Tagakmens vata

Ar akmens vata yra kenksminga? Taip, bet…

akmens vata
Akmens vata jau seniai yra populiari terpė auginti hidroponinius vaisius, daržoves ir žoleles. Tačiau aš ketinu iškelti bylą prieš akmens vatą ir išsiaiškinti, kodėl daugiau niekada neturėtumėte naudoti akmens vatos, nes akmens vata yra kenksminga.

Šis įrašas pastaruoju metu sulaukia daug dėmesio, todėl jis yra atnaujinamas, kad jame būtų daugiau informacijos. Aš cituoju studijas ir jokiu būdu nesieju su jokia konkrečia įmone – šiame įraše kalbu apie mineralinę vatą kaip augančią terpę.

Jei norite geresnių alternatyvų akmens vatai, perskaitykite mano hidroponinės terpės vadovą.

Tai nėra ekologiška

Akmens vata nėra gerai įvertinta aplinkosaugos skalėje. Tai nėra natūrali medžiaga. Gamintojai naudoja kompozicinę kreidą ir uolieną, tada jas įkaitina iki maždaug 3000 laipsnių pagal Farenheito laipsnį. Tada per jį pučia oro srautas, gaunantis ypač plonus akmeninės medžiagos pluoštus. Kai stygos išpūstos, jos susilieja ir sudaro medžiagą, kurią matote pardavinėjant vietinėje hidroponikos parduotuvėje.

Iš esmės jie imasi dviejų 100% natūralių medžiagų (kreidos ir uolienos) ir paverčia jas hibridine medžiaga, kuri išliks tokia forma amžinai. Kai išmesite seną akmens vatą, ji sėdės sąvartyne, kaip ir atrodo ilgą, ILGĄ laiką. Jei visiškai reikalaujate jo naudoti, pabandykite išsaugoti akmens vatą tarp auginimo sezonų ir pakartotinai naudoti.

Būti aplinkui nėra sveika
Akmens vata ne tik kenksminga aplinkai – ji taip pat gali pakenkti jūsų sveikatai. Naujuose blokuose gali būti daug dulkių ir birių pluoštų, kurie gali patekti į jūsų akis, burną, odą ir plaučius. Tai panašu į asbestą ta prasme, kad maži pluoštai gali patekti į jūsų plaučius, jei su juo daug dirbate. Tai gali būti ne taip toksiška kaip asbestas, tačiau kodėl rizikuoti? Ne tai, su kuo norėčiau žaisti, jei to neturiu – yra daugybė kitų hidroponinių laikmenų pasirinkimų! Jei naudojate akmens vatą, dirbdami su ja turėtumėte naudoti kaukę, akinius ir pirštines, kad apsisaugotumėte.

Štai 2002 m. Atliktas žmogaus sukurtų mineralinių pluoštų tyrimas:

Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra (IARC) 2002 m. Spalio mėn. Apžvelgė žmogaus sukurtų mineralinių pluoštų kancerogeniškumą. IARC monografijos darbo grupė padarė išvadą, kad tik biologiškai atsparios medžiagos, IARC klasifikuojamos kaip „galbūt kancerogeninės žmonėms“ (2B grupė). . Tai apima ugniai atsparius keraminius pluoštus, kurie pramoniniu būdu naudojami kaip izoliacija aukštoje temperatūroje, pavyzdžiui, aukštakrosnėse, ir tam tikras specialios paskirties stiklo vatas, nenaudojamas kaip izoliacinės medžiagos.

Svarbi dalis:

Priešingai, dažniausiai naudojamos stiklo pluošto vatos, įskaitant izoliacinę stiklo vatą, akmens vatą ir šlakų vilną, laikomos „neklasifikuojamomis pagal kancerogeniškumą žmonėms“ (3 grupė). – Vikipedijos straipsnis apie mineralinės vatos saugą

Pastaba apie IARC tyrimą:

Kai kurie izoliacinių gaminių gamintojai minėjo šį kiekį, pateikdami klaidingus teiginius, kad „IARC mokslininkai patvirtina mineralinės vatos izoliacijos saugumą“. Šie teiginiai yra tiesiog melagingi. Šio tūrio išvados nėra kancerogeniškumo ar bendro saugumo nustatymas.

Tai reiškia, kad atlikus tyrimą nepavyko nustatyti, ar šios mineralinės vatos sukėlė vėžį, ar ne. Vėlgi, mano pradinis punktas: kodėl nerimauti, kai yra geresnių variantų?

Jis turi natūraliai aukštą pH

Jei naudosite akmens vatą tiesiai iš pakuotės, greičiausiai turėsite problemų, kai į medžiagą pasodinsite sėklas ar sodinukus. Jo pH yra daug didesnis nei kitų terpių, todėl jį reikia apdoroti, kad būtų galima saugiai naudoti su augalais. Tai ne tik erzina ir vargina, bet ir sulėtina visą jūsų procesą ir užkerta kelią jūsų vis didėjančioms pastangoms. Net kai teisingai nustatote pH, jis gali svyruoti daug daugiau nei kitų rūšių auginimo terpė. Turėsite stebėti savo akmens vatos pH lygį kaip vanagas, kad įsitikintumėte, jog jūsų šaknys nėra užsikimšusios. Paskutinis dalykas, kurio norite, yra tas, kad jūsų laikmena iš tikrųjų sulėtintų jūsų augalo augimą, o ne paspartintų.

Namų šiltinimui pigesnę akmens vatą galite įsigyti internetu

akmens vataAkmens vatos įsigijimas dabar galimas ir internetu – užtenka pateikti užsakymą kurioje nors patikimoje el. parduotuvėje ir viskas bus pristatomas į norimą vietą. Tačiau, namus įrenginėjantys gyventojai turi suprasti, kad pasirinkimo atveju reikėtų atsižvelgti į daugelį niuansų. Ne kiekvieno gamintoju siūloma akmens vata yra kokybiška ir galinti puikiai sulaikyti šilumą. Renovuojant namus, pirmiausia patariama pasidomėti į kokią akmens vatą geriausia būtų dairytis. Internetu hą galima įsigyti greitai ir paprastai, bet vėlgi – ją pirkti reikėtų tik prieš tai nuodugniai pasidomėjus pardavėju. Toli gražu ne visos parduotuvės siūlo geras kainas bei aukštą kokybę. Tad, kiekvienam gyventojui teks skirti nemažai laiko domėjimuisi.

Nors akmens vata naudojama daugelyje sričių, pabrėžtina, kad ją naudoti kai kuriose vietos nėra naudinga. Aiškiau kalbant, akmens vata naudojama sienų, grindų, stogų šiltinimui. Tačiau turit žinoti, kad ją naudoti nevalia vienkiemiuose, medinėse trobelėse. Aiškiau kalbant, akmens vatą graužikai gali išnešioti. Dėl šios priežasties pirmiausia verta atsižvelgti į namų pobūdį. Jeigu ti mūrinis namas, tuomet aišku, kad akmens vato pasirinkimas nebus problema. Tačiau jeigu kalba eina apie seną medinę trobelę, tuomet patartina akmens vatą keisti stiklo vata. Stiklo vatos graužikai bijo labiau ir jos tiek neišnešioja.

Internetu akmens vatą įsigyti galima specializuotose el. parduotuvėse, tiesiogiai iš gamintojų arba dairantis į populiariausių prekybos centrų užsakymo sistemas. Jums pirmiausia reikėtų susirasti informaciją, kurios gamintojo produkcija yra vertinama aukščiausiais balais. Tuomet liks tik susirasti pardavėjus, kurie pasiūlyti geriausias kainas. Pabrėžtina, kad akmens vatą užsakantys internetu turės mokėti pristatymo mokestį kai kuriose parduotuvėse. Ne visi pardavėjai siūlo nemokamą pristatymą. Jis netaikomas ypač tais atvejais, jeigu visk tenka gabenti į kitą Lietuvos galą. Žinoma, išimtys taikomos tuomet, jeigu užsakomas gana nemažas kiekis. Na, viskas priklausys nuo pardavėjų keliamų sąlygų.

Labiausiai patariama vengti tų prekybininkų, kurie turi begalę skundų iš pirkėjų. Prieš užsakydami akmens vatą, pirmiau įsitikinkite, kad prieš tai pirkę klientai nesiskundė ni pristatymu, nei kitais niuansais. Jums reikia rinktis tik patikimus pardavėjus, jeigu nenorite problemų.

Akmens vata – patikima izoliacinė medžiaga?

akmens vataUžsiimant statybos darbais svarbu apgalvotai pasirinkti visas tinkamas medžiagas. Aukštos kokybės, šilumą izoliuojanti medžiaga yra akmens vata. Ji naudojama kaip statybinė izoliacija. Tinka gyvenamųjų namų ir komercinės paskirties patalpų šilumos, akustinei ir priešgaisrinei izoliacijai užtikrinti. Taip pat ši vata tinka vidaus ir išorės sienų, grindų bei lubų izoliacijai. Kokybiška ir teigiamai vertinama akmens vata padeda užtikrinti statybinių konstrukcijų ir įrangos atsparumą ugniai. Taip pat akmens vata ne tik kuria estetinį vaizdą, bet ir padeda garantuoti akustinį komfortą, pagerinti mikroklimatą. Daugelyje sričių naudojama akmens vata tinkama ir laivams, ir traukiniams, ir tramvajams, ir būstams, ir daugeliui kitų dalykų. Pagrindinis jos bruožas – gera izoliacija. Todėl akmens vata yra tokia populiari daugelyje sričių.

Kaip gaminama?

Iš rūšiuojamo ir lydomo akmens yra gaminama akmens vata, kuri vėliau naudojama kaip puiki izoliacinė medžiaga. Iš pradžių buvo manoma, kad vatos gamyba yra nesudėtingas procesas. Iš tikrųjų, net ir gerokai patobulėjus įvairioms technologijoms, akmens vatos gamyba yra gana sudėtingas procesas, reikalaujantis nemažai laiko ir darbo sąnaudų. Pirmiausia reikiamos žaliavos, iš kurių išgaunama akmens vata, yra pilamos į krosnį, kurioje yra išlydomos. Gautas lydinys yra nukreipiamas į kitą mechanizmą, kuris išgauna vatos plaušelius. Ant juostinių konvejerių plaušeliai, pridėjus šiek tiek priedų, yra surenkami. Paskui yra reguliuojama gauto gaminio struktūra ir tankis, kol patenka į specialią kietinimo kamerą. Sukietėjusi vata yra pjaustoma arba dar apdirbama. Taigi akmens vatos gamyba užtrunka tikrai ne kelias minutes ir reikalauja įvairių išteklių. Taip gaminama kokybiška ne tik Isover akmens vata, bet ir kitų gamintojų. Vėliau ji yra eksploatuojama ir naudojama įvairiems darbams atlikti.

Kur naudojama?

Kaip puiki ir patikima izoliacinė medžiaga žinoma akmens vata naudojama įvairiems darbams atlikti. Pradedant namų grindimis baigiant įvairių pastatų fasadais akmens vata naudojama jau ne pirmus metus. Namų fasadams naudojantieji akmens vatą išskiria šias jos teigiamas savybes:

  • aukšta gaisrinė klasė;
  • gana didelis garų laidumas;
  • maža temperatūros deformacija;
  • atsparumas smūgiams.

Patikima ir teigiamai vertinama ugniai atspari akmens vata yra naudojama statant židinius tiek namuose, tiek pirtyse, tiek kitose patalpose. Karščiui atspari akmens vata taip pat naudojama ir katilų, krosnių, dūmtraukių bei kitų panašių įrenginių izoliacijai užtikrinti. Kaip kokybiška akustinė medžiaga akmens vata naudojama ir luboms, ir grindims. Tinkamai pritaikyta akmens vata grindims padeda užtikrinti jaukią ir estetišką namų aplinką. Grindys net ir žvarbiais žiemos vakarais bus šiltos, jeigu tinkamai panaudosite akmens vatą. Dėl savo puikių izoliacinių savybių akmens vata taip pat naudojama ir luboms. Žmonių pasirenkamos pakabinamosios lubos, kurios pagamintos akmens vatos pagrindu, patalpoms suteikia geresnį akustinį mikroklimatą, taip pat šios lubos ir atrodo dailiai. Jeigu norite vizualių pavyzdžių, interneto paieškos sistemoje galite įvesti frazę, pavyzdžiui, pakabinamosios lubos su akmens vata kaunas, ir pamatysite pavyzdžių iš norimo miesto.

Kiek kainuoja?

Kiekviena kokybiška medžiaga turi ir savo vertę. Kaip izoliacinė medžiaga naudojama akmens vata kaina prilygsta kitoms panašios kokybės ir patikimumo medžiagoms. Vienas kubinis metras akmens vatos gali kainuoti šimtą ir daugiau litų. Priklauso nuo to, kokią vatą jūs pasirinksite. Galima šios vatos įsigyti ir pigiau. Kartais žmonės nusiperka jos per daug, tad skelbimuose galima rasti frazę parduodu akmens vata. Iš žmogaus, o ne iš parduotuvės perkama vata dažnai gali būti kiek pigesnė. Todėl tie asmenys, kurie nori sutaupyti, akmens vatos gali ieškoti ne tik prekybos vietose, bet ir internete. Taip pat akmens vata akcijos metu parduotuvėje gali kainuoti kiek mažiau nei įprastai. Tereikia susekti akcijas, nuolaidas, kai jas daro pardavėjai. Specialistai pataria būti budriems ir daugiau pardavėjų paklausinėti, kas tai per akmens vata, kokiomis savybėmis ji pasižymi, kur yra tinkama naudoti. Nes kartais pirkėjas sumoka gana brangiai už pirkinį, tačiau tik po laiko pastebi, kad įsigyta prekė jam netinka.

© 2020 Mūsų namai

Theme by Anders NorenUp ↑