Tagapdaila

Klinkerio plytelės fasadui ir laiptams

klinkerio plyteles

Klinkerio plyteles renkasi vis daugiau ir daugiau meistrų, dirbančių su fasadais ir lauko pastatų apdaila. Tai labai patikima ir kokybiška apdailos medžiaga, žinoma nuo senų senovės. Keista girdėti, kai žmonės pasakoja apie sintetinius priedus ir chemijos galią klinkerio gamyboje. Kokybiškas klinkerio plyteles pagaminti galima nenaudojant jokių cheminių medžiagų – taip, kaip darė mūsų protėviai naudodami molį, špatą (akmenį) ir aukštos temperatūros krosnį. Dabartinės technologijos viską labai supaprastina, tad reikia tik geros žaliavos ir patvarios klinkerio plytelės bus pagaminamos net ir Lietuvoje.

Klinkerio plyteles dažniausiai naudoja lauko fasadams dailinti, tačiau dažnai jos panaudojamos ir grindims ar laiptams. Klinkerinės plytelės lauko laiptams yra specialios formos. Jos turi specifinį snapelį, kuris dedamas ant pakopos krašto. Taip pat laiptų plytelės gali turėti ir specialius griovelius, kad plytelė nebūtų slidi ir geriau sukibtų su batų protektoriais. Visos kitos klinkerio plytelės yra daugmaž vienodos savo forma. Skiriasi tik spalvos.

Dar fasado apdailoje naudojamos lanksčiosios klinkerinės plytelės. Jos yra tik plytų imitacija, o ne tikros plytelės, klijuojamos po vieną. Tai nepamainoma apdailos priemonė statant karkasinius namus, kurie negali išlaikyti didelio svorio ant sienos. Lanksčios klinkerio plytelės kaina yra apie 20 eurų už kvadratinį metrą.

Kur įsigyti klinkerio plyteles?

Klinkerio plytelės Klaipėdą, Kauną, Vilnių pasiekia iš Vakarų Europos šalių, kur šios medžiagos buvo tobulinamos šimtmečius. Dėl to vokiškos plytelės yra laikomos vienomis geriausių pasaulyje. Klinkerio plyteles Ermitažas parduoda Klaipėdoje ir Vilniuje savo didžiosiose parduotuvėse. Reikia tik stebėti kainas. Dažnai klinkerines plyteles išpardavimas vyksta žiemą, kai fasado apdailos darbai yra pristoję ir reikia atlaisvinti sandėlius.

IRIS klinkerio plyteles taip pat parduoda Vilniuje itin palankiomis kainomis. Reikia tik išsirinkti spalvą ir dydžius. Moki-Veži klinkerio plyteles parduoda gana nebrangiai, todėl būtina pasižiūrėti, ar kokybė yra gera. Kartais maža kaina yra svarbiausias argumentas pirkti. Deja, maža kaina reiškia ne visai kokybišką gamybos procesą, dėl ko plytelės gali dažnai skilinėti ir neturėti visų aukščiausių joms būdingų savybių.

Pastaruoju metu lietuviai statybos prekių dažnai važiuoja įsigyti į kaimyninę šalį. Ne paslaptis, kad klinkerio plytelių kaina Lenkijoje yra mažesnė, nei Lietuvoje. Paaiškinimas paprastas – lenkų yra daugiau 13 kartų, nei lietuvių, todėl ir statybų sektorius pas juos didesnis. O tai reiškia, kad stambūs pardavėjai gauna geras kainas.

3D tapetai interjere

3D tapetai 

Tapetai – bene paprasčiausias ir pigiausias būdas greitai atnaujinti interjerą ir suteikti jam kitokį stilių ar atspalvį. Jei anksčiau rinkoje buvo galima įsigyti keleto pagrindinių atspalvių ir raštų tapetų, šiandien savo pasirinkimo įvairove jie gali patenkinti net ir patį išrankiausią skonį. Paprastai kiekvienam kambariui renkamės skirtingus tapetus, dažnai jie tampa ir pagrindiniu akcentu, diktuojančiu kitas interjero detales. Jei ieškote išties originalaus ir erdvei išskirtinumo suteikiančio akcento, puikia išeitimi gali tapti 3D tapetai. Kaip juos pasirinkti ir kokiose erdvėse šie tapetai tinkamiausi?

Kuo ypatingi 3D tapetai?

3D tapetai sukuria realaus atvaizdo įspūdį, todėl jais galima padidinti / sumažinti erdves, išskirti tam tikras sienas, paslėpti jų trūkumus ar interjerui suteikti daugiau ryškumo, prabangos. Pagrindinis bruožas, kuriuo pasižymi 3D tapetai – trimatis vaizdas, kuris, atrodo, perkelia nuo sienos paviršiaus į kambarį.

Pasitelkus tam tikras naujausias technologijas, 3D tapetai gali tapti kone „gyva“ sienos dekoracija, kuri pasakoja jūsų gyvenimo istoriją, įsimintinas akimirkas ar sudaro įspūdį, jog esate kitame pasaulyje. Pavyzdžiui, ekrano užsklandos su 3D efektais yra sukuriamos pasirinktą vaizdą suformavus specialioje programoje ir vėliau atspausdinus. Taigi, turite galimybę patys pasigaminti 3D tapetus, kuriuose įamžinsite jums patikusius vaizdus ar net autoportretus, šeimos nuotraukas.

Kaip panaudoti?

Kad ir kokie dailūs bei įdomūs 3D tapetai bebūtų, su jais reikėtų būti atsargesniems. Jei jūsų būsto kvadratūra nedidelė, visas sienas išmarginę 3D tapetais, galite optiškai dar labiau sumažinti erdves, o ištisi raštai vargina akis ar net neigiamai veikia psichiką.

Dažniausiai 3D tapetai klijuojami ant vienos sienos, taip pat galimos ir tam tikrų 3D detalių panaudojimas, suteikiantis interjerui gyvumo, dinamikos.

3D tapetai puikiai tinka svetainėje. Natūralių atspalvių geometriniai ornamentai, sukuriantys 3D efektą, atrodo labai šiuolaikiškai, o sodrios, gilios spalvos ir įmantrūs piešiniai gali sudaryti prabangos įspūdį.

3D tapetai taip pat itin populiarūs vaikų kambariuose, kur galima pasitelkti vaizduotę ir vieną pasirinktą sieną papuošti vaikų mėgstamais herojais ar raštais.

Jaukumo namams suteiksite 3D tapetus įkomponavę miegamojo interjere. Švelnios, pastelinės spalvos ir stilizuoti gėlių ar kitų augalų motyvų ornamentai šį kambarį pavers tikra ramybė oaze.

 

Prabangi ir šilta namų dalis – židiniai

židinysTurbūt ne kartą yra tekę žiūrėti filmus ar vartyti žurnalus, kur didžiuliuose namuose įrengti elegantiški židiniai. Šie vaizdai priverčia atsidusti ir pasvajoti, koks tai jausmas – užsikurti židinį namuose, girdėti ugnies traškėjimą, mėgautis natūraliu romantišku apšvietimu. Ne kiekvienas turi galimybę įsirengti didžiulį židinį net privačiame name. Tam reikalinga tinkama erdvė ir priežiūra. Tačiau židinių gamintojai siekia patenkinti savo klientų lūkesčius ir siūlo puikią alternatyvą tiems, kurie nori papuošti savo namus šiuo išraiškingu akcentu. Tai yra židinių kapsulės, kitaip vadinami židinių ugniakurai, kurie iš tiesų atlieka židinio funkciją, tačiau yra lengviau pritaikomi įvairiose patalpose.

Kas?

Tai tarsi mini židiniai, kurie dažniausiai perkami žmonių, neturinčių galimybių įsikurti didžiulį židinį arba klientų, kuriems pakanka ir nedidelio ugnies šaltinio namuose. Ugniakurai gali būti naudojami ir kaip šilumos šaltinis, ir kaip dailus namų akcentas. Šį židinio alternatyvos pasirinkimą galite lengvai rasti didžiųjų židinių gamintojų siūlomose prekėse. Tai ypač populiarus pasirinkimas, kuris kartais priimtinas net ir itin erdvių privačių namų gyventojams. Dėl savo ekologijos, geros kainos ir lengvo naudojimo, židinių ugniakuras yra viena perkamiausių židinių gamintojų siūlomų prekių.

Kodėl?

Yra labai daug piežasčių pirkti židinių ugniakurus. Pati pagrindinė yra ta, jog šis mini židinys iš tiesų  atlieka židinio funkcijas ir sukuria židinio efektą. Prie jo ne tik malonu pasėdėti ir pažiūrėti į liepsną, jis taip pat labai patogus naudoti, yra saugus ir kokybiškas. Jei bijote, kad nedidelis židinukas nebus toks patikimas kaip didžiulis plytinis židinys, neverta jaudintis. Šie produktai gaminami iš itin kokybiško metalo ir turi storas atsparias sieneles, kurios apsaugo nuo per didelio karščio. O ugniakuro korpusai yra padengti šilumą kaupiančiomis plokštėmis, kurios užtikrina aukštą temperatūrą tik ugniakuro viduje.

Židinių kapsules pirkėjai taip pat mėgsta ir todėl, jog tai labai patogus židinio variantas Jūs namuose. Šių mini židinių montavimas yra ypač paprastas ir saugus, todėl jie gali būti statomi ne tik privačiuose namuose, bet ir daugiabučių butuose. Tinkamai prižiūrimi šie mini židiniai tarnauja ilgus metus be gedimų ir nuolat džiugina namų gyventojus.

Židinių ugniakuras be šilumos ir grožio, namams suteikia išskirtinės elegancijos ir modernumo įspūdį. Jei Jūsų namuose vyrauja modernus stilius ir interjeras, šis pasirinkimas puikiai tiks Jūsų namų atmosferoje.

Medinės durys – kada verta atnaujinti?

Kai medinės durys susidėvi, visada kyla klausimas – pirkti naujas, ar atnaujinti?  Kokį sprendimą rekomenduoja specialistai?

Pasak jų, sprendimas dažniausiai priklauso nuo medžio ir jo apdirbimo kokybės.

Medinės durys skirstomos pagal panaudotos medienos rūšį. Masyvaus medžio durys paprastai yra brangesnės ir jų gaminimui naudojama kokybiškesnė mediena- gana dažnai naudojama pušis. Tačiau reikia atsiminti, kad masyvaus medžio durys daug greičiau reaguoja į klimatines permainas. Tai pablogina jų stabilumą. Gaminant fanerines duris, dažniausiai naudojamos įvairios fanerinės plokštės. Tokios durys kainuoja mažiau, negu masyvaus medžio durys.

Pasak specialistų, atnaujinti apsimoka tik vertingas duris, padarytas iš kietos medienos – ažuolo, raudonmedžio ar kito brangaus medžio. Ypač vertingomis laikomos raižytos ar drožinėtos sprūdinės durys. Jas atnaujinti visada apsimoka, tai vertybė.

Dažniausiai naudojami medinių durų atnaujinimo būdai yra šlifavimas, lakavimas ir dažymas.

Pirmiausiai, medieną reikėtų gerai nušlifuoti ir kruopščiai pašalinti senos apdailos, t.y. lako, likučius. Pašalinus seną apdailą ir nušlifavus paviršių jį reikia gruntuoti ir atlikti tarpinį šlifavimą.

Sekanti procedūra – lakavimas. Nušlifavus durų paviršių reikia iš naujo nulakuoti, ir mediena vėl atgaus pirmykštę spalvą.  Lakavimas dar yra vadinamas permatoma apdaila. Lakuojami paprastai tik tie gaminiai, kurie ir anksčiau buvo lakuoti.  Lakuoti reikėtų 2-3 kartus. Lako arba dažų kiekis nemažai priklauso ir nuo to, kaip buvo paruoštas paviršius.

Renkantis naują laką derėtų atkreipti dėmesį, ką juo lakuosite: lauko duris ar vidaus duris? Langams ir laukujėms durims reikėtų naudoti laką, atsparų įvairiems atmosferos veiksniams: temperatūrų kaitai, drėgmei, saulės spindulių poveikiui.

Dažymas – vadinamas nepermatoma medienos apdaila. Darbo principas dažant yra toks pat, kaip ir lakuojant –  visų pirma pašalinti senos apdailos likučius ir užtepti 1 – 2 naujus sluoksnius dažų. Jų atspalvių pasirinkimas dabar didžiulis, todėl galite puikiai pritaikyti prie interjero.

Nepermatoma apdaila turi didžiulį pranašumą – ją galima daugiau koreguoti – užpildyti ir paslėpti nedidelius įskilimus, įbrėžimus ir kt. To dažniausiai negalima daryti paviršių tik lakuojant – atsiradusių defektų paslėpti  tada beveik neįmanoma. Atsiminkite, kad tiek dažai, tiek lakas džiūsta 24 valandas ir ilgiau.

Jeigu durys įstiklintos 3-4 mm stiklu, geriau jį pakeisti. Naujas stiklas bus sandaresnis ir geriau pagelbės šaltą žiemą.

Taigi, įdėkime vaizduotės ir laiko,  naudokite geras medžiagas ir jūsų daiktai bus prikelti naujam gyvenimui.

4 patarimai kaip išsirinkti medines duris

Durys yra labai svarbi jūsų namo dalis, todėl skirkite jų pasirinkimui pakankamai dėmesio. Geriausia aplankykite didelę durų parduotuvę, palyginkite kainas, pakalbėkite su pardavėjais apie tai kokios durys dažniausiai perkamos, kurių kokybė geriausia. Paprastai parduotuvių konsultantai daug žino apie savo produkciją ir gali nurodyti jums netgi tokius variantus, apie kuriuos jūs net nepagalvojote. Nepatingėkite susisiekti su gamintojais, kurių produkcija jums patiko.

Dabar konkretūs patarimai, kaip išsirinkti tinkamas duris:

  1. Durys turi tikti prie bendro namo stiliaus. Griežto stiliaus namams geriau tinka paprastos lygios durys, o modernios architektūros – stilingos. Dideliems mūriniams namams paprastai geriau tinka sunkios durys, onedidukams – lengvos, modernios.
  2. Išsirinkite tinkamą durų spalvą. Ji turi tikti prie vienos iš pagrindinių spalvų vidaus interjere -sienų, grindų arba baldų. Stenkitės, kad durų spalva derėtų su nors viena iš šių spalvų. Kai parinksite spalvą, tai padės išsirinkti durų stilių.
  3. Įvertinkite durų medienos kokybę. Apie ją geriausiai  galima nustatyti iš paviršiaus. Palieskite jį ranka, apžiūrėkite prieš šviesą. Pabraukykite duris delnu, kad pajustumėte jų kampus, paviršių, įvertintumėte glotnumą, apdirbimo kokybę. Apžiūrėkite prieš šviesą ar tinkamai jos išdažytos.
  4. Patikrinkite gamintoją. Kiek metų jis rinkoje, kokie atsiliepimai apie produkciją, kokios garantijos? Tai tikrai padės jums galutinai apsispręsti.

Kai lauko židiniai pastatomi viduje

Židiniai – puiki interjero detalė kiekvienuose namuose, tačiau reikia nepamiršti, kad vis dėlto tai yra labai rimtas interjero elementas, reikalaujantis nemažai investicijų, o vėliau ir priežiūros bei atsargumo. Židinių prekeiviai ir montuotojai visada akcentuoja saugumą ir profesionalumą, nes „raudonojo gaidžio“ svečiuose niekas nelaukia…

Židiniai paprastai yra dviejų rūšių pagal formą. Jas galima nusakyti rusiškomis raidėmis П ir Д. П raidė atspindi klasikinio vidaus židinio formą. Tuo tarpu lauko židinys yra labai panašus savo forma į didžiąją Д raidę. Tarp jų skirtumas yra tas, kad lauko židinio viršuje iš karto mūrijamas kaminas, o vidaus židinys gražiai įmontuojamas į sieną. Su šiuolaikinėmis technologijomis, kaminas išvedamas židinio nugaroje lenktu vamzdžiu, todėl ir lauko židinys gali būti pastatomas viduje.

Kam tai naudinga? Toks neįprastas interjero sprendimas galimas kaimo turizmo sodyboje dėl vienos praktinės priežasties. Lauko židiniai yra pritaikyti ne tik šildytis, bet ir ruošti maistą. Gal sriubos ir niekas nebeverda, tačiau įdėjus geležinius rėmus galima gauti puikią kepsninę, kurioje galima kepti ant iešmo ar grotelių įvairius kepsnius, dešreles, šašlykus, vėrinukus, sparnelius ir t.t. Tai itin patogu žiemą, kai lauke nėra sąlygų užsikurti kepsninės. Tiesa, nereikėtų pamiršti ir malkų. Jei židiniuose paprastai naudojamos pušinės ar ilgai degančios beržinės malkos, tai šašlykams gali tekti nusipirkti specialių malkų – uosio, ąžuolo, taip pat tiks ir tas pats beržas. Svarbu, kad malkos nebūtų spygliuočių medžių, kuris degdamas išskiria daug smalkių. Tai I kaitrumo grupės malkos, kurios greitai sudega, bet žarijos išlieka kaitrios ilgiau.

Lauko židiniai primena senovines krosnis, nes būtent tam jie ir buvo statomi – ir pasišildyti, ir pasigaminti maisto. Lauke stovintys židiniai dažnai būna aprūkę ir gana neišvaizdūs, tačiau tai tik suteikia jiems natūralumo ir savotiško žavesio. Viduje pastatytas lauko židinys turėtų būti deramai dekoruotas. Aišku, ne kokliais ar dolomito plokštėmis, bet juodas ar apskritai tamsus akmuo labai tinka. Svarbu nepamiršti, kad ant kelių atbrailų galima pasistatyti tam tikrus daiktus – žvakides, suvenyrus, kitus dekoro elementus. Ideali apdaila turėtų priminti tą grubų lauko židinių statybos būdą, tačiau tuo pačiu ir išlikti elegantiška bei subtili. Tai jau priklauso nuo architekto ar interjero dizainerio fantazijos ir žinių. Lauko židiniai viduje – originalus ir neįprastas sprendimas, kuriuo galima nustebinti svečius, o taip pat ir gauti nemažai naudos.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑