Tagelektra

Eksperimentas: metai, naudojant savo saulės kolektorius ir modulius

Pastaruoju metu vis dažniau kalbame apie tokių atsinaujinančių energetikos būdų kaip saulės elektrinės naudą, tačiau ne dažnai gyventojai ryžtasi namams įrengti saulės elektrines. Verslas labai gerai skaičiuoja investicijas ir kartais tą sau leidžia, o žmonės kartais nesiryžta to sau planuoti. Štai Jonas ryžosi sukurti savo elektros elektrinę namams ir pasakoja, kaip visa tai sekėsi daryti.

Iš taupumo viską namuose daro autonomiškai

Kaip sako Jonas, jis labai praktiškas ir mėgsta, kai viskas vyksta tikrai taupiai. Jau seniai yra pasidaręs gręžinį, iš kurio geria vandenį, taigi, nereikia mokėti už vandentiekį. Be to, šildymo sistema namuose irgi labai ekonomiška. Taigi, saulės elektrinės idėja buvo kilusi jau seniau ir vis nedavė ramybės. Jonas mąstė apie saulės elektrinės namams panaudojimą ne tik šildymui (kolektoriais), bet ir elektrai gaminti (moduliais). Kaip pats sako, daugiausiai teko galvoti bandant paskaičiuoti, kada tai atsipirks.

Pasiryžo sukurti nuosavą saulės elektrinę

Galiausiai nedidelės 5W saulės elektrinės savininkas sako, kad nusprendė tiesiog mažiau skaičiuoti, o pasiduoti energetikai. „Skaičiavau, kad turėtų kažkada atsipirkti. Ar man, ar mano vaikams. Bet svarbiausia čia jau buvo mano vidinis apsisprendimas, kad žinojau, jog darysiu gerai. Ne prisidėsiu prie begalinio vartojimo ir neatsinaujinančių išteklių alinimo, o kursiu iš to, kas yra duota iš dangaus nemokamai. Todėl net jeigu ir neatsipirktų, o išeitų taip pat, kaip nulis – vis tiek man atrodo, kad čia yra labai geras sumanymas, nes pati jo idėja teisinga. Pvz., skolinti pinigus vargšui su milžiniškomis palūkanomis tikrai atsipirks. Arba tau sumokės didžiules palūkanas ir suma padvigubės, arba tu galiausiai areštuosi žmogaus turtą ir pasiimsi jo namus. Tačiau užsiimti tokio tipo veikla, „kad atsipirktų“, noro nėra – nes tai neatrodo geras tikslas. Tai atrodo visgi blogas tikslas, ir norisi mažų tikslų juk turėti kuo mažiau. O saulės elektrinės kūrimas yra geras tikslas“, – sako vyras.

Atsiperkamumas ryškus pusę metų

Ir visgi nors saulės elektrinės atsiperkamumas turėtų jaustis tik prabėgus daug metų, visgi žmogus sako, kad jaučia tą atsiperkamumą iškart. „Iškart kitas jausmas, kai nereikia daug už elektrą mokėti. O saulėtomis dienomis išvis gali tiesiog be saiko naudoti energiją, ir tai labai smagu, nes nekainuoja. Dėl to vasarą pas mus vandenį šildo kolektorius, o žiemą jau veikia geoterminis šildymas, kas irgi nealina planetos, o ima jos šilumą iš gelmių. Tai visiškai yra ateities energetika. Ne dėl to, kad technologija dabarčiai būtų per sudėtinga. Ne, ji ranka pasiekiama, kas nori, gali turėti. Ateities energetika tai yra dėl to, kad dabartiniai energetikos būdai tiesiog pasibaigs, nes nebeturėsime iškastinio kuro“, – sako vyras.

Žiemą irgi šiek tiek atsiranda energijos

Kaip sako Jonas, saulės elektrinės Lietuvoje papuola į tą rizikos atvejį, kada neaišku, kiek atsipirks, nes ilgai trunka žiema, daugiau šalčio, klimato zona ne ta. Bet visgi vis tiek apsimoka tą daryti, ir jis išbandė tai savo jėgomis.

Pataria naudoti tai ir kitiems

ES parama saulės elektrinėms kartais gali paskatinti jas įsikurti. Tačiau verta ne tik tuo vadovautis, bet ir apskritai suprasti, kodėl norisi tos geresnės, gerosios energetikos.

Kur rasti plačiausią elektros generatorių pasirinkimą?

elektros generatoriaiJūsų statybos darbams gaminamus geriausius elektros generatorius dabar galite rasti ne tik tam specializuotose parduotuvėse, tačiau taip pat ir internete. Atsirado kelios tikrai geros elektroninės parduotuvės, kuriose parduodami elektros generatoriai niekuo nenusileidžia realiose parduotuvėse parduodamiems, o vienintelis skirtumas – geresnis kainos ir kokybės santykis.

Galima rinktis tarp dyzelinių ir benzininių elektros generatorių

Šiuo metu populiariausi rinkoje elektros generatoriai yra dvejopi – arba jie dyzeliniai, arba jie varomi benzinu. Dyzeliniai elektros generatoriai dabar yra šiek tiek pigesni – bent jau daugelis modelių. Dažniausiai jie turi arba rankinę, arba elektrinę paleidimo sistemą. Koks paleido būdas yra geresnis gali priklausyti ir nuo jūsų projekto pobūdžio.

Kadangi elektros generatoriai dažniausiai būna reikalingi tam, kad elektra būtų pasiekiama tokiose vietose, kur įprastai ji būtų nepasiekiama, jeigu elektros generatorių nebūtų, tai nieko keisto turbūt ir tai, kad elektros generatoriaus mobilumas yra kaip viena iš pagrindinių charakteristikos savybių, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį. Tai reiškia, jog elektros generatorių turi būti lengva eksploatuoti, kitaip jis gali kelti kokių nors nepatogumų.

Elektros generatoriai dar skirstomi į buitinius ir pramoninius

Kalbant apie tai, kokį elektros generatorių dera jums rinktis, reikėtų pastebėti, kad buitiniai elektros generatoriai yra skirti nedidelei srovei – paprastai šie generatoriai būna nuo 2 kW iki 12 kW galios ir viskas. O štai pramoniniai elektros generatoriai, nors taip pat prasideda nuo dviejų kW, gali būti ir 800 kW ir daugiau – tokie generatoriai dažniausiai yra naudojami, kai dirbama dideliuose statybų projektuose, kuriuose reikia nemažai elektrinių prietaisų vienu metu.

Be abejo, visiems elektros generatoriams, kurios pirksite internetu, yra suteikiama ilga garantija. Tačiau, pagal ekspertus, patys kokybiškiausi generatoriai rinkoje yra vokiški – vokiška kokybė ir patvarumas imponuoja daugeliui žmonių, todėl visiškai nekeista, kad vokiečių gamyba yra labiausiai perkama visame pasaulyje.

Internetu elektros generatorių pirkti bus gerokai pigiau, kadangi dabar daugelis elektroninių parduotuvių nori pripratinti savo pirkėjus prie tokio apsipirkinėjimo būdo. Taigi, išbandykite ir jūs ir pamatysite, kaip taip patogu – norint nusipirkti tvarkingą ir galingą elektros generatorių net nereikės išeiti iš namų, o nominali galia, įtampa, starteris ir kiti reikalingi duomenys bus surašyti prie kiekvienos prekės aprašymo, tad tikrai nepirksite katės maiše. Sutaupysite nemažai pinigų pirkdami internetu, o nusipirktas elektros generatorius bus pristatytas jums į namus arba į jūsų darbo vietą.

Nepriklausomi elektros tiekėjai Lietuvoje

elektros tiekėjai2010 metais Lietuvoje buvo uždaryta Ignalinos atominė elektrinė ir Lietuvoje pradėjo veikti laisva elektros rinka. Ji buvo pagrįsta skandinavišku elektros rinkos principu. Todėl šiandien šalyje yra keli elektros rinkos dalyviai: elektros gamintojai, elektros tiekėjai, skirstytojai ir vartotojai.

Lietuvoje veikia du elektros tiekėjų tipai: visuomeninis tiekėjas ir nepriklausomi elektros tiekėjai. Pirmasis, visuomeninis, tai tiekėjas, kuris tiekia elektros energiją konkrečiam regionui. Tokiu tiekėju Mūsų šalyje yra LESTO, kuris tiekia elektrą visiems šalies vartotojams, nepasirinkusiems nepriklausomo tiekėjo.

Tačiau yra ir nepriklausomas elektros tiekimas. Tai tiekėjai, kurie taip pat turi šiai veiklai reikalingą licenciją ir dirba pagal sutartis su elektros vartotojais. Tokio tiekėjo pavyzdys galėtų būti didelis nepriklausomas elektros tiekėjas – UAB Elektrum Lietuva.

Kiekvienais metais elektros vartotojai gali pasirinkti sudaryti sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju. Tam yra nustatoma data, po kurios visi nepasirašę sutarties su jokiu nepriklausomu elektros tiekėju, automatiškai lieka visuomeninio elektros tiekėjo klientais.

Kodėl verta rinktis nepriklausomą tiekėją?

  1. Kainų pasirinkimas. Nepriklausomi elektros tiekėjai dažniausiai gali pasiūlyti gerokai lankstesnius kainų planus. Tuo jie privilioja itin daug ekonomiškai gyvenančių gyventojų. Mat visuomeninis tiekėjas nėra suinteresuotas išlaikyti kuo daugiau vartotojų, todėl jo kainos nėra tokios lanksčios. Tuo tarpu nepriklausomam tiekėjui brangus kiekvienas klientas.

  2. Greitas aptarnavimas. Dažnai nepriklausomų tiekėjų vartotojai džiūgauja, jog bendraujant su tokio tipo elektros tiekėju jie nuolat gauna greitą ir kokybišką aptarnavimą. Įvykus nesusipratimui ar avarijai, pas juos tuojau pat atvažiuoja specialistai. Tuo tarpu visuomeninis tiekėjas turi daug vartotojų, todėl negali greitai ir operatyviai sureaguoti į kiekvieną skundą.

  3. Naujos galimybės. Permainos visuomet gali būti į naudą. Būtent todėl vis daugiau elektros vartotojų nusprendžia išbandyti nepriklausomo elektros tiekėjo paslaugas. Ilgus metus priklausant visuomeniniam tiekėjui galite nė nepagalvoti, kad perėjimas pas kitą tiekėją gali būti naudingas. Vienais metais pabandę sudaryti sutartį su nepriklausomu tiekėju galite pamatyti, kad pas visuomeninį tiekėją grįžti jau visai nebesinori.

  4. Palanku verslui. Nepriklausomi elektros tiekėjai  UAB ELEKTRUM LIETUVA nuolat siūlo itin palankias sąlygas juridiniams asmenims. Dažniausiai būtent verslo objektai išnaudoja nemažai elektros energijos, o tuo pačiu jie mėgsta geras sąlygas ir lankstų mokėjimą. Nepriklausomas tiekimas pasirūpina tokiais verslo poreikiais.

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑