Tagmediniai namai

Mediniai namai ir jų privalumai

namai

Mediniai namai visame pasaulyje populiarūs nuo senų laikų. Taip yra dėl unikalių medienos savybių, jų ekologiškumo ir dailaus, klasikinio bei unikalaus dizaino. Ne paslaptis, kad iš medžio pastatytuose namuose jaučiamės kur kas jaukiau nei mūriniuose, jie puikiai tinka lietuviškam klimatui ir dažnai yra naudojami ne tik gyvenamųjų, bet ir poilsio paskirties pastatų statybai, garažams, nedidelėms parduotuvėms ir pan. Kokie privalumai jūsų laukia statant medinį namą?

Trumpas statybos laikotarpis

Mediniai namai itin patrauklūs tais atvejais, kuomet juos pastatyti norite labai greitai. Dirbant pilnu pajėgumu, statybos gali trukti vos keletą mėnesių.

Geros izoliacinės savybės

Mediniai namai pasižymi itin geromis izoliacinėmis savybėmis. Pavyzdžiui, iš rąstų pagamintos sienos puikiai izoliuoja šilumą, o viena geriausių ir dažniausiai pasaulyje šiai paskirčiai naudojamų medžio rūšių – Afrikoje auganti abači mediena. Jei ji jums per brangi, puikiai tiks ir spygliuočiai.

Lengva pastatyti

Pastatyti medinį karkasinį namą pakankamai lengva, ypač jei norite iš pradžių įrengti mažesnės kvadratūros pastatą, o vėliau jį išplėsti. Be to, karkasinio namo instaliacijas vėliau galėsite nesudėtingai pakeisti naujesnėmis, modernesnėmis.

Patraukli kaina

Lietuvoje mediniai namai populiarūs ir todėl, kad ši medžiaga nesunkiai prieinama ir lyginant su kitomis statybinėmis medžiagomis, pasižymi neaukšta kaina.

Ekologija

Daugelis žmonių vis labiau kreipia dėmesį į ekologiją, kasdien atsiranda vis daugiau šeimų, kurios nusprendžia statyti aplinkai draugiškus namus ir gyventi bendruomenėse. Kadangi mediniai namai neturi toksiškų medžiagų, gyvenate ne tik saugioje, bet ir sveikoje aplinkoje, kur jus supa jaukumas, natūralus grožis ir harmonija. Taip pat svarbu žinoti, kad rąstiniuose namuose vėdinimas yra natūralus, todėl į tokias erdves patenka kur kas grynesnis ir kokybiškesnis oras. Na, o dėl to, kad mediena „kvėpuoja“, šio tipo pastatuose vasarą būna pakankamai vėsu, o žiemą – šilta.

Ilgaamžiškumas

Medis yra stiprus, nesunkiai apdirbamas ir turi puikų atsparumą nusidėvėjimui. Tai užtikrina pakankamai gerą medinių namų ilgaamžiškumą. Kadangi ši medžiaga taip pat yra nesunki, iš jos galite statyti didesnius, net keleto aukštų namus.

 

Mediniai ar plytiniai namai: kuris pasirinkimas yra geresnis?

namo statybaNamai – gyvenamasis plotas, kuris yra pati saugiausia, ramiausia ir maloniausia vieta žemėje. Žmonės džiaugiasi, kad šiais laikais beveik visi, kurie nori gyventi nuosavuose namuose, turi tokią galimybę. Išpopuliarėjus mediniams namams atsivėrė galimybės tokiuose gyventi ir nesukti galvos dėl didelių namų kainų ar panašiai. Juolab, namo statyba yra gana paprasta, greita, o kaina įkandama.

Mediniai ir plytiniai namai vis dar labai dažnai lyginami, derinama, kuris geresnis pasirinkimas. Kiekvienas asmuo gali išskirti skirtingus pliusus, kurie paskatina rinktis vieną arba kitą variantą. Bet kuriuo atveju namo statyba su specialistais bus greita ir paprasta.

Mediniai namai – puikus pasirinkimas, kadangi:

  • Pirmasis didelis pliusas yra tai, kad dažniausiai mediniai namai pastatomi gana greitai. Nereikia nei pusės metų ir jau galėsite gyventi savo svajonių namuose.
  • Medinukai turi labai gerą sienų bei stogų izoliacija, o tai leidžia džiaugtis maloniu mikroklimatu namuose.
  • Mediniai namai gali būti statomi bet kokiu metų laiku. Net ir žiemą. Juolab, namo statyba žiemos metu gali kainuoti net pigiau, kadangi šiuo sezonu sumažėja prašymų ir paprasčiausiai kaina krenta. Ne tik darbo, tačiau ir medžiagų.
  • Medinukai gana greitai paperkami iš vienos vietos į kitą, juos tai pat gana paprasta modernizuoti, tad tai lankstus pasirinkimas. Priešingai nei plytiniai namai, kurių pakeitimas dažniausiai net neįmanomas.
  • Nedidelė kaina yra dar vienas pliusas, kuris lemia, kad pasirenkami būtent mediniai, o ne mūriniai namai.

Žinoma, lytiniai ir mūriniai namai yra labai tvirti ir ilgaamžiai, tačiau jų statybos trunka kur kas ilgiau. Juolab, jų kaina net kelis kartus didesnė. Galbūt tai ir lemia, kad mediniai namai yra tokie populiarūs ir tokie mėgstami. Jie taip pat funkcionalūs, tačiau jų kaina yra kur kas mažesnė.

Namo statyba su profesionalais

Mediniai namai yra funkcionalūs ir dažnai sakoma., kad jie gana paprastai pastatomi. Visgi, tas paprastumas remiasi į tai, kad juos nesunkiai ir gana greitai pastato profesionalai, kurie puikiai išmano šio darbo specifiką. Pačiam susitvarkyti su namo statyba gali būti labai sudėtinga.

Rekomenduojame darus palikti tiems, kurie žino kas ir kaip. Kas turėtų jus paskatinti dirbti su specialistais.

  1. Žinoma, profesionalai visada padarys kur kas greičiau, tad jeigu esate vienas iš tų žmonių, kuris ko nors užsimanęs tikisi, kad taip greitai pavirs realybe – siūlome kreiptis į specialistus, o ne bandyti darbus atlikti pačiam.
  2. Žinoma, tuo pačiu reikia įvertinti ir tai, kad namo statyba yra sudėtingas darbas ir tik nuolatos šioje sferoje dirbantis asmuo žino detales, kurios garantuoja, kad namas bus tvirtas ir kokybiškas.
  3. Dažnai statybininkai žino kur galima gauti pigesnes priemones. Tai galimybė investuojant į specialistų paslaugas sutaupyti priemonėms ir galiausiai iš to gauti tik privalumą.

Visi svajojame apie nuostabius namus, tačiau ne visi stengiamės investuoti, kad tokius pavyktų turėti. Siūlome apgalvoti, kokio tipo namas Jums tinka ir kokie specialistai padės geriausiai įgyvendins Jūsų svajones.

 

Ką rinktis: namą ar butą?

namasLietuviai nuo kitų šalių gyventojų skiriasi tuo, jog aistringai siekia įsigyti savo nuosavą būstą. Mūsų šalyje susidariusi nuomonė, kad jeigu pusę gyvenimo nuomojiesi butą, esi labai neapdairus, negalvoji apie ateitį, savo vaikų gerovę ir panašiai. Tačiau užsienyje kitaip – ten nuosavus būstus išgali nusipirkti tik turtingi asmenys, todėl mažesnių pajamų žmonės tenkinasi butų nuoma net ir visą gyvenimą.

Kadangi šios savybės iš lietuvių su šaknim neištrauksi, belieka tik rinktis – gyvenimas nuosavame bute miesto centre, ar namas užmiestyje?

Pirmiausiai galima pastebėti, kad lietuviai daugiau linkę įsigyti žemės sklypus, o ne jau pastatytus namus. Įsigiję sklypą žmonės gali nuo pamatų kurti savo gyvenamąją aplinką taip, kaip jiems patinka.

Keliaudami link atsakymo, ką verta rinktis labiau: butą ar namą, prieiname akligatvį – buto kaina centre ir nuosavas namas ar jo statymas užmiestyje kainuoja praktiškai tiek pat. Čia aktualūs ir lemiami tampa jau asmeniniai žmogaus poreikiai – ar jam svarbiau strategiškai prieinamesnis miestas, ar didelė erdvė su kiemu, kuriame laisvai galima sodinti savo vasaros gėrybes, gėles ir kurti asmeninę laisvalaikio erdvę.

Kitas kriterijus renkantis būstą – kiek laiko galėsite skirti jo priežiūrai. Štai butas centre reikalauja visai minimalios priežiūros, o namas su sklypu – kartais net ir labai daug. Norėdami gražaus sodo ar vejos prie namo, ko gero turėsite skirti ne tik daug laiko, bet ir papildomų išlaidų.

Ko gero vienas iš geriausių pavyzdžių, kai butas centre gali prilygti namui užmiestyje – tai naujos statybos butai, kuriuose jums ne tik priklausys garažo dalis, bet ir bendras nuolatos tvarkingas kiemas ir vaikų žaidimų aikštelė. Šie butai metai iš metų tampa vis paklausesni.

Tačiau pagrindinis aspektas, lemiantis jūsų pasirinkimą išlieka asmeniniai poreikiai, įpročiai bei charakteris.

 

Mediniai namai poilsiui ir ramybei

mediniai namai

Daugeliui žmonių gamta asocijuojasi su poilsiu ir atsipalaidavimu. Dėl to tiek vasarą, tiek šaltuoju metų laiku nemažai žmonių traukia į gamtą, ieškodami naujų erdvių ir gryno oro. Mėgstantiems komfortą čia ypač pagelbsti mediniai namai, kurie pagal poreikį gali tapti gyvenamąja erdve, pavėsine ar vieta pasikaitinti. Tokio tipo nedidelius pastatus projektuojančios ir gaminančios įmonės atkreipia dėmesį, jog skirtingai paskirčiai reikalingi mediniai namai, turi būti skirtingai prižiūrimi ir juos rinktis patariama pagal atitinkamus kriterijus.

Ramiam poilsiui

Gana dažnai mediniai namai soduose ar sklypuose tampa gyvenamosios vietos pakaitalu. Tai gali būti nedidelis sodo namelis, įrengtas pagal Jūsų pageidavimus ir atitinkantis Jūsų lūkesčius. Tokio tipo medinis namas vietoj vasarnamio yra puikus pasirinkimas dėl savo nedidelės kainos ir patogaus įsigijimo. Kai kurie žmonės medinius namelius perka kol statosi naują būstą. Jei sklype dar tik statotės savo svajonių namą, nedidelis medinis namelis taps laikinu Jūsų prieglobsčiu. Dėl patogaus jo įrengimo, čia jausitės kaip namie. Jei namelis pastatytoje vietoje bus ilgą laiką, specialistai pataria parinkti jam tinkamą vietą: svarbu, kad tai būtų lyguma ir jokiu būdu ne drėgna vieta ar vandens telkinio krantas.

Turiningiems vakarams

Itin dažnai mediniai namai vasarą atlieka pavėsinių funkciją. Medinių namelių gamintojai gali pasirūpinti Jūsų ilgais vasaros vakarais ir pasiūlyti itin modernias ir stilingas pavėsines. Jei ieškote tokio pirkinio, atkreipkite dėmesį į pavėsinės projektavimą ir kai kurias smulkmenas. Geriausia jei pavėsinė nebus visiškai atvira, rinkitės, kad bent dvi jos sienos būtų užpildytos, taip galėsite apsaugoti save nuo nemalonių gamtos išdaigų. Be to, rengiant pavėsines labai svarbu užtikrinti tinkamą jų priežiūrą. Turite atkreipti dėmesį ne tik į tai, kurioje vietoje įkursite vietą ugniai, bet ir kaip apsiginsite nuo kritulių. Naudinga virš atvirų pavėsinės sienų įrengti drėgmei atsparias užuolaidas, o kampuose įmontuoti patikimus lietaus vandens nutekėjimo vamzdžius. Laikinoms pavėsinėms gali tikti ir metaliniai vamzdžiai, tačiau jei namelis čia stovės ilgai, nepagailėkite investicijų ir įmontuokite varinius vamzdžius.

Mėgstantiems karštį

Itin dažnai soduose ar sklypuose žmonės nusprendžia įsirengti pirtį. Tam puikiai tinka mediniai namai, kuriuos galima paprastai ir patogiai pritaikyti pirties funkcijai. Jei Jus domina nedidelė medinė pirtis, galite rinktis medinį namelį ir džiaugsitės puikiu jo funkcionavimu. Tačiau rengiant pirtį labai svarbu, kad būtų užtikrintas kokybiškas namelio vėdinimas bei šildymo sistema. Vėdinimui geriausiai tinka oro mainų rekuperacinė vėdinimo sistema.

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑