Tagminkšti baldai

Padėkite išsirinkti sofą

Kai sofos internetu tokios pigios, norisi ją nusipirkti kuo greičiau. Praėjusį kartą rašiau apie tai, kaip man sekasi rinktis fotelį, o šį kartą parodysiu, kas gero yra su sofomis. Padėkite man išsirinkti, nes visos sofos internete man atrodo ir gražios, ir panašios, todėl nebežinau, kokios iš tikro labiausiai noriu. Štai keletas apibūdinimų. Ir lauksiu iš jūsų komentarų, žinių. Padėkite išsirinkti.

sofa

Geltona

Net nepagalvočiau, kad tokios sofos internetu išvis būna parduodamos. Bet čia turbūt tokia parduotuvė, kurioje gali rasti visiškai visko, net ir to, ko absoliučiai nesitikėjai. Todėl ir sofos internete negaliu tuojau pat išsirinkti bei parsivežti namo. Na, pasakykite, ką galvojate apie šią geltoną gražuolę. Mane žavi tai, kad ji yra labai paprasta ir tuo pačiu metu stilinga. Taip, kaip pas kokius skandinavus. Taigi, kaip gali nenorėti turėti tokios sofos, juk tai padeda kurti minimalistinį dizainą. Na, ir žinoma, jos kaina. Ji tikrai velniškai pigi. O su pigiu daiktu juk norisi iškart pasibūti ir ilgiau. Iškart norisi sužinoti, kas su ja negerai, jeigu kitos sofos internetu daug brangesnės. Gali būti, kad geltonoji pigesnė, nes yra paskutinė iš kokios nors senesnės kolekcijos. O gal yra ir kita priežastis, kurios nežinau. Tačiau žinau, kad man ji puikiai derėtų namie, kur yra ir tokia mažutė pagalvėlė, ir labai graži žalia vazoninė gėlė. Taigi, sunku atsisakyti būtų, ar ne.

Minkštas kampas

Nors kokybiskos sofos visada yra kažkoks klasikinis variantas, tačiau mane taip pat kartais vilioja ir minkštų baldų, ypač, minkšto kampo noras. Atrodo, juk taip patogu tiesiog ištiesti kojas ant to kampo. Tuo labiau, kai esi pavargęs, kai atsineši puodelį arbatos, sausainių, kokį nors lengvą skaitinį. Taip, tam tokia patogi sofa – kampas ir yra reikalinga. O paskui galima iš jos ištiesti ir miegamojo lovą, jeigu turi kokį svečią. Aišku, svečiai mūsų neišrankūs, dažniausiai pasitenkina ir paklode, patiesta tiesiai ant žemės. Tačiau gal ateis laikas, kada tokių paprastų sprendimų ir neužteks, kada atrodys, reikia kažko daugiau. Tas minkštas kampas, kurį nusižiūrėjau, yra spindinčios violetinės spalvos. Tokios, kokios yra ir mūsų siena. Taip pat jis turi keistus nedidelius baltus kutus, kurie iškart šį baldą padaro kažkokiu karališku, tarsi kilmingam žmogui skirtą. Tarsi tai būtų karališkoji violetinė spalva ir tokie balti kutai.

Sniego balta

Manau, kad nedažnai daromas toks sofų užsakymas, kai norima šios sniego baltos sofos. Paprastai prašoma kažko praktiškesnio. Tačiau štai ir aš užsinorėjau būtent šios baltos ir lengvos sofos, nes kažkodėl man atrodo, kad būtent su ja aš būčiau laimingesnė. Tada reikėtų ir daugiau tokių baldų, kurie pasižymėtų visišku lengvumu. Manau, kad prie sniego baltumo sofos taip pat labai gerai tiktų ir koks nors pintas staliukas. Galėtų būti ir kiti baldai su kažkokiais panašiais akcentais, kai svarbiau būtų jau ne pati spalva, o tiesiog kažkokie mediena, iš kurios galėtų būti pagaminti šie baldai. Tikiuosi, visi liktų patenkinti. Tačiau reikėtų ir labai saugoti tokią sofą, nes net ir atsisėdus su dažančiais tamsiais džinsais, ant jos galėtų likti dėmių. Visgi siūlyčiau sėdėti ant jos taip, kol ji susidėvės. Negaliu pakęsti, kai žmonės primėto kažkokių baisių celofanų, ir neleidžia sėdėti ant paties baldo, kad jo neva nesupurvintum.

Minkštų baldų restauravimas namuose

minkštų baldų restauravimasMėgstame patys užsiauginti maistą namuose, susikalti lentyną ar perdažyti namų sienas. Minkštų  baldų restauravimas savomis rankomis – taip pat įgyvendinamas dalykas. Internete gausu nuotraukų, video įrašų ir patarimų kaip tai padaryti patiems. Trumpai apžvelkime kaip tai vyksta. Pagrindiniai daiktai kurių jums prireiks: elektrinis pneumatinis kabių šautuvas, dėžutė kabių, įrankis kabėms ištraukti (replės ar atsuktuvas su plaktuku), kartono juostelės ir karšti klijai (jei klijuosite dekoracines detales). Na, ir be abejo, naujas audinys ir kitos reikiamos detalės baldui atnaujinti, pvz. dekoracinės detalės.

Kiek metrų audinio jums prireiks, priklauso nuo baldo. Kėdei ar nedideliam foteliui vidutiniškai reikia nuo dviejų  iki keturių metrų audinio, didesniam foteliui ar kušetei turėtų užtekti iki septynių metrų, o sofoms vidutiniškai sunaudojama nuo devynių iki keliolikos metrų. Apsidraudimui nusipirkite audinio šiek tiek daugiau – juk visada iš likučių  galima paruošti dailių pagalvėlių. Jei turite įgūdžių, galite vienspalvį audinį nudažyti mėgstamais raštais ar papuošti detalėmis (pvz., raišteliais, perlais ar karoliais), tačiau parduotuvėse neabejotinai jūsų laukia ir taip nemažas gobelenų pasirinkimas.

Minkštų baldų restauravimas prasidės nuo baldo išardymo. Nuimkite seną audinį atsargiai išimdami jį laikančias metalines kabes. Prieš jas nuimant įsidėmėkite kuriose vietose ir kaip jos yra pritvirtintos, vėliau tokia pačia schema galėsite sukabinti naują audinį. Padarykite keletą nuotraukų – jos padės prisiminti ne tik kabių padėtį, bet ir kaip susideda pats baldas. Kerpant naują medžiagą palikite kelis gerus papildomus centimetrus šonuose. Naują medžiagą pritvirtinkite kabėmis, vietomis ant audinio uždedant kartono juosteles (ant jų kabės tvirčiau prilaikys gobeleną, neleis jam slankioti ar tampytis), tačiau kartoną naudokite tik nematomose vietose, pvz. baldo apačioje.

Visgi savo rankomis restauruoti visų baldų  namuose gali būti per sudėtinga ar net rizikinga. Darbą su oda, senoviniais ar antikvariniais baldais verta palikti šios srities profesionalams. Minkštų baldų restauravimas atliekamas kruopščiai ir greitai, tad atiduokite šias nedideles plastines namų operacijas į specialistų rankas. Taip ne tik jūs, bet ir jūsų svečiai galės džiaugtis gražiais namais.

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑