šis išsiskiria paprastumu, todėl jame dominuoja seni antikvariniai kaimiško stiliaus baldus. Tuo tarpu, minkšti baldai prašmatniai išmarginti romantiškais įsimylėjėlių paveikslėliais, gulbėmis, gėlėmis ir senamiesčio gatvių vaizdais. Raudona ir mėlyna spalvos taip pat puikiai dera prie šio švelnaus interjero.

Jei šiuolaikiniame modernizmo interjere mieli smulkūs aksesuarai nėra pageidaujami, tai Provanse tai neatsiejamas interjero dalis. Taigi, savo interjerą galite drąsiai dekoruoti ne tik antikvariniais baldais, bet ir senoviniais paveikslais, fotografijomis, vazomis, papuošalų dėžutėmis ar veidrodžiais.

Niekada nemirštantis klasikinis interjeras

Taip pat kaip ir maža, juoda Coco Chanel suknelė, taip ir klasikinis interjeras – niekada neišeina iš mados. Ir ne veltui, juk jame puikiai dera elegancija ir paprastumas. Puošniai dekoruoti antikvariniai baldai, masyvūs stalai, židiniai ir vazos – tai interjero detalės, be kurių negali išsiversti joks klasikinis interjeras.

Klasikiniame interjere niekada nesurasite modernaus pasaulio elementų, čia viskas tobulai dera tarpusavyje ir kiekviena detalės vieta yra iki smulkmenos apgalvota. Jei planuojate namuose kurti tokį interjerą, turėtumėte žinoti pagrindinius reikalavimus, kurių derėtų laikytis.

Visų pirma, namuose turi būti dėmesio centras – masyvus stalas, židinys ar antikvarinė medinė komoda. Rinkitės tamsiai mėlyną, rudą, geltoną ir kitas gamtoje aptinkamas spalvas. Klasikiniame interjere vyrauja medvilnė, aksomas, šilkas, tačiau audiniai neturi būti gausiai išmarginti, geriausia masyviai dryžuoti motyvai. O klasikiniame interjere antikvariniai baldai, medinės ar marmuro grindys ne tik sukuria jaukią atmosfera, bet yra ir neatsiejama klasikinio interjero dalis.

Eklektiškas interjeras – skoningas kičas namuose

Eklektiškas interjeras – „tvarkinga betvarkė“, čia leidžiama apskritai viskas – persipynę stiliai, spalvų gausa ir dekoro detalės. Eklektiškame interjere puikiai dera  ir modernūs, plieniniai ir antikvariniai baldai. Šis interjeras vienas asmeniškiausių ir intymiausių, kadangi gali labai daug papasakoti apie būsto savininką. Ryškiaspalviame moderniame kambaryje įkomponuota futuristinė sofa ir antikvarinis krėslas ir karalienės Viktorijos laikų ne tik norma, bet ir gero skonio ženklas.

Tiesa, kuriant eklektišką interjerą reikėtis kelių pagrindinių taisyklių. Nesirinkite daugiau nei penkių spalvų, nes nuo paletės margumyno gali ne ik įsiskaudėti galva ir interjeras gali tapti paprasčiausiai erzinantis. Nesistenkite viename kambaryje sutalpinti jums visus žinomus interjerus, o jei nusprendėte rizikuoti tai darykite tai subtiliai, kad meniškas kičas neprimintų apkrauto sandėliuko. Ir galiausiai jei sienas dekoruojate margais raštais tai visi baldai turėtų būti vienspalviai ir atvirkščiai.

Taigi, galima drąsiai atsakyti į straipsnio pradžioje iškeltą klausimą – taip, antikvariniai baldai gali karaliauti šiuolaikinio žmogaus interjere jam suteikdami žavesio, jaukumo, rafinuotumo, o dažnais atvejais ir originalumo.

NIKO kaminai – koks geriausias kelias dūmams?

NIKO kaminai Ar pamenate tokią Andersono pasaką apie kaminkrėtį? Kaip nepataisomas romantikas kaminkrėtys prikalbėjo savo mylimąją piemenaitę kartu išlįsti pro kaminą ant stogo pasigrožėti žvaigždėtu dangumi. Taip, tai iš tiesų romantiškas nuotykis, tik suodinas kaminas šiai trapiai mergaitei buvo ko gero per didelis iššūkis, bet ko gi nepadarysi dėl to stipraus jausmo?.. Žinoma jokiu būdu nei vieno jūsų nekviečiame pakartoti tokių drąsių šios pasakos herojų žingsnių. Skirtingai nuo jų, mums turbūt visai nebūtina bandyti lysti pro kaminą, kad pamatytume žvaigždėtą dangų, nebent sumanytumėte gerai išsisuodinti ir patirti tikrai „juodąją romantiką“.

Vis dėl to pagrindinė kamino paskirtis – užtikrinti saugų išmetamųjų dujų pašalinimą ir gerą trauką ir visai nesvarbu, ar dangus žvaigždėtas, ar šviečia saulė, ar lyja, ar sninga, ar giedra diena. Būtent tam ir skirsime šią temą.

Nuo plytų iki modulių

plytiniai kaminaiPraktiškai visus kaminus galima suskirstyti į  dvi grupes: į plytinius ir modulinius, o pastaruosius į keraminius, plieninius ir kitus. Plytiniai kaminai laikomi klasikiniais, juos statė nuo senų senovės. Jie atrodo gražiai, ypatingai senamiesčiuose, virš senų namų ar pilių stogų.

Plytiniam kaminui iš ties reikėtų atiduoti deramą pagarbą, nes iki atsirandant šiuolaikiniams šildymo įrenginiams, kūrenamiems dujomis, skystuoju ir kitu kuru, jis puikiai atlikdavo savo funkciją. Tačiau bėgant laikui, stipriai patobulėjus šildymo įrangai, padidėjus jos NVK, šiuolaikinių šildymo sistemų išmetamųjų dujų temperatūra ženkliai sumažėjo, ir tokiomis sąlygomis eksploatuoti klasikinius plytinius kaminus tapo nesaugu, neefektyvu ir netinkama. Dėl didelės plytų šiluminės talpos ir drėgmės įgeriamumo, kaminas nebegali taip greitai įšilti. Šildymo įrenginio paleidimo-užkūrimo momentu kamine susidaro daug kondensato, kuris išmetamųjų dujų veikiamas virsta agresyviomis rūgštimis, kurios renkasi ant vidinių kamino sienelių, negrįžtamai įsigeria į jas ir taip pamažu ardo plytinio kamino konstrukciją. Dėl to mažėja trauka, patalpose atsiranda nemalonus dervų kvapas. Kaminas pradeda irti, tuo keldamas pavojų dėl galimo apsinuodijimo smalkėmis, gaisro ar savaiminio sugriuvimo. Būtent todėl šiandien plytiniai kaminai nueina į antrą planą, savo vietą nuolankiai užleisdami daug tobulesnėms modulinėms kamino sistemoms. Pristatysime vieną iš tokių – tai NIKO aukščiausios kokybės moduliniai keraminiai kaminai (Vokietija).

Keraminiai kaminai

NIKO turi universalią trisluoksnę kamino sistemą tinkančią visiems šildymo įrenginiams (katilams, židiniams, krosnims). NIKO UNI universali kamino sistema tinka visiems šildymo įrenginiams, kūrenamiems dujomis, skystuoju, kietuoju kuru (akmens anglimi, malkomis, briketais, granulėmis, biomase). Vidinė kamino sistemos dalis kontaktuojanti su išmetamosiomis dujomis (dūmais) – keraminis vamzdis (dūmtakis). Jo apvalus skerspjūvis ir lygus paviršius užtikrina puikią trauką. Be to, ši keramika itin atspari aukštoms darbinėms temperatūroms iki 600°C, atspari suodžių užsidegimui, taip pat ilgalaikiam agresyvaus kondensato poveikiui. Keraminis kamino sistemos vamzdis montuojamas kamino blokelio viduryje, išoriniu keraminių elementų perimetru tarp keraminio vamzdžio ir kamino blokelio įdedami izoliaciniai elementai, kurie yra numatyti apsaugai.

Kamino blokeliai turi specialius vėdinimo kanalus, kuriais užtikrinamas kamino izoliacijos ventiliavimas. Šiais kanalais išvėdinamas tarp izoliacijos ir kamino blokelių susidarantis kondensatas, drėgmė, vėdinama kamino izoliacija. Tarp keramikos elementų ir blokelių įdėtas izoliacinis sluoksnis atlaiko temperatūrą iki 1000°C, dėl tokių izoliacinių savybių sumažėja keraminio dūmtakio šilumos nuostoliai ir padidėja šildymo įrenginio naudingo veikimo koeficientas (NVK). Be to, tokios puikios izoliacinės savybės užtikrintai apsaugo šalia esančias pastato konstrukcijas nuo aukštų darbinių išmetamųjų dujų temperatūrų kamine, poveikio, taip pat apsaugo, jei kamine užsidegtų suodžiai. Šie NIKO kaminai gali tarnauti iki 100 metų.

Atkreiptinas dėmesys, jog šie ilgaamžiai keraminiai kaminai, priklausomai nuo dūmtakio diametro ir komplektacijos, yra net iki trijų kartų ir daugiau lengvesni už analogiškus plytinius kaminus, bet didesnio svorio nei plieniniai ir jiems sumontuoti reikalingas stabilus kamino pamatas.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑