Tageksterjeras

Sodo dekoravimo idėjos

Sodo dekoracijosJeigu nusprendėte sodą įsirengti pats be profesionalų pastabos – apgalvokite kuo daugiau detalių. Sodo dekoracijos kartu su augalais atrodys puikiai tik tokiu atveju, jeigu viską suderinsite ir apgalvosite. Internete rekomenduojame susipažinti su pavyzdžiais, kurie padės susikuri vaizdinį, kurį būtų galima realizuoti. Svarbiausia – kuo tiksliau apsibrėžti ko norite.

Augalai labai dažnai puošiami įvairiomis dekoracijomis, kurios sodui suteikia kur kas daugiau švelnumo, įspūdingumo ir tuo pačiu išskirtinumo. Dažniausiai pasirenkami tokie aksesuarai, kurie yra pagaminti iš natūralių žemės medžiagų: molio, medienos ir panašiai. Tokiu atveju ne tik atrodo labai estetiškai, tačiau ir ilgai tarnauja.

Sodo dekoracijos pasirenkamos priklausomai nuo kelių pagrindinių veiksnių:

 1. Iškart apgalvokite, kurioje vietoje planuojate laikyti tam tikras dekoracijos ir kiek toje vietoje yra vietos.
 2. Taip apsispręskite dėl stiliaus. Kol vieni renkasi klasikines dekoro detales, tuo tarpu kiti dažniausiai ieško kažko modernaus.
 3. Žinoma, reikia nepamiršti nusistatyti biudžetą, kiek galite investuoti pinigų.
 4. Įvertinkite ir iš tai iš kokių medžiagų pagamintos dekoracijos. Ar Jums labiausiai tinka medinės, o gal molinės? Tai gali padėti kur kas konkrečiau ieškoti tam tikrų dekoracijų.

Žinoma, jeigu Jūsų sodas yra labai mažas, tokiu atveju geriausia vengti labai daug dekoracijų, kadangi tokiu atveju sodas paprasčiausiai atrodys labai apkrautas, neskoningas. Kaip jau minėjome, internete yra labai daug pavyzdžių, tačiau jeigu leidžia galimybės – samdykitės profesionalą. Tuomet rezultatas tikrai panoks Jūsų lūkesčius.

Ieškodami profesionalo taip pat turite įvertinti daugelį veiksnių. Ir kur kas daugiau nei kad ieškodami konkrečių dekoracijų. Juk šiuo metu apželdinimo profesionalų pasiūla labai plati.

 • Įvertinkite, kiek kainuoja jų paslaugos.
 • Atsižvelkite į tai, kad kai kurie ne tik nurodo augalus, tačiau ir parenka dekoracijas.
 • Būtinai susipažinkite su iki šiol atliktais darbais ir įvertinkite stilių.
 • Naudinga interjere perskaityti atsiliepimus. Daugelis žmonių konkretizuoja ar buvo patenkinti gautomis paslaugomis.

Sodas gali būti Jūsų asmeninis rojaus kampelis. Sukurkite jį tokį ir džiaukitės tokiu.

Fasado plokštės

fasado plokstesNamo išvaizda tai dalykas, kurį mato aplinkiniai žmonės, todėl norimasi, kad namo išorė trauktų kiekvieno praeivio akį. Vienas iš svarbiausių pastato įrengimo dalių yra jo namo apdaila. Išvaizdūs pastatai prisideda prie bendros miesto kompozicijos ir taip miestas tampa mielesnis tiek miesto gyventojams, tiek svečiams. Fasado plokštės – vienas geriausių būdų, kuris gali būti naudojamas namo papuošimui, tačiau šios plokštės ne tik papuošia namą, bet ir tuo pačiu atlieka apsauginę funkciją, kuri ilgus metus gali išlikti visiškai nepakitusi.

Prieš pradedant kalbėti apie fasado plokštes, visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kas gi yra fasado plokštės. Fasadinės plokštės tai išorės apdaila, kuri tikrąją pastato sieną, kuri yra iš lauko pusės, atskiria oro tarpu. Siena, taip pat atskiriama HPL arba aukšto slėgio laminatu. Pagrindinis privalumas renkantis fasado plokštes yra tas, kad išorinė siena padeda pastatą apsaugoti nuo gamtos poveikio, o taip pat yra gaunama oro. Taigi, fasado plokštės neleidžia pastatui perdaug įkaisti arba atšalti.

Fasado apdaila gali būti labai įvairi, tačiau rinkimasis priklauso nuo to ar tai naujas namas ar renovuotas. Šiek tiek seniau fasadai būdavo tinkuojami arba padengiami medine apkala. Na, o  dabartinis pasirinkimas yra tikrai didelis, nes statybinių medžiagų paklausa ir pasiūla yra žymiai padidėjusi, todėl galima orientuotis tiek į estetinį vaizdą, tiek į laiko sąnaudas.

Namo fasado apdaila dažniausi atliekama trimis būdais: apdailos plytos, tinkavimas ir dažymas, pakalinimas apdailos lentelėmis. Apdailos plytos tai klinkerio arba molio plytos. Tai viena iš ilgaamžiskiausių ir kartu atspariausių variantų, kurie yra skiri apdailai. Jei pastato apdailai naudosite tamsaus atspalvio plytas, tuomet reiktų žinoti, kad ant tokio tipo plytų matosi kiekienas įbrėžimas.

Šiuo metu yra labai populiaru rinktis ventiliuojami fasadai, kurie ir atrodo gražiai, ir padeda išlaikyti šilumą. Ventiliuojamas fasadas yra naudingas ir karštomis vasaros dienomis, nes apsaugo nuo itin didelio karsčio, o taip pat esant dideliam triukšmui apsaugo nuo jo. Tai viena brangiausių plokščių. Šios fasado plokštės kaina yra gana didelė maždaug apie 40 – 50 eurų.

 

Lauko dailylentes galite nebrangiai pirkti internetu

lauko dailylentėsLauko dailylentes padės jums sėkmingai atnaujinti savo namų interjerą – dailylentės yra puiki apdailos priemonė, kurios populiarumas niekada neišblėsta. Taip yra ne be reikalo, kadangi lauko dailylentes turi kelis pagrindinius privalumus prieš visas kitas lauko apdailos priemones:

 • Jos yra pigesnės
 • Lauko dailylentės yra labai patvarios
 • Kai kurios dailylenčių rūšys, pavyzdžiui, eglinės dailylentės su UYV profiliu sutaupo jums dar daugiau pinigų, kadangi jas galima jungti jūsų pastate išilgai

Žinoma, privalumų yra dar daugiau, kadangi dabar lauko dailylentes galite įsigyti kur kas pigiau, nei anksčiau – yra galimybė pasirinkti arba eglines lauko dailylentes, arba iš Sibiro maumedžio. Verta pasakyti, kad eglinės lauko dailylentes šiuo metu yra populiaresnės, kadangi iš jų apdailą daryti yra šiek tiek paprasčiau, o daugelis iš šių dailylenčių yra pagaminti su UYV profiliu, kuris leidžia jums dar labiau sutaupyti pinigų – kadangi kloti šias lauko dailylentes galima jas pjaustant į skirtingo ilgio dailylentes, tai jums nereikės turėti jokių dailylenčių atliekų – visa mediena gali būti panaudota. Yra ir tokių dailylenčių, kurios yra pagamintos kitokiais profiliais ir tokios galimybės neturi, kadangi tai neatrodys pakankamai gražiai.

Taip pat yra ir pušinės lauko dailylentes, kurios yra pigesnės nei eglinės dailylentės – o skirtumas yra toks, kad lauko dailylentes pagamintos iš pušies kur kas labiau sugeria drėgmę, tad ir greičiau genda. Visgi, tai žinodami, neturėtume stebėtis, kad daugelis gamintojų ir medienos bei apdailos specialistų nuolat rekomenduoja pirkti arba eglines lauko dailylentes arba iš Sibiro maumedžio.

Sibiro maumedžio lauko dailylentes išsiskiria tuo, kad jos yra itin patvarios – jums nereikės daug laiko skirti restauravimui, nebent kartą per dešimtį metų – šios dailylentės iš tikrųjų išsilaiko neįtikėtinai ilgai. Žinoma, galbūt nėra tiek daug galimybių, kaip su eglinėmis dailylentėmis, tačiau tie namų savininkai, kurie mėgsta natūraliai atrodančią išorės apdailą, tikrai mėgsta pirkti būtent Sibiro maumedžio lauko dailylentes, nors jos dar ir nėra tokios populiarios Lietuvoje, kaip eglines lauko dailylentes.

Taigi, jeigu norite pačio pigiausio varianto, tuomet galite pirkti lauko dailylentes iš pušies, tačiau specialistai tvirtina, kad aukščiausia kokybe pasižymi būtent Sibiro maumedžio arba eglinės dailylentės. Internete galite rasti puikių elektroninių parduotuvių, kur rasite labai didelį asortimentą ir net gi turėsite galimybę užsisakius šias lauko dailylentes gauti jas tiesiai į savo namus be jokio pristatymo mokesčio.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑