Tagaugintiniai

Kaip išsirinkti tinkamą Akvariumo priežiūrą, specialistus?

akvariumas

 

Prieš pasirenkant tinkamą akvariumo priežiūrą reiktų paanalizuoti stiklo ir akrilinių akvariumų skirtumus, kurie mano patirties nuomone įtakoja aptarnavimo-priežiūros kokybės dažnį, kainos ir gaunamo malonumo santykį.

Akriliniai akvariumai turi retesnę priežiūrą nei stiklo akvariumai. Pavyzdžiui, 120 litrų akrilinių akvariumų priežiūra yra 3 – 4 kartus retesnė, nei pagamintų iš stiklo. Individualių, pagal užsakymą akrilo akvariumo matmenų 350 – 400 litrų, net 8 – 12 kartų priežiūra retesnė. Todėl per 12 – 24 mėnesius jų kaina atsiperka ir mes mėgaujamės turėdami išskirtinių dizainų ir formų, saugų, gamykloje pagamintą kokybišką akrilo akvariumą su saugumo garantija ir retesne priežiūra lyginant su stiklu.

Galime patys pasirūpinti savo akvariumu, juk gamintojas pateikia surinkimo instrukciją su naudingais priežiūros patarimais, suteikia 12 – 24 mėn. rezervuarui garantiją, konsultuoja mus. Taip pat galime patikėti aptarnavimo priežiūrą atlikti profesionalams, tikriems savo srities specialistams, kurie puikiai išmano savo darbą ir sutaupo mūsų brangų laiką bei pinigus, už kuriuos mes galime ilgiau džiaugtis akvariumo teikiamais malonumais. Renkantis aptarnavimo priežiūrą iš akvariumistikos šakos specialistų geriausiai ir su garantija atlieka gamintojo paslaugų tiekėjas. Kodėl taip yra? Na pirmiausiai, paslaugų tiekėjas turi kvalifikuotus meistrus ir technikus, kurie yra profesionaliai paruošti šiam darbui.

Dažnai atsitinka, kai mes emociškai keičiame paslaugų tiekėjus, tikėdamiesi, taip sutaupyti pinigų, tačiau nepagalvojame apie pasekmes, nes garantijas ir kokybės veiksnius paliekame mūsų taupyklėse.

Tada nusiviliame prastais bet pigiais ,,specialistais“, kurie netik nekokybiškai išvalo akvariumą, bet ir sugeba jį negrįžtamai sugadinti (subraižytos akvariumo sienelės, neveikianti įranga, nugaišusios žuvys, koralai, augalai). Koks sekantis žingsnis? Taip, sugrįžtame pas akvariumo tiekėją prašydami ,,Help“ pagalbos.

Galima padaryti išvadas ir teigti, kad svarbu patikėti akvariumo aptarnavimą – priežiūrą tik tikriems savo srities profesionalams ir su darbų garantija. Juk, neleisime remontuoti savo naujo ar apynaujo automobilio garažiuko žmonėms, tikriausiai ieškosime patikimų serviso dirbtuvių, dar geriau gamintojo dirbtuvių.

Akvariumo gamintojas ar oficialus jo tiekėjai suteikia aptarnavimo-priežiūros darbams, įrangai garantijas, kad mes jaustumės saugūs ir patenkinti, nemokamai atveža visą reikiamą įrangą, žuvis, pašarus, o klientams išreiškus nepasitenkinimą pasiūlo kompensuoti, grąžina pinigus. Ar galime gauti iš „garažiuko“ žmonių garantijas?

Daugiau apie ,,Išmanūs akriliniai akvariumai, dydžiai, forma ir dizainas‘‘, skaitykite kitame straipsnyje…

Parengė: Vidas Gudavičius 2019.08.01.

 

 

 

Geriausias sausas maistas katėms: koks?

kates maistasNeseniai atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad sausu maistu ar konservais šeriamos katės gyvena net 3-4 metus ilgiau nei tos augintinės, kurios šeriamos žalia mėsa. Nors RAW mityba turi savų privalumų, tačiau ne visada yra paprasta užtikrinti visavertę mitybą. Taigi, sausas maistas katėms vis dar išlieka populiariausiu pasirinkimu. Didelis šios produkcijos asortimentas leidžia kačių augintojams atrasti tokį pašarą, kuris katei ne tik patiktų, bet taip pat ir puikiai tiktų. Taigi, į ką svarbiausia atsižvelgti?

Sauso pašaro katėms sudėtis

Katėms labiausiai tinka toks sausas maistas, kuriame yra daug mėsos. Jei pasirenkamas sausas pašaras katėms su grūdais, tokiu atveju gali sutrikti augintinės virškinimas, be to, katė gali imti tukti. Iš esmės nėra svarbu tai, kokio gamintojo pašaras bus pasirenkamas, tačiau būtina atsižvelgti į jo sudėtį. Sudėtinių dalių sąraše pirmiausia yra minimos tos sudėtinės dalys, kurių pašare yra daugiausiai, tad svarbu, kad pirmasis ingredientas būtų mėsa. Idealu, jei yra nurodoma, kiek procentų mėsos sudaro pašarą, nes tai leidžia paprasčiau įvertinti ar maistas bus tikrai tinkamas.

Dažna problema – katės nevalgumas

Katės labai nemėgsta naujovių, todėl naują sausą pašarą dažnai pripažįsta ne iš karto. Idealu, jei visą katės gyvenimą augintinė yra šeriama tuo pačiu visaverčiu maistu, tačiau kartais gyvenimo eigoje pašarą tenka keisti (prireikia dietinio maisto, dėl tam tikrų ligų reikalinga speciali mityba, ir t.t.) Jei norite įtikti savo augintinei, tokiu atveju galite ieškoti sauso pašaro mėginukų, ir paruoškite katei „švedišką stalą“. Augintinė pati išsirinks, koks sausas maistas jai patinka labiausiai, taigi, beliks tik nupirkti didesnį pašaro kiekį.

Ar didesnė kaina visada lemia geresnę kokybę?

Ir taip, ir ne. Pavyzdžiui, Brit Care sausas maistas katėms yra pakankamai geras, o jo sudėtis yra labai panaši į brangiau kainuojančių pašarų. Vis dėlto, tikrai geras sausas maistas katėms paprasčiausiai negali kainuoti labai pigiai, nes jo sudėtyje nebus pakankamai daug mėsos. Visada svarbu būti kritiškiems, ir prieš pasirenkant tam tikrą pašarą vertėtų pasidomėti jo sudėtimi.

 

Šunų sąnarių problemos: gydymas ir prevencija

augintinis serga

Veterinarijos klinika teigia, kad viena dažniausių šunų sveikatos problemų – sąnarių skausmai, kurie sustiprėja prastomis oro sąlygomis. Šunys, sergantys lėtiniu sąnarių uždegimu, reikalauja specialios priežiūros ir profesionalios veterinaro pagalbos. Jei norite užbėgti įvykiams už akių ir apsaugoti augintinį nuo minėtųjų sveikatos problemų, skirkite laiko profilaktinei jo priežiūrai.

Varginančios sąnarių problemos
Paprastai su sąnarių problemomis susiduria didesnių veislių šunys: vokiečių aviganiai, senbernarai, labradoro retriveriai ir kt. Jei šuo serga lėtiniu sąnarių uždegimu, sąnariuose atsiranda pokyčių, kurie bėgant laikui stiprėja. Šuo pradeda jausti didesnius skausmus, jei keičiasi oras, pvz., šaltesnėmis ir drėgnomis pavasario bei rudens dienomis, esant žemai žiemos temperatūrai ir t. t. Esant sąnarių problemoms, šuo tampa mažiau judrus, kenčia nuolatinius skausmo priepuolius. Tiesa, veterinarai pastebi, kad kai kurias atvejais atpažinti sąnarių skausmus yra ganėtinai sunku. Šunys iki šių dienų išsaugojo savigynos instinktą, kuris neleidžia jiems rodyti skausmo ir silpnumo.

Lėtinio sąnarių uždegimo požymiai
Ankstyviausi lėtinio sąnarių uždegimo požymiai yra sumažėjęs šuns aktyvumas, mažesnis noras žaisti, pasikeitę ėjimo ar lipimo laiptais įpročiai, nepatogumas atsistojant iš gulimos padėties. Sergantis šuo gali šlubčioti, be to, augintinis pradeda lėčiau vaikščioti, jam reikalingos dažnesnės poilsio pauzės. Sergančių šunų sąnariai sustorėja ir tampa skausmingi.

Sąnarių uždegimo gydymas ir profilaktika
Jei šuo turi sąnarių uždegimo problemų, augintiniui bus reikalinga profesionali veterinaro pagalba. Apsilankykite pas specialistą, kuris atliks visus būtinus tyrimus ir pateiks rekomendacijas dėl konkretaus gydymo. Sunkesniais atvejais gali tekti vartoti nuskausminamuosius vaistus arba atlikti operaciją.

Veterinarai primena, kad tiesioginės įtakos sveikatai turi antsvoris. Jei probleminiai sąnariai turi atlaikyti didelį šuns svorį, natūraliai stiprėja uždegimo simptomai. Nepamirškite, kad tinkamas svoris sumažina ne tik sąnarių, bet ir kitų ligų riziką.

Kad šuo jaustųsi stipresnis, jam bus reikalingi tinkami maisto papildai, kurie pagerins sąnarių medžiagų apykaitą ir sumažins uždegimo simptomus. Paprastai šiuo atveju rekomenduojami chondroitino ir gliukozamino papildai. Be to, augintiniui reikalingas ir tinkamai parinktas maisto racionas. Šiuo atveju veterinaras pasiūlys šuniui tinkamiausią terapinę dietą, kuri slopins uždegimą ir skausmus.

Tinkamai sveikatos būklei palaikyti reikalingi ir reguliarūs kasdieniai pasivaikščiojimai, kurie padės palaikyti sąnarių judrumą. Veterinarijos klinika primena, kad tinkamai besimankštinančio šuns raumenys išliks geros būklės, o sąnariai – lankstūs ir sveiki. Deja, jei šuo serga lėtiniu sąnarių uždegimu, kasdieniai trumpi pasivaikščiojimas negalės užtikrinti gerų rezultatų. Šiuo atveju reikėtų pagalvoti apie pusvalandžio trukmės lengvą bėgimą ar greitesnio pasivaikščiojimo ritmą.

Medinės būdos – ką originalaus galima pasiūlyti savo augintiniui

Mūsų augintiniai yra mūsų šeimų nariai. Jei katinas ar triušis dažniausiai laikomas 0,5 šeimos nario, tai šuo – visiškai pilnateisiu šeimos nariu. Mes gyvename namuose, o mūsų šunims taip pat reikia savų namų, kuriuose jie ilsisi, miega, nuobodžiauja, slepiasi, žaidžia. Tai turi būti patogus statinys iš natūralių medžiagų, nes bet koks cheminis apdirbimas šuniui sukelia diskomfortą – jo uoslė daugybę kartų jautresnė už žmogaus, dėl to jis užuos bet kokius dažus, lakus, cheminių valymo priemonių likučius ir t.t. Taip pat jį reikia apšiltinti, nuolatos valyti. Visai, kaip ir mūsų namus.

Gyvenant name, šuniui paprastai statomas voljeras su paprasta būda, tačiau ne visais atvejais. Kartais tiesiog pastatoma medinė būda, kurioje augintinis praleidžia nemažai laiko. Tai klasikinė būda, šiek tiek pakelta nuo žemės, su didele landa ir smailu arba plokščiu stogu. Ji pagaminta iš natūralaus medžio, dažniausiai ąžuolo, kad būtų kuo atsparesnė lietuviškoms klimato sąlygoms. Stogas daromas medinis arba iš specialių karštį sugeriančių medžiagų, kad vasarą būdoje išliktų vėsu, o žiemą – šilta. Šalia būdos paprastai tvirtinamasstovelius su indais vandeniui ir maistui. Tai klasikinės būdos, tačiau kartais suprantame, kad mūsų augintinis nusipelno šiek tiek daugiau.

Užsienyje, kaip ir Lietuvoje populiariausios yra klasikinės būdos. Naujovė – atidaromas stogas, kad jas būtų paprasčiau valyti, taip pat būtų galima apšiltinti iš vidaus. Taip pat populiarėja ir kitokių formų būdos:


Būda-rūmai
. Tai kiek didesnė būda su platesniu pagrindu, kuris yra apjuostas tvorele. Atrodo estetiškai ir įdomiai, tačiau gali būti problematiška, jei šuo yra pratęs gyventi voljere, nes tada gamtinius reikalus atliks priešais įėjimą – vietą, kur turėtų ilsėtis. Tinka mažiems ir vidutinio dydžio šunims.

Būda su vaizdu. Kai kurie augintiniai mėgsta pasilipti ant aukštesnių daiktų ir viską stebėti iš aukščiau. Ši būdos forma puikiai tiks tokiems šunims. Būda plokščiu stogu su neaukštu aptvaru ir laipteliais. Tinka dideliems, vidutiniams ir ypač mažiems šunims.

Būda-kluonas. Tiesiog būda su prieangiu, pasislėpti nuo lietaus ir užstoti vėją. Gana nepraktiška, tačiau atrodo įspūdingai.

Būda-stalas. Lauke laikomiems augintiniams didelės bėdos nėra, tačiau ką daryti namuose gyvenantiemsšunims. Išeitis yra ir čia. Tiesiog pagaminant medinį staliuką-spintelę, bet paliekant ją be stalčių ir durų. Į vidų įdėjus šuns gultą išeina puiki daugiafunkcinė būda. Ant kurios galima pasidėti įvairius daiktus. Tiesa, staliukas-būda statomas iš natūralaus medžio, todėl medieną ir apdirbimą teks priderinti prie namuose esančio klasikinio ar net antikvarinio interjero.

Mūsų augintiniai tikrai nusipelno originalių namų. Originali šuns būda taip pat patrauks ir kaimynų bei svečiųdėmesį, bei pagyvins visą kiemo vaizdą.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑