Tagekovata

Kokybiškai apšiltiname su ekovata

jūsų namo apšiltinimas ekovataEkovata tai yra ekologiška ir saugi medžiaga. Ši medžiaga yra visiškai saugi žmogaus sveikatai, taip pat nėra labai degi, taip jos neveikia puvimas, nepuola graužikai ir vabzdžiai, kurie gali paskatinti, pelėsio ir tuo pačiu drėgmės atsiradimą. Ši medžiaga gali kvėpuoti. Tai yra pagrindiniai privalumai, kuriuos jums gali suteikti ekovata ir kiekvienas namo savininkas juos sugebės įvertinti. Apie visa tai yra būtina žinoti namo savininkui. Tačiau ar iš tiesų ekovata yra tikrai ekologiška medžiaga ir ką ji gali iš tikrųjų pasiūlyti? Kai kalbama apie ekovatos išvaizdą, ji yra sudaryta iš celiuliozės, kuri turi įvairių priemaišų ir tai yra pakankamai nauja šiltinimo medžiaga. Svarbiausios priežastys, kodėl verta pasirinkti būtent šią medžiagą tai jos palanki kaina ir patogus montavimas ant konstrukcijos. Medžiagos gali būti montuojamos naudojant įpurškimo technologijas, taip užpildydama statinio ertmes. Visi galvoja, kad tokia žodžio dalelė kaip eko yra kilusi nuo žodžio ekologija, tačiau iš tiesų jis yra atsiradęs nuo žodžio ekonomija. Kaip kokybiškai apšiltinam su ekovata? Tai yra daroma labai paprastai, kadangi tai yra tokia medžiaga, kuri gali užpildyti net sunkiai pasiekiamus tarpus. Ką gi galima pasakyti apie ekovatos ekologiškumą? Juk tai yra pagrindinis privalumas, kai yra kalbama apie ekovatą. Ir iš tiesų ši medžiaga yra labai ekologiška ir jūsų aplinkai nepadarys jokios žalos.

Ekovata buvo tiriama pagal išskiriamų medžiagų kiekį sausoje atmosferoje ir taip pat sesant drėgnam orui ir aukštai temperatūrai. Nors atliekant tyrimus nebuvo pasiektas tinkamas rezultatas, tačiau tyrimai parodė, kad tai yra tikrai ekologiškas variantas, kai yra sausa atmosfera. Tačiau bet kokiu atveju ekovata tai yra viena iš geriausių ir ekologiškiausių medžiagų, kuri šiuo metu yra parduodama rinkoje. Naudojant šią medžiagą gali būti atliekamas kokybiškas jūsų namo apšiltinimas ekovata ir jums nereikės gyventi šalti savo namuose. Pirmoji svarbi išvada, kurią galima pasakyti apie ekovatą yra tokia, kad reikia sužinoti koks antipirenas yra šios medžiagos sudėtyje. Jei ekovatoje yra naudojamas boras tokiu atveju tai yra labai gerai, kadangi medžiaga neskleis jokio nemalonaus kvapo ir jokios su gaisru kovojančios savybės su laiku nesumažės. Jei ekovatos sudėtyje yra naudojami sulfatai ir fosfatai, kurie derinami su boro rūgštimi tokiu atveju tokios medžiagos geriau nepirkti. Kaip kokybiškai apšiltinam su ekovata? Tai yra vienas iš tokių klausimų, kuris domina daugelį klientų.

Kai yra pasirenkama ekovata yra būtina atkreipti dėmesį, kad ji būtų pagaminta Europoje, kadangi priešingu atveju ji gali būti gaminama iš prastos kokybės makulatūros, bei iš nekokybiškų pramoninės celiuliozės atliekų. Trečioji išvada yra tokia, kad atliekant sienų šiltinimą turi būti naudojamas tik drėgnas ir ilgai trunkantis įpurškimo metodas, kadangi esant sausam įpurškimui bus labai didelis vatos nusėdimas ir atitinkamai žemas šilumos pralaidumas. Taigi pabaigoje galima pasakyti, kad ekovata kaip ir bet kuri kita technologija turi teisę gyventi ir būti naudojama, tačiau tik tada, kai medžiaga yra geros kokybės ir teisingai montuojama ji jums tarnaus ištikimai ir labai ilgai. Jei jums kyla toks klausimas kaip kokybiškai apšiltinam su ekovata jums jo nereikėtų užduoti, kadangi viskas yra ir taip aišku ši medžiaga yra viena iš geriausių rinkoje.

 

Fasadų šiltinimas – naudinga informacija

Fasadų šiltinimas – vienas iš esminių statybos ir renovacijos darbų. Šiame straipsnyje pateiksime naudingos informacijos, kurią turėtų žinoti visi namų savininkai, besiruošiantys apšiltinti savo namų fasadus.

fasado siltinimas

Kas geriau – vata ar polistirolis?

Esminis klausimas šioje srityje yra pasirinkimas tarp mineralinės arba ekovatos ir polistirolio. Vata – natūralus produktas, gaminamas iš mineralų arba celiuliozės (ekovata). Tuo tarpu putų polistirolas – cheminis produktas, daugiausiai gaminamas iš plastiko. Jei namas turi būti ekologiškas, apie polistirolą galite iš karto pamiršti. Kainos atžvilgiu polistirolas kol kas yra pigesnė alternatyva, tačiau ne visuomet.

Vienareikšmiškai atsakyti, kas geriau – neįmanoma. Priežastis labai paprasta – reikia žiūrėti į statybos sprendimus. Jei namas ne ką tik pastatytas, jis renovuojamas, greičiausiai prireiks abiejų technologijų, tad kils tik kiti klausimai – plokštės ar putos? Naujos statybos namams fasadų šiltinimas yra paprastesnis, nes dažniausiai pasirenkamas išorinio fasado šiltinimas vata. Termovata – putų pavidalo medžiaga, kurios papurškus, ji plečiasi ir sandariai užpildo visas ertmes. Vata yra atspari didelėms temperatūroms, todėl nedegi, priešingai nei polistirenas, kuris pradegti gali ir nuo šalimais veikiančio kampinio šlifuoklio žiežirbų. Atitinkamai izoliavus, putų polistirolis – puiki apšiltinimo priemonė, ypač, kai dabar atsiranda plonesni lakštai, gebantys išlaikyti geras izoliacines savybes.

Tai plokštės ar putos?..

Šioje vietoje daugelis namų savininkų susiduria ir su kainos dilema. Purškiamos masės kaina yra kur kas didesnė, nei jau pagamintų plokščių montavimo. Kodėl? Plokštes pasiryžta dėti ir nelabai patyrę meistrai, ar net patys namų šeimininkai, o dėl to nukenčia kokybė, nes darbas dažniausiai padaromas atmestinai, nepastebint elementarių klaidų. Jos vėliau kainuoja kur kas daugiau, tačiau ši kaina nevertinama… Putas gali pūsti tik profesionalai su profesionalia įranga ir net specialiais rūbais, bei apsaugos priemonėmis. Tokiu būdu neišeina sutaupyti nei darbo, nei medžiagų sąskaita. Juo labiau, kad galutinė kaina ne visada būna aiški (skiriasi storesnėse ertmėse purškiamos vatos kiekis, o tai kainą padidina.). Akivaizdu, kad putos yra efektyvesnis būdas, kai norima padaryti iš tiesų šiltus namus. Kadangi naujai statomiems namams keliami aukšti energetinės klasės reikalavimai, šis būdas šiuo metu yra „ant bangos“. Pigiau kloti plokštes, bet efektyviau – purkšti.

Technologinės naujovės

Fasadų šiltinimas tobulėja kiekvienais metais. Viena iš labiausiai paplitusių naujovių – ekovata. Jau keletą metų ši technologija pinga, tačiau ieškoma būdų, kaip dar labiau ją atpiginti, kad ji būtų prieinama visiems.

Pastebimos ir naujos technologijos – ant vatos dedama šilumą atspindinti plėvelė – folija. Kol kas tai eksperimentinė technologija, kuriai dar reikalingas laiko patikrinimas, nes ji turi du didelius minusus: slopina radijo signalus (gali trikti mobilusis ryšys namuose) ir nėra aišku, kaip šilumos atspindėjimas veikia po keleto metų, kai plėvelė natūraliai susidėvi.

Termoizoliaciniai dažai – dar viena nauja technologija, kuriai reikia prasiskinti kelią į Lietuvos statybos rinką. Naujų technologijų yra ir daugiau, tačiau fasado šiltinimas ir jo specialistai labiau linkę remtis klasikinėmis technologijomis.

Stogo šiltinimas ekovata – ar žinote, kodėl vis daugiau žmonių naudojasi šiuo pasirinkimu?

stogo šiltinimasNamas esą pakankamai didelis ir sudėtingas objektas, susidedantis iš įvairiausių minimalistinių procesų, kuriuos būtina įgyvendinti, norint sukurti bendrą puikų vaizdą. Tiesą sakant, kalbant vien tik apie šildymą, tarkime, būtų galima pastebėti tai, kad galimybių, o taip pat ir šildymo paskirčių, esą taip pat beprotiškai daug, jau nekalbant apie tai, kad, tarkime, stogo šiltinimas galėtų būti įgyvendintas ir skirtingomis priemonėmis. Žodžiu, painiava galėtų būti pakankamai didelė tiems, kurie galimai ne itin žino apie šiuos procesus, kuriems galimai trūksta papildomos informacijos.

Kad ir kaip ten bebūtų, būtent šiandieną mes ir rašome – norime pabrėžti, kad ne vien tik stogo šiltinimas bus mūsų pagrindinė turinio esmė, tačiau taip pat norėtume pastebėti, kad sieksime, pateikdami privalumus, kodėl gi pasirinkus ekovatą apšildymo kaštai ne vien tik būtų mažiausi, tačiau taip pat įsivyrautų ir pati efektyviausia šiluma. Net neabejojame, kad šiandieną pateiktos mintys ne vien tik praplės jūsų žinių bagažą, jeigu būtų galima taip pasakyti, tačiau be viso to ir galimai paslauga taps potencialiu jūsų pasirinkimu, tiesa?

Būtų galima pradėti nuo to akcento analizavimo, kad būtent stogo šiltinimas ekovata pasižymi daugiausiai privalumų, tad galbūt juos ir reikėtų išsamiausiai apžvelgti? Pradėkime nuo tos minties, kad ši technologija yra aplikuojama vienalyčiu sluoksniu, be jokių siūlių ir be jokių termotiltų. Be viso to, naudojant šią sistemą būtų galima taip pat ir sumažinti žmogiškuosius išteklius net iki 80 – ties procentų, kas esą neįtikėtinai daug. Pabrėžkime ir tai, kad toks stogo šiltinimas yra savotiškai apsaugomas ir nuo galimų pavojų – ekovata beveik 57 procentais yra labiau atspari nuo ugnies, tad tokio pavojaus sumažinimas ne vien tik apmažintų ir draudimo įkainius, jeigu kartais galvojate apie tokią galimybę, tačiau ir patiems, tikriausiai, kad būtų kur kas ramiau palikti vienus namus.

Taigi, ekovatos stogo šiltinimo pasirinkimas, kaip matome, esą tikrai privalumais pasižymintis – jeigu norite įkurdinti pozityvius padarinius ir jūs, rinkitės šią technologiją.

Kodėl verta rinktis ekovatą?

Ekovata – organiškai izoliuojanti medžiaga, kuri yra naudojama įvairiems pastatams šiltinti.

Ekovata yra labai veiksminga, kokybiška ir ekologiška statybinė medžiaga, nedaranti žmogui blogos įtakos. Jos techninės charakteristikos (šilumos laidumas (l=0.04 W/mK), sandarumas, gelbėjimas nuo drėgmės ir ugnies, gerasgarso nepralaidumas) yra viršesnės už tradicinės, termoizoliacinės medžiagos charakteristikas.

Ekovata yra atspari gaisrui, apsaugo pastato konstrukciją nuo ugnies išsiplėtimo. Jos medžiagoje yra borakso ir boro rūgšties, tai neleidžia ekovatai degti. Pastatas yra apsaugomas nuo sunaikinimo, kai gaisro atveju ekovatoje išsiskiria kristalinis vanduo. Šis faktas buvo patvirtintas ir įrodytas gaisro metu.

Neįtikėtinos šilumos izoliacinės savybės yra dėl žaliavų, kurias naudoja gaminant ekovatą. Didelis privalumas yra ir tai, kad drėgmė ir oro pralaidumas reguliuojasi natūraliai. Medžiagos privalumai gali būti vertinami bet kuriuo metų laiku: žiemą taupoma šiluma, o vasarą – oro kondicionavimo išlaidos. Dėl natūraliai besireguliuojančios drėgmės nebūtina naudoti garų izoliacijos. Ekovata yra pagaminta iš perdirbtos medienos ir drėgnumas keičiasi taip pat kaip ir medienoje. Ši savybė apsaugo ekovatą ir medines konstrukcijas prie jos nuo pelijimo ir kenksmingų grybelių susidarymo. Tokiu būdu prailginamas pastato naudojimo laikas.

Ekovata gali būti lengvai naudojama net ir siauriose vietose, į kurias sunku patekti (įvairių grotelių spragose, aplink vamzdžius ar laidus), šios savybės suteikia puikią garso izoliaciją, nes yra užpildomas kiekvienas menkiausias tarpelis ar plyšelis.

Verta paminėti, kad pastatų šiltinimas naudojant ekovatą yra labai ekonomiškas, praktiškas sprendimas, kadangi galima taupyti medžiagas statybos darbų metu. Ekovata, po pjaustymo proceso nepaliekanieko, ko nebūtų galima panaudoti dar kartą.

Pastato šilumos izoliaciją, naudojant ekovatą, galima atlikti per gana neilgą laiką. Darbams yra suteikiama garantija. Taip pat yra labai sutaupoma, nes, kaip ir buvo minėta, sutaupomos šildymo ir oro kondicionavimo išlaidos kai nereikia įsirenginėti papildomų vėdinimo sistemų ar pirkti ventiliatorių.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑