Tagdurys

Išmaniosios spynos – inovacija, kuri laukia Jūsų ŠIANDIEN

spyna

Šiuolaikinės namų apsaugos galimybės yra atviros ir labai įvairios. Kol vieni renkasi šuniukus, kurių lojimas turėtų atbaidyti vagišius, tuo tarpu kiti į savo namus žvelgia kur kas inovatyviau ir domisi technologijomis, kurios gali labai pagerinti gyvenimo kokybę. Vienas iš tokių yra SMART spynos, kurios pasirenkamos dėl paprasto naudojimo, funkcionalumo galimybių, galiausiai, gyvenimo kur kas saugesniuose namuose.

Jeigu jus domina išmanios spynos – tokiu atveju siūlome prieki internetu kadangi be jokio vargo galėsite susipažinti su pasiūla ir konsultacijų pagalba rasti tą variantą, kuris jums labiausiai tinka.

Kas yra išmaniosios spynos?

DANALOCK spynos – vienas geriausių variantų. Na, bent jau taip teigia tie asmenys, kurie jau išbandė inovatyvių spynų galimybes ir džiaugiasi, kad jos labai palengvino gyvenimą. O kaip tas gyvenimas tapo lengvesnis? Paprasčiausiai išmanios spynos suteikia galimybę kur kas anksčiau reaguoti į atrakinimą bei užrakinimą, padeda pamiršti raktų padalijimą tada, kai namuose yra daugiau žmonių nei įprastai, galiausiai, suteikia kur kas didesnę apsaugą, o tai daugeliui žmonių ir yra labai reikalinga. Svarbiausia, kad pačios spynos turi labai daug galimybių bei funkcijų, jos suteikia galimybę kur kas paprasčiau ir atviriau atlikti įprastus kasdieninius apsaugos darbus, kurie šiuo metu yra perkelti į visai kitą lygį.

Kur pirkti spynas?

Išmanios spynos pirkimas turi būti malonumas, o ne darbas. Kadangi šiuo metu spynas galima pirkti daugelyje prekybos vietų – visada labai verta palyginti bent kelias galimybes, kokį galiausiai rasite tai, kas Jums labiausiai tinka. Štai visada geriausias pasirinkimas yra pirkti internetu, kadangi galėsite sutaupyti ne tik daug laiko, tačiau ir pinigų. Internete yra kur kas paprasčiau pamatyti akcijas, kurios suteikia galimybę įsigyti pačios geriausios kokybės spynas kur kas mažesnėmis kainomis. Taigi, net ir kainuodamos mažiau jos vistiek yra lygiai tokios pat kokybiškos..

Užsakytos spynos bus pristatomos iki pat Jūsų namų durų. Labai gera galimybė, kai kartu su spynų pristatymų suteikiamos ir jų įmontavimo apsaugos. Daugeliui žmonių tai labai svarbu, kadangi jie taupo laiką ir nori, kad visos paslaugos būtų sutvarkytos ir suteiktas nuo a iki ž. Tuomet spynų montavimas tampa ne galimybe, tačiau būtinybe, kuria tikrai verta pasinaudoti.

Kaip pasirinkti pačią geriausią?

Kadangi šiuo metu spynų pasirinkimas yra labai platus  – kiekvienas gali rasti tokį variantą, koks jam labiausiai tinka. Visada labai naudinga domėtis smulkmenomis ir tuo pačiu pasitarti su konsultantais, kurie gali Jums suteikti išsamią info apie konkrečias spynas ir padėti rasti tokį variantą, koks konkrečiai labiausiai tinka Jums. Žinoma, tuo pačiu verta skaityti ir kitų žmonių patirtis, kadangi kitų komentarai dažniausiai sudaro įspūdį apie konkrečią produkciją ir tuo pačiu padeda kur kas paprasčiau apsispręsti dėl pasirinkimo. Juk skiriasi ir kiekvieno žmogaus poreikiai. O kadangi net ir patys išrankiausi šiuo metu gali būti patenkinami gana paprastai – pasinaudokite galimybėmis, nes kiekvienas gali. Vilioja ne tik funkcionalumas, tačiau ir maža kaina.

Išmanios spynos – galimybė gyventi kur kas komfortabiliau ir tuo pačiu – saugiau. Šiais laikais apie saugumą kalbam labai daug, kadangi daugeliui žmonių namai yra pati saugiausia vieta žemėje. Jeigu jie gerai nesijaučia čia, tokiu atveju nesijaus gerai niekur. Taigi, nieko nelaukite ir išbandykite inovacijas, kurios suteiks Jums galimybę gyventi geriau jau ŠIANDIEN.

 

Saugios ir estetiškos lauko durys

lauko durysŠiame straipsnyje aptarsime du pagrindinius lauko durims taikomus reikalavimus – saugumą ir estetišką išvaizdą. Lauko durys privalo ne tik patikimai saugoti Jūsų būstą ar biurą, bet ir estetiškai atrodyti, atliepdamos pastato fasado architektūrinį stilių ir papildydamos jį. Taigi, ką turime žinoti apie lauko durų suteikiamą saugumą ir perteikiamą namų ar įmonės savininko požiūrį į dizainą? 

 1. Saugumas, saugumas ir dar kartą saugumas!

Žmogaus būstas visais laikais buvo piktavalių taikinys. Netgi senaisiais amžiais, kai pirmykščiai žmonės bėgiojo po miškus ir pievas, pasipuošę kailiais, jų olose įrengti būstai būdavo traukos objektu laukiniams žvėrims. Jie bandydavo saugotis prisijaukinę ugnį, laužo šviesa gąsdindami laukinius priešus.

Šiais laikais mes turime daug patikimesnių piktavalių atbaidymo būdu. Tačiau dažnai, net žinodami, kokių saugumo priemonių turėtume imtis, nusprendžiame sutaupyti saugumo kaina. Tokiu atveju, dažniausiai suveikia posakis, kad „už saugumą reikia mokėti, o už saugumo nebuvimą – susimokėti“. Tad, jeigu nenorite nuostolių, už kuriuos gali tekti susimokėti vagystės atveju, vagims įsilaužus pro neapsaugotas duris, atsiminkite keletą paprastų būdų užtikrinti būsto ar biuro saugumą.

Rinkitės šarvuotas duris. Tai kol kas patikimiausios durys, kalbant apie apsaugą. Prieš pirkdami jas, įsitikinkite kokybe. Jos turi būti gaminamos iš sertifikuotų, aukštos kokybės medžiagų. Plieno lakšto storis turėtų siekti nuo 1,5 iki 3 mm. Taip pat turite įsitikinti, ar pakankamai tvirtos konstrukcijos yra durų stakta. Nepamirškite atkreipkite dėmesį ir į spynas – geriausia jas rinktis tik iš pasaulinėje rinkoje lyderiaujančių gamintojų. Tokių kaip: „Mottura“, „Dorma“, „Evva“, „Abloy“, „Assa“ ir kt. Atsižvelgę į šiuos kriterijus, įsigysite išties patikimas ir saugias šarvuotas duris.

 1. Durys – Jūsų būsto vizitinė kortelė

Besirinkdami lauko duris, turėtumėte skirti pakankamai dėmesio ir jų išvaizdai. Juk lauko durys – Jūsų būsto vizitinė kortelė. Jos gali papuošti Jūsų prieškambarį ir fasadą, arba priešingai – suprastinti jų išvaizdą. Jos turėtų būti ne tik dailiai nudažytos, nulakuotos, bet ir derėti su Jūsų būsto eksterjeru ir interjeru. Jeigu senesniais amžiais itin daug dėmesio skirta durų išvaizdai, o kai kurios iš jų – skirtos dvarams ar bažnyčioms – gamintos metų metais, tai sovietmečiu paplito niveliuotų, vienodai apipavidalintų durų mada.

Atgavę nepriklausomybę, vėl ėmėme siekti išskirtinumo ir daugiau dėmesio skirti gyvenamųjų ir komercinių pastatų individualumui sukurti. Tuo pačiu imta daugiau dėmesio skirti ir lauko durų išvaizdai. Šių dienų architektai siekia savo projektuojamų namų fasadus paversti išskirtiniais, o ir durų gamintojai įdeda daug pastangų kurdami originalius lauko durų sprendimus. Derinamas durų patikimumas, praktiškumas ir jų estetinis vaizdas. Dabar galima įsigyti net ir šarvuotas duris, puoštas stikliniais elementais, kurie nė kiek nesumažina durų apsauginių savybių.

Net ir paprastas medines duris galima paversti išskirtinėmis, nudažius jas keliomis spalvomis. Ypatingo rezultato sulauksite, nudažę lauko duris dvejomis – šviesesne ir tamsesne spalvomis. Pvz., pagrindine spalva rinkitės šviesų, prie fasado derantį atspalvį, o durų įsprūdų (jeigu Jūsų durys sprūdinės) įrėminimo pakraščius nudažykite gimininga tamsesne spalva.

Kodėl lauko durys – tokios svarbios?

Lauko durys atspindi pastato savininko skonį ir saugo būsto gyventojus ar įmonės darbuotojus nuo nesankcionuoto patekimo į vidaus patalpas. Tai riba, skirianti Jus nuo išorinio, kartais labai nesvetingo, pasaulio. Rūpinkitės savo lauko durų saugumu ir skirkite dėmesio jų estetiniam vaizdui, ir būsite palankiai įvertinti svečių ar įmonės klientų, o piktavaliai nepridarys Jums rūpesčių.

 

Durys

durysDurys – tai nėra viena iš daugybės namo detalių. Geros durys yra kur kas daugiau. Norint prikelti butą ar namus naujam gyvenimui, kartais verčiausia pradėti nuo naujų durų įstatymo. Tačiau matant tokį durų pasirinkimą kyla klausimas – kokios durys man būtų tinkamiausias?

Dažniausiai viskas priklauso nuo finansinių galimybių ir poreikių. Gerai suderinus šiuos aspektus, galima išsirinkti pačias tinkamiausias duris. Dažnai galvą sukt priverčia ne lauko, o vidaus durų pirkimas, kadangi šių reikės daugiau. Taip pat, greičiausiai, skirtingų, kadangi vienos bus skirtos miegamiesiems, kitos virtuvei, trečios vonios kambariui. Iškart kyla klausimai dėl šviesos, garso pralaidumo, medžiagos kokybės ir deramumo prie bendro namų vaizdo. Durys gali būti visokiausios: laminuotos vidaus durys, faneruotos vidaus durys, medinės vidaus durys ir t.t.

Prieš perkant duris reikėtų pagalvoti kas geriau, vidaus durys – faneruotos ar laminuotos? Tikros medienos ar paprasčiausia imitacija? Vidaus durys su stiklu ar be? Žinoma visa tai priklauso nuo to ką sau galite leisti. Dažnai durys imituodamos medieną, būna ne ką prastesnės negu tikro medžio. Taip pasirinksite pigesnį, bet ne prastesnį variantą. O renkantis ar vidaus faneruotos durys ar visgi laminuotos yra Jums tinkamesnės, taip pat turite atsižvelgti į finansines galimybes. Faneruotos vidaus durys paprastai yra brangesnės ir nors kokybiškos, jas gali sau leisti tik daugiau uždirbantis pirkėjas. Tad jeigu Jūs niekada negalvojote kaip norėtumėte namuose faneruotų durų, rinkitės kokybiškas laminuotas duris. Jos ne tik atlieka darbą ne prasčiau, jos taip pat atrodo stilingiau, yra pigesnės.

Naujos durys yra puiki proga visiškai pakeisti savo namų įvaizdį ir pojūtį. Geros ir priderintos durys suteiks užbaigtumo, prabangos, praktikos ir elegancijos jausmą. Tad jeigu perkate naujas duris, nepatingėkite išanalizuoti ko Jūs norite labiausiai ir ar Jūsų trokštamos durys derės namuose.

Štai keletas idėjų:

 

Stiklinės vidaus durys – šiuolaikiškas sprendimas

vidaus durysStiklas jau kurį laiką lietuvių namuose yra itin vertinamas. Tai tvirta ir patikima medžiaga, suteikianti interjerui daugiau grakštumo, skaidrumo ir erdvės. Ne retai stiklu dekoruojamos erdvės, kuriose reikia daugiau šviesos ir laisvės. Dažniausiai stiklas atranda vietą tokiose patalpose kaip virtuvė ar vonia. Čia ne retai pritaikomos ir vidaus durys iš stiklo medžiagos.

Tradiciniai sprendimai

Jau minėjome, kad dažniausiai stiklas dekorui bei įvairioms detalėms ir baldams pasirenkamas vonioje ar virtuvėje. Durys iš stiklo šiose erdvėse taip pat ne naujiena. Dažniausiai tokiose vietose stiklinės durys montuojamos todėl, kad jos yra labai lengvos ir patikimos. Dažniausiai būtent stiklas pasirenkamas į tokias erdves, kur gausu įvairių kvapų, drėgmės ir garso. Nes stiklinės pertvaros puikiai sulaiko drėgmė ir kvapus. Be to, jos neprisigeria ne tik drėgmės, bet ir kvapo, jas lengva nuvalyti ir prižiūrėti. Skirtingai nei plastmasės ar medienos duris. Jas reikėtų nuolat valyti, plauti, kartais jose įsigėrusio kvapo tiesiog nebeįmanoma išvalyti.

Be to, stiklinės vidaus durys tokioms mažoms erdvėms, kaip vonia ar virtuvė, yra tiesiog būtina dekoracija, kai norime suteikti daugiau erdvės ir šviesos. Labai patogu, kai mažoje erdvėje stiklinė medžiaga tiesiog sukuria papildomą šviesos šaltinį ir optiškai padidina kambarį. Be to, stiklas dažniausiai įsivaizduojamas kaip trapus ir minkštas, todėl suteikia daugiau jaukumo ir lengvumo įspūdžio. Tai labai padeda vonioje, kai norime atsipalaiduoti ir virtuvėje, kai nenorime jaustis apsunkę.

Išbandome naujas idėjas

Tačiau interjero specialistai pastebi, kad stiklinės durys lietuvių namuose vis dažniau atsiranda naujose, šiuolaikiškose, ne tokiose nuspėjamose vietose. Pavyzdžiui, vis dažniau stiklines duris galima pamatyti svečių kambaryje kaip pertvarą į drabužinę ar kitą patalpą. Tokioje vietoje labai tinka slankiojančios vidaus durys ir ne retai jos būna pagamintos būtent iš stiklo.

Dar viena nauja idėja – terasos ar balkono durys iš stiklo. Tai vis dažnesnis apsisprendimas, kuriant modernius ir šiuolaikiškus namus. Tokio tipo durys suteikia kambariui daugiau erdvės ir dar labiau atpalaiduoja. Didžiulės stiklo durys atveria kambarį ir suteikia netgi šiek tiek mistinio jausmo, kai būdami namuose, kartu jaučiatės, lyg būtumėte šiek tiek ir už namų ribų.

Šarvuotos durys: kad gyvenimas būtų saugesnis

šarvuotos durysŠarvuotos durys – geriausias pasirinkimas tiems, kurie ypač vertina savo privatumą ir saugumą. Jei anksčiau būdavo galima paprasčiausiai palikti prie lauko durų šluotą ir visi supratę, jog šeimininko nėra – net neidavo į vidų, tai šiuo metu net įprastos medinės duris nepadeda apsisaugoti nuo žmonių, kurie linkę pasisavinti ne savo turtą. Lauko durys namui turi būti pasirenkamos atidžiai įvertinus skirtingus aspektus. Būtent juos aptarti šiame straipsnyje ir bandysime tuo pačiu susikoncentruodami ties geriausiu pasirinkimu. Šiuo metu akcentuojama, jog tai šarvuotos durys, kurios pasižymi daugiafunkcionalumu.

Kodėl šarvuotos durys pigiau yra geras pasirinkimas?

 • Pirmiausia, žinoma, saugumas. Metalinės durys gali garantuoti, kad asmuo net ir labai norėdamas nepaklius be rakto į namus. Specialaus metalo konstrukcijos garantuoja, kad įprastai įrankiais, kaip plaktuku ar pjovykle nepavyktų įsilaužti į vidų. Net ir naudojantis vagims įprastais atsuktuvais ar kitomis priemonėmis, kurios gali reguliuoti užrakto širdelę – atrakinimas tampa paprasčiausiai neįmanomas.
 • Stiliaus pasirinkimo atveju galima rasti variantą, kuris puikiai derės tiek prie vidaus namų, tiek prie išorės interjero. Paprasčiausiai naudodamiesi paieškos sistema įveskite „Šarvuotos durys Vilnius“ ir Jums bus pasiūlyta daug skirtingų variantų. Jei nerandate varianto pagal savo poreikius, visada galite pasirinkti užsakymą pagal jūsų individualius norus.
 • Šarvuotos lauko durys kaina, palyginus su kitais variantais, yra net ir pigesnis variantas. Nelyginant saugumo aspektu, medinės durys gali būti kur kas brangesnės. O juk jų atliekama funkcija kur kas mažesnė.
 • Sandarumo atžvilgiu šarvuotos durys yra pats geriausias pasirinkimas. Pamirškite lauko garsus, pamirškite triukšmingus kaimynus. Durys tokios sandarios, kad nuo šiol galėsite džiaugtis tyla ir ramybe.

Buto durys akcija, tai reali galimybė įsigyti nuostabų variantą už itin patrauklią kainą. Šarvuotos durys kainos atžvilgiu itin patrauklus pasirinkimas taupantiems. Jei dar pasinaudosite laikotarpiu, kuomet siūlomos įvairios akcijos, galite rasti variantų, kurie savo įkainiais jus labai nudžiugins. Šarvuotos durys akcijos metus taip pat dažnai siūlo ir įvairiausius priedus, kurie gali padėti turimas duris padaryti kur kas visapusiškesnėmis. Šarvuotos durys taps geriausia jūsų apsauga. Pamirškite signalizacijas ar panašaus pobūdžio aspektus, kurie jums gali pranešti apie įsilaužimą. Paprasčiausiai užkirskite tam kelią pasinaudodami geriausiais pasiūlymais. Šarvuotos durys – variantas priimtinas visiems.

Laminuotos durys – pigus ir dažnas pasirinkimas

laminuotos durysNaujų durų gali prireikti bet kada, tačiau dažniausiai jų įsigijimas siejamas su naujos patalpos įrengimu, namų statyba ar senų durų atnaujinimu naujomis. Visais šiais atvejais siekiama rasti pigų, patogų ir puikiai funkcionuojantį sprendimą, kurį kaip tik ir pateikia laminuotos durys. Tokio tipo durys yra pakankamai ekonomiškas ir dažnas gyventojų pasirinkimas. Jos yra lengvos, tvirtos ir ilgai tarnaujančios.

Kiekvienam vartotojui, siekiančiam įsigyti naujas duris, yra labai aktualus kainos klausimas. Visi norime sutaupyti, tad net ir patalpų remontui, naujų durų pirkimui ir kitoms smulkmenos siekiama per daug neišlaidauti. Laminuotų durų pasirinkimas pateikia itin puikią išeitį ir šioje situacijoje. Durys yra gaminamos iš kokybiškų ir nebrangių žaliavų, tad ir jų kaina pirkėjams nėra didelė. Rinktis galima iš įvairių struktūrų ir medžiagų, todėl tai tampa dažniu pasirinkimu naujų durų pirkimo situacijoje.

Kai durų reikia greitai, o jų pasirinkimui nėra laiko, nereikia delsti. Laminuotos durys pateikia puikų sprendimo būdą, kadangi jos yra ne tik pakankamai pigios, bet ir išsiskiriančios. Galima įsigyti pačių įvairiausių raštų, spalvų bei konstrukcinių medžiagų duris, kurios pasižymės tvirtumu, funkcionalumu, kas suteiks durims ilgaamžiškumo ir išskirtinumo įvaizdį. Durų nereikia ir toli ieškoti, kadangi dabar tai dažnas pasirinkimas, kuriuo prekiauja ne vienas durų gamintojas.

Aplink gausu gamintojų, kurie savo klientams siūlo įsigyti patikimas ir tvirtas duris, tačiau neverta patikėti viskuo, ką skelbia reklama ar patys gamintojai. Svarbu gaminio kokybe įsitikinti patiems, kadangi net ir geriausiai išreklamuota prekė gali turėti daug trūkumų. Renkantis durų gamintojus svarbu pasidomėti jų reputacija, parduodamų gaminių kokybe bei buvusių klientų atsiliepimais. Visa tai padės išvengti nemalonios patirties bei leis sutaupyti išlaidų, nervų ir brangaus laiko.

Atsižvelgiant į tai, kad kainos ir kokybės santykis yra labai priimtinas, galima drąsiai teigti, jog laminuotos durys yra geriausias ir patikimiausias pasirinkimas atliekant būsto remonto darbus, naujų durų pasirinkimą ir senų ir jau nebe funkcionalių durų atnaujinimą. Nesuklyskite atlikdami tinkamą pasirinkimą ir naujos durys tarnaus ilgai bei patikimai.

Vidaus durys – medinės ar plokštinės?

vidaus durysAtsakymo į šį klausimą ieško visi, nusprendę įsigyti vidaus duris. Kadangi dažniausiai keičiamos ar naujai montuojamos visos durys, susidaro nemaža suma. Nors mažesnė kaina ir gali padėti apsispręsti rinktis plokštines duris, tačiau reiktų atsižvelgti ir į kitus privalumus bei galimus trūkumus.

 • Kaina. Plokštinių durų kaina iš tiesų mažesnė, nei natūralaus medžio gaminių. Kai kurios jų gali būti net perpus pigesnės. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo pasirinkto durų modelio, rankenų, užrakto mechanizmo, stiklo puošybos elementų. Vis dėlto, net ir sudėjus visus papildomus elementus, jų kaina išlieka patraukli ir prieinama.
 • Svoris. Žinoma, jog natūralaus medžio gaminiai sveria gana nemažai. Tuo tarpu plokštinės vidaus durys yra kur kas lengvesnės. Jas nesunku varstyti ir tai suteikia dar vieną privalumą, bandant apsispręsti.
 • Didesnis pasirinkimas. Medienos, tinkamos durų gamybai, pasirinkimas nėra toks didelis. Dažniausiai naudojamas uosis, ąžuolas, pušis, raudonmedis, kurie pasižymi savotišku medžio raštu bei spalva. Užtat faneruotos durys vilioja plačiu spalvų ir raštų pasirinkimu. Jos gali būti ir natūralių atspalvių, atkartoti natūralios medienos tekstūrą. Arba, priklausomai nuo fantazijos, įvairių ryškių spalvų ir raštų.
 • Greitesnė gamyba. Net užsisakius duris, pagal individualų pageidavimą, jos pagaminamos greitai, nes gamybos procesas yra kur kas paprastesnis ir greitesnis. Naudojamos naujausios gamybos technologijas leidžia duris pagaminti ne tik per labai trumpą laiką, nesumažinant kokybės, tačiau ir pasiūlyti konkurencingą kainą.
 • Garso izoliacija žinoma priklauso ne vien nuo durų. Tam įtakos turi ir taisyklingas jų sumontavimas bei apvadai, stakta. Tačiau dabar, pažangios gamybos technologijos leidžia durų gamyboje naudoti specialias medžiagas, sumažinančias triukšmą. Tokiu būdu garso izoliacija yra labai stipri.
 • Garantija suteikia saugumo jausmą ir leidžia manyti, jog faneruotos vidaus durys tikrai yra kokybiškos ir ilgaamžės.

Faneruotos durys, naujausių gamybos technologijų dėka, tikrai nenusileidžia medinėms. O vertinantys natūralius medžio masyvus nustebs, jog faneruotų durų išvaizda praktiškai nesiskiria nuo medinių nei spalva, nei raštu. Tuo tarpu yra žymiai pigesnės, lengvesnės, pasižymi puikia garso izoliacija ir plačiu pasirinkimu.

Spintos ir jų įvairovė

stumdomos durysSpintos plačiausiai naudoti pradėtos viduramžiais, o jų daugiausiai rasti buvo galima pilyse, vienuolynuose, bažnyčiose ir kituose didžiausiuose tų laikų pastatuose. Šiai dienai, bent po vieną spintą galima rasti kiekviename gyvenamajame name arba kitos paskirties pastate. Spintos gali būti įvairiausių dydžių, spalvų, dizaino, paskirčių ir pagamintos iš skirtingų medžiagų. Jas net galima suskirstyti pagal tipus: spintos su standartiškai atsiveriančiomis durimis, spintos su stumdomomis durimis, modernaus arba originalaus stiliaus spintos, pakabinamos spintos, spintos įmontuotos tarp kitų būsto objektų, medinės, plastikinės, metalinės arba stiklinės spintos.

Visais laikais labiausiai paplitusios spintos buvo su tradiciškai atsiveriančiomis durimis. Šiandien šios spintos taip pat populiarios ir naudojamos visur, kur joms tinkamai funkcionuoti užtenka vietos ir kur toks durų atidarymo sprendimas nesukelia papildomų problemų. Šios spintos dažniausiai būna stačiakampio formos, o jų durys darinėjasi metalinių vyrių pagalba.

Kitas spintų tipas – spintos su stumdomomis durimis. Šios spintos išpopuliarėjo pastaraisiais dešimtmečiais, kai buvo sugalvotos nestringančios ir ilgaamžiškos slankiojančios sistemos. Slankiojančios sistemos veikia bėgių ir jais riedančių ratukų principu. Dėl to, jog stumiamos durys rieda specialiai tam pritaikytais bėgiais, jos nesukelia jokio nemalonaus cypimo, kuris dėl metalo trinties atsiranda įprastų durų vyriuose. Slankiojančios spintos gali būti montuojamos tarp dviejų patalpų sienų, todėl joms sumontuoti užtenka prie kambario lubų ir grindų pritaisyti specialius bėgius ir į juos įmontuoti slankiojančias duris. Tokio tipo spintai pagaminti sunaudojama itin mažai medžiagų, todėl jų konstrukcijos lengvos ir nebrangios.

Spintos taip pat gali būti skirstomos pagal jų originalumą. Kai kuriuos iš jų gali būti prikabinamos prie lubų ir nesiekti patalpų grindų, arba atvirkščiai, spinta gali būti sumontuota po patalpų laiptais, tokiu būdu efektyviai panaudojant tuščią namų erdvę.

Kaip ir kiekvienas namuose esantis baldas, spintos paklūsta mados tendencijoms, tad, šiai dienai spintų ir kitų baldų gamintojai, gali pagaminti spintą pagal kiekvieno kliento poreikius ir fantazijas, tokią, kuri net neatrodys kaip spinta, o puikiausiai atliks savo funkcijas.

Medinės durys vidaus interjere

durysĮrenginėjant ar atnaujinant būstą, pradedama nuo naujų langų, lauko durų ir vidaus apdailos, o vidinės durys paliekamos pabaigai. Tačiau, taip neturėtų būti.

Kuriant interjerą, pirmiausia, reikėtų jį apgalvoti iki smulkmenų ir tik tada imtis veiksmų, o ne spręsti darbų eigoje. Vidaus durys – ne tik praktiška patalpų atskyrimo detalė, tačiau ir visą interjerą papildanti dalis.

Vyrauja nuomonė, jog vidaus durys turėtų būti derinamos prie grindų spalvos, taip sukuriant harmoningą būsto vaizdą. Tačiau, tai ne visai tiesa. Siekiant sukurti išskirtinį interjerą, durys gali kardinaliai skirtis ne tik nuo grindų, tačiau ir nuo kitų vyraujančių spalvų ir sudaryti žaismingą bei kontrastišką įvaizdį.

Žinoma, jog šviesios spalvos optiškai praplatina erdves, todėl nedideliems butams, tinkamiausios baltos ar šviesios medienos durys, na, o jei patalpos didesnės, duris galima rinktis ir tamsesnių spalvų. Tačiau ši taisyklė galioja taip pat ne visada. Jei sienos šviesios, tamsios durys sudarys jaukų kontrastą ir negadins vaizdo net mažame butelyje. Durų pasirinkimas labai platus: jos gali būti lygios ar išpjautos, su stiklu ar stiklo detalėmis. Matinis stiklas, puoštas subtiliais fragmentais – tikra durų ir visų namų puošmena, be to, jis nepermatomas, todėl tokias duris galima rinktis ir miegamojo ar vonios kambariui.

Vidaus durų kaina svyruoja nuo šimto iki kelių tūkstančių litų. Žinoma, norint kokybės, vertėtų rinktis brangesnes duris. Tačiau derėtų pasidomėti, už ką mokami pinigai.

Prieš renkantis duris, reikėtų nuspręsti, kokia pinigų suma bus skirta. Juk tai ne vienadienė investicija, o pasirinkus brangesnes, tačiau kokybiškas duris, jų nereikės keisti ir kito remonto metu.

Prieš pasirenkant duris, reikėtų atsižvelgti ne tik į jų kainą. Labai svarbus gamintojas, mediena, pagaminimo laikas bei pačios medienos apdorojimas. Geriausia, jei gamintojas suteikia garantiją. Reikėtų pasidomėti, kokios rūšies mediena, ar ji tinkamai išdžiovinta ir neturi drėgmės (kitu atveju, durys gali deformuotis). Ar jos gerai laminuotos ir nebijo sąlyčio su vandeniu. Taip pat labai svarbus ir betriukšmis mechanizmas, juk nesinori atidarant duris, prikelti visų namų gyventojų. Rankenas, geriausia, rinktis tvirtas, kurios nekeistų savo vietos net ir ilgą laiką dažnai varstant duris.

Durys – ne tik funkcionalus elementas, tačiau ir reikšminga interjero detalė, todėl apie jas reikėtų pagalvoti iš anksto, o ne palikti paskutinei minutei. Tokiu būdu galima gauti puikią kokybę už gerą kainą ir džiaugtis jaukiais namais.

Medinės durys – kada verta atnaujinti?

Kai medinės durys susidėvi, visada kyla klausimas – pirkti naujas, ar atnaujinti?  Kokį sprendimą rekomenduoja specialistai?

Pasak jų, sprendimas dažniausiai priklauso nuo medžio ir jo apdirbimo kokybės.

Medinės durys skirstomos pagal panaudotos medienos rūšį. Masyvaus medžio durys paprastai yra brangesnės ir jų gaminimui naudojama kokybiškesnė mediena- gana dažnai naudojama pušis. Tačiau reikia atsiminti, kad masyvaus medžio durys daug greičiau reaguoja į klimatines permainas. Tai pablogina jų stabilumą. Gaminant fanerines duris, dažniausiai naudojamos įvairios fanerinės plokštės. Tokios durys kainuoja mažiau, negu masyvaus medžio durys.

Pasak specialistų, atnaujinti apsimoka tik vertingas duris, padarytas iš kietos medienos – ažuolo, raudonmedžio ar kito brangaus medžio. Ypač vertingomis laikomos raižytos ar drožinėtos sprūdinės durys. Jas atnaujinti visada apsimoka, tai vertybė.

Dažniausiai naudojami medinių durų atnaujinimo būdai yra šlifavimas, lakavimas ir dažymas.

Pirmiausiai, medieną reikėtų gerai nušlifuoti ir kruopščiai pašalinti senos apdailos, t.y. lako, likučius. Pašalinus seną apdailą ir nušlifavus paviršių jį reikia gruntuoti ir atlikti tarpinį šlifavimą.

Sekanti procedūra – lakavimas. Nušlifavus durų paviršių reikia iš naujo nulakuoti, ir mediena vėl atgaus pirmykštę spalvą.  Lakavimas dar yra vadinamas permatoma apdaila. Lakuojami paprastai tik tie gaminiai, kurie ir anksčiau buvo lakuoti.  Lakuoti reikėtų 2-3 kartus. Lako arba dažų kiekis nemažai priklauso ir nuo to, kaip buvo paruoštas paviršius.

Renkantis naują laką derėtų atkreipti dėmesį, ką juo lakuosite: lauko duris ar vidaus duris? Langams ir laukujėms durims reikėtų naudoti laką, atsparų įvairiems atmosferos veiksniams: temperatūrų kaitai, drėgmei, saulės spindulių poveikiui.

Dažymas – vadinamas nepermatoma medienos apdaila. Darbo principas dažant yra toks pat, kaip ir lakuojant –  visų pirma pašalinti senos apdailos likučius ir užtepti 1 – 2 naujus sluoksnius dažų. Jų atspalvių pasirinkimas dabar didžiulis, todėl galite puikiai pritaikyti prie interjero.

Nepermatoma apdaila turi didžiulį pranašumą – ją galima daugiau koreguoti – užpildyti ir paslėpti nedidelius įskilimus, įbrėžimus ir kt. To dažniausiai negalima daryti paviršių tik lakuojant – atsiradusių defektų paslėpti  tada beveik neįmanoma. Atsiminkite, kad tiek dažai, tiek lakas džiūsta 24 valandas ir ilgiau.

Jeigu durys įstiklintos 3-4 mm stiklu, geriau jį pakeisti. Naujas stiklas bus sandaresnis ir geriau pagelbės šaltą žiemą.

Taigi, įdėkime vaizduotės ir laiko,  naudokite geras medžiagas ir jūsų daiktai bus prikelti naujam gyvenimui.

4 patarimai kaip išsirinkti medines duris

Durys yra labai svarbi jūsų namo dalis, todėl skirkite jų pasirinkimui pakankamai dėmesio. Geriausia aplankykite didelę durų parduotuvę, palyginkite kainas, pakalbėkite su pardavėjais apie tai kokios durys dažniausiai perkamos, kurių kokybė geriausia. Paprastai parduotuvių konsultantai daug žino apie savo produkciją ir gali nurodyti jums netgi tokius variantus, apie kuriuos jūs net nepagalvojote. Nepatingėkite susisiekti su gamintojais, kurių produkcija jums patiko.

Dabar konkretūs patarimai, kaip išsirinkti tinkamas duris:

 1. Durys turi tikti prie bendro namo stiliaus. Griežto stiliaus namams geriau tinka paprastos lygios durys, o modernios architektūros – stilingos. Dideliems mūriniams namams paprastai geriau tinka sunkios durys, onedidukams – lengvos, modernios.
 2. Išsirinkite tinkamą durų spalvą. Ji turi tikti prie vienos iš pagrindinių spalvų vidaus interjere -sienų, grindų arba baldų. Stenkitės, kad durų spalva derėtų su nors viena iš šių spalvų. Kai parinksite spalvą, tai padės išsirinkti durų stilių.
 3. Įvertinkite durų medienos kokybę. Apie ją geriausiai  galima nustatyti iš paviršiaus. Palieskite jį ranka, apžiūrėkite prieš šviesą. Pabraukykite duris delnu, kad pajustumėte jų kampus, paviršių, įvertintumėte glotnumą, apdirbimo kokybę. Apžiūrėkite prieš šviesą ar tinkamai jos išdažytos.
 4. Patikrinkite gamintoją. Kiek metų jis rinkoje, kokie atsiliepimai apie produkciją, kokios garantijos? Tai tikrai padės jums galutinai apsispręsti.

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑