Tagbutai

Ką rinktis: namą ar butą?

namasLietuviai nuo kitų šalių gyventojų skiriasi tuo, jog aistringai siekia įsigyti savo nuosavą būstą. Mūsų šalyje susidariusi nuomonė, kad jeigu pusę gyvenimo nuomojiesi butą, esi labai neapdairus, negalvoji apie ateitį, savo vaikų gerovę ir panašiai. Tačiau užsienyje kitaip – ten nuosavus būstus išgali nusipirkti tik turtingi asmenys, todėl mažesnių pajamų žmonės tenkinasi butų nuoma net ir visą gyvenimą.

Kadangi šios savybės iš lietuvių su šaknim neištrauksi, belieka tik rinktis – gyvenimas nuosavame bute miesto centre, ar namas užmiestyje?

Pirmiausiai galima pastebėti, kad lietuviai daugiau linkę įsigyti žemės sklypus, o ne jau pastatytus namus. Įsigiję sklypą žmonės gali nuo pamatų kurti savo gyvenamąją aplinką taip, kaip jiems patinka.

Keliaudami link atsakymo, ką verta rinktis labiau: butą ar namą, prieiname akligatvį – buto kaina centre ir nuosavas namas ar jo statymas užmiestyje kainuoja praktiškai tiek pat. Čia aktualūs ir lemiami tampa jau asmeniniai žmogaus poreikiai – ar jam svarbiau strategiškai prieinamesnis miestas, ar didelė erdvė su kiemu, kuriame laisvai galima sodinti savo vasaros gėrybes, gėles ir kurti asmeninę laisvalaikio erdvę.

Kitas kriterijus renkantis būstą – kiek laiko galėsite skirti jo priežiūrai. Štai butas centre reikalauja visai minimalios priežiūros, o namas su sklypu – kartais net ir labai daug. Norėdami gražaus sodo ar vejos prie namo, ko gero turėsite skirti ne tik daug laiko, bet ir papildomų išlaidų.

Ko gero vienas iš geriausių pavyzdžių, kai butas centre gali prilygti namui užmiestyje – tai naujos statybos butai, kuriuose jums ne tik priklausys garažo dalis, bet ir bendras nuolatos tvarkingas kiemas ir vaikų žaidimų aikštelė. Šie butai metai iš metų tampa vis paklausesni.

Tačiau pagrindinis aspektas, lemiantis jūsų pasirinkimą išlieka asmeniniai poreikiai, įpročiai bei charakteris.

 

Nauji butai Vilniuje: kokį rajoną rinktis?

nauji butai VilniujeNaujakurius kiekvienais metais vis labiau traukia moderni Lietuvos sostinė – Vilnius. Čia knibždėte knibžda naujų galimybių, savirealizacijos ir darbo pasiūlymų. Todėl tiek jaunos, tiek brandaus amžiaus šeimos puikiai vertina Vilnių, kaip nuolatinę gyvenamą vietą ir dažnai renkasi kurti savo ateitį būtent čia. Nauji butai Vilniuje įvairiuose rajonuose dygsta kasmet, nuolat pasiūlydami vienas už kitą modernesnius ir patogesnius sprendimus.

Dažnai naujakuriams kyla klausimas: kurį mikrorajoną Vilniuje rinktis ir kur geriausiai įleisti šaknis, kad vėliau netektų gailėtis? Tiesą sakant, apie vienareikšmišką atsakymą kalbėti būtų sunku, mat rajono pasirinkimas turėtų priklausyti nuo to, ko tikitės ir ieškote savo naujam būstui.

Pramogų ir aktyvumo mėgėjai

Tiems, kurių niekada nenuvargina miesto triukšmas ir kuriems širdžiai mielas yra centro judesys, tikrai verta rinktis gyventi sostinės centre. Pastaruoju metu nuolat nauji butai Vilniuje dygsta tiek Senamiestyje, tiek Užupio rajone, kuris taip pat pasižymi centro ypatumais. Kuo gerai gyventi tokioje vietoje? Jūs visuomet  būsite įvykių sūkuryje, Jums panosėje vyks visi renginiai, lengvai ranka pasiekiamos šauniausios pramogos bei arti įsikūrę didžiausi prekybos centrai. Tai vieta tikriems miesto mylėtojams, kurie kitur nė negalėtų jaustis laimingi.

Racionalūs pragmatikai

Yra žmonių, kuriems Vilnius labai patinka, tačiau jiems priimtiniausi gyvenimo variantai, kurie nėra  per daug nukrypę į kraštutinumus. Dažniausiai tokie žmonės renkasi įsigyti naujus butus per daug nuo centro nenutolusiuose rajonuose, kur patogiai išsidėstę svarbiausios įstaigos, tokios kaip prekybos centras, mokymo įstaigos, gydymo įstaiga ir gaisrinė. Šiems žmonėms svarbiausia – patogumas ir praktiškumas. Jiems nereikia  ilgai važiuoti į darbą ir blaškytis kamščiuose, tuo tarpu vaikams iki mokyklos lengva nukeliauti ir pėsčiomis. Tokiems žmonėms puikiai tinka Karoliniškių, Lazdynų, Žirmūnų, Naujamiesčio, Perkūnkiemio, Justiniškių rajonai, iš kurių iki centro galima atvykti vos per 15-20 minučių.

Ramybės mylėtojai

Esama ir tokių Vilniaus gyventojų, kuriems nauji butai Vilniuje labai patinka, tačiau tik tuo atveju, jei gyvenimas bus kiek atokiau nuo miesto šurmulio. Dažniausiai tokie žmonės renkasi Pilaitės ar Antakalnio mikrorajonus, o kartais ir Vilniaus rajono gyvenvietes, kur galima atitrūkti nuo miesto skubėjimo, pamiršti apie kamščius  ir mėgautis ramybe. Dažniausiai tokie rajonai turi stiprias bendruomenes, organizuoja renginius gyventojams ir gyvena savo jaukų ir ramų gyvenimą.

Pigūs butai Vilniuje – paieška prasideda

butai VilniujeNaujos gyvenamosios vietos paieška Vilniuje nėra tokia paprasta, kokia galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Čia konkurencija didelė, daugelis žmonių ieško pigaus, bet priimtinos kokybės buto. Būtent todėl pigūs butai Vilniuje yra toks gardus kąsnelis daugeliui. Jei nori gauti geriausią gyvenamąją vietą, turi būti pirmas, turi įdėti šiek tiek pastangų ir laiko.

Gyvenimas Lietuvos sostinėje tiesiog verda. Kuo arčiau centro nuomojami ar parduodami yra būtai, tuo ir jų kainos yra didesnės. Išskirtinais atvejais galima rasti ir vienetinius daug priimtinesnės kainos pasiūlymus, tačiau tokius butus išgraibsto greitai, reikia nedelsti ir nedvejoti. Visa tai gali priminti lenktynes, tad nenuostabu, kad pirmesnis klientas gauna butą. Dažniausiai tokiose situacijose labai pagelbsti ir rekomendacijos ar pažintys, tuomet rasti gyvenamąją vietą nėra taip sunku ir brangu.

Kad ir kokia būtų situacija, nederėtų pamiršti jog žemos kainos butai Vilniuje dažniausiai nebūna tokie komfortiški ir patogūs, kokius tenka įsivaizduoti. Už tokią kainą ir nereikia tikėtis daug, juk tai pakankamai geras pasiūlymas paprastoms gyvenimo sąlygoms užtikrinti. Būtent todėl neretai stengiamasi ieškoti daug geresnių naujos statybos butų, į kuriuos persikelti būtų vienas malonumas. Nuo to priklauso ir kainos dydis, tačiau, jei pinigai nėra problema, galima ryžtis net ir tokiems privalumams. Svarbiausia atkreipti dėmesį į savo poreikius bei finansinę situaciją.

Kai asmeninė situacija aiški ir žinoma, ko norima, galima pradėti ieškoti buto Vilniuje. Tai galima padaryti visai nesudėtingai internetinės paieškos pagalba. Paieškos sistemoje pakanka suvesti tinkamus raktažodžius ir paspausti paieškos mygtuką. Rezultatų lauke atsiras didelis, pačių įvairiausių butų pasiūlymas, teliks juos atsifiltruoti pagal kainą, rajoną ir kitus kriterijus. Buto ieškoti galima labai įvairiai, tad apsiriboti internetu nereikia. Gyvenamąją vietą gali parūpinti tiek draugai, tiek giminaičiai ar artimieji.

Tiek seni ar naujos statybos butai Vilniuje žada pačius įvairiausius pasiūlymus. Svarbu apsibrėžti tai, ko siekiama ir tuomet galima nerti į užsibrėžto buto paieškas. Tačiau nebūtina viską daryti pačiam, kartais padėti gali ir aplinkiniai. Svarbu mokėti pasinaudoti kitų pagalba ir taip priimti geriausią sprendimą.

© 2019 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑