Taglaiptai

Klinkerio plytelės fasadui ir laiptams

klinkerio plyteles

Klinkerio plyteles renkasi vis daugiau ir daugiau meistrų, dirbančių su fasadais ir lauko pastatų apdaila. Tai labai patikima ir kokybiška apdailos medžiaga, žinoma nuo senų senovės. Keista girdėti, kai žmonės pasakoja apie sintetinius priedus ir chemijos galią klinkerio gamyboje. Kokybiškas klinkerio plyteles pagaminti galima nenaudojant jokių cheminių medžiagų – taip, kaip darė mūsų protėviai naudodami molį, špatą (akmenį) ir aukštos temperatūros krosnį. Dabartinės technologijos viską labai supaprastina, tad reikia tik geros žaliavos ir patvarios klinkerio plytelės bus pagaminamos net ir Lietuvoje.

Klinkerio plyteles dažniausiai naudoja lauko fasadams dailinti, tačiau dažnai jos panaudojamos ir grindims ar laiptams. Klinkerinės plytelės lauko laiptams yra specialios formos. Jos turi specifinį snapelį, kuris dedamas ant pakopos krašto. Taip pat laiptų plytelės gali turėti ir specialius griovelius, kad plytelė nebūtų slidi ir geriau sukibtų su batų protektoriais. Visos kitos klinkerio plytelės yra daugmaž vienodos savo forma. Skiriasi tik spalvos.

Dar fasado apdailoje naudojamos lanksčiosios klinkerinės plytelės. Jos yra tik plytų imitacija, o ne tikros plytelės, klijuojamos po vieną. Tai nepamainoma apdailos priemonė statant karkasinius namus, kurie negali išlaikyti didelio svorio ant sienos. Lanksčios klinkerio plytelės kaina yra apie 20 eurų už kvadratinį metrą.

Kur įsigyti klinkerio plyteles?

Klinkerio plytelės Klaipėdą, Kauną, Vilnių pasiekia iš Vakarų Europos šalių, kur šios medžiagos buvo tobulinamos šimtmečius. Dėl to vokiškos plytelės yra laikomos vienomis geriausių pasaulyje. Klinkerio plyteles Ermitažas parduoda Klaipėdoje ir Vilniuje savo didžiosiose parduotuvėse. Reikia tik stebėti kainas. Dažnai klinkerines plyteles išpardavimas vyksta žiemą, kai fasado apdailos darbai yra pristoję ir reikia atlaisvinti sandėlius.

IRIS klinkerio plyteles taip pat parduoda Vilniuje itin palankiomis kainomis. Reikia tik išsirinkti spalvą ir dydžius. Moki-Veži klinkerio plyteles parduoda gana nebrangiai, todėl būtina pasižiūrėti, ar kokybė yra gera. Kartais maža kaina yra svarbiausias argumentas pirkti. Deja, maža kaina reiškia ne visai kokybišką gamybos procesą, dėl ko plytelės gali dažnai skilinėti ir neturėti visų aukščiausių joms būdingų savybių.

Pastaruoju metu lietuviai statybos prekių dažnai važiuoja įsigyti į kaimyninę šalį. Ne paslaptis, kad klinkerio plytelių kaina Lenkijoje yra mažesnė, nei Lietuvoje. Paaiškinimas paprastas – lenkų yra daugiau 13 kartų, nei lietuvių, todėl ir statybų sektorius pas juos didesnis. O tai reiškia, kad stambūs pardavėjai gauna geras kainas.

Laiptų turėklai – patarimai kaip ir kokius pasirinkti

laiptu tureklaiĮrenginėjant namų interjerą ar eksterjerą dažnai tenka spręsti laiptų gamybos problemą – nuo jų projektavimo subtilybių iki vietos patalpoje; nuo puošybos elementų iki medžiagos pobūdžio – pasirinkimo procesas gali būti ilgas ir net varginantis. Tačiau yra vienas dalykas, apie kurį dažnai, deja, pamirštama, tačiau kuris yra ypač svarbus montuojant laiptus. Tai – jų turėklai.

Laiptu tureklai yra nemažiau svarbus elementas už pačius laiptus. Jų pasirinkimas platus, o pobūdis priklauso tik nuo jūsų individualių poreikių: stikliniai, mediniai, metalo… Pasirinkimas begalinis! Tačiau kaip nuspręsti, kurie gi laiptu tureklai – mediniai, stikliniai ar metalo turėklai – yra tinkamiausi būtent jūsų interjere ar eksterjere? Mediniai laiptu tureklai – populiariausias pasirinkimas, tuo tarpu kiti laiptų turėklai (metaliniai), kai kuriais atvejais yra daug stilingesnis pasirinkimas. Norint priimti sprendimą reikia įvertinti du dalykus: biudžetą ir vietą bei laiptus, ant kurių bus montuojami turėklai.

Jei laiptu tureklai yra montuojami lauke, tureklai lauko laiptams turėtų būti montuojami tik iš tvirtų medžiagų, be to, pageidautina kad jie būtų atsparūs korozijai bei drėgmei. Lauko laiptų turėklai taip pat turėtų būti priderinti prie viso namo ir jo aplinkos dizaino, t.y. jei aplinkoje dominuoja medis, vargu ar pasirinkti lauko laiptams metalinius turėklus yra pats geriausias sprendimas.

Montuojant laiptus namo viduje, dažnai susiduriama su situacija, kai klientai patys nežino, kokių laiptų jie nori, kokie tureklai jiems būtų priimtiniausi ar kokios laiptų turėklų detalės jiems reikalingos. Jei jums sunku apsispręsti, kaip turėtų atrodyti Jūsų laiptu tureklai – senukai ar kitas prekybos centras siūlo ypač platų detalių laiptams pasirinkimą. Laiptu ornamentų ir detalių (pavyzdžiui, statramsčių ar tvorelių)  asortimentą galite apžiūrėti internete ar gyvai, parduotuvėje, kataloguose. Laiptu detalių pasirinkimas yra svarbus momentas, tad negailėkite tam laiko.

Kas dar glumina užsakovus, kai užsakomi laiptu tureklai? Kaina. Dažnai piktinamasi, kad gamintojai, pardavėjai ir net gi montuotojai kainas kelia nepagrįstai. Galbūt nustebsite, bet veiksnių, lemiančių kiek gi kainuos laiptu tureklai, yra labai daug ir jie tikrai nėra laužti iš piršto. Laiptų turėklai – sudėtingas konstruktas, kurio kainą lemia medžiagos, sudėtingumas ir net gi montuotojo patirtis. Tas pats veiksnys dažniausiai yra lemiamas ir sprendžiant kaip gi atrodys užsakomi laiptų turėklai. Kaina čia ir vėl, turi lemiamą svorį. Visgi specialistai teigia, kad priimant galutinį sprendimą, kurie gi laiptų turėklai Jums yra priimtiniausi, verta suvokti, jog sutaupius dabar, ateityje gali tekti mokėti žymiai daugiau už nekokybiškų ar nepatinkančių turėklų keitimą.

Galiausiai, kur kreiptis norint užsakyti laiptų turėklus? Laiptų turėklai  gali būti įsigyjami ar užsakomi visoje Lietuvoje. Pasirinkimas tikrai platus – laiptu tureklai vilniuje, laiptu tureklai alytuje, laiptu tureklai kaune, laiptu tureklai klaipedoje – tureklai gali būti užsakomi visoje šalyje. Visgi patartina, kad tureklai būtų užsakomi arčiau Jūsų namų ar objekto, kuriame jie bus montuojami. Taip pavyks išvengti dėl transporto kaštų galinčių išaugti kainų.

Laiptu tureklai – svarbi Jūsų namų interjero ar eksterjero detalė. Ją renkantis svarbu tam skirti laiko ir atidžiai priimti galutinį sprendimą. Svarbu prisiminti ir gerai įvertinti kelis dalykus: vietas, kur gali būti užsakyti ar įsigyti laiptu tureklai (senukai ar bet kuris kitas prekybos centras veikiantis Lietuvoje); išlaidas, patiriamas kai užsakomi laiptu tureklai (kaina priklauso nuo medžiagų, gamintojo, montuotojo ir pan.); papildomų turėklų elementų išsirinkimo bei užsakymo svarbą (laiptų turėklų detalės).  Apsvarstę ir įvertinę šiuos aspektus galite būti tikri, kad jums pavyks priimti gera, tinkamą ir, svarbiausia, patinkantį sprendimą! Nes geriausia investicija į jūsų saugų, jaukų ir stilingą interjerą yra laiptų turėklai!

Pagrindinės laiptų paskirtys

laiptai2Kaip žinia, įvairiausios paskirties laiptai žmonėms tarnauja jau tūkstančius metų. Per tiek metų pakito vartotojų poreikiai bei technologijos, todėl ir laiptai gaminami visai kitokie ir kitokiais būdais. Greičiausiai pirmosios civilizacijos laiptus montuodavo tik lauke ir tik ten, kur kitais būdais užkopti būdavo ganėtinai sunku.

Šiais laikais, laiptų paskirtis smarkiai skiriasi, o jų aptikti galime bent po kelis kiekvieno miesto gatvėje, gyvenamuose pastatuose, įstaigose ir bet kur kitur kur tik jų prireikia. Galima įvardinti keturias pagrindines laiptų naudojimo vietas, kurių kiekviena turi įvairiausio pobūdžio ir rūšių laiptų.

Pirmoji vieta kur dažniausiai naudojami laiptai – tai gyvenamieji pastatai. Gyvenamuose pastatuose laiptai naudojami pasiekti skirtingus namo aukštus. Jeigu tai daugiabutis pastatas, tai laiptai galbūt ir nėra itin būtini, nes dažniausiai daugiabučiai turi liftus.

Tačiau jei tai nuosavas gyvenamasis namas, tai jo gyventojai niekaip neišsiverstų be gerų ir kokybiškų laiptų. Laiptelių plotis, aukštis ir skaičius gyvenamojo namo laiptuose turėtų būti parenkami pagal tai į kokias patalpas teks lipti šiais laiptais ir kokio amžiaus žmonės tai darys.

Jeigu tai laiptai skirti lipti iš svetainės ir virtuvės patalpų į miegamuosius, tuomet rekomenduojama šiuos laiptus montuoji kuo platesnius, paprastesnius ir saugesnius. Visgi vėlai vakarą arba atsikėlus anksti ryte žmogaus reakcija į aplinkos situacijas būna sumažėjusi, todėl laiptai turi būti itin saugūs, jais paprasta užlipti arba nulipti. Taip pat montuojant laiptus reikėtų atsižvelgti  į pastato gyventojų amžių, jei tai senyvo amžiaus žmonės, nederėtų montuoti stačių laiptų.

Kita rūšis laiptų – tai pagalbiniai laiptai. Jie skirti nusileisti į rūsį, pakilti į palėpę arba ant stogo. Tokie laiptai dažniausiai montuojami kuo statesni ir taip, jog taupytų vietą. Žmonės, palyginus su kitais, retai naudojasi pagalbiniais laiptais, bei jais lipa daug atsargiau, todėl siekiant taupyti pastato erdvę, šiuos laiptus galima montuoti statesnius ir ne tokius saugius.

Lauko laiptai – tai laiptai esantys šalia namo, skirti patekti iš namo į kiemą. Šiais laiptais tenka itin dažnai naudotis, todėl jie turėtų būti montuojami kuo paprastesnis ir su kuo mažiau laiptelių. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į tai, iš kokios medžiagos šie laiptai pagaminti. Atėjus žiemai, lengvai sniegu ar ledu pasidengiantis paviršius gali tapti itin pavojingas, todėl vertėtų montuoti laiptus, kurie bus mažiausiai slidūs.

Bendro naudojimo lauko laiptai. Tai laiptai, kurie yra sumontuoti visur viešuose vietose ir jais gali naudotis visi. Šie laiptai dažniausiai gaminami iš betono blokų arba skobiami iš akmens ir yra pritaikyti, jog atitiktų visuomenės poreikius.

Laiptai – brangus namų interjero elementas, kuriam verta taupyti

laiptaiTai žinodama dažna naujakurių šeima ilgą laiką naujuose namuose gyvena naudodamasi laikinai sukonstruotais laiptais. Žinoma, jei finansinės galimybės leidžia, geriausias laikas laiptams įrengti yra dar prieš atliekant namo vidaus apdailą. Nes laiptų įrengimo metu montuojant metalines konstrukcijas meistrai atlieka virinimo darbus, o nukritę mažos karšto metalo dalelės gali sugadinti jau paklotą grindų dangą ir atliktą sienų apdailą.

Bet vis dėlto, anot laiptų specialistų, geriau jau vėliau taisyti vidaus apdailą nei iš karto įsirengti prastos kokybės laiptus. Paprastai taupant naudojamos neilgaamžės medžiagos, todėl laiptai žymiai greičiau pradeda dėvėtis, ima girgždėti ir tampa labai nepatogūs kasdieniam naudojimui.

Keletas patarimų laiptų įrengimui

Laiptų kainai didelę įtaką daro brangi, tačiau žymiai kokybiškesnė ir ilgiau tarnaujanti kietmedžio mediena, t.y. ąžuolo ir uosio. Minkštesnė pušies mediena daug greičiau dyla, todėl specialistai nerekomenduoja jos rinktis tiems laiptams, kurie bus naudojami kasdien ir dideliu intensyvumu. Kalbant techniškai, kietmedis reikalauja kruopštesnio ir sudėtingesnio apdorojimo, todėl ir tai prisideda prie aukštesnės laiptų kainos. Štai ką šiuo metu galite atrasti rinkoje: http://www.laiptuva.lt/laiptai

Natūralu, kad laiptams, užimantiems gana didelę namų erdvės dalį, reikia daugiau medžiagų. Dėl ko vėlgi kyla laiptų kaina. Stengdamiesi sutaupyti, užsakovai prašo perprojektuoti laiptus. Pavyzdžiui, padaryti kitokią formą ar statesnius. Tačiau nereikėtų priimti tokių skubotų sprendimų. Svarbu įsidėmėti, kad tais stačiais laiptais turėsite laipioti kasdien. Laikui bėgant tai tikrai pabos ir bus labai nepatogu. Kokybė ir patogumas juk visada turi savo kainą. Tad ir laiptų kokybė čia ne išimtis.

Statūs laiptai ten, kur būnate retai

Palėpė, rūsys – tai tokios patalpos, kuriose būnama rečiau. Tad laiptus į šias namų patalpas galima įrengti ir šiek tiek statesnius. Tačiau, jei į palėpę einama gana dažnai, pavyzdžiui, džiauti skalbinių, o į rūsį dažniau tenka leistis žiemą dėl čia įrengtos šildymo sistemos, statūs laiptai vėlgi tampa labai nepatogūs. Be to, sutaupytus pinigus laiptų įrengimui gali vėliau tekti išleisti sveikatos problemoms gydyti. Juk niekas neapsaugotas nuo traumų net lipant įprasto statumo laiptais, o ką jau kalbėti apie tikrai stačius laiptus.

Kokia namų vieta laiptams tinkamiausia?

Specialistų teigimu, geriausia ir patogiausia laiptus įrengti namo viduryje. Antro aukšto kambariai tuomet gali būti išdėstyti palei išorines sienas, kiekvienam kambariui tenka langai, o užlipus laiptais patogu pasiekti visus kambarius.
Kai laiptai įrengiami palei kurią nors namo sieną, jie užima dalį naudingo antro aukšto ploto, kurį galima būtų panaudoti dar vienam kambariui. Tad imdamiesi laiptų projekto, būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos specialistų pastebėjimus.

Atviri ar uždari laiptai?

Uždarus laiptus meistrams įrengti paprasčiau, tačiau kiekviena papildoma siena ir uždara erdvė toli gražu nepuošia namų. Atviri laiptai, vedantys į antrą namo aukštą iš svetainės, puošia abi jungiamas patalpas ir visus namus, suteikia didesnės erdvės pojūtį.

Ką daryti su vieta po laiptais?

Viskas priklauso nuo užsakovų norų. Jei norite, vieta po laiptais gali būti tuščia. Taupant namų erdvę, po laiptais patariama įrengti atviras arba uždaras lentynas ar spintą. Atvirose lentynose gali „įsikurti“ Jūsų asmeninė knygų biblioteka, o uždarose galima nuo svečių akių „paslėpti“ daug buityje naudojamų daiktų ir kasdienių reikmenų.

Laisvė pasirinkimui

Dažnai atrodo, kad turint didelį pasirinkimą, išsirinkti tampa labai sudėtinga. Konsultacijos su laiptų meistrais tikrai išsklaidys visas abejones ir padės teisingai pasirinkti bei neapsirikti.

Kodėl vis dažniau pasirenkami metaliniai laiptai namuose?

metaliniai laiptaiKokie turi būti laiptai? Tiksliau, kokias savybes jie turi turėti, kad nevargintų, o priešingai – palengvintų mūsų gyvenimą dviejų ar daugiau aukštų  name. Daugelį mūsų norimų ir būtinų savybių puikiai išpildo metaliniai laiptai. Jie yra labai praktiški. Metalo dėka galima sukonstruoti pačias įvairiausias ir netikėčiausias formas bei idėjas. Jie taip pat yra patikimi ir patogūs. Ilgaamžiškumas – dar viena neatsiejama metalui savybė. Tokie laiptai stovės tikrai ne vieną dešimtį metų. Dar vienas visiems rūpimas klausimas – kaina. Nuraminsime iš anksto, kad metaliniai laiptai kainos atžvilgiu daugeliui prieinamas variantas.

Įsirengiant savo būstą, kuriame yra numatyti laiptai, dažnai būna nelengva užduotis nuspręsti, kokius laiptus pasirinkti. Metaliniai laiptai yra daugelio mėgiami, nes juos nesunku derinti tiek moderniuose, tiek klasikiniuose interjeruose. Juk laiptai namuose tai viena iš nedaugelio architektūros ir dizaino detalių, kuri išlieka nepakitusi daugelį metų. Jų taip lengvai negalime perkelti į kitą vietą ar pakeisti jų konstrukcijas. Tačiau įsirengus namuose metalinius laiptus, po kurio laiko juos galima perdažyti juos kita spalva ir taip lengvai pakeisti vieną iš pagrindinių namų akcentų.

Metaliniai laiptai pasižymi svarbiomis vartotojams savybėmis. Jie kaip akmuo nei nepageidaujamai nei išsigaubia, nei nutrupa. Tokie laiptai, priešingai nei iš medžio pagaminti, nesulinksta bei nepakeičia spalvos. Norintiems įnešti į savo namus šiek tiek prabangos – metaliniai laiptai puikus sprendimas. Metaliniai laiptai kainos aspektu taip pat sužavi daugelį klientų. Didžioji dalis klientų mano, kad metaliniai laiptai jų piniginei gali būti neįkandami, tačiau realybė yra visiškai priešinga. Kadangi mediena ir jos natūralūs gaminiai kasmet vis labiau brangsta, metaliniai laiptai šiomis dienomis gali puikiai konkuruoti su daugeliu kokybiškų laiptų konstrukcijų.

Laiptai namuose – tai išskirtinai individualus užsakovo, architekto bei gamintojo darbas. Jie turi įsilieti į interjerą arba, jei klientas pageidauja, gali būti idealus sprendimas ieškant netradicinio traukos objekto patalpoje. Pasirinkus metalinius laiptus, juos galite derinti su kitomis medžiagomis, pvz. stiklu. Taigi įsigiję metalinius laiptus, galėsite prie jų priderinti bet kurios medžiagos arba audinio kitas namų interjero detales. Metalas – tai išskirtinai visapusiška konstrukcija, kuri tinka prie daugelio kitų medžiagų. Pasirinkę metalinius laiptus tikrai neprašausite.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑